سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده مریوان از تریبون مجلس مطرح کرد: درخواست آزادی سه فعال مدنی کرد...

نماینده مریوان از تریبون مجلس مطرح کرد: درخواست آزادی سه فعال مدنی کرد

چکیده :اقبال محمدی، نماینده مردم مریوان در مجلس، امروز در صحن علنی خواستار آزادی سه فعال مدنی کرد شد. این عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس شورای اسلامی از وزارت اطلاعات خواست سه عضو انجمن سبزچیا را که به گفته‌ی وی "با مجوز رسمي فعاليت زيست محيطي دارند و در اطفاء حريق و جنگلها و مراتع و حفظ درياچه زريبار و ديگر زيستگاههاي محيطي طي سال هاي گذشته و جاري فعاليت داشته اند" از زندان آزاد کند....


نماینده مردم مریوان در مجلس امروز در صحن علنی خواستار آزادی سه فعال مدنی کرد شد.

اقبال محمدی از وزارت اطلاعات خواست سه عضو انجمن سبزچیا را که به گفته‌ی وی “با مجوز رسمي فعاليت زيست محيطي دارند و در اطفاء حريق و جنگلها و مراتع و حفظ درياچه زريبار و ديگر زيستگاههاي محيطي طي سال هاي گذشته و جاري فعاليت داشته اند” از زندان آزاد کند.

اشاره این نماینده مجلس به سه فعال مدنی کرد است که هفته پیش در پی احضار به اداره اطلاعات، بازداشت شدند. منابع خبری کرد، اسامی این سه تن را بهروز داروند، شریف باجور و ایرج قادری اعلام کرده‌اند.

پیش از این هم یک عضو دیگر انجمن سبز چیا در شهرستان مریوان به‌ نام فرزاد حق شناس از سوی اداره‌ اطلاعات دستگیر شده‌ بود که‌ همچنان در بازداشت به‌ سر می‌برد. این انجمن اخیرا اقدام به انتشار گزارش سالانه ای از تخریب جنگل های کردستان در وب سایت رسمی خود ارائه کرده بود.

به گزارش پارلمان نیوز، این عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس شورای اسلامی همچنین در نطق میان دستور خود از وعده‌های محقق نشده‌ی مسئولان همچون “بازگشايي مرز روستاهاي دزلي و دميوو دره كي در شهرستان سروآباد” که دو سال قبل مطرح شده بود اما هنوز عملی نشده، انتقاد کرد و افزود: “در صورت ادامه محدوديت‌هاي واردات و عدم تبادل كالا در مرزها، تنها شاهد نگاه آزمندانه ي مردم محروم خواهيم بود كه در طلب تأمين نيازشان، ممكن است به هر دستاويزي متوسل شوند كه شايد تبعات آن صعب و سخت باشد.”


یک پاسخ به “نماینده مریوان از تریبون مجلس مطرح کرد: درخواست آزادی سه فعال مدنی کرد”

  1. ماهستیم گفت:

    سربازان گمنام امام زمان فقط رفتگران شهرداری را بازداشت نکردن
    ماهستیم