سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نتیجه دادخواهی از رهبری: محاکمه دوباره عبدالله مومنی...
» یکسال پس از نامه نگاری در شرح شکنجه

نتیجه دادخواهی از رهبری: محاکمه دوباره عبدالله مومنی

چکیده :عبدالله مومنی، عضو برجسته ستاد مهدی کروبی در انتخابات دهم و سخنگوی سازمان ادوار تحکیم، این بار با اتهام تازه نشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی روبرو شده و در انتظار برگزاری دادگاهی تازه است....


عبدالله مومنی، یکسال پس از انتشار نامه اش خطاب به رهبری که در آن ازشکنجه های بی سابقه ای که که در دوره بازداست موقت بر او رفته، شکایت کرده بود،چند روز پیش با احضار به شعبه چهار دادسرای امنیتی اوین، با اتهامات جدیدی روبرو شد. اتهام هایی که به گفته بازپرس به خاطر آن دوباره محاکمه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، عبدالله مومنی، عضو برجسته ستاد مهدی کروبی در انتخابات دهم و سخنگوی سازمان ادوار تحکیم، این بار با اتهام تازه نشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی روبرو شده و در انتظار برگزاری دادگاهی تازه است.

عبدالله مومنی، از زندانیان حامی جنبش سبز در بند 350 ، در موج اول بازداشت های پس از انتخابات دهم و در روز سی و یکم خرداد ماه 1388 بازداشت شده است.وی به مدت سه ماه در سلول های انفرادی بند 209 و 240 که تحت نظر وزارت اطلاعات اداره می شود محبوس و بازجویی شد.

مومنی پس از آن و در حالی که خانواده اش در دو ماه بی خبری مطلق از وی به سر می بردند مجبور به حضور در ندادگاههای نمایشی شد و از سوی قاضی صلواتی، رییس شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب به هشت سال حبس محکوم شد که در دادگاه تجدیدنظر به پنج سال کاهش یافت.

براساس همین گزارش، عبداله مومنی در شهریور 89 با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله خامنه ای، با تاکید بر اینکه با نوشتن این نامه قصد دارد از فجایعی که در دوره  حکومت ایشان در زندان ها اتفاق می افتد پرده بر بردارد، مسوولیت این رفتارهای غیرقانونی و غیرشرعی را متوجه بالاترین مقامات کشور دانست.

نامه عبدالله مومنی که در زمان انتشار موجب بهت افکار عمومی شد، به عنوان یکی از مهم ترین اسناد مظلومیت اسرای جنبش سبز و رفتارهای غیرقانونی و منش ماموران امنیتی و بازجویان شناخته شد.

مومنی با تشریح دقیق شرایط نگه داری خود در سلول انفرادی، توهین و ضرب و شتم که با آن مواجه شده بود از موارد بی سابقه ای ار شکنجه در زندان ها سخن گفت که تا پیش از آن کمتر کسی از آن خبر داشت. از جمله فرو کردن سر زندانی در توالت فرنگی و توهین های رکیک نسبت به اعضای خانواده، مادر شهیدش و برخی از مقامات عالیرتبه نظام و انقلاب.

