سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » امیر ارجمند: مردم می‌خواهند کروبی و موسوی را در بین خود احساس کنند...
» دریاچه ارومیه مساله ملی است و همه باید از مطالبات مردم آذربایجان حمایت کنند

امیر ارجمند: مردم می‌خواهند کروبی و موسوی را در بین خود احساس کنند

چکیده :مردم می‌خواهند وجود کروبی و موسوی را در بین خود احساس کنند. بدون آزادی موسوی و کروبی به معنای واقعی شرایط سیاسی تغییر نکرده و آماده انتخابات نخواهد بود. آزادی آنها شرط لازم انتخابات آزاد است. رقابت، مولفه اساسی انتخابات است. چگونه انتخابات آزاد قابل تصور است در حالیکه رهبران معترضان در زندان هستند؟...


سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید با تاکید بر اینکه شرط لازم انتخابات، آزادی آقایان موسوی و کروبی است به سخنان وزیر اطلاعات و سخنگوی قویه قضاییه در ارتباط با جنبش سبز و حصر رهبران این جنبش نیز واکنش نشان داد وی همچنین در گفت و گوی خود به نحوه مواجهه با بحران دریاچه ارومیه، بازداشت دراویش و جلوگیری از برگزاری نماز عید فطر اهل سنت اشاره و این سوال را مطرح کرد که آیا با پاره پاره کردن مردم به شهروندان درجه یک و درجه دو و سه، به فارس و آذری، سنی، کرد و درویش و غیره می‌خواهید ضامن تمامیت ارضی، استقلال و توسعه متوازن کشور باشید؟

آزادی میرحسین و کروبی شرط لازم انتخابات آزاد

چگونه رهبران معترض در زندان باشند و انتخابات آزاد برگزار شود؟

دکتر «اردشیر امیرارجمند» در گفت و گو با خبرنگار «کلمه» تاکید کرد: مردم می‌خواهند وجود کروبی و موسوی را در بین خود احساس کنند. بدون آزادی موسوی و کروبی به معنای واقعی شرایط سیاسی تغییر نکرده و آماده انتخابات نخواهد بود. آزادی آنها شرط لازم انتخابات آزاد است. رقابت، مولفه اساسی انتخابات است. چگونه انتخابات آزاد قابل تصور است در حالیکه رهبران معترضان در زندان هستند؟

وی از شبکه های اجتماعی و فعالان جنبش سبز خواست تا در سطوح مختلف در این فرصت به شرح و تحلیل ابعاد مختلف انتخابات آزاد و معیار های آن بپردازند و امکان بسیج همگانی را فراهم کنند.

اما بخش دیگر سخنان «امیرارجمند» در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر «محسنی اژه ای» دادستان کشور و سخنگوی قوه قضاییه بود. اژه ای ابتدای هفته گذشته در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا حصر خانگی برخی از چهره های سیاسی به معنای بازداشت موقت است ادعا کرده بود که حصر خانگی بازداشت نیست برخی از افراد به نفع خودشان است که محدود شوند ولی در آئین دادرسی چنین تعبیری وجود ندارد.

دادستان کل الفبای حقوق و امر قضا را نمی داند

اژه ای در واقع می گوید نیاز به قانون نداریم چون گردن کلفت هستیم

مشاور میرحسین موسوی درباره این سخنان گفت: با شنیدن اظهارات دادستان کل دو گونه برداشت ممکن است. اول اینکه ایشان در این مقام، الفبای حقوق و امر قضا را اصلا نمی داند، دوم چنان دچار استیصال و بن بست است که مجبور به اتخاذ چنین مواضع غیر مسوولانه ای می‌شود. معنای سخن ایشان این است که برای زندان کردن نیاز به قانون نداریم چون گردن کلفت هستیم. یعنی ما نه حکومت قانون را قبول داریم و نه آزادی های فردی را. یعنی مقامت و سازمان‌های حکومتی فرای قانون قرار دارند.

