سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خبرنگار فعلی صدا و سیما در دمشق، مامور امنیتی بوده و در اعتراف‌گیری‌های تلویزیون...

خبرنگار فعلی صدا و سیما در دمشق، مامور امنیتی بوده و در اعتراف‌گیری‌های تلویزیونی سال 88 نقش داشته است

چکیده :حسن شمشادی که این روزها به عنوان خبرنگار واحد مرکزی خبر در شهر دمشق حضور دارد، وظیفه تهیه و ضبط اعترافات اجباری متهمان سیاسی را در حوادث پس از انتخابات برعهده داشته است. حضور فعال این مامور امنیتی ایران در دمشق و تهیه گزارش های جهت دار از جنبش آزادی خواهانه مردم سوریه، فرضیه همکاری برخی نهادهای امنیتی ایران و سوریه را در سرکوب اعتراض های مردمی سوریه تقویت می کند....


یکی از ماموران امنیتی وابسته به دولت، این روزها در پوشش خبرنگار به گزارش تحولات جنبش آزادی خواهانه مردم سوریه از صدا و سیمای جمهوری اسلامی می پردازد.

به گفته تعدادی از زندانیان سیاسی حوادث پس از انتخابات در گقت و گو با کلمه، حسن شمشادی که این روزها به عنوان خبرنگار واحد مرکزی خبر در شهر دمشق حضور دارد، وظیفه تهیه و ضبط اعترافات اجباری متهمان سیاسی را در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم در سال 1388 برعهده داشته است.

به گفته تعدادی از زندانیان حامی جنبش سبز، شمشادی حتی در انجام بازجویی و وادار کردن زندانیان سیاسی به انجام اعترافات، در بند 209 متعلق به وزارت اطلاعات و بند دو الف وابسته به سپاه پاسداران، با بازجویان همکاری فعالی داشته است. وی در دادگاه نمایشی متهمان حوادث عاشورای 88 تهران نیز به عنوان همکار نیروهای امنیتی ایران حضور داشته است.

حضور فعال این مامور امنیتی ایران در دمشق و تهیه گزارش های جهت دار از جنبش آزادی خواهانه مردم سوریه، فرضیه همکاری برخی نهادهای امنیتی ایران و سوریه را در سرکوب اعتراض های مردمی سوریه تقویت می کند.

حسن شمشادی در یکی از تازه ترین فعالیت های خود، از وضعیت دختری در دمشق که گفته می شد کشته شده، گزارش تهیه کرده بود، و تلویزیون دولتی سوریه نیز فیلم این دختر را به عنوان شاهدی بر دروغگویی مخالفان خود در کشته شدن معترضان نشان داده بود؛ داستانی که مشابهت زیادی از یک سو با سناریوی سعیده پورآقایی و از سوی دیگر با رفتار صداوسیما در ماجرای ترانه موسوی در ماههای پس از انتخابات ایران داشت و به نظر می رسد طراحان این پروژه ها در ایران و سوریه همکاری نزدیکی با یکدیگر دارند.


26 پاسخ به “خبرنگار فعلی صدا و سیما در دمشق، مامور امنیتی بوده و در اعتراف‌گیری‌های تلویزیونی سال 88 نقش داشته است”

 1. ناشناس گفت:

  گویا مسئلۀ سوریه برای حکومت به مرحلۀ پر اهمیت تری رسیده

 2. ناشناس گفت:

  فقط این یکی مامور امنیتیه بقیه ی خبر نگارای صداوسیما مامور نیستند؟

 3. صداوسيماي ضرغامي ! گفت:

  شمشادي در كزارش اعلام كرد كه اون دختر زنده است و رسانه ها جو سازي كرده اند بنابراين اون جسدي كه دو دستش قطع شده بود كي بود آيا انسان نبود؟ قاتل او كي بود؟

 4. ناشناس گفت:

  ایشان قبلا هم خبرنگار صدا وسیمای مرکز لرستان بود و به خاطر خوش خدمتی به تهران -عراق و سپس سوریه اعزام شد.برای دروغپردازیهایش متاسفم.روزی که دیر هم نیست پشیمان می شود.

