سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاجزاده خطاب به رهبری: نظام دچار سقوط اخلاقی و معنوی شده است؛ ملت چه تاوانی باید بد...
» نه شکایت از ظلم ها و نه امید تغییر مواضع؛ فقط یک تذکر و اتمام حجت:

تاجزاده خطاب به رهبری: نظام دچار سقوط اخلاقی و معنوی شده است؛ ملت چه تاوانی باید بدهند؟

چکیده :مولای من و شما خطاب به خوارج طغیانگری که او را کافر می شمردند، می‌فرمود سه حق را در مورد شما رعایت می‌کنیم:‌ از حق بیت المال شما را محروم نمیکنیم. از ورود شما به مسجد برای نماز جلوگیری نمیکنیم. با شما نمیجنگیم تا شما جنگ را آغاز کنید. اما مسؤلان مطیع شما، شیعیان مولا و خانواده و فرزندان آن‌ها را تنها به جرم اعتراض به ظلمی که برایشان رفته نه از بیت المال که از شغل و تحصیل محروم می‌کنند و به جرم برگزاری مراسم دعای کمیل و توسل برای رهایی شوهرانشان دستگیر و محاکمه و کسانی را که در صدد کمک مالی به ایشان برمی‌آیند روانه سلول‌های انفرادی می‌کنند. ...


حاکمیت امروز هیچ نسبتی با دین و خدا ندارد

ساکت نمی‌شوم، حتی اگر همسرم را محکوم و حبس کنند

مسئولان مطیع شما کسانی را که به زندانیان سیاسی کمک مالی کنند، روانه سلول‌های انفرادی می‌کنند

نیروهای امنیتی در اقدامی سازمان یافته، منتقدان و مخالفان را از حداقل معیشت هم محروم می کند

سید مصطفی تاج زاده، فعال سیاسی محبوس در قرنطینه سپاه در نامه ای خطاب به رهبری با تاکید بر اینکه “پیمانی با خدای خود بسته‌ایم و راهی را با توکل او در پیش گرفته‌ایم و از احدی از بندگان خدا انتظار لطف و عنایت نداریم” و با اشاره به رفتارهای نیروهای امنیتی گفته است: هرگز تصور نمی‌کردیم نظام اسلامی شهروندانی را به اتهام کمک مالی به خانواده‌های زندانیان سیاسی دستگیر و ماه‌ها در سلول‌های تاریک و نمور انفرادی تحت بدترین شرایط زندانی و به حبس‌های طویل المدت محکوم کند.

معاون وزیر کشور دولت سیدمحمد خاتمی با بیان اینکه قصد من از این نامه یادآوری ارزش‌هایی است که جزو بدیهی ترین اصول نهضت ما تلقی می‌شد و امروز متأسفانه آشکارا نفی می‌شود، تصریح کرده است: ما نشینده بودیم و به مخیله مان هم خطور نمی‌کرد خانواده‌های زندانیان سیاسی به خاطر برگزاری میهمانی افطار مورد یورش مأموران حکومت قرار گیرند و امنیتشان تهدید شود و زن و فرزند ایشان بازداشت شوند. ما هرگز تصورش را هم نمی‌کردیم نظام اسلامی در اقدامی سازمان یافته تأکید می‌کنم در اقدامی سازمان یافته و برنامه ریزی شده منتقدان و مخالفان خود را علاوه بر زندان از کار و شغلی که دارند اخراج کند تا خانواده‌ آن‌ها نیز به سزای فعالیت سیاسی نان آورشان از حداقل تأمین اقتصادی و معیشتی محروم شوند.

عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با اشاره به بازداشت و دادگاه همسرش در بخشی دیگر از نامه ی خود یادآور شده است: من نه آقای بنی صدرم و نه با منافقین علیه نظام مستقر دست به قیام و شورش زده‌ام و خوشبختانه به علت این که بلافاصله بعد از برگزاری انتخابات دستگیر شده‌ام اتهامات موهومی نظیر انقلاب مخملی و راه‌اندازی تظاهرات اعتراضی و دعوت به اغتشاش و آشوب را نمی‌توان به من نسبت داد و باز خوشبختانه به خارج از کشور هم فرار نکرده‌ام بلکه اسیر شما در زندان هستم. بنابراین به چه علت باید همسر من که جز اعتراض به دستگیری من و نوشتن نامه به شوهرش در وبلاگ خود باید در خیابان مورد یورش مأموران قرار گرفته دستگیر و در زندان انفرادی نگهداری شود؟ و چرا اکنون به خاطر اعتراض به ظلمی که بر شوهر وی رفته باید محاکمه شود؟

