سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مدعی «خط مقدم جبهه‌ی مقاومت»، روی اسرائیل را سفید کرد / ایران همچنان در سکوت...
» بشار اسد اردوگاه آوارگان فلسطینی را هم به گلوله بست

مدعی «خط مقدم جبهه‌ی مقاومت»، روی اسرائیل را سفید کرد / ایران همچنان در سکوت

چکیده :دیکتاتور سوریه که متحدان ایرانی‌اش او را دشمن درجه یک اسرائیل در میان همسایگانش می‌نامند و کشورش را خط مقدم جبهه‌ی مقاومت در منطقه توصیف می‌کنند، در شب و روز گذشته در جریان سرکوب نظامی مردم شهر لاذقیه، چنان به گلوله‌باران فلسطینیانی که در اردوگاه «الرمل» در این شهر پناه گرفته بودند، پرداخت که روی اسرائیل را سفید کرد....


کلمه – گروه سیاسی: سکوت رسانه‌ها و مسئولان ارشد ایران در قبال کشت و کشتارهای بی‌وقفه‌ای که بشار اسد در سوریه به راه انداخته، در حال تبدیل شدن به یک آزمون تاریخی و اخلاقی برای مدعیانی است که خود را سلسله‌جنبان بیداری اسلامی در منطقه و بلکه جهان می‌دانند، اما به خاطر زد و بندهای ضد ملی و غیر انسانی و بعضا منافع شخصی‌شان حاضر نیستند جنایات آشکار یک دولت سرکوب‌گر علیه ملت خود را محکوم کنند؛ جنایاتی که دامنه‌ی آن حتی به کشتن و از خانه راندن آوارگان مظلوم فلسطینی هم رسیده است.

اکنون دیگر بی‌اغراق می‌توان گفت که بشار اسد روی اسرائیل را سفید کرده است. دیکتاتور سوریه که متحدان ایرانی‌اش او را دشمن درجه یک اسرائیل در میان همسایگانش می‌نامند و کشورش را خط مقدم جبهه‌ی مقاومت در منطقه توصیف می‌کنند، در شب و روز گذشته در جریان سرکوب نظامی مردم شهر لاذقیه، با فلسطینیانی که در اردوگاه «الرمل» در این شهر پناه گرفته بودند، چنان برخوردی کرد که اگر رفتاری مشابه این از صهیونیست‌ها دیده می‌شد، حتی متحدان غربی اسرائیل هم نمی‌توانستد آن را محکوم نکنند.

ارتش سوریه ابتدا به آوارگان فلسطینی ساکن این اردوگاه اخطار داد که باید محل زندگی خود را ترک کنند، سپس همزمان با دیگر نقاط شهر لاذقیه، به وشیله‌ی تانک‌ها و قایق‌های توپدار، منطقه‌ی محل سکونت فلسطینیان را هم گلوله‌باران کرد و تعدادی از آنها را کشت یا زخمی کرد، و بقیه را هم فراری داد.

آنطور که کریستوفر گانس، سخنگوی آژانس امدادرسانی سازمان ملل متحد اعلام کرده، پنج تا ده هزار نفر از این اردوگاه گریخته‌اند و هنوز مشخص نیست به کجا رفته‌اند. این در حالی است که تعداد کل ساکنان اردوگاه الرمل، ده هزار نفر بوده است.

این مقام سازمان ملل همچنین کشته شدن دست‌کم چهار تن از فلسطینیان و زخمی شدن دست‌کم 20 نفر را نیز تایید کرده و خواستار آن شده است که این نهاد از اردوگاه آوارگان فلسطینی در لاذقیه دیدن کند. او گفته است: «در این اردوگاه در مجموع ده هزار فلسطینی زندگی می‌کردند و باید دید چه بلایی بر سر آنان آمده است.»

حملات نظامیان وابسته به رژیم بشار اسد به بندر لاذقیه، از ابتدای هفته جاری آغاز شد. در این حمله‌ها علاوه بر تانک‌ها و زره‌پوش‌های نیروی زمینی، قایق‌های توپدار نیروی دریایی ارتش هم حضور داشته‌اند. بدین ترتیب بشار اسد برخلاف توافق قبلی‌اش با ترکیه برای پایان دادن به سرکوب نظامی معترضان، دامنه‌ی حضور نظامیان در سرکوب‌ها را گسترده‌تر هم کرده است.

