سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار نوه‌ و عروس امام خمینی با فاطمه کروبی...
» سید یاسر خمینی: شجاعت کروبی ثابت کرد منافع مردم مهم تر از زندگی راحت برای ایشان است

دیدار نوه‌ و عروس امام خمینی با فاطمه کروبی

چکیده :آقای کروبی از پیشگامان نهضت امام بوده‌ و همیشه مورد عنایت و توجه ایشان قرار داشت. آقای کروبی با شجاعتی که قبل و بعد از انقلاب از خود نشان داد ثابت کرد که اسلام، کشور و منافع مردم برای او بسیار مهم‌تر از زندگی راحت و بدون دغدغه است....


حجت‌الاسلام والمسلمین یاسر خمینی به همراه همسر و مادرش، دکتر فاطمه طباطبایی روز چهارشنبه در منزل فاطمه کروبی با وی دیدار کردند.

به گزارش سحام‌نیوز، در ابتدای این دیدار، فاطمه کروبی شرحی از آخرین وضعیت مهدی کروبی و شرایط سختی که خانواده‌ی کروبی در هفت ماه گذشته داشته‌اند، ارائه کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین یاسر خمینی با اظهار تاسف از شرایط پیش آمده برای آقای کروبی و خانواده‌ی وی عنوان کرد: آقای کروبی از پیشگامان نهضت امام بوده‌ و همیشه مورد عنایت و توجه ایشان قرار داشت. آقای کروبی با شجاعتی که قبل و بعد از انقلاب از خود نشان داد ثابت کرد که اسلام، کشور و منافع مردم برای او بسیار مهم‌تر از زندگی راحت و بدون دغدغه است.

وی همچنین ابراز داشت: امیدوارم مسئولان کشور با درایتی عمیق‌تر به مسائل نگاه کنند و هر چه زودتر به حبس این دو عزیزِ همراه مردم خاتمه دهند.

در پایان این دیدار دکتر فاطمه طباطبایی همسر مرحوم احمد خمینی، با ذکر خاطره‌ای از هتک حرمت روحانیت، نسبت به آسیب شدیدی که در چند ساله‌ی اخیر به باورهای دینی مردم وارد شده ابراز تاسف و نگرانی کرد و گفت: امیدوارم هر چه زودتر محدودیت‌های صورت گرفته برای آقایان کروبی و موسوی پایان پذیرد.


74 پاسخ به “دیدار نوه‌ و عروس امام خمینی با فاطمه کروبی”

 1. ب گفت:

  درود و سلام به امام خمینی(ره) بزرگ مرد آزاده و آزادگی

 2. رامین گفت:

  درود بر این دو عزیز

 3. ناشناس گفت:

  درود بر یلسر خمینی عزیز و همسرش

 4. اذربایجان گفت:

  درود بر خمینی بت شکن و اهل بیت شریف ایشان

 5. قیامت گفت:

  وعده خالق یکتا تحقق مییابد سحر نزدیک است

 6. بابک گفت:

  اقدام بسيار شايسته اي است . عزيزاني که امکانش را دارند بايد هرچه بيشتر به ديدار اين عزيزان بروند و به حاکميت فشار بياورند تا هر چه زودتر سران اصلاحات را آزاد کنند.به خصوص خانواده امام خميني که نفوذ و اقتدار ويژه اي دارند.

 7. گلشن گفت:

  نصر من الله وفتح قریب -خون پروانه شمع را چندان مجال نمیدهد که شب را سحرکند

 8. یاالنثارات حسین گفت:

  درود بر آزادگان در بند درود بر تمامی آزادمردان حق طلب درود بر موسوی و کروبی

 9. سحر گفت:

  دفاع کردن از حق طلبان وظیفه همه ماست. درود بر خاندان امام عزیزمان.
  یاحسین میر حسین. یا مهدی شیخ مهدی

 10. سبز گفت:

  درود بر موسوی و کروبی و همه آنهایی که در هر لباس و مقامی از این دو عزیز دفاع میکنند

 11. بی شماران گفت:

  درود بر یاسر خمینی و خانواده ی امام/ از ایشان بسیار سپاسگزارم
  درود بر کروبی و موسوی عزیز

 12. ناشناس گفت:

  عزیزان چرا خبرهای اعتراضات امروز تبریز کار نمیشه
  خوابید؟؟؟؟؟

 13. بسیجی دوران امام گفت:

  سلام بر بسیجیان و پاسداران و ارتشیان امام ما یاران امام را تنها نمیگزاریم و این فضای جعلی را عوض میکنیم و به فضای معطر انقلاب خمینی و مردم بازمیگردیم که در آن میزان فقط وفقط وفقط رای و نظر مردم است و بس

 14. راستین گفت:

  ای ملت جان مادرتون انتخابات شرکت نکنید
  اینا یه ذره دارن روی خوش نشون میدن با این آزاد کردن ها و ملاقات ها ، بعد از انتخابات که خرشون باز از پل گذشت دوباره همون اشه و همون کاسه

 15. یاشیل گفت:

  روح منی خمینی! بت شکنی خمینی!