پیش از این همه محسنات عالم را به هم نسبت می دادند و حالا بر سر قدرت یکدیگر را افشا می کنند

سوال دیگر «کلمه» از سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید درباره اظهارات اخیر وزیر اطلاعات در اجلاس خبرگان بود که ادعا کرده بود جریانی که او از نام «فتنه» یاد می کند با جریان انحرافی که در دولت قرار دارد ائتلاف علنی و عمدتا مخفی کرده اند.

«امیرارجمند» در واکنش به این اظهارات گفت: این سخنان آدرس غلط دادن است. حکایت آی دزد آی دزد کردن است. آقایانی که جریان انحرافی هستند مانند برادران دو قلو عمل کردند. تمام محسنات عالم را از تقوا، عصمت، شجاعت، پاکی، کاردانی و خستگی ناپذیری را به هم نسبت دادند و حالا سر سهم بیشتر از قدرت می‌خواهند همدیگر را افشا کنند.

وی افزود: دزد و دروغ گو بودن، فاسد وبی دین بودن را به هم نسبت می‌دهند وگرنه کیست که نداند این آقایان در دشمنی با خواست و اراده مردم هم دست و هم داستان هستند. مشکل هم اکنون بخشی از طرفداران خودشان است که آگاهی بیشتری یافته اند و از این وضع ناراضی و عصبانی هستند و احساس می‌کنند که از احساست پاک آنها سواستفاده شده است.

مشاورارشد میرحسین موسوی به مانند گذشته تاکید کرد: جنبش سبز انتقام جو و ستیزه جو نبوده و نیست. بخش مهمی از افرادی که از این اقایان حمایت می‌کردند، افراد صادقی هستند که به تدریج با یافتن آگاهی بیشتر نسبت به اعمال این آقایان و نتایج آن برای دین و دنیای مردم، رفع عصبانیت‌ها و دلخوری‌های مقطعی، با حفظ اصول و ارزش‌های خود با بقیه مردم برای خروج از بحران و انجام اصلاحات ضروری همراه می‌شوند.

تلخ کردن عید برای اهل سنت با چه مجوز شرعی و قانونی است؟

«امیرارجمند» به تبعیض های صورت گرفته نسبت به ایرانیان اشاره و درباره ممانعت از برگزاری نماز عید فطر اهل سنت این سوال را مطرح کرد که ممانعت از اقامه نماز عید فطر برادران اهل تسنن در تهران و تلخ کردن عید بر آنها بر اساس چه مجوز شرعی و قانونی صورت گرفته است؟

وی ادامه داد: آیا این عمل چیزی را جز تشدید احساس تبعیض نزد این هموطنان گرامی ایجاد می‌کند؟ آیا این گونه رفتارهای نابخردانه به نفع امنیت و همبستگی ملی است؟ همه ما باید این گونه اعمال را محکوم کنیم واز حقوق آنها دفاع کنیم.

آذربایجان در صف مقدم دفاع از استقلال و آزادی مردم ایران زمین بوده است

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید با اشاره به ادامه سرکوب مطالبات بر حق مردم آذربایجان افزود: ادامه سرکوب مطالبات بر حق مردم شریف و فیهم آذربایجان در دفاع از دریاچه ارومیه و میراث فرهنگی‌اشان که برای همه ایرانیان در هر کجای دنیا اهمیت دارد با نام تعریف از امنیت ملی و کدامین مبای عقلانی و قانونی قابل دفاع است؟ حمایت از مطالبات قانونی آنها وظیفه ای ملی برای همه ماست. مردم آذربایجان همواره در صف مقدم دفاع ازاستقلال وکیان ایران زمین و آزادی مردم این دیار بوده اند. و یا در سوی دیگر نابردباری خشونت امیز در قبال دراویش بر چه اساسی صورت می‌گیرد؟ آیا این چیزی جز منطق زور است؟

وی تاکید کرد: توجه به مطالبات بر حق اقشار مختلف مردم موجب تقویت همبستگی و امنیت ملی است. تنها از این طریق است که می‌توان از انواع تنوعی که در سرزمین ما وجود دارد فرصت ساخت. فرصت برای آزادی، استقلال و توسعه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی.

