سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فاطمه کروبی: آقای لاریجانی! ساواک چنین برخوردی با مهدی کروبی نداشت/ حبس در فضایی ان...
» جزییات زندان خانگی و ستم های وارده بر مهدی کروبی در نامه به رییس قوه قضاییه

فاطمه کروبی: آقای لاریجانی! ساواک چنین برخوردی با مهدی کروبی نداشت/ حبس در فضایی انفرادی بدون حق هواخوری

چکیده :آقای کروبی طی ۲۱۰ روز گذشته از حقوق اولیه یک زندانی نظیر حق دسترسی به کتاب، روزنامه، تلفن، ملاقات منظم، هواخوری و … برخوردار نبوده است. وضعیت جسمی ایشان بشدت در خطر قرار دارد و معاینه ایشان توسط پزشکان مستقل و مورد اعتماد خانواده امری ضروری است...


فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی در نامه ای به رئیس قویه قضاییه جزئیاتی از زندان خانگی همسرش را شرح داده است و نوشته است: آنچه در عمل اتفاق افتاده از زندان انفرادی نیز بدتر و بی رحمانه تر بوده است.

به گزارش سحام نیوز، خانم کروبی در بخش هایی از این نامه در خصوص وضعیت مهدی کروبی نوشته است: «آقای کروبی طی ۲۱۰ روز گذشته از حقوق اولیه یک زندانی نظیر حق دسترسی به کتاب، روزنامه، تلفن، ملاقات منظم، هواخوری و … برخوردار نبوده است. وضعیت جسمی ایشان بشدت در خطر قرار دارد و معاینه ایشان توسط پزشکان مستقل و مورد اعتماد خانواده امری ضروری است.»

وی با مقایسه برخوردهای ساواک و برخوردهایی که در این دوران و در زمان حضور ماموران امنیتی در تصرف خانه اشان رخ داد گفت: خلاف ساواک که تنها بدنبال اسناد مهم و معتبر بود، به استثنای وسائل، هر آنچه درمنزل بود با خود بردند و در واقع خانه را تخلیه کردند و کلیه کلید های داخل منزل حتی اتاق خواب را تغییر داده و در اختیار داشتند

همسر مهدی کروبی در بخش دیگری از این نامه با اشاره به اینکه ماموران امنیتی قرار است بعد از 45 روز حضور کروبی در یک خانه یک اتاق خوابه ، محل اقامت او را به جای نامشخص دیگری منتقل کنند که هزینه های آن بر عهده خانواده قرار داده شده خطاب به آملی لاریجانی گفته است: “آیا جنابعالی فکر می کنید عاقلی در این کره خاکی پیدا شود که آن زندان تحمیلی را منزل کروبی تلقی کند؟ آیا سکوت دستگاه قضائی موجب این بدعت در دستگاه امنیتی نمی گردد که در آینده هزینه بازداشتگاه های خود را از خانواده زندانیان مطالبه کند؟ آیا چنین رفتاری شایسته جمهوری اسلامی است؟ اگرچه می دانید این دستور مضحک بدعتی تاریخی محسوب می گردد، اما خانواده بخاطر نگرانی از وضعیت جسمی آقای کروبی این خواسته را اجابت کرد.”

متن کامل این نامه که در اختیار سحام قرار گرفته است بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

