سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه فعالان سیاسی بابل: دستگیری آریا آرام نژاد کدام ننگ را خواهد پوشاند؟...

بیانیه فعالان سیاسی بابل: دستگیری آریا آرام نژاد کدام ننگ را خواهد پوشاند؟

چکیده :به حکمرانان دنیا پیام می دهند که با سرکوب نمی توان جنبش های مردمی را از بین برد و در داخل، کوچکترین حرکت مخالف را سرکوب می کنند. اختلاس میلیاردها تومان از بیت المال کشور را تاب آوردند و آن را کش ندادند، ولی انتقاد جوانان پاک این سرزمین را بر نتابیدند و با شدیدترین برخوردها و داغ و درفش پاسخ دادند. دستگیری آریا آرام نژاد کدام ننگ را خواهد پوشاند؟...


جمعی از فعالان سیاسی حامی جنبش سبز و زندانیان سیاسی سابق شهر بابل در بیانیه‌ای بازداشت آریا آرام نژاد، هنرمند حامی جنبش سبز، را نهایت بی تدبیری توصیف کردند و از مسئولان پرسیدند: آیا بهتر نبود که به جای بازداشت های خودخواهانه و پرهزینه که به کرات ثابت شده نه تنها بی نتیجه است بلکه جز جولان به منافقان نوکیسه و ریاکاران متشرع و دوری انسانهای دلسوز و بی علاقگی شان به منافع مردم وکشور ثمری ندارد، از آرام نژادهای بیشمار عذرخواهی می کردید و در جبران گذشته ی تاریکتان می کوشیدید؟

در این بیانیه که به امضای سید احمد میری، علیرضا شهیری، علی اکبر سروش، یاسر یوسف زاده، علیرضا فلاحتی و محمدرضا کربلایی آقاملکی رسیده، همچنین آمده است: به حکمرانان دنیا پیام می دهند که با سرکوب نمی توان جنبش های مردمی را از بین برد و در داخل، کوچکترین حرکت مخالف را سرکوب می کنند. اختلاس میلیاردها تومان از بیت المال کشور را تاب آوردند و آن را کش ندادند، ولی انتقاد جوانان پاک این سرزمین را بر نتابیدند و با شدیدترین برخوردها و داغ و درفش پاسخ دادند.

آریا آرام نژاد دیروز در پی هجوم ماموران امنیتی به منزلش مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بازداشت شد. این هنرمند جوان و آهنگ‌ساز نام‌آشنای هوادار جنبش سبز پس از عاشورای ۱۳۸۸ هم پس از انتشار ترانه‌ای با عنوان «علی برخیز» که با استقبال قابل توجهی روبه‌رو شد، برای حدود 50 روز بازداشت شد. دادگاه بدوی او را به 9 ماه حبس تعزیری محکوم کرده که این پرونده در مرحله تجدیدنظر قرار دارد.

متن بیانیه زندانیان سیاسی سابق و چهره‌های حامی جنبش سبز در بابل، که برای انتشار در اختیار کلمه قرار گرفته، بدین شرح است:

 

به نام خدایی که دشمن ظالمان است و یار مظلومان ظلم ستیز

بی مقدمه و در نهایت تاسف باید گفت که پاکترین فرزندان کشوری را به زندان می افکنند که روزی نیست تشت رسوایی اعمال عناصر بی خرد و منحرفش، از بام دنیا به زمین نیفتد. به حکمرانان دنیا پیام می دهند که با سرکوب نمی توان جنبش های مردمی را از بین برد و در داخل، کوچکترین حرکت مخالف را سرکوب می کنند. اختلاس میلیاردها تومان از بیت المال کشور را تاب آوردند و آن را کش ندادند، ولی انتقاد جوانان پاک این سرزمین را بر نتابیدند و با شدیدترین برخوردها و داغ و درفش پاسخ دادند.

با این دستگیری ها می خواهید کدام راز نهفته از مردم پنهان بماند؟ دستگیری آریا آرام نژاد کدام ننگ را خواهد پوشاند؟ جز این است که از بصیرت واقعی آرام نژاد ها عصبانی هستید؟ همان بصیرتی که دو سال پیش هشدار داد آن چیزی را که آبروی کشور را به پایش قربانی می کنید، جریانی انحرافی و رمال بیش نیست؟!

آیا بهتر نبود که به جای بازداشت های خودخواهانه و پرهزینه که به کرات ثابت شده نه تنها بی نتیجه است بلکه جز جولان به منافقان نوکیسه و ریاکاران متشرع و دوری انسانهای دلسوز و بی علاقگی شان به منافع مردم وکشور ثمری ندارد، از آرام نژادهای بیشمار عذرخواهی می کردید و در جبران گذشته ی تاریکتان می کوشیدید؟

دستگیری دوست فهیم، هنرمند و دلسوزمان، آریا آرام نژاد را نهایت بی تدبیری می دانیم و بار دیگر گوشزد می کنیم تا اندک فرصتی باقی است، راهی عاقلانه برگزینید.

سید احمد میری
علیرضا شهیری
علی اکبر سروش
یاسر یوسف زاده
علیرضا فلاحتی
محمدرضا کربلایی آقاملکی


5 پاسخ به “بیانیه فعالان سیاسی بابل: دستگیری آریا آرام نژاد کدام ننگ را خواهد پوشاند؟”

 1. اشکان گفت:

  احتمالا ننگ 3000000000000 تومانی !

 2. ناشناس گفت:

  یادتون نره که فرعون با اون همه معجزه ای که از حضرت موسی(ع) دید باز ایمان نیاورد. این ننگ اقتدارگرایان هم با هیچ رنگی پاک نمی شود. زمان می گذرد و این جوانها پخته تر از قبل از زندان آزاد می شوند و راهی به جز رفتن برای زورگو ها نمی گذارند. بهتر است اقتدارگرایان با خیرو خوشی بروند و نه خدای ناکرده با ناخوشی.

 3. بسیجی زمان جنگ گفت:

  تقدیم به برادرم آریا آرام نژاد
  آریا جان
  از نژاد آریا باش و آرام منتظر صبح سحر .تا نژادت سرافراز شود

 4. ناشناس گفت:

  اگر اینراه را ادامه میدهند.ونمیخوهند درست شوند همانطور که بسراغ تک.تک.افراد میایند و میبرند .ما هم میتوانیم در گروه ده نفری انها را شناسائی بخصوص خارج از محیط کار .مثلا منزلشان که تنها هستند این کار را انجام دهیم

 5. طرقبه .مشهد .علی گفت:

  با درود بر مردم خطه شمال فرزندان میرزای بزرگ .امروز کشور ما در دست مستبدین و متحجرین دینی بدترین ضربات را بر باورهای مردم و دین وارد کرده
  اند .ترس روشن فکر ایرانی این است که این حکومت گران نادان که در جهان منزوی و در درون جز مزدوران شان که حقوق به گیران شان هستند طرفداری
  ندارند در پایان عمر ننگینشان کشور را به سوی تجزیه سوق دهند .چون مرگشان حتمی است دیرو زود دارد سوختو سوز نخواهد داشت به امید روزی که
  ایرانی اباد و ازاد و همه در کنار هم با هر گرایش اندیشه زندگی کنیم