به گزارش نوروز متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مقام محترم رهبری جمهوری اسلامی ایران

احتراماُ آن چه مرا به نوشتن این نامه به شما ترغیب کرده است، نه گله و شکایت از ظلم و جنایتی است که بر من و دوستانم رفته است و نه امید و انتظار به تغییر مواضع و دیدگاه‌های شما نسبت به امور کشور و نه هشدار نسبت به آینده کشور در مسیر کنونی است، این موارد را طی سال‌های اخیر بسیاری از بزرگانی که در هوشمندی و تجرب و صداقت ایشان تردیدی وجود ندارد مستقیم و غیر مستقیم به عرض جنابعالی رسانده‌اند و البته نتیجه‌ای هم نگرفته‌اند. ما نیز پیمانی با خدای خود بسته‌ایم و راهی را با توکل او در پیش گرفته‌ایم و در این راه خود را به او سپرده‌ایم و از احدی از بندگان خدا انتظار لطف و عنایت نداریم.

قصد من از این نامه یادآوری اصول و ارزش‌هایی است که جزو بدیهی ترین و مقدس ترین اصول نهضت ما تلقی می‌شد و امروز متأسفانه در سخن و عمل آشکارا نفی و نقض می‌شود.

انقلاب ما برای دنیای معاصر پیام پیشرفت و توسعه و علم و فناوری و حتی دموکراسی و آزادی بیان نداشت، چرا که در این عرصه ها دیگران گام‌هایی بسیار بلند برداشته‌اند و تجاربی عظیم اندوخته‌اند که سرمایه ما و انقلاب ما باید تلقی شود. آن چه این انقلاب را از سایر انقلاب‌های جهان متمایز می‌ساخت پیام معنوی و اخلاق برای بشریت گرفتار آمده در زندگی مصرف زده و مادی امروز بود. و همین پیام و ویژگی بود که نظر دنیا را به انقلابی به نام دین به رهبری مردی روحانی جلب کرد. به گمان صرفنظر این که از آغاز انقلاب چه در دهه اول و چه در دهه‌های بعدی تا چه انقلاب در تحقق این پیام موفق بوده که البته جای نقد و بحث فراوانی است، مرحوم امام بیش از همه به این ویژگی توجه داشت. ایشان در نامه به گورباچف او را به عبور از مارکسیسم به سوی آزادی و دموکراسی تشویق نکرد، آن راهی بود که لامحاله بشر امروز در آن حرکت می‌کند، قصد امام از آن نامه آن گونه که در ملاقات با ادوارد شوارد نادزه به وی متذکر شد، گشودن درهایی به سوی آسمان به روی آقای گورباچف بود. آن نامه تنها یک پیام داشت و آن این بود که مشکل شما در پیروی از مارکسیسم قبل از دیکتاتوری و فراتر از محرومیت از حقوق و آزادی‌های اساسی، مادیت زمینی و محرومیت از اخلاق و معنویت آسمانی بود بنابراین با افتادن به دامان دنیای مادی و اسارت در زندگی مصرف زده و عاری از معنویت غرب سرمایه‌داری اشتباه گذشته را تکرار نکنید.

حضرت آیت الله خامنه‌ای

امروز ملت‌های مسلمان منطقه یکی پس از دیگری علیه ظلم و استبداد و تحقیر به پا خاسته‌اند و با سرنگونی دیکتاتور و فروپاشی نظام استبداد طالب تجربه دنیای جدید و زندگی بهتر هستند. اگر مطلوب آن‌ها علم و فناوری و توسعه و رفاه باشد، بی شک ما و شما به علت تورم و گرانی و بیکاری و رشد صفر درصدی اقتصادی و کاهش تولید ملی و … که همگی محصول مدیریت ناکارآمد و بی کفایت کنونی است اگر در این زمینه حرفی برای آن‌ها داشته باشیم این است که نمونه کنونی ایران را الگوی خود قرار ندهند. و راهی که ما رفته‌ایم نروند. اما اگر مطلوب آن‌ها اخلاق و معنویت باشد، یعنی همان که پیام اصلی و وجه تمایز انقلاب ما از دیگر انقلاب‌های جهان بود، شما به عنوان رهبر جمهوری اسلامی در این زمینه کدام دستاورد ملموس و عملی نظام را به آن‌ها ارائه خواهید فرمود؟ دروغ و تظاهر و ریای مسؤولان کشور با مردم را و یا بررگترین فساد مالی تاریخ کشور را؟ و یا رعایت خلاف مروت و انسانیت مأموران و مسؤولان با شهروندان را؟