تاکید رهبران جنبش سبز بر حقوق برابر همه ایرانیان است

وی این سوال را مطرح کرد که آیا با پاره پاره کردن مردم به شهروندان درجه یک و درجه دو و سه ، به فارس و آذری، سنی، کرد و درویش و غیره می‌خواهید در شرایط ملتهب جهان و منطقه ضامن تمامیت ارضی، استقلال و توسعه متوازن کشور باشید؟ آقایان موسوی و کروبی در بیانیه های حقوق بشر و اقوام خود تاکید داشته اند که همه ایرانیان شهروندان ایران هستند و از حقوق برابر برخوردارند.

وی افزود: وظیفه همه ما ست که از حقوق و مطالبات قانونی هموطنانمان در سراسر ایران قویا دفاع کنیم و سرکوب آنها را محکوم کنیم.

سیاست اقتدارگرایان در قبال منطقه صادقانه نیست؛ منافقانه است

«امیرارجمند» در بخش پایانی این گفت و گو به اوضاع منطقه اشاره کرد وگفت: سیاست اقتدارگرایان در قبال تحولات منطقه صادقانه نیست بلکه منافقانه است. آنها بی محابا از جنایات دولت و سوریه و بشار اسد دفاع کردند و اکنون دچار بن بست دیپلماتیک شده اند و می‌گویند از اجرای اصلاحات در سوریه دفاع می‌کنند.

وی تاکید کرد: دیکتاتورهای سوریه به همپالکی‌های ایرانی خود می‌گویند رطب خورده منع رطب چون کند. اگر راست میگویید چرا اصلاحات را در کشور خودتان انجام نمی‌دهید. مردم شما که به مسالمت آمیزترین روش به دنبال پایان دادن به استبداد بودند و شما همه آنها را با خشونت سرکوب کردید.

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید تاکید کرد: جنبش سبز از خیزش دموکراتیک تمامی ملت‌های منطقه چه تونس، مصر، یمن، بحرین، لیبی و سوریه قویا دفاع کرده است. این وظیفه ماست همانطور که جنش سبز هم از تمام آزادی‌خواهان منطقه و همچنین جامعه جهانی انتظار دارد از مطالبات دموکراتیک آنها حمایت کند. البته باید توجه داشت که روز به روز شرایط منطقه حساس تر و معادلات پیجیده تر می‌شود و این وضعیت دقت بیشتر از جانب همه ما را ایجاب می‌کند.

وی در تشریح این موضوع گفت: همانطور که مکرر گفته ایم آزادی و استقلال دو مفهوم توامان هستندو رابط تولیدی متقابل دارند. نه حق داریم به نام استقلال آزادی را قربانی کنیم و از دیکتاتورها به بهانه حفظ استقلال حمایت صریح یا ضمنی کنیم و با دیکتاتورها و جنایتکاران همزبان و همراه شویم و مردم معترض را یاغی و بیگانه پرست بنامیم، ونه به نام آزادی ، استقلال سیاسی ، نظامی و اقتصادی را فراموش کنیم و حق حاکمیت بر سرنوشت خویش و منابع انسانی و طبیعی خویش را غیر مسولانه به قدرت های دیگر واگذار کنیم. در حالکیه باید از اتخاذ مواضع قیم مابانه اجتناب کرد و قبول کرد باز تولید ادبیات و گفتمان جنگ سرد، که بیشتر به تاریخ پیوسته است، سازنده نیست، اما نباید در عین حال دچار خوشبینی مفرط در مورد حضور نیروهای خارجی و نتایج حاصل از آن شد.اصلاح یا تغییر نظامهای دیکتاتوری حاکم در منطقه بر عهده خود مردم هر کشوری با اتکا به همبستگی همه نیروهای ملی، شجاعت و درایت آنها است ونه دیگران.

امیرارجمند تصریح کرد: نقش ملتهای دیگر و جامعه بین المللی حمایت از مطالبات آنها و همچنین کمک به رفع احتمالی موانع بر اساس و به شرط خواست واقعی مردم هر سرزمینی و در چارچوب دقیق موازین بین المللی با تفسیری عادلانه و منصفانه است.

