سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد شدید رسانه های کشور از سفر هیات صد نفره احمدی نژاد به نیویورک...

انتقاد شدید رسانه های کشور از سفر هیات صد نفره احمدی نژاد به نیویورک

چکیده :رسانه ها این همراهی را نوعی فرار مقام های اقتصادی مسوول اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی از پاسخ گویی به این افتصاح و احتمال بازداشت در هنگام نبودن آقای احمدی نژاد دانسته اند....


رسانه های کشور و شبکه های اجتماعی امروز هم به انتقادات خود از اهداف سفر پر هزینه محمود احمدی نژاد و وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی به آمریکا ادامه دادند.

سایت خبری آینده گزارشی در باره هزینه های اقامت هیات ایرانی در هتل گران قیمت وارویک در نیویورک منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش تنها هزینه های سفر احمدی نژاد در این هتل در حدود یک میلیون دلار خواهد بود.

به نوشته آینده هزینه اتاق های این هتل که معمولا محل اقامت ستاره های سینمای هالیوود است بیش از دویست هزار دلار خواهد بود.

آینده می نویسد که هزینه مدیریت جهان برای آقای احمدی نژاد به این محدود نمی شود و هزینه گردهمایی ها و میهمانی ها در این هتل در حدود پانصد هزار دلار خواهد بود.

انتقاد دیگر مربوط به همراهی شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و محمد بهمنی رییس بانک مرکزی با آقای احمدی نژاد است.

رسانه ها این همراهی را نوعی فرار مقام های اقتصادی مسوول اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی از پاسخ گویی به این افتصاح و احتمال بازداشت در هنگام نبودن آقای احمدی نژاد دانسته اند.

سایت آینده با انتقاد از تعداد بالای همراهان نوشته است: این پرسش مطرح است، در كشور آمریكا كه هیچ ارتباط سیاسی، اقتصادی با ایران ندارد و همچنین در حاشیه اجلاس مجمع عمومی كه عملاً امكان مذاكرات طولانی و تبادل تفاهمنامه وجود ندارد، چرا باید چنین هیات عریض و طویلی كه برخی از آنها اعضاء خانواده مسئولان هستند، راهی آمریكا شوند و چرا تنها چند معاون و وزیر كلیدی به همراه تیم حفاظتی، رئیس دولت را همراهی نكرده اند.

سایت آینده همچنین می نویسد یا سفر به نیویورك، تور “سیاسی – سیاحتی” است كه این هزینه ها از محل بیت المال برای گردش گروهی كه اعزامشان چندان توجیه منطقی ندارد، صورت پذیرد یا اینكه تصور شده حالا كه همه حواسشان به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی است، رقم های ناچیز میلیارد تومانی چنین سفرهایی به چشم كسی نمی آید؟! آقای رئیس جمهور البته شاید هم پول این سفر را همچون پول چند پرس چلوكباب سفر استانی دولت كه از حقوق معاونش كم كرد، از همراهانش كم می كند.

در انتقادی دیگر صادق روحانی در خبر آنلاین گفته است سخن گفتن از تاریخ و ساختار سازمان ملل، شیوه مدیریت جهان، گفتمان عدالت خواهی در جهان و سخنانی از این دست همه و همه مطالبی است که در سفرهای پیشین هم بر آن تاکید شده بود و این سوال را در ذهن بر می انگیزاند که اگر قرار است این سفر تکرار سفرهای پیش باشد و دستاورد جدیدی نداشته علت حضور بلند پایه ترین مقام اجرایی کشور در این سفر چیست؟

به نوشته خبر آنلاین، حضور چهره های حاشیه ساز دولت نظیر اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی و علی سعیدلو از یک سو و حضور برخی وزرای غیر مرتبط مانند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا وزیر نیرو در این سفر خود سوال های دیگری را نیز بر می انگیزاند.

همچنین آقای روحانی هدف دیگر این سفر را فرار از پاسخگویی در باره اختلاس دانسته و نوشته است: برخی از منتقدین دولت بر این باورند که اگر سفر احمدی نژاد به سازمان ملل هیچ فایده ای برای وی نداشته باشد دست کم به مدیریت رسانه ها پیرامون اتهامات اخیری که به دولت وارد شده کمک خواهد کرد تا «پاکترین دولت» بتواند حاشیه و بحران را پشت سر بگذراند.