 5. mehdi گفت:

  افشاگری بسیار جالبی بود. معلوم شد صدا و سیما چه وظیفه سنگینی در قبال تحولات منطقه دارد. روزها مردم سوریه را میکشند و شبها سناریوهای مسخره و کثیف وزارت اطلاعات را به زبان عربی دوبله میکنند.

 6. احسان گفت:

  خدا کنه بقیه خبرنگارها فقط خبرنگار باشند.

 7. ناشناس گفت:

  پس فكر كرديد اين خبرنگارهايي كه عازم مي شوند به ديگر كشورها واقعا خبرنگارند؟ اينها همشون مامورين امنيتي هستند كه براي رصد كردن مي رون اونجا و البته كارهاي ديگر مثل كامران نجف زاده و يا اون خبرنگاري كه توي ايتاليا يك مدتي گرفته بودنش

 8. مجتبی گفت:

  با نگاه اندکی به اطراف به راحتی می توان پی برد که اغلب خبرنگاران صدا و سیما در خارج از کشور بهتر از او نیستند. خبرنگار صدا و سیما در برلین ، لندن و ….

 9. ناشناس گفت:

  میر حسین گفت که این ماموران از صدا و سیما تا مراکز امنیتی تا رجا نیوز و …. پراکنده اند و همزمان پرونده سازی می کنند.
  یا حسین میر حسین
  یامهدی شیخ مهدی

 10. ایران منش گفت:

  تظاهرات هواداران بشار اسد بسیار شبیه تظاهرات هواداران احمدی نژاد خودشان است پرچم بدست پلاکاردبه حد وفور که میزان جمعیت استتارشود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 11. ناشناس گفت:

  افسوس که هنوز در فضای سیاه و سفید به سر می برید، بجای اینکه بازی دموکراسی را تمرین کنید و در انتخابات پیشرو با رقیب در بیفتید، بازهم دا رید فضا رو دو قطبی جلوه می دهید، خسته نشدید از این همه سکون در نوع نگاهتان به بازی سیاست، چشمهایتان را بر روی واقعیات باز کنید و اندکی با مطالعه و تعمیق اطلاع رسانی، به فهم مخاطب احترام گذارید. بس است دیگر!

 12. ناشناس گفت:

  اویک ادمی هست که انسانیتش را قورت داده ویک اب هم بالایش خورده .اسلامیت که ادم هائی مانند او نداشته اند .شمشادی و مانند او در جهت تحکیم دروغ و بزرگ نمائی و شکنجه وسرکوب وشخصیت پرستی یدطولائی دارد .مزدور تمام عیار است

 13. ناشناس گفت:

  اگر به خاطرات دكتر علي كردان ( معاون دكتر علي لاريجاني در صدا و سيماي دوران رياست جمهوري سيد محمد خاتمي ) در سايت نظام آباد توجه كرده باشيد ، دكتر علي كردان به صراحت از آوردن نيروهاي حزب اللهي ( بخوانيد لباس شخصي هاي مخالف حاكميت قانون گرائي ) به صدا و سيما سخن ميگويد. در دوراني كه قرار بود بعد از جنگ خانماسوز و دوران بعد از جنگ گرم نه جنگ و نه صلح دوباره قانون اساسي متروك شده جمهوري اسلامي احياء گردد ، دكتر علي كردان به كمك دكتر علي لاريجاني زمينه هاي بعدي قانون گريزي و حاكميت فردي بجاي حاكميت مردم را در صدا و سيما را پايه گذاري ميكردند. لباس شخصي هاي مزدور روزي دانشجو ميكشند و روز ديگر در نفش فيلمساز مجاهيدين راه انقلاب اسلامي را به تمسخر ميكشند. لباس شخصي ها گاه اعتراف ميگيرند و گاه انقلاب اسلامي را در كيهان و سايت هاي وابسته به حاكميت نظاميان بد نام ميكنند. گاه در برنامه هشت و سي به ايجاد التهاب رواني در جامعه ميپردازند و گاه خبر هاي جهت دار از خارج منتشر ميكنند. لباس شخصي ها گاه در اوين و كهريزك فساد ميكنند و گاه معلم فساد اجتماعي ديكتاتورها ي ديگر مانند بشار اسد ، آل خليفه و آل سعود ، علي عبدالله صالح ميشوند. اين لباس شخصي ها ديكتاتورها را دوست ندارند ، مگر اينكه ديكتاتور ها از خودشان و براي منافع خودشان باشند. ميگويند رسانه ها با تحليل وقايع اتفاقيه از نطفه گذاري و رشد فساد هاي اخلاقي اجتماعي سياسي و اقتصادي جلوگيري ميكنند ، مگر اينكه خود رسانه ها فاسد شده باشند ، كه زمينه ساز همه نوع فسادند، چيزي كه در صدا و سيما ي ما اتفاق افتاد. يقينا با كنترل شريان هاي مالي و اجتماعي توسط مطبوعات مستقل نه جنايت هاي سازمان يافته كهريزك اتفاق مي افتاد ، نه تجاوز به عنف در خميني شهر و نه فساد 3000 ميليارد توماني اشخاص مورد اعتماد حاكميت. لذا بازگشت به قانون اساسي، كه رسانه هاي مستقل از اركان آن هستند ، تنها راه برون رفت از فساد مطلق قانون گريزي و سقوط مطلق جامعه است.