در بخشی از نامه مومنی به رهبری آمده بود: هتاکی و فحاشی، ضرب و شتم و رفتارهای غیر قانونی از همان لحظه اول بازداشت من آغاز شد. در جریان دستگیری درحالیکه گاز اشک آور که تا پیش از آن در خیابانها استفاده می شد در فضای بسته مرا به حالت خفگی انداخته و امکان هرگونه تحرکی را از من سلب کرده بود ماموران دست بردار نبوده و با کینه و دشمنی چنان مرا به زیر مشت و لگد گرفتند که با بینی، دهان و دندانهایی خونین و دستان و پاهایی زنجیرشده به مسئولان شان در زندان اوین تحویل شدم. تخصص بازجوی نظام جمهوری اسلامی و به اصطلاح سربازان گمنام در استعمال الفاظ رکیک و فحش های ناموسی – رکیک ترین فحش هایی که به هیچ عنوان در این نامه نمی توان به آن اشاره کرد و حتی برای اولین بار در عمرم به گوشم می خورد- برای ام تجربه دردناکی بود و در ادامه همین بازجویی ها و فحاشی ها وقتی از بازجوی خود می شنیدم که «بلایی سرت می آوریم که وقتی بیرون اسم ۲۴۰ را شنیدی بدنت بلرزد»، از خود می‌پرسیدم که چگونه یک دستگاه امنیتی می‌تواند با چنین تهدیدها و ارعاب‌هایی امنیت را در کشور برقرار کند و عاقبت چنین روش‌هایی به کجا خواهد رسید؟ آیا با تکیه بر انهدام روانی و شخصیتی زندانیان به عنوان حلقه مکمل شکنجه و سرکوب می‌توان به عدالت دست یافت؟ بازجویان در تمام طول بازجویی بارها به مادر مرحومه‌ام که زنی مومنه و مادر شهید است، با بدترین وجه ممکنه، مورد فحش و ناسزا و الفاظ رکیک قرار می‌دادند، همسر فداکارم، بارها برغم آنکه زنی مسلمان و مومنه و همسر شهید است (و با آنکه می‌دانستند من با همسر برادر شهیدم ازدواج کرده‌ام) به عنوان….. می‌نامیدند و خواهران و نوامیس مرا به فجیع‌ترین وجه ممکن با لقب …. مورد دشنام و توهین قرار می‌دادند. این ابراز مکرر الفاظ ناشایست از مدافعین نظام اسلامی شامل حال برادر شهیدم نیز می‌شد و هدیه‌ی خانواده ما به مهین را منافق می‌خواندند.»

 

محسنی اژه ای مدتی پس از انتشار نامه افشاگرانه عبدالله مومنی، در یک کنفرانس خبری به این نامه واکنش نشان داد و ضمن تکذیب بدرفتاری بازجوها و شکنجه متهمان، از غیر ممکن بودن اعمال شکنجه در زندان و بازداشتگاهها گفت.

در همین حال عبدالله مومنی در آذرماه سال 88 با انتشار نامه ای از درون زندان اوین با ارائه توضیحاتی در خصوص اظهارات محسنی اژه ای نوشت که مخاطب نامه وی رهبری بوده نه وزیر وقت اطلاعات.

مومنی همچنین تاکید کرد که نامه سرگشاده وی در باره چگونگی شکنجه های فیزیکی و روانی بدون سرسوزنی اغراق بوده و به تمامی منطبق با واقعیت است.

این زندانی حامی جنبش سبز همچنین در این نامه از دیدارهای خود با دادستان تهران و اطلاع بالاترین مقام دادسرای تهران از مفاد نامه سرگشاده اش خبر داد و نوشت: «در نشستی که با دادستان تهران در روز 8/7/89 داشتم ضمن تشریح مجدد شکنجه و فشارهای غیرقانونی اعمال شده علیه من در جریان بازداشت موقت توسط بازجویان وزارت اطلاعات، شکایت مکتوبی را علیه امران و عاملان این برخوردهای غیرقانونی تنظیم کرده و شکایت خود را با طرح نزد بالاترین مقام دادسرای عمومی و انقاب تهران به جریان انداخته ام.»

در حالی که دادستان تهران از نظر قانونی مکلف به پیگیری این شکایت بوده و هست و در این خصوص به صورت شفاهی نیر به عبد الله مومنی وعده مساعد داده بود، اینک بار دیگر جای شاکی و متهم عوض شده و یازده ماه پس از انتشار شکایت نامه مومنی علیه بازجوهایش، این زندانی سیاسی از بند 350 زندان اوین احضار و اتهامات جدیدی به وی تفهیم شده است.

احضار مومنی به دادسرای اوین هم زمان با انتشار ادعای دادستان سابق تهران(مرتضوی) در باره تبرئه خود و دو نفر از همکارانش در دادسرای امنیت از جمله حیدری فر، یکی از دادیاران رسیدگی کننده به پرونده های زندانیان انتخاباتی بوده است. مرتضوی و حیدری فر از جمله افراد مورد شکایت از سوی مومنی بوده اند. هم زمانی این رویدادها خبر از روند جدیدی در دستگاه قضایی کشور دارد.

