سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مخالفت با آزادی سيامك قادري ، روزنامه نگار زنداني بعد از يك سال بازداشت موقت...

مخالفت با آزادی سيامك قادري ، روزنامه نگار زنداني بعد از يك سال بازداشت موقت

چکیده :يكي از اتهامات اصلي اين روزنامه نگار اداره كردن وبلاگ" ايرناي ما "بوده است . وبلاگي كه او در آن به برخي عملكردها و اقدامات مسوولان خبرگزاري دولتي ايرنا انتقاد كرده و همچنين درباره جنبش سبز و رهبرانش مطالبي را در اين وبلاگ نوشته بود .خبرگزاري ایرنا شاكي اصلی پرونده آقاي قادري بود ،او همچنين بعد از 18 سال كار دراين خبرگزاري از آن اخراج و راهي زندان اوين شد...


با وجود گذشت يك سال از بازداشت سيامك قادري ، روزنامه نگار زنداني، مسوولان قضايي با آزادی موقت او با وثیقه مخالفت مي كنند .

به گزارش خبرنگار كلمه، اين روزنامه نگار كه مرداد ماه سال 89 بازداشت شد اين روزها در بند 350 زندان اوين نگهداري مي شود .

سيامك قادري به اتهام تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب توسط شعبه 28 دادگاه انقلاب به رياست قاضي مقيسه به 4 سال حبس تعزيري محكوم شده است .

يكي از اتهامات اصلي اين روزنامه نگار اداره كردن وبلاگ” ايرناي ما “بوده است . وبلاگي كه او در آن به برخي عملكردها و اقدامات مسوولان خبرگزاري دولتي ايرنا انتقاد كرده و همچنين درباره جنبش سبز و رهبرانش مطالبي را در اين وبلاگ نوشته بود .

خبرگزاري ایرنا شاكي اصلی پرونده آقاي قادري بود ،او همچنين بعد از 18 سال كار دراين خبرگزاري از آن اخراج و راهي زندان اوين شد .

قادري يك فرزند 14 ساله به نام علي دارد وبه جز او و همسرش ساير اعضاي خانواده اش در شهرستان زندگي مي كنند .

سيامك قادري ،روزنامه نگار در حالي در بند 350 نگهداري مي شود كه هنوز حكم دادگاه تجديد نظرش به او ابلاغ نشده اما گفته مي شود حكم چهار سال زندان او تاييد شده است . اين روزنامه نگار با قرار بازداشت اوليه و به صورت غير قانوني در زندان اوين نگهداري مي شود .


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.