سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نایب رئیس کمیسیون کشاورزی: واردات تخم مرغ ضربه بزرگی به تولید است...

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی: واردات تخم مرغ ضربه بزرگی به تولید است

چکیده :فرهمند با بیان این که تفکر واردات تخم مرغ از افزایش قیمت این کالا ناشی شده است، تصریح کرد: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها هزینه‌های تولید در واحدهای مرغداری افزایش یافت و از آنجا که تا کنون سهم تولید پرداخت نشده است مرغداران هم میزان تولید تخم مرغ را کاهش دادند که در نهایت منجر به گرانی این کالا در بازار مصرف شده است....


نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، واردات تخم مرغ را ضربه بزرگی به بخش تولید ارزیابی کرد و گفت: هم‌اکنون که افزایش قیمت حامل‌های انرژی موجب رشد هزینه‌های تولید در مرغداری‌ها شده است، دولت باید با تأمین خوراک ارزان و ارائه تسهیلات برای سامان‌دهی مصرف سوخت از مرغ‌داران حمایت کند.

کاظم فرهمند در گفت‌و‌گو با خانه ملت گفت: دولت باید برای برطرف کردن مشکل بازار تخم‌مرغف به جای واردات تخم مرغ، بخش تولید را تقویت و از محل تولید داخلی نیاز بازار را تأمین کند.

نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که افزایش هزینه‌های تولید ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، کاهش تولید تخم مرغ را رقم زده است، افزود: در حال حاضر که افزایش قیمت حامل‌های انرژی موجب رشد هزینه‌های تولید در مرغداری‌ها شده است دولت باید با تأمین خوراک ارزان و ارائه تسهیلات برای ساماندهی مصرف سوخت از مرغداران حمایت کند.

فرهمند با بیان این که تفکر واردات تخم مرغ از افزایش قیمت این کالا ناشی شده است، تصریح کرد: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها هزینه‌های تولید در واحدهای مرغداری افزایش یافت و از آنجا که تا کنون سهم تولید پرداخت نشده است مرغداران هم میزان تولید تخم مرغ را کاهش دادند که در نهایت منجر به گرانی این کالا در بازار مصرف شده است.

وی تأکید کرد: شاید در کوتاه مدت بتوان با واردات تخم مرغ مشکل مصرف و افزایش بهای آن را برطرف کرد اما راه اساسی برای تداوم تولید و ثبات قیمت تخم مرغ برطرف کردن مشکل هزینه‌های تولید است.

این نماینده مجلس هشتم ادامه داد: رشد قیمت تخم مرغ هم می‌تواند در جهت افزایش درآمد مرغداران به بخش تولید کمک کند اما این هم راهکار اساسی نیست.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم با بیان این که زمینه توسعه مرغداری‌ها فراهم است و اکثر مناطق کشور شرایط مناسبی برای تولید مرغ و تخم مرغ دارند، تصریح کرد: در این شرایط اگر دولت بخواهد به جای تقویت تولید داخل، اقدام به واردات کند ضربه بسیار بزرگی به بخش تولید وارد می‌شود.


یک پاسخ به “نایب رئیس کمیسیون کشاورزی: واردات تخم مرغ ضربه بزرگی به تولید است”

  1. ناشناس گفت:

    ایت تفکر واردات از سال 60 بود و بمرور زمان اجرا کردنند.که در بیدادگاهای بدوی و غیره جوابی بود که به متهم برای اخراج از کار میدادند