احضار و تفهیم اتهام مجدد عبدالله مومنی در حالی صورت می گیرد که وی از فروردین ۸۹ که در پی درخواست بازجویان به زندان بازگردانده شدتاکنون طی 16 ماه گذشته با محدود یتهای فراوانی مواجه بوده و نه تنها بارها با مرخصی وی مخالفت شده بلکه از حق ملاقات حضوری وی با همسر و فرزندانش نیز محروم بوده است.

همچنین به رغم تاکید پزشک متخصص و نیز پزشک قانونی مبنی بر لزوم معالجه پارگی گوش مومنی که در نتیجه جراحات ناشی از شکنجه بازجویانش بوده است و همچنین نیاز وی به درمان ناراحتی پوستی اش در مراکز درمانی خارج از زندان اوین، مقامات قضایی حتی با صدور مجوز اعزام تحت الحفظ این زندانی سیاسی به خارج از زندان اوین مخالفت می کنند.

عبدالله مومنی پیش از این همچنین در پی انتشار نامه 26 زندانی سیاسی، نامه 14 زندانی سیاسی در خصوص لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب و همچنین اعتصاب غذای 12 نفره به دادسرای اوین فراخوانده شده بود.

پاسخ مومنی به مقامات قضایی در جریان این احضارها که گاه با درخواست انصراف از شکایت و یا تغییر مواضعش نیز همراه بوده، همواره این بوده است که «پیش از هرچیز باید به ظلم ها و شکنجه هایی که بازجوها مرتکب شده اند رسیدگی کنید و این تنها خواسته ی من است.»


50 پاسخ به “نتیجه دادخواهی از رهبری: محاکمه دوباره عبدالله مومنی”

 1. ناشناس گفت:

  چون منطق نيست .در پناه اسلام وضد اسلام براي خواسته خود در حقيقت وحشت دارد از منطق و واقيعت

 2. سبزه قبای بصیر گفت:

  پَّ نه می خواستی با توجه به تجربیات ایشان در امور فتنه، به عنوان نماینده ولی فقیه در امور بصیرت انتصاب شود.

 3. ناشناس گفت:

  من از زاویه ای دیگری به این مسایل نگاه میکنم و هر چند از شنیدن این همه ظلمی که به عبدالله مومنی و امثال او رفته ناراحت هستم ولی این ناراحتی را با یک خوشحالی جبران میکنم و آن خوشحالی این است که انجام این ظلمها قطعا بعضی ها را که در راس حکومت هستند اهل جهنم کرده است (وقفوهم انهم مسئولون). چه چیز از این بهتر که دشمنانمان اهل جهنم هستند. بله در این دنیا دوستانمان ظاهرا ضعیف، در زندان، در حصر و… هستند ولی مگر عمر این دنیا و صاحب منصبان سالخورده آن چقدر است؟ گمان میکنید خداوند این ظلمها را (اگر در دنیا بی جواب بگذارد) در آخرت بی جواب میگذارد؟

  یا حسین میر حسین

 4. ناشناس گفت:

  رهبری میخواد همه مخالفان در زندان و حبس باشند و هیچ کس حق اعتراض و مخالفت نداشته باشد

 5. پیمان گفت:

  دوست بسیجی گرانقدری که از ولایت فقیه حمایت می‌کردند تحویل بگیرند.
  عبدالله مومنی‌ها چشم و چراغ این کشورند….