وی بر این نکته تاکید کرد که هیچ کشور و قدرتی نیز حق ندارد موازین بین المللی را بر اساس منافع سیاسی،نظامی و اقتصادی خود و به ضرر حق حاکمیت و منافع واقعی ملل دیگر تعبیر و تفسیر یا اعمال کند و از درد و رنج انها غیر منصفانه منتفع شود. لذا وظیفه همه نیروهای آزادی خواه در منطقه است که ضمن دفاع قاطعانه از ازادی و مبارزه ضد استبدادی، اجازه برقراری و باز تولید نوع جدیدی از مناسبات سلطه را ندهند. قطعا ایجاد و رعایت این توازن ساده نیست و همه باید مراقب باشند.


 • میم.تهران

  از شما دست اندرکاران کلمه، آقای امیرارجمند و برخی اصلاح طلبان گرامی، انتظار می رود که همونطور که میر حسین خود صادق بود و کلامش این بود که با مردم باید روراست بود ،شما هم همینطور عمل کنید نه آنگونه که خود صلاح می دانید عمل کنید و مردم را خدای نکرده کم فهم فرض کنید و بخواهید سخنان میرحسین را تفسیر کنید و توضیح دهید.

  با تشکر از زحمات شما

 • پرويز

  اقا يان خود را فراتر از قانون مي دانند تا ازادي كامل دكتر مير حسين مو سوي و مهدي كروبي در انتخا بات فر مايشي شركت نخواهيم كرد.

 • پرويز

  اقا يان خود را فراتر از قانون مي دانند تا ازادي كامل اقا يان مر حسين مو سوي و مهدي كروبي در انتخا بات فر مايشي شركت نخواهيم كرد.

 • ناشناس

  برادر من پرویز با آزادی این دو بزرگوار هنوز شرکت در انتخابات جای سؤال دارد. مگر دوسال قبل در کمال آزادی این دو عزیز آنهمه تقلب و جنایات نکردند. آقای خاتمی کف خواستهای شرکت در انتخابات را بارها اعلام کردند اما شرکت نکردن در انتخابات به معنی کاری نکردن نیست. باید در هر کجا و هر ثانیه به بی عدالتی و ظلم لگد زاد

 • ناشناس

  واقعا منطقی جز گردن کلفتی ندارند اگر حصر بحکم قضایی است پس بازداشت قضایی است و لذا باید آیین دادرسی رعایت شود یعنی تفهیم اتهام شوند و با داشتن وکیل و حقوق زندانی بتوانند ملاقات داشته باشند و مرخصی و حقوق دیگر و در موعد معین بعد از تحقیقات محاکمه علنی شوند این منطق اسلام و قانون اساسی و قوانین موضوعه قضایی است .
  و اگر حصر بحکم قضایی نیست و بازداشت قضایی نیست به چه حق شرعی و قانونی آزادی یک انسان و شهروند را سلب میکنند پس در این صورت همانطور که امیر ارجمند عزیز گفتند چیزی جز گردن کلفتی و فرا قانونی بودن حاکمان ما نیست ولی خوب است آنها به سرنوشت همه گردن کلفتهای تاریخ و در زمان ما به سرنوشت گردن کلفتهای منطقه توجه کنند و عبرت بگیرند

 • ناشناس

  برای اینکه کسی بخاطر رای من به زندان نیافتد,برای اینکه بخاطر رای من کسی کشته نشود,برای اینکه بخاطر رای من کسی زخمی نشود,برای اینکه بخاطر رای من هیچ پدر و مادری بی فرزند نشود,برای اینکه بخاطر رای من هیچ کسی در کهریزک هتک حرمت نشود,برای اینکه بخاطر حفظ رای من هیچ کاندیدایی در منزلش حبس یا حصر یا مفقود نشود,برای اینکه بخاطر رای من به کسی تهمت فتنه گری و فتنه انگیزی نزنند,برای اینکه بخاطر رای من عاشورایی دیگر خلق نشودکه فرزندان این سرزمین رابسان شهدای کربلا زیر ماشین نیروی انتظامی حافظ امنیت جان و مال مردم له نکنند,برای اینکه بخاطر رای من ………..اینهمه نامرادی و بی اخلاقی در وطنم مثل سکه بی ارزش رایج نشودبهتر میدانم که رای ندهم وبرای همه این موارد از همگان بخواهم که برای تکرار نشدن اینهمه زشتی و پلشتی از آقایان بخواهیم که خودشان نمایندگان مجلس را با احکام حکومتی منصوب فرمایند تا خداوند از بابت این عمل نیکشان در دنیا و عقبا پاداششان دهد.