رهبر محترم جمهوری اسلامی ایران

ما تا پیش از این خوانده و از منابر شنیده بودیم که حکومت و حاکم اسلامی مسؤولیت تأمین زندگی خانواده زندانیان را بر عهده دارد. اگر چه این مهم هیچ‌گاه در طول سال‌های انقلاب عملی نشد، اما متقابلاً نیز هرگز تصور نمی‌کردیم نظام اسلامی شهروندانی را به اتهام کمک مالی به خانواده‌های زندانیان سیاسی دستگیر و ماه‌ها درسلول‌های تاریک و نمور انفرادی تحت بدترین شرایط زندانی و به حبس‌های طویل المدت محکوم کند. ما نشینده بودیم و به مخیله مان هم خطور نمی‌کرد خانواده‌های زندانیان سیاسی به خاطر برگزاری میهمانی افطار مورد یورش مأموران حکومت قرار گیرند و امنیتشان تهدید شود و زن و فرزند ایشان بازداشت شوند. ما هرگز تصورش را هم نمی‌کردیم نظام اسلامی در اقدامی سازمان یافته تأکید می‌کنم در اقدامی سازمان یافته و برنامه ریزی شده منتقدان و مخالفان خود را علاوه بر زندان از کار و شغلی که دارند اخراج کند تا خانواده‌ آن‌ها نیز به سزای فعالیت سیاسی نان آورشان از حداقل تأمین اقتصادی و معیشتی محروم شوند. دادستان کل کشور به صراحت می‌گوید از تابعیت دوگانه آقای خاوری و زندگی خانواده وی در کانادا بی‌خبر بوده است. بی شک مأموران امنیتی نیز از این امر بی‌خبر بوده‌اند. اما آنان از خصوصی‌ترین امور خانوادگی زندانیان سیاسی اطلاع دارند و هم در آن دخالت می‌کنند تا آن جا که به نیت تقویت و خدمت به ولایت با تهدید ارعاب مانع ازدواج فرزندان آن‌ها می‌شوند. ما هرگز تصور هم نمی‌کردیم که وضعیت اخلاق و انسانیت در این کشور به چنین ابتذالی کشیده شود که فرزندان به جرم تلاش پدران برای اعتلا و سربلندی کشور نه تنها از تحصیلات عالی و تحصیل در خارج کشور محروم شوند، بلکه زندگی خصوصی آینده آنان نیز به اراده بازجویان و مأموران امنیتی رقم بخورد. ما هرگز در خواب هم نمی‌دیدیم که شرافت و انسانیت در این کشور چنان به قهقرا رود که فرزندان زندانیان از ترس این که ممنوع الخروج شده از تحصیل باز بمانند جرأت سفر به کشور و تسلای دل مادر و خانواده بی‌پناه خود را نداشته باشند و مادران نیز به تاوان فعالیت همسران ممنوع الخروج شوند و اجازه دیدار فرزندان خود در خارج کشور را نداشته باشند.

طرفداران نظریه ولایت فقیه در اثبات این نظریه استدلال می‌کنند لازمه اجرای حدود الهی به دست گرفتن قدرت است. آیا قطع کردن روزی منتقدان و مخالفان، در تنگنا قرار دادن خانواده آن‌ها و محروم کردن فرزندان آن‌ها از بدیهی‌ترین حقوق انسانی یعنی تحصیل همان حدود الهی است که نظام ولایت فقیه در ایران برای اجرای آن تشکیل شده است؟

حضرت آیت الله خامنه‌ای

بی‌شک شما نیز مانند من به خاطر دارید زمانی که آقای بنی صدر قبل از خروج از کشور، پنهان شده بود به دستور یکی از مقامات قضایی خانواده وی دستگیر شدند تا وی مجبور به معرفی خود شود، مرحوم آیت الله بهشتی وقتی این خبر را شنید برآشفت و ضمن مؤاخذه آن مقام قضایی دستور آزادی سریع خانواده بنی صدر را صادر کرد. آقای بنی صدر به خارج گریخت و خانواده وی نیز ممنوع الخروج نشدند و به او پیوستند تا امروز من بتوانم این ماجرا را به عنوان یک افتخار و نمونه‌ای زیبا از انسانیت و اخلاق و معنویت گمشده در این کشور به حضرتعالی یادآور شوم.