 6. سعید گراوند کلسرخی گفت:

  صبور باش صبور برادر
  کوه دردو رنج مرد ازادی و ازادگی
  تحمل کن وکه تو نیز همچو برادر شهید والامقامت نامت بر بلندای افتخارات غیور مردان این دیار جاودانه خواهد ماند
  خداوند بهترین حاکمان و قضاوت کننده است
  واست که روزی به این ناله های جانسوز همسر فداکارو فرزنددلشکسته وخانواده رنجورت سبزیو نشاط خواهد بخشید
  ای تن خسته وپزمرداه سبز میماند وسربلندو جاودان

 7. عبدالله گفت:

  اين را فقط به رهبري و گزيده ايشان در قضا يعني آقاي لاريجاني مي گويم كه دست از ظلم برداريد و بدانيد كه عاقبت ظلم ختم به خير نيست و انتقام گيرنده مظلوم از ظالم خود خداوند قهار است. بترسيد و تا دير نشده توبه كنيد و دنياي چند روز را رها كنيد و به خواسته مردم شريف ايران گردن نهيد كه اگر اينكار را كرديد به عزت دنيا و آخرت خواهيد رسيد. از تاريخ و عاقبت جنايتكاران در آن درس بگيريد تا دير نشده.
  اگر به دامن ملت برگرديد ملت ايران بزرگ و فهيم هستند و شما را خواهند بخشيد. تا دير نشده برگرديد.

 8. ناشناس گفت:

  دردود به شرف مردي که ايستاد و مردانه دستگاه پوشالي امنيتي را بيش از پيش بي آبرو کرد.

 9. ناشناس گفت:

  پاهایت استوار ای مرد .روح مادرت شاد باد با چنین فرزند رشیدی

 10. بسیجی گفت:

  به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.اقا پیمان سلام.چی شده شما که خود را ازاداندیش میدانستید و مخالفانتان را متحجر و متعصب!حالا چطور است که از ایشان مدرک نمیخواهید!!!خوب پس ما هم باید ادعای دیدار خاتمی با جرج سورس و پول گرفتن میر شما از ابومازن را باور کنیم!مدرک رو کنید با نوشتن چند خط و جو دادن به هوادارانتان نمیتونید مردم رو فریب بدید!چطور این اقایان ازاد اندیش الان یادشان امده که در زندانها شکنجه هم میشود؟!!!(البته دروغی بیش نیست)چطور زمانی که دز قدرت بودید ولایت فقیه نایب امام زمان بود؟چطور نظام ولایت فقیه را بهترین نظام تاریخ میدانستید؟بله برای قدرت دست و پا زدن و خیانت به کسی که با او بیعت کرده اید شیوه شما است!شیوه ای که فقط در خوارج و کوفیان سراغ داشتیم اما الان شما روی انها رو هم سفید کردید!چطور کسانی که مقام معظم رهبری از زبانشان نمی افتاد حالا شدند دشمن ولایت فقیه؟؟برید و در دنیای فانیتان غرق شوید ببینید که کارتان به کجا رسیده که باعث خوشحالی تروریستهایی مثل منافقین و ریگی و اربابان انها شدید با این دروغ ها کاری از پیش نمیبرید!حزب الله پیروز است ان شاالله.یا حق.

 11. احسان206 گفت:

  درود به شما دلاوران
  خداوند پشت و پناهتان.
  …پايان شب سيه سپيد است.

 12. ناشناس گفت:

  درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،درود،…………!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ای بسیجی، این جمله زیر را اصلاح طلبان برای فریب مردم نگفتند بلکه رییس صدا و سیما مغز متفکر تو و امثال تو! برای هوادارهای ساده لوح و بیسواد بدبخت شماها: به گزارش خبرنگار «نسیم»، رئیس سازمان صدا و سیما در این اجلاس گفت : برخی عقیده دارند ‘خر دجال’ همان ماهواره است و ‘دجال’ همان مخفف کلمه ‘دیجیتال’ است.

 13. ناشناس گفت:

  خجالت هم نمیکشه که مردک، کافر به خدای عالمه و نام پاک پروردگار رو با اسم …. در هم می آمیزه
  موندم که این که چیزی جز .وزنامه امثال شریعتنداری ها و رسانه صوتی تصویری رو رسانه نمی دونه و بقیه همه دروغ میگن و باید روشنی روز رو براش ثابت کنند، این جا چه غلطی می کنه؟ موندم چرا کلمه این و اینجا راه میده اصلا؟

 14. رضا گفت:

  جناب بسیجی،واقعا خجالت نمی کشید؟بچه مردمو بدون هیچ دلیلی گرفتید انداختید تو زندان،طلبکارم هستید؟!شما که اینقدر مدرک مدرک می کنی،بفرمائید که بر اساس چه مدرکی ایشون دو ماه بعد از انتخابات در انفرادی نگه داشتید تا مجبور به اعتراف در دادگاه نمایشی بشه؟نشنیدی که پیامبر حتی کسی رو که متهم به قتل(بزرگترین گناهان نزد خدا بر اساس قرآن) بود،بیش از هفت روز در حبس نگه نمی داشت؟مدرک شما علیه ایشون چیه؟ایشون جز شرکت در انتخابات و تشویق جوانان به رای به آقای کروبی،چه گناه دیگه ای کرده؟لطف کنید مدارکتون رو مبنی بر ارتباط ایشون با بیگانگان و طراحی فتنه،همینجا بذارید تا همه ببینند.چرا تا دم انتخابات میشه،همتون از رهبر گرفته تا… مردم و جوانان رو تشویق به حضور در انتخابات می کنید،اما تا خرتون از پل گذشت همون جوانان نازنین رو به جرم اینکه به کاندیدای شما رای ندادند به طراحی فتنه و اغتشاش و جرم های عجیب و غریبی که هیچ اساس حقوقی ندارند،میگیرید و چند ماه میندازید تو انفرادی؟شما مدام آمریکا و غرب رو به دوگانگی متهم می کنید اما خودتون دوگانه ترین و دوروترین و منافق ترین در کل جهان هستید.

 15. ناشناس گفت:

  به این برادر بسیجی و همه برادران بسیجی سلام میکنم: یک جمله از رهبر فقید انقلاب و امام واقعی بسیجیان خدمتتان عرض میکنم انشاءالله که بدون اینکه خودتان را بر حق بدانید کمی فکر کنید…فقط کمی فکر کنید :
  “ملاک سنجش هرشخص وضع فعلی اوست”امام خمینی (ره)
  وضع فعلی “رئیس جمهور منتخب رهبر” و ایضا وضع رهبر را بسنجید و قدری تفکر کنید…. لعلکم تعقلون…یاحق

 16. mehdi گفت:

  خدمت اون “بسیجی” باشرفففففففففففففففففف عرض می کنم که مدرک ما همون ماشینی هست که از روی تظاهرکننده ها تو میدون ولیعصر(عج) عبور کرد اما دریغ و افسوس که هیچ باشرفی حاضر نیست پیگیر این جنایات بشه.
  اما با این منطق پوشالی برادر بسیجیمون به این نتیجه میرسیم که شاه هم از آقای خامنه ای تو زندان با جکوزی و استخر پذیرایی میکرده چون امام خامنه ای هم هیچ مدرکی از اون سالها ندارن.
  در ضمن بسیجی مهربون خواهشا صدام رو به یاد بیار. او هم خیلی بیشرفی و مزدوری کرد اما پایان زندگیش چنان سخت بود دل همه دیکتاتورهای همسایش رو لرزوند. شما هم انقدر تند نرو که دیگه فردا فرصتی برای جبران خطاهای گذشتت نداشته باشه برادر.

 17. سبزه قبای بصیر گفت:

  من تا بحال نمی دانستم بسیجی ها هم کلمه را می خوانند. به هر حال مدرک داریم که یک فقره بسیجی با بصیرت در این جا پیدا شده. اول خوشامد می گویم و دوم ضمن درود بر تمام زندانیان سیاسی در بند بخصوص شیر دربند میر حسین به عرض می رساند قلم شما هنوز بوی چماق می دهد بسیجی جان. حالا که همراه ما شدی پیاده شو از موتورت و بیا ببین ما چی می گیم. زیاد سرت را درد نمی اورم فقط به این یک سوال جواب بده. چرا رهبر، مملکت را دودستی به دارو دسته رمالان تحویل داده و مخالفان او را فتنه گر خواند و خود را بصیر. ولی فقط 20 ماه طول کشید تا معلوم شود کی درست گفت در رابطه با شارلاتان بازی احمدی نژاد، و کی اشتباه کرد در آن نماز جمعه بعد از انتخابات و آن فجایع را به بار آورد و شما برادر را رو در روی ما قرار داد. می دانی اگر و فقط اگر در این دوسال موسوی رییس جمهور بود چی می شد؟ از سایر نظر دهندگان می خواهم ادامه دهند اگر موسوی رییس جمهور می شد چی می شد. من فقط می گم 1- ما با هم دوست بودیم….

