سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آزادی پیمان عارف از زندان، پس از اجرای حکم شلاق...

آزادی پیمان عارف از زندان، پس از اجرای حکم شلاق

چکیده :پیمان عارف، زندانی سیاسی و فعال سابق دانشجویی، که محکومیت حبس خود را گذرانده بود، امروز پس از اجرای حکم شلاق خود، از زندان آزاد شد....


پیمان عارف، زندانی سیاسی و فعال سابق دانشجویی، امروز پس از اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق خود، از زندان آزاد شد.

سمیرا جمشیدی، همسر پیمان عارف، به رادیو فردا گفت که دوره یک سال محکومیت شوهرش امروز به پایان رسید، اما مسئولان قبل از آزادی او، حکم 74 ضربه شلاقش را اجرا کردند. او به حضور بازجویان در زمان اجرای حکم شلاق اشاره کرده است.

پیمان عارف، نیز خود در مصاحبه‌ای با جرس، با تاکید بر اینکه هم صدور حکم شلاق غیرقانونی بوده است و هم اجرای آن به صورت غیر قانونی صورت گرفته است، تصریح کرد که مجازات شلاق وی برای اتهام توهین به احمدی‌نژاد و به خاطر نامه سرگشاده به او صادر شده و به اجرا در آمده است.

او گفته است که شخصی که وی را شلاق زده، ماسک بر صورتش داشته و این حکم در حضور نمکی رییس دفتر معاون دادستان اجرا شده است.

چندی قبل هم حکم شلاق سمیه توحیدلو، فعال سیاسی و عضو ستاد اصلاح طلبان حامی میرحسین موسوی، به اجرا آمده بود. این اقدام، اعتراض بسیاری از فعالان سیاسی و حقوق بشری را به دنبال داشت.


14 پاسخ به “آزادی پیمان عارف از زندان، پس از اجرای حکم شلاق”

 1. ali گفت:

  کاش عکس پیکر خونین حاصله از شلاق ستمگران و راست قامتی وی در کنار همسرش را منعکس میکردید تا هر چه بیشتر چهره کریه و زشت استبداد زیر پرده دین به نمایش عموم گذاشته میشد، تاریخ به یاد خود خواهد سپرد که چقدر حقیر و پست بود شلاق و استبداد در مقابل راست قامتان آزاد اندیشی همچون عارف ها .درود بر او و بر عزم و رزمش

 2. ناشناس گفت:

  بعد از دیدن عکس این آزاده بزرگ ملت به خدا قسم سوختم…ما را چه شده؟

 3. پیمان گفت:

  ننگ بر استبداد دینی. آقای خاتمی این نظام چه دارد که دارید برایش مرتب تبلیغ می‌کنید؟
  چهره واقعی این نظام ضدخدایی و ضدمردمی همین است

 4. ناشناس گفت:

  احکام قرون وسطی و عرب جاهلیت در سده 21 در کشور فردوسی و حافظ و..
  فردوسی می گوید به .. نام خداوند جان و خرد .کزین بر تر اندیشه بر نگزرد
  اما امروز حا کمان جهل وسیاهی بر ما حکو مت می کنند

 5. ناشناس گفت:

  مرگ بر واپسگرا و متحجر

 6. ناشناس گفت:

  دوست عزیز نا شناس تحجر و تعصب انسان را از خرد وا می دارد .متحجر افکارش در همان جاهلیت که شما گفتید قفل شده و به گفته روان شناسان
  تثبیت شده است .از موبایل و تکنولوژی وکامپیو تر هواپیما و.. استفاده میکند انرا نمی فهمد

 7. محمد رزمنده سابق و برادر شهید گفت:

  پیمان جان من به عنوان یک خانواده شهید و رزمنده و کسی که در پیروزی انقلاب به اندازه خودم نقش داشته ام از تو و مانند تو که به خاطر اندیشه شلاق جا هلیت را میخورید حبس میشوید و زور میشنوید.. پسرم پوزش می طلبم و شرمنده شما جوان ها هستم .ما را ببخشید که خواسته ونا خواسته جنین شرایط را برای شما درست کردیم .شاه ادم مستبدی بود اما متحجر و واپسگرا نبود .ما و نسل من می خواستیم از چا له بیرون بیائیم اما در چاه فرو رفتیم دوباره از شما و عزیزان دیگر به سهم خودم پوزش می طلبم

 8. Q in Q گفت:

  “””” پراگ تو مي گريي، ولي آلمان تو هم خواهي گريست. من با قلبي دردبار از سرنوشت محتوم همه جباران تاريخ و از ان چه بر تو خواهد گذشت ، خبر مي دهم. و گمان مدار من از انتقام هولناكي كه پس خواهي داد، خوشنودم. “”””” رومن رولان، ‌انسان دوست و نويسنده بزرگ فرانسوي ، يك روز پس از اشغال بيرحمانه لهستان توسط هيتلر در جنگ دوم جهاني .