مقام محترم ولایت فقیه

من نه آقای بنی صدرم و نه با منافقین علیه نظام مستقر دست به قیام وشورش زده‌ام و خوشبختانه به علت این که بلافاصله بعد از برگزاری انتخابات دستگیر شده‌ام اتهامات موهومی نظیر انقلاب مخملی و راه‌اندازی تظاهرات اعتراضی و دعوت به اغتشاش و آشوب را نمی‌توان به من نسبت داد و باز خوشبختانه به خارج از کشور هم فرار نکرده‌ام بلکه اسیر شما در زندان هستم. بنابراین به چه علت باید همسر من که جز اعتراض به دستگیری من و نوشتن نامه به شوهرش در وبلاگ خود باید در خیابان مورد یورش مأموران قرار گرفته دستگیر و درزندان انفرادی نگهداری شود؟ و چرا اکنون به خاطر اعتراض به ظلمی که بر شوهر وی رفته باید محاکمه شود؟

مولای من و شما خطاب به خوارج طغیانگری که او را کافر می شمردند، می‌فرمود سه حق را در مورد شما رعایت می‌کنیم:‌ از حق بیت المال شما را محروم نمی کنیم 2. از ورود شما به مسجد برای نماز جلوگیری نمی کنیم. 3. با شما نمی جنگیم تا شما جنگ را آغاز کنید.

اما مسؤلان مطیع شما، شیعیان مولا و خانواده و فرزندان آن‌ها را تنها به جرم اعتراض به ظلمی که برایشان رفته نه از بیت المال که از شغل و تحصیل محروم می‌کنند و به جرم برگزاری مراسم دعای کمیل و توسل برای رهایی شوهرانشان دستگیر و محاکمه و کسانی را که در صدد کمک مالی به ایشان برمی‌آیند روانه سلول‌های انفرادی می‌کنند.

مقام محترم رهبری جمهوری اسلامی ایران

من حدود دو سال و نیم است که در زندان به سر می‌برم، در تمام این مدت تنها به علت این که نظرات خود را در باره مسائل کشور به صورت کاملاً قانونی منتشر ساخته‌ام، برخلاف قانون در شرایط انفرادی نگهداری می‌شوم. قصد من از این نامه چنان که گفتم نه شکوه به شماست و نه انتظار رسیدگی به این ظلم آشکاراز جانب شما. تنها از شما می‌پرسم برمبنای کدام معیار اخلاقی و انسانی مقامات قضایی مطیع اوامر حضرتعالی حق دارند به منظور اعمال فشار و وادار کردن من به سکوت و عدم اظهار نظر در باره امور کشور، همسرم را دستگیر و محاکمه کنند؟

من نگران محکومیت و حبس همسرم نیستم و محکومیت او مانع اظهار نظر من در باره مسائل کشور نخواهد شد، بی شک شریک و همراه زندگی من این ظلم را نیز تاوان ادامه راهی می‌داند که مشترکاً برگزیده‌ایم. دخترانم نیز خدایی دارند مهربان‌تر و رحیم تر و کریم‌تر از آن که آنان را نیازمند خلقش کند. من به این می‌اندیشم نظامی که با این سرعت در سراشیبی سقوط اخلاقی و معنوی حرکت می‌کند چه سرنوشتی خواهد یافت و این ملت چه تاوان سنگینی از این بابت خواهد پرداخت. من تنها این را می‌فهمم که آن چه که امروز به نام دین و نظام دینی در این کشور اجرا می‌شود هیچ نسبتی با دین ندارد و مسؤلانی که آمر و عامل این امور هستند هیچ نسبتی با دین و خدای دین ندارند.