 18. ناشناس گفت:

  .آزادي با حکومت مشروعه در تضاد ميباشد…..

 19. پیمان گفت:

  آقای بسیجی
  نخست اینکه خداوند بزرگ متعلق به تمام عالمیان است نه امام تو
  دوم اینکه بنده نه عاشق و سینه‌چاک آقایان موسوی و خاتمی هستم و هیچگاه هم ولایت‌فقیه را مانند بخش بزرگ جوانان ایران قبول نکردم ….
  سوم اینکه مجاهد راه حق!!!!!!!!! رهبر شما با طاغوتترین رهبران جهان یعنی رهبر کره‌شمالی، چین کمونیست و روسیه و قاتلی وحشی به نام بشار اسد.
  چهارم اینکه همه دروغگویند با این همه سند و مدرک؟ اینهمه امدند و از تجاوزها گفتند. کهریزک را هم دیدیم. زیدآبادی دلاور را هم دیدیم. به چشم همه چیز را دیدیم و در جهان پخش شد. شهادت ندا را چه می‌گویی که با آن فضاحت خواستید به بیگانگان ربطش دهید.
  پنجم امروز خانه‌ای نیست که ناله و نفرین از آن بر علیه نظام مستکبر و طاغوتی شما بلند نشود. تا کی از راه پلشتی و دزدی و رانتخواری می‌خواهی به حیاتت ادامه دهی؟
  و مهمتر از همه ششم که نظامت با دین خدا کاری کرد که هیچ بی‌دینی نمی‌توانست بکند. چنان تیشه به ریشه اسلام در این سرزمین زد که دیگر باید به خواب ببینی روزی نظامی دینی در این سرزمین تشکیل شود.
  خدا به راه راست هدایتت کند همین و بس

 20. ناشناس گفت:

  بسيجي ، مگر شما نبوديد که جوانان را به حمايت ازنتيجه انتخابات به زندان انداختيدو جريان خوابگاه دانشگاه و کهريزک و .. بوجود آورديد و حالا همان گروه را جريان انحرافي ميخوانيد؟ تا به کی اشتباهات را به ديگران منتصب ميکنيد و هر صدای منتقد را منافق و صيهونيست و استکبارو..ميناميد؟ هيکس نميتواند ادعا کند معصوم است و اشتباه نميکند….

 21. کویرماهی گفت:

  تا زمانی که اشخاصی مثل ما! بخواهیم از حق طرفداری کنیم ، وضع مومنی و بقیه زندانیان سیاسی و میرحسین و … از این بهتر نخواهد شد.
  ما فقط برای حرف مفت زدن و وراجی خوبیم نه برای دفاع از حق!
  تازه می فهمم که چرا حسین(ع) در کربلا تنها ماند. فقط 72 نفر در کنارش شهید شدند.
  آدمای زمان حسین(ع) هم تو خونه هاشون نشستن و یکی به خاطر پستش، یکی زندگیش، یکی به خاطر پول، یکی به خاطر ترس از حکومت امیر المومنین زمان(یزید بن معاویه لعنة الله) ساکت موندن و نشستن و شهادت فرزند رسول الله رو فقط مشاهده کردند.
  آری! ما فقط ادعای طرفداری از حق رو داریم
  این یه حقیقت تلخه که ممکنه ناراحتتون کنه
  مطمئنا تا چند روز دیگه خبر مرگ طبیعی! میرحسین رو خواهیم شنید و بعدش ما فقط می تونیم تو دلمون بهشون فحش بدیم و همین!
  تمام
  امیدوارم نظرم رو منتشر کنید

 22. ناشناس گفت:

  بسيجي ، طرفدار حزب الله ،آيا جامعه مورد حمايت شما يعني مريض را کنار جاده رها کنند و رفتگر از گرسنگي بميرد و برادران بانک خصوصي باز کنند ؟