جناب آقای آیت الله آملی لاریجانی

ریاست محترم قوه قضائیه

سلام علیکم

آنچه موجب شد این نامه را به جنابعالی بنویسم شرح مطالبی کوتاه بوده است که در طول این ۷ ماه اخیر برای من و آقای کروبی رخ داده است از تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ماموران امنیتی منزل مسکونی مان را به محاصره درآوردند و بعد از ۲۵ بهمن ماه در حالیکه اجازه توقف چند دقیقه ای به فرزندان و دیگر اعضای خانواده در کوی یاسمن داده نمی شد ، لباس شخصی های معلوم الحال را در شش شب متوالی به منطقه گسیل داشتند تا از ۱ نیمه شب تا ۳ بامداد به فحاشی و هتاکی نسب به همسرم ، مهندس موسوی ودیگر یاران نزدیک امام (ره) و بیت آن بزرگوار مبادرت کنند ( نوار مستندی از بعضی شعارهایی که آزادانه در شب های متوالی سر می دادند به پیوست تقدیم می گردد ) درشب آخر علاوه بر بکارگیری الفاظ سخیف که دراین ایام به شدت مورد ناراحتی اهالی محترم منطقه گردیده بود (نوار کاست پیوست) باحمایت و هدایت نیروهای امنیتی بمب صوتی هم به داخل ساختمان پرتاب گردید تا این فتح بزرگ را به فتوحات قبلی خود بیافزایند .

همزمان با میلاد رسول رحمت (ص) در روز دوشنبه شب برابر با 1389.12.02 بیش از شصت نیروی امنیتی به منزل یورش آوردند و بدیهی ترین مسائل انسانی و شرعی را در تفتیش رعایت نکردند و برخلاف ساواک که تنها بدنبال اسناد مهم و معتبر بود، به استثنای وسائل، هر آنچه درمنزل بود با خود بردند و در واقع خانه را تخلیه کردند و کلیه کلید های داخل منزل حتی اتاق خواب را تغییر داده و در اختیار داشتند، و فرزند سومم علی را نیز همان شب که با تماس همین مامورین جهت دیدن ما آمده بود به اتهام جاسوسی دستگیر کرده و به اوین بردند.

از بدو امر شخصاً خواستار ارائه مجوز تصرف مجتمع و حضور در واحد مسکونی مان و نیز حکم اعمال بازداشت خانگی بودم؛ خواسته ایی که هرگز اجابت نگردید. به استثنای حکم تفتیش که شب اول به رویت همسرم رسید، تاکنون هیچ حکمی از مراجع ذی صلاح قانونی مبنی بر “حبس” “اشغال منزل توسط نیروهای امنیتی” و “حضور آنان در داخل منزل” دریافت نکرده ایم.

اگر مبنای یورش نیروهای امنیتی را سخنان جناب جنتی بدانیم باید در منزل شخصی خودمان نظیر مرحوم حضرت آیت الله العظمی منتظری حصر می گردیدیم، اما آنچه در عمل اتفاق افتاد از زندان انفرادی نیز بدتر و بی رحمانه تر بوده است. دوستانی که پیش از انقلاب سابقه ای دارند، می دانند که ساواک هیچگاه بدون حکم قانونی به حریم منزل اشخاص ورود نمی کرد. تجربه شخصی اینجانب در موارد متعدد و سایر مبارزان آن دوران گواهی است بر این ادعا. درآن زمان حتی برای بزرگانی که نسخه حصر خانگی اعمال می گردید، هرگز امنیتی ها در منزل و یا واحد آپارتمان شخص محصور شده حضور نمی یافتند. (حتی در زمان بازداشت سال ۱۳۵۳ حجت الاسلام والمسلمین کروبی، که نیروهای ساواک ایشان را به اتهام مبارزه علیه رژیم ستمشاهی بازداشت کردند، چنین بازرسی و تفتیشی از منزل ما صورت نگرفته بود) و شاید برای فرزند آیت الله میرزا هاشم آملی که به تقوا و زهد شهره بودند ، جالب باشد که بداند در جریان این حمله، مردان به ظاهر دین دار، تمام البسه و لوازم شخصی من را نیز بازرسی نموده و متاسفانه هیچ حیا و حجابی در ورود و بررسی وسایل شخصی من از خود نشان نمی دادند.