  در واقع هم، انتقامي كه المان پس از باخت در جنگ و سقوط پس داد، حتي تصورش براي ما در امروز ممكن نيست و بايد تاريخ را بخوانيم تا براي بازماندگان ِ المان جنايت كار و متجاوز در پايان جنگ در سال 1945 و بسيار سال ها بعد از ان گريه كنيم..

  ——————-

  پيمان عارف كه در همين عكس وحشتناك كه در ناگوارترين لحظه زندگيش و با تحقير شدن در برابر خانم گرانقدري كه با گل به استقبال او امده بوده و حالا مجبور شده او را به دوش بكشد و در راه رفتن بعد از ضربات شلاق كمك كند، او را مي بينم كه چهره اش فرياد مي زند يكي از شريف ترين و انسان ترين ادم هاي دنياست و در عمرش ارزوي مرگ يك گرگ را هم نكرده است.

  ولي كاري كرديد كه او صدها امثال او كه هرگز تصوري از جنايت و انتقام و كشتار نداشتند، حالا از اعمال جنايت كارانه و خون اشام و ساديستي شما نفرت و بغض و خشم ديوانه واري تمام وجودشان را از شما و دين و آئين شما و قضات بي شرف تان و جلادان و شكنجه گران و حاكمان و ايت الله هاي شما، پر كرده است، و تا لحظه اي كه به چشم خود ببينند و بتوانند اين نفرت وحشتناك و حس انتقا جوئي را تسكين دهند ::‌كه

  “”” خود شما، تمام خانواده و منسوبيني كه داريد و از خون اشامي ِ شما در وقتي كه مصدر قدرت و قضاوت و قانون گذاري بوديد و دستورات را اجرا مي كرديد ، انان هم منتفع شدند، و ثروت و مقام و صيغه و متعه و زمين و ساختمان و آپارتمان و اتومبيل و ملك در خارج و دلار و چپاول و تجاوز و شكنجه و شلاق زدن و چشم در اوردن و سنگسار و شهوتراني را تمام كردند، و از همه مهم تر بچه هاي شما و نوه هاي شما ، در زير چندمين ضربه از شلاق خواهند مـُرد”””

 9. ناشناس گفت:

  ظلم پایدار نمی ماند

 10. ترانه سبز گفت:

  خدايا! صبح تاشب و شب تا صبح , دلهره و كابوس را از آنان نگير.آمين.
  جلادان اوين از خونمردگيهاي تنش حظ برديد؟ دور دهانتان را ليسيديد؟
  جلاد ننگت باد

 11. ناشناس گفت:

  این نهایت دنائت طبع و پست فطرتی است. پیمان یک سال در اختیارتان بود. می توانستید این ضربات شلاق را برپیکر دردمند او زمانی بزنید که در زندان بود. ای نادان ها حال این ضربه های شلاق سندی است انکار ناپذیر علیه شما و ظلم و جور بی حد شما انسان نما ها. در قرن بیست و یکم در کشورهای عقب مانده هم این رفتار را با حیوانات نمی کنند. مگر شما پدر و مادر به خود ندیده اید. چقدر عقده ای هستید که اینگونه با انسان ها رفتار می کنید. خاک عالم برسر شما از آن بالا تا این پایین. همه را از هرچه دین و ایمان و مذهب وحکومت مذهبی است بیزار کردید. هیچ کس به اندازه شما بی عارهای کورباطن مردم را از دین این اندازه بیزار نکرده است. با این عمل شما خواب حکومت دوباره دین را به بینید.

 12. ناشناس گفت:

  دلسوزانه خدمت‌تان عرض می‌کنم: برای آنکه به تبعیض در شیوه پوشش اخبار معترضان مذهبی و غیرمذهبی متهم و خدای نکرده محکوم نشوید، لازم است این ماجرا را لااقل به اندازه ماجرای شلاق نمادین خانم توحیدلو پوشش دهید. متن و مهمتر از آن، تیتر این خبر به هیچ وجه متناسب با موضوع آن نیست.

 13. ناشناس گفت:

  یک پیمان را که به این صورت درآورید صد پیمان مثل او پیدا می شوند. هراندازه از این ددمنشی ها بکنید برمیزان مقاومت ما افزوده خواهد شد. باید تحولات جهانی را پذیرفته و هماهنگ با آن شوید. ….

 14. ناشناس گفت:

  دولت کودتا استعفا استعفا
  دولت مستبد٫ مستکبر٫متقلب ,متحجر استعفا استعفا