سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش دیدار با فرزندان؛ میرحسین: آینده روشن است...
» پس از هفت ماه حبس و برای اولین بار با حضور هر سه فرزند صورت گرفت

گزارش دیدار با فرزندان؛ میرحسین: آینده روشن است

چکیده : میرحسین موسوی در این دیدار با اشاره به تحولات جاری کشور گفت: آینده روشن است. نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو گفته است: به توجه به تداوم وضعیت فعلی نمی توان امیدی به انتخابات و شرکت در آن داشت. مهندس موسوی همچنین با شرح برخی از محدودیتها اظهار کرد از آنجایی که فشارها و محدودیتها به دلیل آرمان و سخن حقیست که هر دو به آن اعتقاد دارند، شکرگزارند و راضی به رضای خدا....


«میرحسین موسوی» و «زهرا رهنورد» پس از گذشت 7 ماه حبس برای نخستین بار با حضور در خانه یکی از دختران، همزمان با سه فرزندشان دیدار کردند.

به گزارش «کلمه»، این دو همراه مردم، در روزهای گذشته با حضور تعدادی از ماموران امنیتی زن و مرد، در خانه یکی از فرزندان حضور یافتند. این ملاقات ناگهانی و بی سابقه نخستین ملاقات زهرا رهنورد و میرحسین موسوی در خارج از محدوده حبس، بعد از 7 ماه و با حضور جمعیٍ هر سه دخترانشان بوده است.

آینده روشن است…

میرحسین موسوی در این دیدار با اشاره به تحولات جاری کشور گفت: آینده روشن است. نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو گفته است: با توجه به تداوم وضعیت فعلی نمی توان امیدی به انتخابات و شرکت در آن داشت.

مهندس موسوی همچنین با شرح برخی از محدودیتها اظهار کرد از آنجایی که فشارها و محدودیتها به دلیل آرمان و سخن حقیست که هر دو به آن اعتقاد دارند، شکرگزارند و راضی به رضای خدا.

گفته شده است که بخشی از فشارهای نیروهای امنیتی در طول مدت حبس، ایجاد نگرانی برای موسوی و رهنورد، در مورد وضعیت سلامت، زندگی و امنیت دخترانشان در زمانهای طولانی بی خبری از آنها بوده است.

حضور یک مقام قضایی و برخورد قاطع موسوی

حضور یک مسوول بلند پایه قضایی در این دیدارخانوادگی که تنها دیدار موسوی و رهنورد با دختران در خارج از محدوده ی پاستور بود از نکات قابل تامل بود که البته این مساله با اعتراض شدید میرحسین موسوی روبرو شد که این شخص چرا و با دستور چه کسی در خانه فرزندش حضور یافته است.

قطع دسترسی ها و  خروج بسیاری از آثار هنری شخصی از منزل

دراین دیدار میرحسین موسوی و خانم زهرا رهنورد تاکید کردند که کلیه ارتباطات آنها و نیز دسترسی به روزنامه، رادیو و حتی بعضا لوازم نوشتاری قطع شده است. موسوی و رهنورد تاکید داشتند که این اقدامات تنها برای پاک کردن ذهن آنهاست در حالی که محال است با این گونه کارها ذهن ایشان نسبت به حقایق پاک شود. همچنین آقای موسوی و خانم رهنورد گفتند: تعداد زیادی از آثار هنریشان و نقاشی های ایشان و خانم رهنورد در روزهای ابتدایی حصر و در بازرسی ها از خانه توسط ماموران خارج شده و در جای نامعلومی نگهداری می شود.

وضعیت جسمی خوب، روحیه عالی

طبق اطلاعات رسیده، در این دیدار و در پرس و جوی دختران از شرایط جسمی پدر و مادرشان، حال خانم رهنورد و آقای موسوی کاملا خوب بوده و در شرایط مساعد جسمی و روحیه بسیار عالی قرار داشتند. میرحسین پس از با خبر شدن از دروغپردازی‌ های برخی سایت‌های حکومتی در مورد سلامتی اش ضمن اظهار تعجب، هرگونه بیماری خود و خانم رهنورد را به صورت جدی تکذیب کرد.