آقای کروبی طی ۲۱۰ روز گذشته از حقوق اولیه یک زندانی نظیر حق دسترسی به کتاب، روزنامه، تلفن، ملاقات منظم، هواخوری و … برخوردار نبوده است. ( در زمان بازداشت های مکرر آقای کروبی که خود ایشان نقل کرده اند من جمله در دوران بازداشت درزندان قزل قلعه سرانجام بعد از یک یا دو هفته زندان انفرادی، امکان هوا خوری هفتگی پیدا می کردند اما این بار پس از شش ماه حبس، اجازه استفاده از حیاط محصور درمیان میله ها و هواخوری را نیافتند) وضعیت جسمی ایشان بشدت در خطر قرار دارد و معاینه ایشان توسط پزشکان مستقل و مورد اعتماد خانواده امری ضروری است.

فقدان تعیین وضعیت موجود و به رسمیت نشناختن حقوق زندانی که بدون طی کردن مراحل دادرسی و برگزاری دادگاه در اختیار امنیتی ها قرار گرفته، بستری مناسب برای اعمال فشارهای متعدد جسمی و روحی به همسرم گردیده است. نگرانی اینجانب از وقایع حادث شده نیست زیرا همانطور که قبلا متذکر شدم ایشان خود را برای شرایط بدتر از این هم آماده کرده است، لیکن آنچه موجب تأسف و تأثر است حاکمیت گروهی است که رفتار غیر قانونی خود را قانون نانوشته تلقی کرده و هرآنچه را که اراده می کنند بنام حاکمیت اعمال می کنند.

اجازه می خواهم به نمونه اخیر که اتفاقا بدعت عجیبی است اشاره کنم. بدنبال اشغال و تصرف مجتمع مسکونی، سایر شرکاءِ ملکِ تصرف شده از اعمال حقوق مالکانه و انتفاع از ملک خود محروم و نیروهای امنیتی به جای آنان منتفع گردیدند! این تصرف خلاف شرع و قانون، موجب برخورد جدی آقای کروبی درموارد متعدد، از جمله نگارش نامه هایی به دادستان تهران گردید. از روز اول آقای کروبی اعلام کردند که آماده انتقال به هر مکانی از جمله زندان اوین هستند، اما راضی به تصرف غیر قانونی اموال سایر شرکاء نمی باشند. بعد از ۵ ماه رایزنی، فرزندان منزلی در جماران تهیه کردند، تا حبس بدون حکم، بدون ایجاد مزاحمت در حقوق دیگران و در منزل شخصی مان ادامه یابد. بعد از انجام کلیه امور و انتقال سند قطعی ماموران اعلام کردند که جماران منطقه مناسبی نیست و مکان حبس باید به انتخاب آنان باشد. بدنبال پافشاری همسرم در تاریخ ۹ مرداد ماه، بطور موقت ایشان با حضور تعدادی از نیروهای امنیتی به آپارتمانی یک خوابه منتقل شدند و عملا امکان حضور من در آنجا منتفی گردید. این آپارتمان کوچک پذیرای ۴۵ روزگذشته کروبی و زندانبانان وی بوده است. گرچه هرجایی که ایشان توسط نیروهای امنیتی منتقل شوند بمنزله واحد مسکونی ایشان نمی باشد.

مقامات امنیتی که نگرانی خانواده نسبت به وضعیت سلامتی ایشان بویژه قلب و دستگاه تنفسی را درک کرده اند، تنها راه خروج از آپارتمان مذکور را منوط به اجاره مکان دیگر اعلام نموده اند:

۱) انتخاب مکان با ما است.

۲) امضا کننده قرار داد اجاره نباید عضوی از خانواده باشد.

۳) امضا کننده قرار داد در هنگام امضا باید پیشاپیش چک های یکسال را تقدیم کند و نباید از آدرس ملک و جزئیات باخبر باشد.

دراین راستا یکماه پیش مبلغی بعنوان پیش پرداخت از من دریافت کردند و سایر چک ها را از یکی از اعضای سابق دفتر که برای امضا و تقدیم مال الاجاره خوانده شده بود، اخذ کردند. دراین بدعت جدید حاکمیت هزینه زندان و زندانبانان را برعهده خانواده گذاشته تا به جهانیان بگوید کروبی درخانه خود زندانی است!!! ایشان خود را برای پرداخت هر هزینه ای آماده کرده اما غافل از آنکه امروز در این سرزمین و به هدف مرعوب کردن وی، مجازات جمعی علیه خانواده اعمال می گردد.