 16. علی گفت:

  سبز یعنی 100 سال مبارزه با دیکتاتوری..سبز یعنی مردان با شرف وطن پرست..سبز یعنی اسلام منهای سیاست..سبز یعنی استقامت تا بهار..V

 17. ناشناس گفت:

  اين كه گفته ميشود مردم و مخصوصاً بخش عظيمي از جوانان از ارزشهاي ديني رويگردان شده اند به والله درست است، آهاي آقايان مراجع عظام قم و مشهد و ساير بلاد، آهاي علما، آهاي مردم ديندار كه قلبتان براي اسلام مي تپد. آيا واقعاً به گوشتان نميرسد كه چه اتفاق وحشتناكي در حال وقوع است؟ آيا واقعاً گزارشي غير رسمي و مردمي و واقعي از اوضاع و احوال قشر عظيمي از جوانان تحصيلكرده اين مملكت و ميزان بي توجهي آنان به دين و ارزشهاي ديني به شماها نميرسد؟ آيا واقعاً شما خبر نداريد كه بي اعتقادي و بي تفاوتي به مسائل ديني در سطوح مختلف جامعه و مخصوصاً در بين جوانان تحصيلكرده دانشگاهي در حال گسترش است؟ چرا اكثر شماها عادت داريد كه از كانالهاي رسمي اخبار و اطلاعات و تحليل ها را بخوانيد؟ معلوم است كه نوعاً اينگونه گزارشها با نگاهي به اصطللاح خوشبينانه و در واقع در بردارنده منافع دستگاههاي حاكميتي مسئول و متولي فرهنگ كشور تهيه ميشوند. شماها وظيفه داريد كانال بزنيد واز اوضاع جامعه آنگونه كه واقعاً هست اطلاع پيدا كنيد نه آنگونه كه به شما گزارش ميشود.شماها يا ميدانيد كه در متن و بطن جامعه ايراني چه ميگذرد و هيچ عكس العمل موثري از خود نشان نميدهيد و يا اصلاً نميدانيد. در هر دو صورت بايد در روز قيامت جوابگو باشيد. آيا هيچ موقع از خود ميپرسيد كه چرا بايد در همسايگي ما كشور تركيه روز به روز گرايش به ارزشهاي ديني و اسلامي بيشتر و بيشتر شود ودر كشور ما بر عكس؟ پر واضح است كه موضوع برميگردد به تفاوت در نوع قرائتي كه حزب اسلامي عدالت و توسعه از دين و ارزشهاي ديني دارد و نوع قرائت حكومتي كه آقايان در ايران از دين و ارزشهاي ديني دارند. اين يك اصل ثابت شده است كه وقتي هر چيزي انجام يا عدم انجامش حالت صددر صد اجباري و دستوري همراه با تهديد و ارعاب و محروميت اجتماعي و … پيدا ميكند احساسات افراد زيادي را به سمت جبهه گرفتن بر عليه آن موضوع سوق ميدهد. بنده خودم از ميان چند دانشجوي مطمئن و قابل اعتماد تحقيق كردم و به اين نتيجه رسيدم كه رقمي بالاتر از هشتاد درصد جوانان دانشجو حتي نسبت به نماز كه از اركان دين است بي تفاوت هستند. بماند كه اصل و فلسفه وجودي دين حاكم كردن اخلاق است و وجداناً در اين جنبه نيز ما شاهد سقوط بزرگ اخلاقي در بين آحاد جامعه و مخصوصاً قشر جوان هستيم. اگر منصفانه قضاوت كنيم شايد نتوانيم به وضعيت اخلاق عمومي جامعه ايران فعلي نمره اي بالاتر از بسياري از كشورهاي سكولار دنيا بدهيم و اين شايسته يك كشور كه مدعي حكومت مذهبي اخلاقي است نيست. ما نميتوانيم مردم را با گفتار بي عمل به دين دعوت كنيم و بهترين نوع دعوت به دين عمل كردن به آن است. وقتي كه براي خودمان به انواع زخارف دنيوي مجهز شده ايم، بالاترين حقوق ها را ميگيريم، در خانه هاي مجلل زندگي ميكنيم، با بهترين ماشينها رفت و آمد ميكنيم، درويلاهاي چند صد ميليوني تعطيلاتمان را به در ميكنيم، آقازاده هايمان هم كه هنوز از دانشگاه فارغ التحصيل نشده اند شغلشان و خانه شان و ماشينشان همه آماده و رو يه راه است، دعوت به رعايت اخلاقيات كمي خودخواهانه و مزورانه است.
  در اين شرايط بسيار حساس كه دين در ايران براي بسياري از هر هري مذهبها به انجام يك سري اعمال قشري و سطحي و ظاهري و فريبنده و امتياز گيرنده و دكان و وسيله سوء استفاده و ازدياد ثروت و قدرت محدود شده و اين خود به مثابه ابزاري موثر و قدرتمند كه فاصله درصد بالايي از مردم و بخصوص جوانان اين مرز و بوم را از دين و ارزشهاي ديني دور و دورتر ميكند مبدل شده، وظيفه بسيار سنگيني بر عهده و دوش شما مراجع (البته مراجعي كه خودشان از نان حكومت استفاده نميكنند)، علماء، نخبگان دانشگاهي و هر كس كه براي اسلام و دين و خدا و قرآن و محمد و ائمه و سنت و اخلاق و تقوا و … دغدغه اي دارد ميباشد كه بايد همين امروز فكري و كاري بكنيد كه فردا واقعاً دير است و در روز حشر نيز هيچ بهانه اي پذيرفته نيست و در آن روز تمام عبادتها و زحمات شما بر باد رفته خواهد بود.