افرایش فشار ها پس از این دیدار و قطع دوباره ارتباط تلفنی

بر اساس آخرین خبر دریافتی از منابع موثق کلمه، پس از این دیدار، میرحسین و رهنورد در خارج از محدوده ی پاستور و سخنان صریح میرحسین خطاب به مسوول قضایی، فشارها بر مهندس موسوی و دکتر رهنورد افزایش یافته و مجددا کلیه ارتباطات محدود تلفنی ایشان با خانواده و دختران نیز به صورت کامل قطع شده است.

سخنان میرحسین در این دیدار دومین اظهار نظر موسوی در سال 90 است که به رسانه ها  راه پیدا می کند. وی فروردین امسال زمانیکه با حضور در منزل پدری با پیکر مرحوم میر اسماعیل موسوی وداع می کرد همگان را خطاب قرار داده بود که: «صبر…صبر…صبر…».


477 پاسخ به “گزارش دیدار با فرزندان؛ میرحسین: آینده روشن است”

 1. مازندران سبز گفت:

  دیکتاتورا گیر بد کسی افتادن!
  میر حسین از حق مردم کوتاه بیا نیست.

 2. فرشاد گفت:

  پاينده باد مير حسين وجنبش سبز ما همچنان پايداريم و زنده

 3. ناشناس گفت:

  “انتخابات فرصتی علیه دیکتاتوری”
  فقط انتخابات آزاد
  زنده باد آزادی
  زنده باد موسوی

 4. ناشناس گفت:

  انالله مع الصابرین

 5. ياشار گفت:

  سلام بر ميرحسين

 6. یاحسین گفت:

  وای بر ما مردم کوفه که حتی حاضر نیستیم انتخابات رو تحریم کنیمٰ آقای خاتمی مرد باش
  درودبر موسویٰ جانم فدایت

 7. m گفت:

  بالاخره یکی پیدا شد تو این سایت حرف مخالف بزنه!
  خیلی مردی…

 8. m گفت:

  نمی دونم این آمارا رو از کجا میاری! ولی بدون که امام از بازرگان و بنی صدرم دفاع می کرد!؟ چون دوست نداشت مملکت از هم بپاشه. پس این قدر این حرف ها رو تکرار نکنید.
  مشکل میر حسین شما با احمدی نژاد نیست اتفاقا ایشون با کل نظام مشکل دارند… اینو از قدرت ها و تفکر های ترفداراش میشه فهمید…؟!
  چه بخواین چه نخواین این یه حقیقته…

 9. کتایون گفت:

  آره خب …! اگه این قدر زیاد بودین که حتما یه کاری می کرین! اگه این قدر زاد بودین که عکسای جمعیت مخالفاتون رو فوتوشاپ نمی کردین به اسم خودتون پخش کنید…. اگه حرفتون حق بود که به هر حرف حقی نمی گفتین دروغ. زیاد خدتونو تحویل نگیرید لطفا!

 10. رزمنده دوران موسوی گفت:

  آن ناشناس …که به ما سبزها پیام آزادگی میده مثال همان دزدی است که فریاد آی دزد آی دزد سر میده!! آخه یکی نیست به این … بگه شما باید توبه کنید و آزادگی پیشه کنید نه ما جبهه رفته ها و خون داده ها و جوان داده ها!!! شما که بجای امانتداری در قدرت به گروگانهای مذکر و مونث وبی گناه و بیدفاع در بازداشتگاهها تجاوز میکنید و بازیچه مجتمعی از راهزنان بین المللی متشکل از روسیه انگلیس چین فرانسه آمریکا آلمان وووو شده اید و خودتان هم حالیتان نیست !! شما بازیچه کا گ ب روسیه هستید ای بازماندگان سلسله آغا ممد خان!!

 11. ناشناس گفت:

  سلام. دارن برای من بالای سی ماه حبس میبرن. صدای مظلومیتم رو به کجا برسونم؟ یاری دهنده ای نیست که من رو یاری بده؟ به جرم تبلیغ علیه نظام و تشویش و . ..
  میرحسین کجایی؟ از تو من رو همین رو بس که گفتی ” ادب مرد به ز دولت اوست” ولی دلم از اطرافیانت گرفته.