خدا را گواه می گیریم که همسرم با همان نشاطی که درسال ۱۳۴۱ و دراوج جوانی پا به عرصه سیاست و مبارزه گذاشت، دراین سال ها و در راستای عهد خود با مردم و شهدا و تحقق آرمان های اصیل انقلاب و وعده های داده شده دراین مسیر، هرگز خللی در اراده اش ایجاد نشده است.

آیا جنابعالی فکر می کنید عاقلی در این کره خاکی پیدا شود که آن زندان تحمیلی را منزل کروبی تلقی کند؟ آیا سکوت دستگاه قضائی موجب این بدعت در دستگاه امنیتی نمی گردد که در آینده هزینه بازداشتگاه های خود را از خانواده زندانیان مطالبه کند؟ آیا چنین رفتاری شایسته جمهوری اسلامی است؟ اگرچه می دانید این دستور مضحک بدعتی تاریخی محسوب می گردد، اما خانواده بخاطر نگرانی از وضعیت جسمی آقای کروبی این خواسته را اجابت کرد.

درپایان لازم می بینم نظرتان را به این فرمایش مولی الموحدین جلب کنم که می فرماید: ” به خدا قسم روی خارهای گزنده بخوابم و خواب را برچشمانم حرام کنم و با زنجیرهای گران بسته شوم، برای من بهتر است از اینکه روز قیامت خدا و رسول او را درحالی ملاقات کنم که به بعضی از بندگان خدا ستم کرده باشم ” .( بحار الانوار، ج ۴۱ ، صفحه ۱۶۲)

فاطمه کروبی

۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۰

 

 


45 پاسخ به “فاطمه کروبی: آقای لاریجانی! ساواک چنین برخوردی با مهدی کروبی نداشت/ حبس در فضایی انفرادی بدون حق هواخوری”

 1. حسین گفت:

  ساواک به نام دین ظلم و جنایت نمی کرد….

 2. یکی از همه گفت:

  با خود می اندیشم زجری که در یکصد سال اخیر ملت ما متحمل شده آیا سنگین تر از زجر اولین بردگان مومن به محمد نیست ! وقتی خبرهایی از این دست در مورد آقایانی چون کروبی، موسوی، هاشمی، خاتمی، عبدا… نوری و سایرین می شنوم نمی دانم آیا باید شاد باشم از اینکه چرخ روزگار از هر دست که گرفته از همان دست در حال پس دادن است، یا بگریم بر اینکه پس از قرنهای قرن که از خلقت آدمی گذشته هنوز بر همان سنت دیرینیم که روزی برنده ایم پس از قدرتمندان سابق با گلوله و طناب دار انتقام می گیریم و روز دیگر ایام به کام نیست و دوستان سابق از ما به گلوله و طناب دار انتقام می گیرند و همیشه بر این باوریم که آن روز ما بر حق بودیم و امروز هم !!!
  فکر می کنم روزی که ملت بر دیکتاتوری پهلوی پیروز شد اگر همچون محمد که ابوسفیان ها را بخشید چه می شد اگر حاکمان جدید که ادعای اسلام ناب محمدی !! را نیز داشتند، سایرین را با پیروی از پیامبر خود می بخشیدند! آقایان چطور می توان انتظار داشت در نظام هایی که پایه شان بر انتقام استوار است لاریجانی ها و احمدی نژادها و . . . در حالیکه می توانند از زور بهره بگیرند، با مهربانی و منطق رفتار کنند!!!
  آقای کروبی شما در برابر شاهدوست ها، از چپی ها، از نهضت آزادی ها، از منتظری ها و … همچون محمد رفتار نکردید و این را به زندان بانان و شکنجه گران امروز خود آموختید و خدای رحمان را به خدای جبار تبدیل نمودید. آنچه می دانم تنها اینکه از مرگ انقلابیون چپ و راست و مذهبی و کمونیست و … توسط ساواک ، از اعدام انبوه ماموران رژیم سابق، از اعدام مخالفان روحانیت اول انقلاب، از ترور مردم و مسئولان توسط دیوانگان، از زندان و حصر روحانیون مخالف شما توسط روحانیون موافق شما، از زندان و حصر و ترور و تبعید و شکنجه و … شما و همفکران شما توسط یاران سابق شما نیز سخت متاسفو متاثرم. برای خودم و مردم مسخ شده ام نیز بیشتر متاسفم.
  آرزومند آزادی شما و همه زندانیان و زندان بانان.
  به امید پایان عادت انتقام، برای همه مبارزین و معترضین آرزومند رهایی هستیم.

