سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیمارستان جزیره قشم قتلگاه زنان باردار / مرگ 11 مادر در 15 ماه...

بیمارستان جزیره قشم قتلگاه زنان باردار / مرگ 11 مادر در 15 ماه

چکیده :صفورا ايماني فرزند سليمان 27 ساله اهل و ساكن بندر تاريخي لافت كه براي اولين بار لذت مادر شدن را تجربه مي كرد، متاسفانه به علت عوارض حاملگي و مشكلات حين زايمان و نبود امكانات مناسب در بيمارستان فاطمه زهرا(س) شهر قشم پس از به دنيا آوردن فرزند دخترش، جان...


يازدهمين مادر قشمي در مدت 15 ماه اخير، پس از زايمان در بيمارستان جان داد كه همين امر باعث وحشت ديگر مادران باردار قشمي شده است.

روزنامه کیهان در این رابطه خبر قابل توجهی را با توجه به پیشرفت علم در قرن 21 منتشر کرده و نوشته است: صفورا ايماني فرزند سليمان 27 ساله اهل و ساكن بندر تاريخي لافت كه براي اولين بار لذت مادر شدن را تجربه مي كرد، متاسفانه به علت عوارض حاملگي و مشكلات حين زايمان و نبود امكانات مناسب در بيمارستان فاطمه زهرا(س) شهر قشم پس از به دنيا آوردن فرزند دخترش، جان باخت.

اين گزارش مي افزايد، مرگ و مير بعد از زايمان باعث شده كه تعداد مراجعان به بيمارستان و مراكز درماني در اين شهرستان كاهش يابد و خانواده هايي كه بضاعت مالي بالايي دارند به مركز استان مراجعه مي كنند و آنهايي كه به مركز استان دسترسي ندارند به ناچار و از ترس مرگ به ماماهاي محلي روي آورده اند كه اين امر نيز از نظر بهداشتي عواقب جبران ناپذيري را به دنبال خواهد داشت.

تا چندي پيش اتاق مراقبت پس از بيهوشي در بيمارستان موجود نبود كه پس از مرگ و ميرهاي پي درپي و متعدد و اعتراض خانواده هاي قشمي، اين اطاق هرچند دير راه اندازي شده است اما باز جاي بسي تشكر دارد.

قشم با توجه به جمعيت 130هزار نفري خود، رتبه اول مرگ و مير پس از زايمان كشور را به خود اختصاص داده است.


2 پاسخ به “بیمارستان جزیره قشم قتلگاه زنان باردار / مرگ 11 مادر در 15 ماه”

  1. ناشناس گفت:

    حالا ولایت انعطاف پذیر به قول خودش .ودولت بی ربطی که سر کار اورد . کیسه های دلار را به افغانستان و لبنان و فلسطین و.. بفرستند مزدوران داخلی را هم شارژ کنند سپس اگر چیزی ماند به بقیه خواهند داد .

  2. امیر گفت:

    وزیر بهداشت توانایی و صلاحیت اداره ی چنین وزارت خانه ی مهمی را ندارد. دیروز که رها کردن بیماران کم بضاعت در بیابان، امروز هم مرگ و میر ناشی از زایمان (آن هم در قرن 21). خدا به داد فردایمان برسد