 • جواد

  ازادی رهبران جنبش سبز مردم ایران اقایان موسوی و کروبی و همسران مجترمشان از اساسی ترین شرطهای یک انتخابات ازاد میباشد.
  رهبران جنبش سبز مردم ایران را ازاد کنید, زندانیان سیاسی بی کناه ایران را ازاد کنید.
  رحم بر خود کنید, قبل از اینکه مردم انها را روی دستان خود ازاد کنند.

 • ناشناس

  لب مطلب را گفتید. ما تا این بزرگواران در حصر و عزیزانمان در حبس هستند در انتخابات شرکت نمی کنیم. مگر آقایان کروبی و موسوی به خاطر خودشان در حصر هستند؟ ایشان برای حقوق مردم در حصر می باشند و به همین دلیل ما پشت ایشان با تمام قوا ایستاده ایم. آقای اژه ای و همفکرانشان مدتهای طولانی است که تفکرات خود را عین تفکرات مردم می دانند و به جای دیگران تصمیم می گیرند که در حصر باشند یا نباشند. واقعا که چه دنیای خنده داری شده!!!!

 • علی

  آزادی رهبران جنبش فقط و فقط شرط نخست است و بعد از آن شرایط دیگری هم هست تا بشود در انتخابات شرکت کرد.
  البته در انتخابات و نه انتصابات!

 • حسین

  من و خانواده ام در حال حاضر تنها کار ی که میتوانیم کنیم این است که در انتخاباتی که میر مان در حبس است شرکت نکنیم با اقوام هم یک دستیم
  یا حسین میر حسین

 • احسان

  تاوقتي رهبري اجازه دخالت در امور قوا را داشته باشد
  شركت در انتخاباتها بي معني ست

 • ناشناس

  ما فقط دلمون خوشه همه چی دیگه تموم شده شادی روح خودمون صلوات….

 • احسان

  ان شاالله با تمام قوا در انتخابات شرکت خواهیم کرد …..

 • ناشناس

  جمعه ی حمایت بین المللی مردم سوریه پیامی نیز برای جنبش سبز ایران دارد. حمایت از جنبش مردم سوریه به صورت متقابل به جنبش سبز کمک خواهد کرد تا با بازسازی بنیان های اعتراضی خود جانی دوباره بر پیکر نحیف آزادی خواهی در ایران بدمد. از شورای هماهنگی راه سبز امید تقاضا دارم در یک فرصت مناسب فراخوان اعتراض خیابانی به جنایات بشار اسد و همچنین نجات دریاچه ارومیه منتشر کند تا با یک تیر سه نشان زده شود. 1- دادن روحیه به آزادی خواهان سوری از طریق انتشار حس همدردی دو ملت در سطح جهانی 2- حمایت از یک دغدغه محیط زیستی و گسترش کمی اعتراضات به حیطه مسائل مغفول مانده. 3- همراه کردن قومیت های مختلف از جمله آذری زبان های عزیز با جنبش و دادن حس اطمینان و اعتماد به اقوام ایرانی از این جهت که جنبش سبز می تواند به نمایندگی از تمام اقوام حقوق از دست رفته آنان را مطالبه کند. با تشکر

 • رسا

  اولش به شما امیدوار بودم آقای ارجمند. ولی حالا جز تفسیر کردن کار دیگه ای بلد نیستید. افسوس می خورم که موقعیت بدست آمده بعد از 25 بهمن توسط شماها از دست رفت. تا دیر نشده برنامه عملی ارائه کنید. ناسلامتی شماها اعضای نخبه سیاست هستین. همراه همیشگی آزادی