 3. ناشناس گفت:

  الهم فك كل اسير

 4. اشکان گفت:

  نیاید ز گرگ چوپانی

 5. امین گفت:

  ای کاش مسعولین حد اقل برای روزهایی که قرعه زندان بنامشان خواهد رسید (اسیاب به نوبت)استانداردهاییرا رعایت میکردند.با این اوضایی که پیش رو داریم دلم برای تحقیرشاندر اینده شور میزند(فاعتبرو یا اوللابصار)انتقام الهی در کمین ستمگران است انان که سیلی ستم مزنند از ستمگر تر از خودشان سیلی می خورند.خوبان در حصر وزندان و حرامیان به غارتگری مفتخرند

 6. سبزم گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است
  تاریخ ایران زمین دلاوریها و ایستادگیهای شما را هرگر فراموش نخواهد کرد و خداوند آنها را به کید خودشان گرفتار خواهد کرد
  جنبش سبز مردم ایران زنده و بیدار و استوار است و پیگیر حقوق اساسی خویش خواهد بود

 7. ناشناس گفت:

  امیدوارم شیخ عزیز و مهندس موسوی گرامی به همراه میهنمان هر چه زودتر از چنگال اهریمنان و مستبدین دینی آزاد شوند ، البته در کمال احترام مهندس موسوی و مهدی کروبی میوه درختی را می خورند که خودشان کاشتند. امیدوارم امروز معنی استبداد دینی و تفاوت آن با دمکراسی را درک کنند.

 8. ناشناس گفت:

  آقای کروبی درسته کودتا شد و ما تو خفا نفس میکشیم، اما همچنان از ته دل حامی شما و مهندس موسوی عزیز هستیم

 9. جواد گفت:

  وای بر شما حاکمان بی رحم و ظالمان زمان, و وای بر ما و این ملت بی غیرتا.
  سلام و درود خداوند و مردم شریف ایران به شیخ شجاع و حق جوی ایران اقای کروبی.
  ظالمان بدانید که در فردای تاریخ باید پاسخ گوی اینهمه ظلم خود باشید تحت هر نامی که میخواهید قرار بگیرید.
  رهبران جنبش سبز مردم ایران را ازاد کنید, زندانیان سیاسی بی گناه ایران را ازاد کنید.

 10. احمد گفت:

  درود بر خانوم کروبی و شیخ مهدی و همه یاران امام

 11. ناشناس گفت:

  منهم زندان ساوک را تجربه کرده ام و دو سالی هم با همین آقای کروبی دیده ام!
  این رژیم روی ساوک را سفید که هیچ، نورانی و منبع الانوار کرده است. خدا پدر همه ساواکی های سابق، شکنجه گران سابق را بیامرزد که ما قدرشان را نفهمیدیم تا به این مصیبت گرتار آمدیم! توضیح بیشتر اینکه در همان سال ها برادر همین رهبر هم باما بود . اگر حرف مرا قبول نمیکنید از وی بپرسید.

 12. بابک گفت:

  امروز که قدرت نظامي و پول نفت را در اختيار دارند هر کاري که بخواهند انجام مي دهند. بايد اين موضوع از سوي نهاد هاي بين المللي پيگيري شود چون در داخل کشور که هيچ فريادرسي نيست.

