سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سالانه ‌٢٠ درصد به جمعیت زندان‎ها اضافه می‌شود / زندان‌ها به دانشگاه جرم تبدیل ش...

سالانه ‌٢٠ درصد به جمعیت زندان‎ها اضافه می‌شود / زندان‌ها به دانشگاه جرم تبدیل شده‌اند

چکیده :تراز كيفري ايران در جهان، بيستم است. در بين كشورهاي اسلامي، تراز كيفري ايران اول است و در آسيا چهارم هستيم. سالانه ‌٢٠ درصد به جمعيت زندان‎ها اضافه مي‌شود كه سه برابر بيشتر از ظرفيت زندان‌هاست. زندان‌هاي ما به جاي دانشگاه اصلاح و تربيت، تبديل به دانشگاه جرم شده‌اند....


یک روز پس از آنکه فرمانده نیروی انتظامی از وضعیت امنیتی جامعه ابراز رضایت کرد، معاون قوه قضاییه از روند فزاینده جرم در کشور خبر داد و ضمن اشاره به افزایش 13 درصدی حجم پرونده‌های قضایی، خاطرنشان کرد که جمعیت زندان‌ها سالانه 20 درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش ايسنا، محمدباقر ذوالقدر در اولين نشست هماهنگي كارگروه‌هاي آموزش مديريت پيشگيري از جرم شهرستان‌هاي استان خراسان رضوي، الگوبرداري از فرهنگ غربي و افزايش تكنولوژي را از دلايل وقوع جرم دانست و با بيان اينكه در حال حاضر هيچ ملاكي براي سنجش جرم در كشور وجود ندارد، تصريح كرد: در حال حاضر با بعضي از شاخص‌ها مثل حجم پرونده‌هاي قضايي كه با رشد ‌١٣ درصدي روبه‌روست يا وضعيت زندان‌ها و زندانيان كه با ملاك‌هاي جهاني اصلا وضعيت خوبي ندارند، ميزان جرم را حدس مي‌زنيم.

وي ادامه داد: سالانه ‌٢٠ درصد به جمعيت زندان‎ها اضافه مي‌شود كه سه برابر بيشتر از ظرفيت زندان‌هاست. براي مثال در زندان مشهد با ظرفيت‌٣٥٠٠ نفري، ‌١٢ هزار زنداني وجود دارد و زندان‌هاي ما به جاي دانشگاه اصلاح و تربيت، تبديل به دانشگاه جرم شده‌اند.

معاون قوه قضاييه با بيان اينكه تراز كيفري ايران در جهان، بيستم است، خاطرنشان كرد: در بين كشورهاي اسلامي، تراز كيفري ايران اول است و در آسيا چهارم هستيم كه اين اصلا اميدواركننده نيست.

ذوالقدر آمارهاي نيروي انتظامي را حاكي از افزايش جرم دانست و يادآور شد: در آمار طلاق، وضعيت خوبي نداريم. اين آمار در تهران ‌٢٥ درصد و در بعضي از استان‌ها مثل كردستان ‌٢٠ درصد است.


3 پاسخ به “سالانه ‌٢٠ درصد به جمعیت زندان‎ها اضافه می‌شود / زندان‌ها به دانشگاه جرم تبدیل شده‌اند”

 1. علی رزمنده سابق و هوادار جنبش سبز گفت:

  ادم احمق تازه وقوع جرم را افزایش تکنو لوژی میداند ودر یک تناقض اشکار می گوید تراز جرم ما در جهان بیستم می باشد یعنی ان کشور های پیشرفته که از تکنو لوژی بیشتری از ما بر خوردار هستند تراز جرمشان از ما پا ئین تر است .ترکیه که در تکنو لوزی از ما پیشرفته تر شده و کشور اسلامی است تراز جرمش هم پائین تر است .باز دوباره تکرار میکند جرم ها علتش تکنو لوژی است .واقعا که اینها دیوانه ای بیش نیستند که بر ما حکو مت میکنند .
  پس با خر به مکه و مسافرت های خارج بروید و مو بایل های امریکائی را هم استفاده نکنید چون انها مخترع بیشتر تکنو لو ژیها هستند که شما در خانواده و زندگی روز مره تان از ان استفاده میکنید .دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را

 2. ناشناس گفت:

  این ها دروغ هم که می گویند با هم هما هنگ نیستند بعد کند کارشان بیشتر در می اید

 3. ناشناس گفت:

  افزایش تکنو لزی با عث افزایش جرم میشود عجب خرهائی داریم .باز میروند خر از قبرس می اورند