دیروز رویترز به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که نیروهای نظامی و امنیتی در لاذقیه هر جنبنده‌ای را به رگبار می‌بندند. گزارش‌های حاکی است که مردم حتی وقتی می‌خواهند از شهر بگریزند، هدف گلوله قرار می‌گیرند و کوچکترین تجمع مردمی در شهر با گلوله‌باران نیروی دریایی از راه دور روبه‌رو می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود که دهها تن در روزهای اخیر در شهر لاذقیه کشته شده باشند. آمار رسمی تا دیشب، از شهادت 31 نفر در سه روز حکایت می‌کرد. اما با توجه به گستره‌ی سرکوب‌ها و پراکنده بودن معترضان، احتمالا رقم واقعی بیش از اینهاست.

اینها همه در حالی است که رسانه‌های وابسته به اقتدارگرایان ایران نه تنها تا امروز در مقابل کشتارها و جنایات متحدان سوری خود سکوت کرده‌اند، که گاهی به تصریح از سرکوب معترضان در سوریه حمایت هم کرده‌اند. یکی از صریح‌ترین مواضع در ابن زمینه را رهبری نظام اتخاذ کرد که ناآرامی‌های سوریه را متفاوت با دیگر کشورهای عربی دانست، چرا که آمریکا از آن حمایت می‌کند! به دنبال ایشان، بسیاری از رسانه‌های رسمی هم به حمایت از سرکوب مبارزات ضد استبدادی مردم سوریه پرداختند و همصدا با رژیم بشار اسد، آنها را مزدور، وابسته، تروریست و آشوبگر خواندند.

حال اکنون که مکر خدا دیکتاتور سوریه را رسوا کرده و ادعای اسرائیل‌ستیزی او به سبب رفتار صهیونیستی‌اش با فلسطینی‌های پناهنده نقش بر آب شده، باید دید مدعیان ایرانی باز هم به سرکوت مرگبار خود در قبال جنایت‌های «کشور دوست و برادر» ادامه می‌دهند یا این بار لااقل سعی می‌کنند ظاهر را رعایت کنند و اگر نسبت به 2000 قربانی جنایات اسد هیچ حس انسانی و تعهد اسلامی احساس نمی‌کنند، دست‌کم کشتار مظلومانه‌ی فلسطینیان پناه‌آورده به این کشور را به سکوت برگزار نکنند.


58 پاسخ به “مدعی «خط مقدم جبهه‌ی مقاومت»، روی اسرائیل را سفید کرد / ایران همچنان در سکوت”

 1. یاس گفت:

  جناب اقا رضا در تاریخ ذکر شده روزی از معاویه سوال کردند که بهترین خلیفه کیست و او جواب داد که بهترین خلیفه که تا به حال حکومت کرده است حضرت علی است ایا این حرف معاویه به این معناست که که حضرت علی با معاویه همدست بوده است ؟؟؟؟؟

 2. هاشم گفت:

  سایت کلمه عزیز لطفا امکان دادن مثبت منفی به نظرات رو فراهم کنین

 3. علی گفت:

  برادر رضا…

  شیوه نخ نمای پرش از جواب دادن، با پرسش دوباره و مقایسه با خود غرب، روش نخ نمای جناب محمود خان است که دیگر حنایش رنگی ندارد. شما لطفا از این شیوه بهره نبرید. اصلا سران آمریکا و اسراییل منفعت طلبانی هستند که شعارهای زیبا را پوشش مقاصد خفیه خود میکنند. سنجش ما رفتار آنان نیست تا موضعی خلاف اتخاذ کنیم. زمامداران محترم مدعی مظلوم پروری و حق محوری و انسان دوست!! و نه مصلحت محوری ما در قبال سوریه چه سیاستی اتخاذ کرده اند. برای ما مخالفان سوریه، بندگان خداوندند، همانند مظلومان بحرینی و یمنی و …. ، و ریخته شدن جبارانه خون یک انسان ، حتی اگر تمامی فرصت جویان عالم بخواهند آن را علم عثمان کنند، واجب به مخالفت و رسواگری و ستیز است. این چه منطقی است که معیار شما عمل سران امریکا و اسراییل است؟؟؟؟ معیار ما سخن خداست و خداوند تاکید دارد که ریخته شدن خون یک انسان، مساوی کشته شدن تمامی انسان ها و مخالفت با این ظلم هم وظیفه انسانی و شرعی و همدستی و همراهی با آنان هم مستوجب گناه شراکت در خون ریزی و سفاکی قاتلان است

 4. ناشناس گفت:

  بیاین اصلا آمریکا و اسراییل رو بذاریم کنار..، شمایی که دارید از حکومت سوریه حمایت می کنید، خودتون هی میگین مردم سوریه، مردم سوریه… چه جالب، این ها مردمند، همان ضعفا، مظلومان، ستمدیدگان که هر وقت می خواین رای جمع کنین بهشون می چسبین، حالا شدند اه اه؟ اگر آقای اسد خیلی بین مردم طرفدار داره، حالا می گیم همه دنیا دروغ میگن و آقای اسد مهربون، هیچکس و نکشته. چرا واسه همین یک عده کم معترضین یک رفراندوم برگزار نکرد؟ که همه بفهمند مشروعیت داره؟! ( ولی به جاش تانک هاشو وارد خیابون ها کرد) مردم انگلیس (به قول شما کافر) که توی خیابون ها مغازه ها را غارت می کنند، معترضند ولی این مردم مسلمان سوریه، شدند شورشی؟ ولا این دیوار حاشا و پرویی شما دیگه یه جورایی از فلک هم رد شده.