 13. sabz گفت:

  dourod bar shaykhe ghahraman

 14. نامبرده گفت:

  ای خواهر، واقعا فکر می کنی اینها به معاد و آخرت ایمان دارند؟ …

 15. SARKHORDEYE NEZAM گفت:

  Ma dar sarzamini zendegi mikonim ke
  Din dastavizi bish nist
  ba name din mushako mahvare misazand
  ba name din HASR mikonand
  va be NAME DIN JENAYATO DOZDI
  GHODRATPARASTI BE MESRO LIBIO TUNES KHATM MISHAVAD

 16. سرباز سبز گفت:

  امروز تو روز روشن 4 تا V نوشتم با اسپری تو سمته خونمون درود بر میر سبزمان و شیخ مهدی

 17. یکی از پسران میر حسین گفت:

  شرمنده ایم مهدی جان شرمنده … تو و میر حسین عزیز، بزرگ تر از اونی هستی که ما لیاقتش رو داریم …

 18. سمنانی گفت:

  مرگ بر دیکتاتور .
  ننگ بر آنان را که دم از اسلام می زنند ، ولی بوئی از اسلام نبرده اند.
  سبز می مانیم و استبداد را از پای می اندازیم.

 19. علی گفت:

  امام (س) کجاست که ببیند با “دوست خوبش” دارند چه می کنند؟؟؟

 20. عبید سن خوزانی گفت:

  واواک از ساواک بدتر است. همانگونه که در مقاله ای نوشته بودم والله تو از شاه بدتری. ساواک متهم بود که بسیاری از کارهای خلاف را می کند. خودشان هم به این شایعات دامن میزدند که مردم دچار وحشت شده دست از پا خطا نکنند اما اینها همان شایعات مربوط به ساواک را عملا اجرا می کنند. حالا دیدی والله تو از شاه بدتری؟

 21. ناشناس گفت:

  واي بر ما کوفيان که فقط نظاره گريم.

 22. مهیار گفت:

  دورد برانسانهای واقعی مانند شیخمان

 23. محمود گفت:

  بگوييد علماي اسلام و مراجع عظام عمامه خود را بالاتر بگذارند و به اين همه اجراي قانون و عدالت در كشوري كه به نام اسلام ، تشيع و امام زمان اداره مي شود افتخار كنند!!!!

 24. ناشناس گفت:

  خانم محترم همسر شما به پاکترین دولت تاریخ ایران !!!! نسبت هائی از جمله شکنجه ازار و اذیت دختران و اقای موسوی هم دولت را اختلاس گر نامید شما انتظار دارید دولت پاک ( این دولت اینقدر پاکه که انسان را یاد پودر رختشوئی پاک می اندازد) این بر خوردهای ساده را نیز با معترضان نکند

 25. ناشناس گفت:

  درود بر شیرمرد ایران زمین کروبی دلاور

 26. ناشناس گفت:

  savak koja be zendanian tajavoz kard,inha bename din hame kar kardand va mikonan

 27. ناشناس گفت:

  zolm paydar nakhahad mand o mazlomane tarikh pirozand vali be gofte on doste aziz in tokhm ro khodeshon kashtand vali ma razi be in shekanjehaye gheyre ghanoni nisrim va arezoye azadi onha ro darim .

 28. سروسبز گفت:

  شهر پر شد لولیان عقل دزد/هم بدزدد هم بخواهد دست مزد
  مگر برای ستم هائی که شبانه روز بر مردم مینمایند از جیب ملت-بیت المال-به صورت میلیاردی دزدی نمی کنند؟ آیا ما سزاوار این ستم هستیم؟سوالی که خودمان باید به آن پاسخ بدهیم.