 • لطفاًبا حوصله بخوانید– سبزعملگرا

  سایت محترم کلمه ،جناب آقای امیر ارجمند توجه توجه :متن ادبی دوست گمنام وعزیزی که فرمودند :برای اینکه کسی بخاطر رای من به زندان نیافتد,برای اینکه بخاطر رای من کسی کشته نشود,برای …(کامنت بالایی) این همان متن ادبی محکمی بود که دنبالش می گشتیم متن ادبی که نه؛ پٌتک ادبی —خواهش می کنم در خواست ارسال چنین متن هایی بدهیدسپس با عکسهای جنایات ویا کاریکاتور همراه شود وبعد فراخوان چاپ ملیونی داده شود باور کنید اگر در این زمینه کم کاری کنیم به مصیبت لیبی وسوریه دچار می شویم عزیزان امروز در اتوبوس همسفر یک بسیجی شده بودم که هیچ منطقی را قبول نمی کرد ودر جواب نهایی می گفت این امتحان الهی است چرا که در جواب سخن تعصب به خرج می دهند ولی متن کتبی وتصویری آنهارا به تفکر وا می دارد وبه تناقضات وجدانی می کشاند ودیگر سرباز چشم بسته حاکمیت نمی شوند

 • bardia sabz

  مثلا شما ها فکر می کنید با آزادی موسوی و کروبی انتخابات آزاد می شود؟حتی اگر این کار را هم بکنند برای تحریک مردم برای شرکت در انتخابات است و بعد از آن دوباره بگیر و ببندها شروع می شود.میر ما گفت امیدی به انتخابات نیست ….

 • کیان

  بزرگ ترین کار شرکت نکردن در انتخابات(انتصابات)است.پس بجای بحث شرکت کردن یا نکردن،برای تحریم سراسری اطلاع رسانی کنید و آگاهی دهید.
  به گفته ی میر حسین عزیز آگاهی تا رهایی

 • ناشناس

  اقاي محسني ازه اي يه کم جرات بخرج بدين پرونده هاي دزدان ورمالان دولت رابه جريان اندازين …شما قوه قضاييه فرمايشي رهبري راسخنوري ميکني که باچوب خيزران وزور ديکتاتوري ايشان اداره ميشود وگردن کلفتي شما هاراملت ايران خوب ميداند وشما استقلالي نداريد که قوه قضاييه را بدنبال خود يدک ميکشيدواين مستقل نبودن شماها خود به خود بي ارزشي احکام صادره را به ملت ايران تفهيم ميکند….اخه مگه ميشه خانواده اي رابه زور تو خونش حبس کرد وبگوييم به نفعشانه.اين عين گردن کلفتي واستبداده.واقعا شما وقتي براي مقام وحب دنيوي نگاه تو چشم مردم ميکنيد ودروغ ميگوييد هيچ حسي بهتون دست نميده …وجدان درد نميگيريد..وبه فکر اخرت خود نيستيد….شما اگه وجه اي داشتين با يه تشر احمدي نزاد اختلاسها روبايکوت نميکردين…برين توبه کنين ..ازمردم حلاليت …..که فردا خيلي ديره.

 • محمود

  آنقدر زیبا نوشتی که ترجیح دادم تکرارش کنم.
  “برای اینکه کسی بخاطر رای من به زندان نیافتد,برای اینکه بخاطر رای من کسی کشته نشود,برای اینکه بخاطر رای من کسی زخمی نشود,برای اینکه بخاطر رای من هیچ پدر و مادری بی فرزند نشود,برای اینکه بخاطر رای من هیچ کسی در کهریزک هتک حرمت نشود,برای اینکه بخاطر حفظ رای من هیچ کاندیدایی در منزلش حبس یا حصر یا مفقود نشود,برای اینکه بخاطر رای من به کسی تهمت فتنه گری و فتنه انگیزی نزنند,برای اینکه بخاطر رای من عاشورایی دیگر خلق نشودکه فرزندان این سرزمین رابسان شهدای کربلا زیر ماشین نیروی انتظامی حافظ امنیت جان و مال مردم له نکنند,برای اینکه بخاطر رای من ………..اینهمه نامرادی و بی اخلاقی در وطنم مثل سکه بی ارزش رایج نشودبهتر میدانم که رای ندهم وبرای همه این موارد از همگان بخواهم که برای تکرار نشدن اینهمه زشتی و پلشتی از آقایان بخواهیم که خودشان نمایندگان مجلس را با احکام حکومتی منصوب فرمایند تا خداوند از بابت این عمل نیکشان در دنیا و عقبا پاداششان دهد.”