14 پاسخ به “انتقاد شدید رسانه های کشور از سفر هیات صد نفره احمدی نژاد به نیویورک”

 1. ناشناس گفت:

  چفدر ايراد ميگيريد . اگر اين هيات برود امارات تا با شاه عربستان ملاقات كرده و زير تابلوي خليج عربي عكس بگيرد ، ايرادميگيريد! برود قطر و در آن مراسم آنچناني حضور داشته باشد ، ايراد ميگيريد ، خودش و دوستانش را به حج تمتع با پول بيت المال دعوت كند ، ايراد ميگيريد. اگر رحيم مشائي در مجلس خاصي در تركيه نشست ، ايراد ميگيريد. اگر براي جلوگيري از دردسر دوستانش و ماخذه توسط مجلس براي عدم جلوگيري از اختلاس پيش پا افتاده سه هزار ميليلارد توماني ( تومان و نه دلار ) به سفر نيويورك ميبرد ، ايراد ميگيريد. پس چگونه بتواند به دنيا نشان دهد كه ايراني پولدار است و ميتواند دست و دلبازي كند؟/؟ كمي هم منصف باشيد. هر روز كه نمي تواند نامه به چاه جمكران بياندازد

 2. ناشناس گفت:

  اینها خانواده خود را نیز با خود برده اند اما نه برای تفریح بلکه برای مباهله و احقاق حقوق ملت ایران!

 3. ناشناس گفت:

  بنده احتمال ميدهم بعضي از اين آقايان به ايران برنگردند! الله اعلم

 4. عباس آقا گفت:

  این دولت مهر ورز از زمانی که بلای جان ما شد، انواع و اقسام لطمات مالی و جانی و ناموسی و حیثیتی را به ما و دوستان و اطرافیان زده است و اکنون که دوسال آخر را میگذراند که امیدوارم تا آخر بتواند ادامه دهد و ازفیض خدمت محرومش نکنند، آخرین فرصت ها را دارد که آخرین سفرها را هم به فرنگستان کرده و دل عهد وعیال را شادمان و خرسند سازد. این احمدی واقعا نوبرش را آورده درعمرمان ندیده بودیم که رئیس جمهوری هشت سال سرکار باشد(البته اگر بماند) و هشت دفعه برای شرکت در اجلاس سازمان ملل به نیویورک مسافرت کند(البته خودش می گوید به آمریکا سفرکردم. طفلک از آمریکا فقط همین محدوده سازمان ملل را در نیویورک دیده و فکر می کند آمریکا یعنی همین جاها). اصلا لزومی ندارد که هرسال رئیس جمهور با اره و اوره و شمسی کوره راه بیفتند وحرفهای تکراری را بزنند و عده ای را به ریش ما و خودشان بخندانند و خوراک تفریح و تبلیغی برای شوهای شبانه آمریکا و اروپا درست کنند ولی خوب احمدی است و کارهای عجیب و غریبش و حرفهای گز نکرده اش. حالا امسال هم گور پدر مال دنیا بگذارید یک دق دلی درآورده و صد نفر آدم ندید بدید را هم به قول خودشان به آمریکا ببرد(طفلک فکر می کند آمریکا یعنی همین). سال بعد را هم کی دیده ازکجا که سرکار باشد و سرسالم داشته باشد. از قرار دارند برایش آشی می پزند که بخورد و ازجایش نتواند بلند شود. شما هم این بار دندان روی جگر بگذارید این هم مثل بقیه ضررهایی که بخاطر این دولت مهرورز خوش بو کشیده ایم. والله

 5. ناشناس گفت:

  Man be ibke yek ostade daneshgah hastam, Vakil Amrika hastam, pool ham be andaze kafi daram, Jorate nazdik shodan be in hotel ra be khodam nemideham, inghadr geran ast
  Bichare mardome Iran

 6. ناشناس گفت:

  مملکت بدجور بی صاحب شده

 7. ناشناس گفت:

  ای بی لیاقت

 8. ناشناس گفت:

  انشاء به کشور برنگردند به حق خون شهدای انقلاب و جنگ و جنبش سبز

 9. ناشناس گفت:

  آه مردم خرمن احمدی نژاد را به آتش کشید

 10. شایع است گفت:

  شایع است عده ای از همراهان احمدی نژاد از سازمان ملل یا آمریکا درخواست پناهندگی سیاسی کرده اند زیرا وحشت دارند وقتی به ایران برگردند، اژه سراغ آنها رفته و توقیفشان کند.

 11. صادق گفت:

  رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان بسیج فرمودند که اقتصاد ایران یکی از سالمترین اقتصاد هاست. یعنی دیگر ادعای اختلاس و غیره همانند تقلب در اتنخابات کشک است. شما هم لطفا بعد از فرمایشات ایشان ماستتان را کیسه کرده و دکان تان را تخته کنید. فعلا که انها سواره اند و ملت پیاده ولی هر پایینی بالایی هم دارد و برعکس.

 12. رضا گفت:

  فقط دو سال مونده!!!اونم چشم بذاریم تموم میشه ا این ماییم که به … میریم

 13. بی نوا گفت:

  بینواها که نمی توانند از غلطها بکنند.این کارها فقط از دولت مهر ورز و عدالت پرور بر می اید وبس.تازه اینجوری پول نفت سر سفره امریکاییها هم میبرد..نوش جون گوارای وجود

 14. ناشناس گفت:

  با خودشان رمال و جن گیر و دعا نویس هم برده بودند اما اگر چند تا رقاص هم می بردند خیلی خوب می شد.