 29. سبزینه گفت:

  همه ما در قیامت باید پاسخ گو باشیم … می ترسم از یوم الحساب که جوابی برای سکوت امروزم نداشته باشم…

 30. امیر گفت:

  به گمان من خانم کروبی درحال حاضر نقش مهمی دارند. افشای ستم‌هایی که برکروبی و موسوی می‌رود، تماس با مراجع و عالمان دین و مطلع کردن ایشان از این ستم گری قساوت آمیز، مصاحبه با رسانه‌های داخلی و خارجی می تواند دیکتاتور را در شرایط سخت و دشواری قرار دهد.

 31. لرستانی گفت:

  یک با یک برابر نیست…
  یکی مرد جنگی به از صد هزار…درود بر کروبی نستوه …درود بر خاتمی و موسوی عزیز
  برخلاف نظریکی از دوستان من فکر می کنم اگرچه برخی از مسوولان گذشته ممکن است اشتباهی هم کرده باشند اما همین که امروز ایستاده اند و حق را فریاد می زنند شایسته احترام و ستایش اند و کروبی موسوی منتظری خاتمی و رهنورد عبدا…نوری .و…از این دسته اند ÷س دستهایتان را از دور می بوسم

 32. ناشناس گفت:

  خانم کروبی اینها با امام خمینی و فرزندان او کنیه دیرینه داشتند به همین علت هم نیششان در جان یاران امام و خانواده امام فرو کردند.

  خانم کروبی خوشا به حالتان که همچنان با ظلم مبارزه می کنید
  من همسر شما جناب کروبی را از نزدیک می شناسم. نه اشتباه نکن ؛ نه آن نزدیکی که شما فکر می کنید، بلکه من ایشان را از سال 64 می شناسم زمانی که همسرم به شهادت رسید فقط ایشان بودند که به داد خانواده های شهدا می رسیدند. با آنکه بنیاد شهید یک نهادی نو پا با نیروهایی نوپا بود اما توانست در آن بهبوحه جنگ با هدایت جناب کروبی بزرگوار خدمات رسانی به خانواده شهدا به خصوص همسران شهدا که همه در سنین جوانی و نوجوانی بودند به نحو احسن انجام دهد.
  او یکی از یاران صدیق امام است مردم از اینکه شماها در حبس هستید واقعا قصه می خورند.
  خانم کروبی مردم هنوز عزادار انتخابات 88 هستند مردم این حکومت و دولت را نخواهند بخشید. کوس رسوایی این دولت گوش عالم را کر کرده است. کشور در وضعیت اسفبار دیکتاتوری به سر می برد. بیکاری؛ اختلاس، فقر، اعتیاد، فساد فحشا در کشور موج می زند
  امیدوارم که کشور نجات پیدا کند انشا الله

 33. همسر شهید گفت:

  یاران چه غریبانه رفتند از این خانه
  هم سوخته شمع ما هم سوخته پروانه

 34. ناشناس گفت:

  اللهم فک کل اسیر

 35. بهنام گفت:

  بخدا که روی ساواک که هیچ روی کا گ ب .شوروی سابق را هم سپید کردند از ظلم .من هم در زمان شاه زندان بودم برای مسائل سیاسی هم در این رژیم اسلمی ناب محمدی .که نام دین را در تاریخ این ها خراب کردند نابود باد تحجر واستبداد

 36. شایان گفت:

  کروبی محصور بشه ایران قیامت میشه !!!!!!!

 37. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  شرم بر ما که نشسته ایم

 38. اکبر گفت:

  اقای کروبی با حکم حکومتی خامنه ای در حصر خانگی است چون کار قضایی انحام نشده است و این نتیجه قبول حکم حکومتی در زمان ریاست
  مجلس بود چون نیک نظر کرد پر خویش در ان دید گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست…

 39. مهدي گفت:

  مرگ بر استبداد
  مرگ بر ديکتاتور
  مرگ بر اختلاس گران

 40. یک معلم گفت:

  وقتی پیام ها را خواندم مخصوصا پیام آن همسر شهید را اشک در صورت روان شد
  آقای خامنه ای کاش از روی پاک خانواده های شهد به خصوص همسران و فرزندان شهدا که بیشترین زحمات را کشیده اند کمی خجالت می کشیدی
  وای بر ملت ایران وای بر ما که اینگونه ارزشها را زیر پا گذاشته اند