 14. حامد گفت:

  واقعا برای شما که اینقدر کوته فکر هستید متاسفم ، آخر چگونه یک نفر میتواند با سپاه ونیروهای امنیتی همزمان همکاری داشته باشد بعد این آقای شمشادی همیشه در کشورهای دیگر مشغول خدمت است همیشه بقول فرمایش حضرت علی (ع) اول فکر کنید بعد حرف بزنید در صورتیکه شما برعکس هستید اول حرف میزنید بعد فکر میکنید

 15. وحید گفت:

  آقای شمشادی به وظیفه حرفه ای خود عمل می کند امروز همه مسولان و کارگزاران نظام در همه بخشها به وظیفه حرفه ای خود عمل می کنند . آنها همگی یا نیروی امنیتی و نظامی هستند یا در خدمت یک دستگاه امنیتی و صدا و سیما هم مدت هاست که به یک دستگاه دروغ پراکنی و بوق جنگ روانی هیئت حاکمه تبدیل شده است.

  نکته مهم : آنها به وظیفه خود عمل می کنند ما هم باید به وظیفه خود عمل کنیم . هر شهروند یک رسانه را نباید فراموش کنیم بیایید و نمادهای سبز را دوباره به شهر برگردانید

 16. ناشناس گفت:

  پايه هاي حکومتشان سست و لرزان شده و براي همين وحشت و ترس سراپاي وجودشان را فرا گرفته

 17. احمد گفت:

  هر چند یکی از شرائط خبرنگاری صدا و سیما در خارج از کشور عضویت در نهادهای امنیتی است اما ارائه مدارک مستند همیشه برای کارگزاران دردسر زاست
  اما بد نیست تحقیقی در خصوص محموله هائی که از طریق هواپیما های مسافری در سوریه پیاده میشوند صورت پذیرد

 18. همیشه سبز گفت:

  می خواستم جواب ناشناس دموکراسی بلد و بدم وحامد و که دیدم بعضی ها حتی ارزشه جداب و ندارند . کسی که خودشو به خواب زده جوابش اردنگیه

 19. ابراهیم گفت:

  شما ها همینطوری می خواستید مملکت رو اداره کنید ؟الحمد لله همه بد هستند و فقط خدا یک قوم صالح وبدون هیچ گناهی رو افریده به نام قوم میر حسین .اقا بسه دیگه سرتون رو از زیر برف بیارین بیرون .من به میرحسین رای دادم ولی الان خدارو شکر می کنم رئیس جمهور نشد.این اقا مثل اینکه خیلی عشق قدرت داره .چشماش کور کور شده .حاضره هر کاری بکنه تا خودشو اثبات کنه .اخه عزیز دل گراز چه ربطی به شقایق داره ؟ چرا این مسئله که در سوریه رخداده شمارو تا انتها سوزانده ؟اکه تو رئیس جمهور می شدی مثلا نمی گذاشتی این خبر از تلویزیون ایران پخش بشه ؟شما زمانیکه مسئولیت اجرایی داشتی معصوم بودی اقا میر حسین ؟یا گذر زمان باعث شده هزاران اشتباهی که داشتی رو یادت بره ؟خلاصه نمی خوام وارد جزئیات بشم .فقط بگم خیلی از مایی که عاشقت بودیم الان ازت متنفر شدیم چون ایمان اوردیم که نیتت خدایی نیست .اونهایی هم که الان از تو حمایت می کنند مطمئن باش دنبال چیز دیگری هستند که خیال میکنند با تو به اون میرسند. شما اگه حتی یک درصد هم احتمال بدی حرف هات نسبت به شمشادی اشتباه است چگونه می خواهی ابرویی که از یک انسان ریختی رو جبران کنی ؟عزیز ،70 سالته دیگه چی میخواهی ؟من برای مردمی متاسفم که شده اند بادی به هرجهت والت دست شما .از اقای شمشادی هم عذر خواهی می کنم چون مثل همه عوام بعد از خواندن این مطلب علیه شما در سایت کلمه پشت سر شما زیاد حرف زدم اما وقتی حسابی تحقیق کردم دیدم همه حرفها علیه شما دروغ .من رو حلال کنید.

 20. ناشناس گفت:

  از این خبرنگاران در دستگاه معاویه زیاد بودند بخصوص در شکست دادن بقیة السلف الصالح حسن بن علی سلام الله علیهما و آن کریم اهل البیت و ان شجاع بی همتا و آن در و گوهر یگانه و تعیین کننده روز جمل در ان باران تیر قبائل منجمد الفکر و متعصب مضر- آن دردانه رسول الله و بدانسان حکومت حقه ال رسول بظاهر تمام شد و بنی امیه تفو بر تو ای چرخ گردون تفو فرزنذان اکلة الاکباد و طلقاء (رحم شدگان از مجازات روز فتح مکه) بجای ال رسول بحکومت رسیدند.

 21. ناشناس گفت:

  اقا ابراهیم ما رادیگه رنگ نکن.بیخیال.ولی بنظر درجه ات باید بیشتر از ساندیس خور باشه

 22. سبز گفت:

  این آقا اگر عشق قدرت داشت 20 سال خانه نشین نمیشد و در اواخر عمرش برای نجات انقلاب حرکات اورژانسی انجام دهد
  کسی را که خواب است میشود بیدار کرد ولی کسی را که خود را به خواب زده هرگز
  امثال شما بیشعورها یاری ظالمها را میکنید که 3000 میلیارد 3000 میلیارد تومان مال مملکت را میبرند

 23. علی گفت:

  ترک عادت موجب مرض است.

 24. يوسف گفت:

  بسمه تعالي
  من خودم چندين ساله كه در عرصه خبر فعاليت مي كنم و با آقاي شمشادي هم به عنوان خبرنگار واحد مركزي خبر در برخي سفرها و برنامه هاي خبري همراه بودم اين گزارش شما كاملا دروغ و كذب است اگه واقعا به دنبال حقيقت هستيد مطالب كذب و دورغ منتشر نكنيد چون مثل اين مورد رسوا مي شويد.

 25. ناشناس گفت:

  با تشکر از ایراهیم که کلی خندوندم ! اخه ادم عاقل این گزارش کلمه چه ربطی به میرحسین داره ؟ همینجوری واسه خودت میبافی به هم ؟!!!

 26. دوست یوسف گفت:

  من با یوسف دوستم چندین سال است که همسایه ایم و با ایشان به مسافرت هم رفته ام حرفهایش را زیاد جدی نگیرید چون او همیشه حس می کند خبرنگار است اصولا آدم خیالبافی است مشکلات روانی هم دارد فعلا با یک دکه سیگارفروشی روزگار می گذراند
  نشون به اون نشون که خودش را کامل معرفی نکرده و به همون نشون که خبرنگارهای صداو سیما که آدمهای سالمی هستند !!! وارد سایتهای فیلتر شده نمی شوند فیلترشکن هم که ندارند ؟؟؟!!!!