 5. elahe گفت:

  با درود. خدا بخواد هر سه تا شون رو رسوا می کنیم هم اسرائیل رو هم سوریه هم…

 6. ایمان گفت:

  آقا رضا دلیل حمایت آمریکا وغیره به خاطر منافعشونه چون ایران وسوریه با آمریکا واسرائیل دشمنی دارند وحمایت از جنبش سبز و مخالفان سوری به خاطر منافعشان است واگر روزی تضاد بامنافعشان داشته باشند دست از حمایت بر میدارند و مقابله خواهندکرد همانطور که ممکن است روزی با حکومت های ایران وسوریه متحد شوند.باید قبول داشته باشید حکومت هایی مثل ایران وسوریه می توانند مدافع مردم مظلوم فلسطین باشند شاید به خاطر ظاهر ومشروعیت دادن و حفظ قدرت و سابقه چند دهه حمایت که نمی توانند دست از حمایت بردارند اما برای مردم خود ظلم روا دارندو کلا حکومت فاسد باشد.پس این واکنش های سیاسی را ملاک قرار ندهیدکه بخواهید حق و باطل را مشخص کنید.

 7. ناشناس گفت:

  جوابی کوتاه به آقا رضا:به نظر من آمریکا واسرائیل چون باحکومت ایران دشمن اند از جنبش سبز حمایت می کنند.هم برای ظاهر حقوق بشری وهم فکر میکنند با تغییر احتمالی با حکومت متعادل تری روبرو خواهند شد و این به نفعشان است.اما این مسئله دلیل باطل بودن جنبش سبز نیست چون همانطور که حمایت نظام ایران از فلسطینی ها دلیل بر حق بودنشان نیست وبه نظر به خاطر منافع است مانند حمایت از رژیم سوریه.ملاک حق بودن عمل است چگونه برخورد کردن با مردم وملت خود است.شما رفتار نظام را چگونه توجیه میکنید؟

 8. رضا گفت:

  سلام
  از اینکه این بار دوستان مخالف توهین نکردند متشکر با این کار به خودتون احترام گذاشتید و اما بعد:
  بعضی از دوستان گفتند آمریکا و اسرائیل هر وقت منافعشون اقتضا بکند حمایت می کنند و این صحیح است، بنده جواب شما رو ارجاع می دم به سخن گوهر بار امام روح الله، همون کسی که جناب موسوی اونقدر ازش دم میزد!!
  «به مجرّد اینکه دیدید دشمن دارد از شما حمایت می کند، بدانید راه را کج رفته اید» فکر نمی کنم دیگه لازم به توضیحات بیشتر باشه
  و اما در جواب دوستی که گفت: در دست مردم سوری فقط الله اکبر است! اول باید بگم بر منکر کسی که بگه مردم سوریه هیچ مشکلی ندارند لعنت! مردم سوریه یه سری مشکلات دارند و به خاطر همین هم هست که بشار قول تغییرات داده ولی این رو بدونید اگه بشار مخالف داره، هوادران زیادی هم داره، جناب کلمه شما راهپیمایی مرد سوریه در حمایت از بشار رو بازتاب دادید؟؟؟؟؟
  سوریه مشکلات داره، این درسته ولی صلاح اسلام و مقاومت در چیست؟!! صلاح یعنی صلح امام حسن ع با معاویه/ در ضمن در جواب دوستی که گفت (معاویه از حضرت علی ع حمایت کرد) اگر معاویه از امام علی ع حمایت کرد فقط این یک حمایت لسانی بود، مثل ثنان بن عنس که سر از تن امام حسین ع جدا کرد و گفت: سر از تن بهترین انسان ها جدا کردم و اونقدر در مقام امام ع صحبت کرد ولی امام ع را سر برید!!
  شما اگر جایی شنیدید که معاویه به امام ع کمکی کرده باشه بیاورید ولی در سوریه و ایران حمایت های مالی و رسانه ای میشوند یعنی علاوه بر لسانی عملی هم یاری می شوند
  جناب کلمه تایید بفرمائید لطفا