 41. irani گفت:

  marg bar zalemin

 42. ناشناس گفت:

  پرنده تر زمرغان هوایی دکتر غلامعلی رجایی
  روزهای مقدسی را سپری می کنیم.
  خدای را سپاس می گذارم که چنین روزهایی رادرک کردیم، روزهایی که زمین وآسمان خیلی بهم نزدیک شدند!
  درچنین روزهایی نردبانی از جنس نور به زمین فرستادند تا آنانی را که از خود بی خود شده اند به محفل دوست به آسمان ببرند!
  کسانی که همانند عرفا و ریاضت کشان به چله ننشستند اما اربعین در اربعین با نفس خویش در مبارزه بودندتا برخلاف آنان که بفکر نجات خویش از عرصه نفس هستند با نثار خون خویش دیگران را نجات بخشند:
  آن سعی می کند برون کشد گلیم خویش این سعی می کند رهاند غریق را!
  درچنین روزهایی دری خاص به روی دوستان خاص خدا گشوده شد .که علی فرمود: ان الجهاد باب من ابواب الجنه فتحه الله لخاصه اولیائه
  دری گشوده شد که هرکس را به آن راه نبود.بعضی را که خاص شده بودند به آن راه دادند.
  در چنین روزهایی ندای فادخلی به بعضی بندگان داده شد. همانها که به خلعت نفس مطمئن آراسته شده بودند:فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی
  درچنین روزهایی لباس تقوی را براندام زیبای دوستان خدا پوشاندند : وهو لباس التقوی
  درچنین روزهایی بندگانی خاص را به قلععه استوارالهی راه دادند تا از هرگزندی مصون بمانند : و درع الله الحصینه
  در چنین روزهایی مردانی به میدان آمدند که ذوجهادین بودند و در دوجبهه نفس ودشمن مبارزه کردند وعزت وشرف ابدی رادر سرنوشت خویش و این آب وخاک پاک محمدی وعلوی و فاطمی وحسینی ومهدوی رقم زدند .
  مردانی که عاشقی را که به تعبیرعرفا آمدنی است نه آموختنی با ذره ذره وجود خویش درک کردند .
  عاشقی،همان که مولانا در معنای آن فرمود :
  پرسید کسی که عاشقی چیست؟ گفت آن که چوما شدی بدانی!
  عاشقانی که تا به خُم خانه دوست راهشان دادند آنقدر از می وحدت سبو زدند تا از آنها چیزی نماند!
  همانهایی که حریف خویش شدند!
  همانهایی که بی تردید چون امام وقافله سالارخویش تا نزدیکیهای مرزهای عصمت رسیدند.
  همانهایی که چنان با ترک هوا، هوایی شدند که از منجلاب گناه بال و پر کشیدند.
  همانهایی که پرنده تر ز مرغان هوایی شندند!
  و من بسیاری از آنان را که مانده اند و برپیمانی که با دوست بسته بودند زیسته و می زیند شهیدانی می دانم که مانده اند تا با آزادگی وحریت و ایستادگی و فریاد خویش در زمانه ای که گویی رسم ایستادن بر افتاد ه است آینه گردان دوستان شهیدشان باشند:
  گفتند: آن که خواهی یافت می نشود گفت: آن که یافت می نشود ،آنم آرزوست!

 43. ناشناس گفت:

  این یادداشت را از آقای رجایی درجایی دیدم برایتان فرستادم

 44. سرباز میرحسین گفت:

  وای بر مملکتی که تصمیم گیرنده آن جنتی باشد . واااااااااااااای

 45. ابراهیم گفت:

  یک شعری شاعر عرب دارد در زمان بنی عباس به این مضمون: ای کاش عدل آل عباس از سر ما کوتاه شود و ظلم آل مروان بر ما باز گردد.