 • ناشناس

  جمعه ي حمايت بين المللي مردم سوريه پيامي نيز براي جنبش سبز ايران دارد. حمايت از جنبش مردم سوريه به صورت متقابل به جنبش سبز کمک خواهد کرد تا با بازسازي بنيان هاي اعتراضي خود جاني دوباره بر پيکر نحيف آزادي خواهي در ايران بدمد. از شوراي هماهنگي راه سبز اميد تقاضا دارم در يک فرصت مناسب فراخوان اعتراض خياباني به جنايات بشار اسد و همچنين نجات درياچه اروميه منتشر کند تا با يک تير سه نشان زده شود. 1- دادن روحيه به آزادي خواهان سوري از طريق انتشار حس همدردي دو ملت در سطح جهاني. 2- حمايت از يک دغدغه محيط زيستي و گسترش کمي اعتراضات به حيطه مسائل مغفول مانده. 3- همراه کردن قوميت هاي مختلف از جمله آذري زبان هاي عزيز با جنبش و دادن حس اطمينان و اعتماد به اقوام ايراني از اين جهت که جنبش سبز مي تواند به نمايندگي از تمام اقوام حقوق از دست رفته آنان را مطالبه کند. با تشکر

 • ناشناس

  حتي اگر عزيزان ما آقايان موسوي و كروبي و ساير زندانسان شريف آزاد شوند در انتخابات شركت نخواهيم كرد.
  دليلش هم معلومه

 • ناشناس

  سایت محترم کلمه ما خواهان رفع حصر خانگی اقایان مهندس موسوی و شیخ کروبی هستیم لکن شرط شرکت در انتخابات لغو نظارت استصوابی ازادی احزاب تشکیل کمینه صیانت از ارا و … می باشد
  درود بر خاتمی و موسوی

 • یاحسین

  آقای امیر ارجمند عزیز خواهشا دست از سر اصلاحات وردارید و با قدرت مردم رو از ورود به عرصه انتخابات تحریم کنید

 • آذر

  واقعا برای سايت های سبز متاسفم که هيچ گونه حمايتی از مردم آذربايجان نکردند و اطلاع رسانی انجام ندادند.واقعا برای شما متاسفم که بعد از حصر ميرحسين نتوانستيد حتی چند ده نفر را هم به خيابان بياوريد و طرح های بچه گانه سه شنبه های اعتراضی و راهپيمایی سکوت داديد که باز هم هيچ کاری نتوانستيد بکنيد .اين بود حمايت از قوميت ها که وعده می داديد.وای بر شما.حمايت سايت های سبز را هم از قوميت ها ديديم.ای برنامه ريزی کنندگان راهپيمايي های بچه گانه بنشينيد و خروش مردم آذربايجان بدون رسانه را ببينيد.

 • آذر

  درود بر آذربايجان بدون رسانه

 • دامون

  درود بر آذربایجان دلیر و بی رسانه
  اقای امیر ارجمند تا کی میخواهید برای راه یافتن به قدرت دست التماس و استغاثه به سوی حکومت بلند کنید؟ کمی هم از آزادگی و راد مردیه ایرانیان درس بگیرید و با مردم در تحریم انتخابات همسو شوید قبل از اینکه پرده ها دریده شود و پلها ویران

 • ناشناس

  الان چشم امید همه ملت ایران به سر ایران یعنی آذربایجان است .
  ما مردم ایران الان بیشتر از هر وقت به هم دلی و اتحاد نیاز داریم .
  به امید آزادی

 • ناشناس

  با میر حسین رهنوردیم همه
  با شمر و یزید در نبردیم همه

 • ناشناس

  با میرحسین رهنوردیم همه
  باشمر و یزید در نبردیم همه

 • ناشناس

  Well! What happened to my response? Is that how Mousavi and Harrubi are going to create a free and democratic society?!

 • ali

  I am wondering why kaleme does not say anything about Sep,11 which lot of innocens people were killed by terrorists

 • azad

  برای ایرانی آباد از حیثیتمان باید دفاع کرد پس خواهشا در انتخابات شرکت نکنید