 12. بابک گفت:

  سلام ودرود بر سه آزادی خواه بزرگ
  موسوی خاتمی کروبی

 13. نگاه گفت:

  دلم روشن است از فردای کارزار, روزیکه تاریخ را در کتاب درسی فرزندانمان خواهیم خواند و برای اولین بار حقیقت را برای آنها زمزمه خواهیم کرد نه اینکه مثل حالا فریب و دروغ و سیاست بازی.
  روزی خواهد رسید که نام موسوی , کروبی و … به عنوان مردان تاریخ ساز ثبت شده و نام حاکمان نالایق فعلی به عنوان افرادی وطن فروش و غرق شده در استبداد و زر اندوزی و عاقبتشان عبرتی برای مستبدین دیگر.
  با همه کم و کاستی ها و اشتباهاتتان موسوی , کروبی شما را دوست دارم.
  روزگارتان سبز آیندتان روشن

 14. حمید گفت:

  بزرگان ازهرفرصتی برای اظهارات لازم استفاده می کنند ولو درحبس , موسوی هم دراین فرصت کم حرف کلی خودرازد
  پیروزبادنهضت سبز

 15. ناشناس گفت:


  چرا راجع به دسترسی محدود میرحسین به تلفن برای تماس به خانواده اش چیزی نگفتین و ما رو هفت ماه بی خبر گذاشتین؟
  ( بابا به قرآن با مخفی کردنی که تحلیل اشتباه ازش برمیاد کسی به جایی نرسیده که شما بخواین برسین)
  کلمه: دوست عزیز با جست و جو در اخبار گذشته سایت کلمه که قابل دسترسی هست مشاهده خواهید کرد که در تمام آن ها حتی مصاحبه با مادر خانم رهنورد اشاره به تماس های تلفنی بسیار محدود شده است.

 16. همشهری خاتمی گفت:

  سبز سبزم ریشه دارم…

 17. علی گفت:

  خدا رو شکر . خبر سلامتی مهندس عزیز خیلی خوب بود!

 18. ناشناس گفت:

  درود بر میر حسین
  الحق که شما به تأسی از اجدادت خوب صبوری می کنی
  « ان مع العسر یسرا »

 19. ناشناس گفت:

  به راستی که پس از هر سختی آسانی قرار دادیم

 20. پارسا گفت:

  ا نا فتح اناك وفتح مبينا يا حسين مير حسين .

 21. تشکر از حیدر مصلحی گفت:

  میرعزیز ورودت به میان ما با وجود آنکه بسیار کوتاه بود، اما سبب دلگرمی بسیار شد. خوشحال شدم که اعلام کردی درشرایط موجود شرکت در انتخابات خطاست. به عقیده من بهترین راه را حیدر مصلحی برایمان روشن کرد. مار را باید با دست مارگیر گرفت. داستان همان سگ زرد و شغال بیشه مازندران است. او گفته است فتنه گران(یعنی ما) با جریان انحرافی(یعنی احمدی نژاد ویاران) قراراست باهم ائتلاف کرده پدر ما را(یعنی انحصارطلب ها) درآورند و اکثریت را در مجلس جریان انحرافی به دست آورد. الحق مصلحی راهنمایی خوبی کرده است. من هم همین پیشنهاد را دارم. همه تجهیز بشویم و بدون آنکه نامزدی معرفی کنیم، همه به نفع گروه مشایی رای بدهیم که هم مجلس و هم بعدا ریاست جمهوری را مال خود کنند و فعلا ازشراقتدارگرایان راحت شویم وبعد البته می توان ازشر آنها هم با همین انتخابات راحت شد. حق ماست که برای پیرزوی از این گونه راهها استفاده کنیم. از مصلحی هم یادمان نرود که تشکرکنیم که این راه را نشان داد

 22. ناشناس گفت:

  فکر کردن همه مثل خودشان خر تشریف دارن که مردم را به پای صندوق های رای بکشانن مردم باهوشتر از همه هستن گول این حرفای احمقانه را نمیخورن

 23. خس وخاشاک گفت:

  حکومت یک چی. میخواهد و ان انتخابات نمایشی برای مشروعیت بخشیدن به مشروعیت ازدست رفته خود وماهم باید ضد ان عمل کنیم وگول حرکت های مردم فریبانه انان رانخوریم

 24. ناشناس گفت:

  حضرت ايشان پيشكشتون!
  فتنه گر كسيست كه به عكس امام(ره)اهانت كرد تا خودشو پيش مردم عزيز كنه ام كورخوندن!!!
  فتنه گر كسيست كه از مفسدين اقتصادي نزديكانش حمايت ميكنه!!!!
  فتنه گر كسيست كه با واردات بي رويه اجناس بنجل اقتصاد و كشاورزي رو فلج كرده!!!!!!!
  فتنه گر كسيست كه با پول مردم و بيت المال براي خود راي جذب ميكنه!!!!!!!!!!!!
  فتنه گر كسيست كه درمقابل قانون كردنكشي ميكنه و قانونشكني ميكنه
  فتنه گر كسيست كه با سياستهاي غلطش مملكتو منزوي كرده و آبروي كشورو ريخته
  فتنه گر كسيست كه اطرافيانش ازبانكها هزاران ميليارد اختلاس ميكنن و ايشون حمايت ميكنه!!!!
  و فتنه گر تر ازاون كسيست كه با ديدن اينهمه تخلف از اون حمايت ميكنه!!!!!!!
  افتاد جناب ناشناس؟؟؟؟؟!!!!!

 25. سبزین تن گفت:

  یاحسین میرحسین.
  درود ، درود ، درود.

  واقعا یه حال عجیبی پیدا کردم ، انرژی گرفتم.

 26. ناشناس گفت:

  مردم ما براي ازادي و عدالت فيام كردند ولي نميدانستند افرادي كه به قدرت رسيدند خود فاسدند نتيچه 8 سال دفاع مقدس تبديل به عربده كشي و دروغ پردازان ديگر شد .اناني كه مدافع عدالت علي بودند عدالت را كشتند و در امتحان الهي خون مردم را ريختند تا خدا انها رسوا ودر جهان
  رسوا كرد.هر كه براي عدالت بجنگدد رسواخواهد شد .اگر اسلام دين برابري و برادري است بايد مساوات رعايت شود .اهميت ندادن به ديگران قيامي را ايجاد خواهد كه قابل كنترل نيست تمام ديكتاتورها با خونريزي خواسته خودشان تحميل ميكردند ولي هدف مقدس جنگ با ستمگران از بين نميرود .زندگي گذر زمان با ستمگران است و ميگذرد ودر تاريخ ثبت حواهد شد.ملت ما با كشته هاي زياد از گذر زمان عبور خواهدكرد و شاهد خو اهيم بود پرچم ازادي به دست فرزندانمان خواهد افناد.ملت ايران از نسل كوروش كبير است و پايدار خواهد ماند. 30سال ملت ايران صورت خود رابا سيلي سرخ ميكنند. ملتي كه خداوند بزرك به انها انواع نعمت داد تا راحت زندگي كنند.اگر به تعداد انگشتان دست مرد عدالت جو وجود داشت
  كشور دچار فساد نميشد .

 27. omid گفت:

  نمیدونم چی باید بگم اما تا زمانی که من و شمای نوعی بشینیم پای اینترنت و از اینجا داد بزنیم کاری پیش نمیره.مگه ما نبودیم که میگفتیم اگه تقلب بشه ایران قیامت میشه؟ مگه ما نبودیم که میگفتیم ما بیشماریم؟ مگه ما نبودیم که میگفتیم یک یاحسین تا میرحسین؟
  پس چی شد؟ چرا هممون ساکت شدیم؟ چرا نشستیم تو خونه و میگیم خوش به حال عربا که دیکتاتورو از کشورشون بیرون کردن؟ مگه ما چی از اون عربا کم داریم؟ چرا باید همچین اختلاس بزرگی تو کشور انجام بشه و بعد طرف بیاد جلو دوربین با پرویی تمام بگه دیگه مسئله رو تموم کنین کش ندین؟
  تورو خدا یکم هم که شده به خودمون بیایم ببینیم کجاییم.ببینیم واقعا ما همون مردمی بودیم که میرحسین عزیز میخواست بهمون تکیه کنه؟ نه عزیزان ما خیلی بیمعرفتی کردیم. بازم دیر نشده واسه آزاد کردن رهبر عزیزمون. فقط هرکس از هرجا با هر زبان و لهجه ای هست بیاید بلند شیم و یک صدا خودمون برای خودمون کاری کنیم,به فکر معجزه نباشیم. معجزه رو ما باید بسازیم..
  معجزه رو ما باید بسازیم..