 18. رضا گفت:

  درود بر خاندان امام خميني جنا ب اقاي سيد ياسر خميني و سركار خانم دكتر طبا طبائي

 19. vahid simin گفت:

  درود بر یاسر خمینی و خانواده ی امام/ از ایشان بسیار سپاسگزارم
  درود بر کروبی و موسوی عزیز
  یاران سبز و مظلوم مان را آزاد کنید

 20. با وفا گفت:

  ميدانيد چرا آقايان را حبس خانگي آزاد نميكنند براي اينكه خداوند عقل را از آنها گرفته و آنها با دست خودشان به نابودي خود كمك ميكند و فكر ميكنند كار درستي ميكند ومكرو ومكرا… وا… خيرالماكرين

 21. ناشناس گفت:

  واقعا معنی داره به موقع بود و نشان از آزادگی این بزرگواران داره … آقایان اقتدار گرا تا کی میخواید زور بزنید نمیتونید کروبی و موسوی رو بشکونید هر روز بر عزتشان افزوده میشه که نشان از کوچکی و حقارت شما داره

 22. ناشناس گفت:

  درود بر جنبش سبز

 23. مسلمان سبز گفت:

  از بیت امام انتظار بیشتری داریم
  ای کاش خانم طباطبایی زینب وار بیانیه می دادند و طرفداران امام و سبزها را به تحصن در بهشت زهرا فرا می خواندند
  در انحراف…. از تفکر و سیره حضرت امام کوچکترین تردیدی نمانده است

 24. یک ایرانی گفت:

  ضمن عرض ادب و احترام به پیشگاه آقا امام زمان
  باید به روزگار امروز ایران تاسف خورد یا ابراز نگرانی کرد !؟ مگر از زمانی که آیت الله خمینی در اعتراض به ظلم یا شاید هم عنوان دیگه ایی بیانیه صادر کرد و مردم را به بلند کردن صداشون تشویق کرد چقدر گذشته که الان تمام دوستان و یاران ایشان برای منافع شخصی یا به نوعی برای حفظ اسلام این چنینی در مقابل هم صف آرایی کرده اند !!! کجای این انقلاب که با برادری و برابری شروع شد با ایران امروز هم خوانی دارد . به عقیده من این مسیر که انقلاب ایران از ابتدا شروع کرد عالی بود اما اجبار د داشتن دین و اجرای مقررات قانون اساسی بر اساس اسلام یک خودخواهی بود که متاسفانه علمای اسلام در آن موقع با توجه به قدرت به حدی که بدست آورده بودند و با داشتن تصور ایجاد یک مدینه فاضله (کشوری که تمام مردم آن پایبند اسلام باشند )شروع به وضع قوانین کردند . در اینجا باید یاد آور شوم که این آرزو حتی در زمان حضرت علی هم به عمل نرسید .
  نظر شخصی :
  باید قوانین بر اساس حقوق آزاد هر انسان که خواه دین داشته باشد یا نه برنامه ریزی می شد تا هر کس با داشتن عقاید و نظرات خود به راحتی در این چهار چوب زندگی کند .
  من یک مسلمانم . یک ایرانی . یک انسان که خواهان برابری و برابری همه انسانها با هم است .
  به امید روزی که مصلح با اجازه حضرت حق پرده از چهره گشاید و تمام دنیا به عدل واقعی برسد .