زندان اوین سید مصطفی تاجزاده

مهرماه ۱۳۹۰


120 پاسخ به “تاجزاده خطاب به رهبری: نظام دچار سقوط اخلاقی و معنوی شده است؛ ملت چه تاوانی باید بدهند؟”

 1. حسين گفت:

  ايران اگر ايران است و ما به آن افتخار ميکنيم نه به خاطر طبيعت ، هنر و.. است
  بلکه اعتبار خود را از مردان و زناني شجاع چون شما دارند .
  آبروي برباد رفته مملکت ما توسط حاکمان وقت با چون شمايي بازميگردد ولي
  افسوس و هزاران افسوس. تنها چيزي که مي توان گفت سخن مولاناست که درخور
  حاکمان است:
  آنچه ميگويم به قدر فهم توست مردم اندر حسرت فهم درست

 2. تفکر سبز گفت:

  عالی بود .

 3. سینا گفت:

  درود بر شما. اما چه فایده دیکتاتوری که امروز این کشور را اداره می کندبرای این نامه ها خواب ِ خوش اش می آید. ایشان اگر واقعا خیرخواهایران ومردمش بودند همان نامه ی شادروان سعیدی سیرجانی بس بود تا ایشان متنبه شود.

 4. طلبه‌ی رزمنده‌ی سبز گفت:

  درود بر سید مصطفی تاج زاده‌ی عزیز که مردانه ایستاده است.

 5. علی رضا گفت:

  درود بر شما و تمام آزاد اندیشان
  امیدوارم که هر چه زودتر به کانون گرم خانواده برگشته و امکان فعالیت در ایرانی آزاد و سر افراز را همگی داشته باشیم

 6. اصغر گفت:

  چرا نوشته هاى مرا نگذاشتيد، من نوشته بودم،زنده باد تاج زاده و همسرش كه إز درون زندان واقعيتها را مى نويسد.اصغر إز لندن 

 7. دلسوز واقعی ایران عزیز گفت:

  شخص دیکتاتور عامل و باعث صددرصد بدبختی و بیچارگی و نابودی کشور در همه عرصه ها است. او به شدت دچارخود بزرگ بینی شده است و نگاه از ارباب- رعیتی به فرعونی- برده ای تغییر کرده است. او عده ای را می بیند که به دنبال او می دوند و یا به شنیدن سخان او آمده اند, اما نمی داند که صدها اتوبوس از گوشه و کنار استان و به صورت مهندسی شده راهی دیدار او می شوند. البته در کنار این کار نیز منتفع نیز می شوند و پول دریافت می کنند.همانطور که در کودتای انتخاباتی نیز پول می گرفتند و آدم کشی می کردند.
  هر کس ناآگاهانه او را تایید کند در ظلم او به ملت شریک است و باید در روز جزا پاسخگو باشند. بردن یک انسان خطا کار و جایز الطا به عرش خدایی عین کفر گویی است.
  آقای مصباح که به پای او می افتد باید بداند سجده انسان فقط مخصوص بنده در مقابل پروردگار است و این کار شرک و عین بت پرستی است.او باعث گمراهی خیلی از مردم ساده اندیش شده و گناهی نابخشودنی و به شدت کبیره مرتکب شده است.
  خواهشن سانسور نکنید

 8. ناشناس گفت:

  انشالله حق ببروز است

 9. حسام گفت:

  اقای تاج زاده مراقب باشید قاضی مقیسه رفته شمار را نفرین کند تا ریشه شما کنده شود و انها براحتی بتوانند هر ظلمی خواستند بکنند مگر خداخدانباشد که قاض مقیسه را با این همه جنایتهایش زنده بپذیرد.

 10. فتنه حسینی رافت اموی گفت:

  خطاب به برادران سایبری:
  خلاصه گیری : ننگ (اختلاس) با رنگ (استقبال) پاک نمیشود

 11. دلسوز واقعی میهن گفت:

  این دوست گرامی که ملت ایران را به بزدلی متهم کرده است., بداند که اینها هیچ رحمی ندارند و در برابر اعتراض خیابانی دست به اسلحه می برند و آدم می کشند. نمونه این واقعیت در سوریه است که با مباشرت و همکاری اینها نزدیک به 3000 نفر را کشته اند که حتی نزدیک به 100 نفر ازآنها در زیر شکنجه و در زندان ها کشته شده اند. خوب چرخه حکومت ظالمان بر روفق مراد نیست و حرکت های منطقه و جهانی همه و همه بر علیه این ظالمان از خدا بی خبر است. به نظر می رسد بررسی دقیق وقایع در این موقعیت به همراه آگاه سازی و شعار نویسی بهترین راهبرد می باشد. البته مردم ایران در 25 بهمن سال قبل نشان دادند که مرد میدان هستند به شرطی که عده ای نیز تاب پرداخت هزینه را نیز داشته باشند. به هر حال ما باید وقایع پی در پی که بر علیه دیکتاتوری است را ببینیم و در موقعیت مناسب برنامه ای نیز برای حضور در خیابان ها تدارک ببینیم. البته شورای هماهنگی هم باید شفاف باشد و اعضای خود را معرفی کند و مردم بدانند که به تنهایی حاضر به پرداخت هزینه نیستند.
  با درود به همه کسانی که در قبال جامعه احساس مسئولیت می کنند و راه پر امید سبز را ادامه می دهند

 12. ناشناس گفت:

  درود
  حق نمی شه به این راحتی تو نوشته ها اورد, ولی بازم ایول داره

 13. منتظر گفت:

  بسم الله
  قبل از پاسخ به آقای تاج زاده در مورد نظر دوم (از طرف Zahra)باید بگم که دین ازسیاست جدا نیست بلکه دین یعنی سیاست .
  گاهی اوقات شرایط حاکم بر جهان سبب میشه که اینجوری نظارت و خفقان مخالفان سخت وعجیب باشه .احکام زیادی در دین وجودداشته که
  بر حسب شرایط زمان تغییر کرده است .

 14. ناشناس گفت:

  درود بر تو قهرمان

 15. گلجه گفت:

  من مرده همه ی مردم ایران زنده.به سید الشهدا قسم حاکمان ایران از قذافی سخت ترخواهند مرد…الملک یبغی مع الکفرولایبغی مع الظلم

 16. ناشناس گفت:

  رهبری کشور را فلج کرده است

 17. ولی الله ناشناس گفت:

  هزاران درود و سلام بر شما مجاهدین نستوه اسلام و مملکت ایران
  وقتی خواندم واقعا بغض کردم و آنچه خواندم یک قسمت کوچکی از از بی عدالتی های جاری در کشور است. فرزندان آگاه و شجاع کشور را به خاطر انتقاد زندانی کرده اند و به راحتی دروغ می گویند که ما زندانی سیاسی نداریم! اموال ملت را به غارت می برند و اختلاس و دزدی 3 میلیارد دلاری می کنند بعد مدعی می شوند که در دولت من حتی یک ریال حیف و میل نشده است. خدایا به حق خون شهدا ملت ایران را از دزدان ، غارتگران، ظالمان ، دروغگویان، بی لایقان حاکم نجات بده و فرزندان با بصیرت و بی گناهان کشور را از زندان های سیاسی نجات بده .

 18. ناشناس گفت:

  آقای منتظر نکنه هر روز بر شما آیاتی نازل می شود !؟ وگرنه باید بگویید که هدف وسیله را توجیه می کند بنابر این برای رسیده به هدف هر گناه و ظلمی را باید مرتکب شد.

 19. hamid گفت:

  چرا کامنتهایی که برخلاف رای و نظر شما باشن رو پاک می کنید ؟؟ شما هم با داشتن یه سایت پیزوری اینجوری هستید ، اگه پست و مقامی داشتید چه نکبتی به بار می آوردید؟

 20. سید هادی سجادی گفت:

  آفای Hamid باید به عرضتون برسونم که تایید مطالب اندکی طول میکشه ، ضمناً این سایت رسانه قابل اعتماد عوامه نه خواص عرزشی . شما بری بشینی پای منبر آقا بهتر نیست ؟ اومدی مخالفتت رو با چی اعلام کنی ؟ با حق و عدالت ؟ شما بد نیست مقایسه ای غیر مغرضانه با سایت های وابسته به حکومت و حتی صدا و سیما داشته باشی .

  در جواب آقای منتظر هم این کافی که شما مگه هنوز منتظری ؟؟؟ چشم بصیرت داشته باش . منجی تو ظهور کرده و پرچمش هم دست امثال شماست