 23. ناشناس گفت:

  بسيجي ، ايران بتمام ايرانيان با عقايد مختلف تعلق دارد اجداد ما هم در اين سرزمين زندگي کرده اند ودر اين خاک مدفون شده اند. هيچ گروهي مثل حزب الله بتنهايی صاحب اين کشور نميباشد…

 24. حمید گفت:

  چرا اینقدر شما ها با بسیج که گروه بزرگی از مردم عضو ان هستند و در جنگ با عراق فداکاری های بزرگ کرده دشمن هستید؟ به نظر بنده که از بیرون به قضایا نگاه می کنم مشکل ایران اجتماعی است نه سیاسی.
  – گروه های مختلف باید همدیگر را تحمل کنند نه حذف. نه شما حاضر به تحمل انها هستید نه انها. هیچکدامتان هم از دیگری از این جهت بهتر نیست.
  – ادم منصف میانه رو نادر است اگر اصلا وجود داشته باشد.
  – بجای صحبت با طرف تان برای حل مشکل اعتراضتان را به همه می گویید غیر از خود طرف. این را در امور شخصی هم انجام میدهید. در امور سیاسی هم دایما نامه سرگشاده می نویسید. کجای دنیا را دیده اید مردم اینقدر نامه سرگشاده بنویسند؟
  تا رشد اجتمایی حاصل نشود هر گروهی هم که سر کار بیاید همین است.

 25. سبز برای همیشه گفت:

  وای بر ما که در کنج عافیت نشسته و تنها نظارت می کنیم! بیاید بداد فرزندانمان برسیم. میر حسین و عبدالله و… را تنها گذاشته ایم. ننگ بر من.

 26. مهرداد گفت:

  اکنون که مشخص شده بی بصیرت کیست ومشخص شده میر ما پیش بینی اش درست بوده وخسارت 6سال حکومت این افراد لا ابالی وقانون گریز چه خسارت جبران ناپذیری به این آب خاک و ملت مظلوم ایران وارد نموده آقایان اگر ایمان بخداوآخرت دارند تسلیم حق شوند وبیش ازین باعث خسارت دین ودنیای ملت نشوید الملک یبقی مع الکفر ولایبقی مع الظلم

 27. خودجوش سبز گفت:

  بسیجی سایبری جان
  …. با تحریک احساسات (جوانان) میخواهی تنور انتخابات را گرم کنی؟!
  مگر اینجا ساواک هست که با جنگ روانی میخواهی مقاومت در هم بشکنی و اعتراف بگیری
  نگفتی چرا هر وقت اوضاع قمر در عقرب هست پیدایت میشود
  نگفتی چرا برای سبزها اهمیت قائل نیستی باز مزاحم میشوی
  نگفتی چرا یک عده قلیل (سبزها) دارای یک سایت هستند ولی برای همین مشکل کوچک (انقلاب خودجوش) کل اینترنت ایران را قطع کنید (اینترنت ملی)
  برو به کسیکه تو را فرستاده بگو دست خدا بالای همه ی دستهاست

 28. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  بسیجی امام بر حق،بسیار بسیار مایلم شما را بیشتر بشناسم.به خدا انسانهایی با تعصّب شما این روزها نایابند.بلاتشبیه و صادقانه عرض می کنم آدم را به یاد اعراب مکّه،در زمان پیامبر اکرم (ص) می اندازید.آنها هم می گفتند خدا را از پدرانمان شناختیم.
  قربان خدا بروم.مثل اینکه همیشه کسانی هستند که به ما یادآوری کنند خدا همیشه در زمین غریب است.بنده حرفهای قبلی ام را پس می گیرم.شما از این به بعد خامنه ای را خود خدا خطاب کن که ما بیشتر به خودمان ببالیم که مخالفینمان اینچنین اشخاصی اند…
  آفرین پسر خوب

 29. پدرام گفت:

  برادر بسیجی ، سخت است چیزی را بپذیریم که با باورهای ما سنخیتی نداشته باشد . وقتی از کودکی در گوش شما روضه درستکاری و نیک پنداری رهبری را خوانده اند ، شما هرگز به خود اجازه نمی دهید ، خلاف آنچه باور دارید فکری هم بکنید.
  به خدا قسم در خصوص دین و مذهبمان هم نباید بدون تحقیق چیزی را بپذیریم . باید باور داشته باشیم که ممکن است حقیقت فراتر از ذهن ما باشد و ما با یک جانبه نگری و نگاه تک بعدی ، هم آن چیزی را که می گویند ، بلغور می کنیم . بسان مرغ سخن دان ، هر آنچه که شنیده ایم ، را بدون تفکر ، بر زبان بیاوریم . خداوند عقل را به من و شما داده است تا کمی نگاهمان را وسعت ببخشیم .
  اینکه در زندانها چه می گذرد ، سخن یک نفر و یا دو نفر نیست ، هر کس از زندان مرخصی آمده این سخنان را تکرار کرده است . عبدالله مومنی با اینکه می دانست که بعد از شکایت و نوشتن نامه ، چه بلایی ممکن است دوباره سرش بیاورند ، این ریسک را کرد که من و شما بفهمیم ، چگونه است که اینان ، روزی دوشادوش شما می ایستادند و از حقانیت ولایت سخن می گفتند و اکنون ضد ولایت نام می گیرند .
  برای اینکه منظور امثال مومنی را بهتر بفهمید و باورتان حتمی گردد ، پیشنهاد می گردد ، در ظاهر هم که شده ، نزد هم کیشان و برادران بسیجی دیگرتان ، سخنی غیر از باور آنها به زبان بیاورید ، مثلا نقدی متوجه رهبری کنید ، تا ببینید چه بلایی ممکن است سر شما نازل شود .
  وقتی بزرگان شما در مقابل این ادعا که در زندان چه بلایی سر زندانی می آید سخن می گویند و می گویند ، بالاخره زندان زندان است ، اینها که به هتل نیامده اند . شما از رفعت اسلامی سخن می گویید .
  می دانی دو ماه سلول انفرادی یعنی چه ؟؟ فرض بگیریم که تمام سخنان مومنی ها ، کذب است ، این دو ماه زندان را که قبول دارید ، برای چند روز خود را بدون هیچ وسیله ای که شما را سرگرم سازد ، در اطاقی زندانی کنید و به هیچ عنوان با کسی سخن نگویید ، ببینم روان پاک می شوید یا خیر ؟
  کمی دورتر از نوک بینی خودتان را ببنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 30. ramin گفت:

  آقایون بسیجی حالا با این وضعیتی که تو کشور پیش اومده انصافا خودتون قضاوت کنید ببینید که کی بی بصیرته . صرف اینکه رهبر میگه فلانی بی بصیرته درست نیست الان معلوم شد که … از همه بی بصیرت تره.

 31. بسیجی گفت:

  به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.دوست عزیزم سبزه قبای بصیر سلام.گفتی قلم بنده بوی چماق میدهد بله ما مرتجعین و متحجران فقط زبان زور میفهمیم و بس!!!گفتی چرا رهبری مملکت را به ابن رمالان(به گمان باطل شما) داد!!!جوابش این است که یک انتخاباتی انجام شد و 25 میلیون انسان که از نظر شما دهاتی و بی سوادند به اینها رای دادند پس دولت حق این رمالان است اقای دموکراسی طلب!!!مخالفان این دولت فتنه گرند چون بی جهت به خاطر عصبانیت از به قدرت نرسیدن رای اکثریت را تقلب دانستند و مملکت را با شعارهای به حساب انقلابی به اشوب کشاندند!ممکنه شما در مورد احمدی نژاد درست بگید اما باز هم همین شارلاتان رای اورده پس باید رئیس جمهور شود عزیز دلم مانند زمانی که خاتمی شما رای اورد و ما ضد دموکراسی ها پذیرفتیم!!!موسوی شاید مملکت را گلستان میکرد اما نظام ما بر پایه انتخاباته نه نظر من و شما!پس اگر مردم هم اشتباه انتخابات کنند به رای انها احترام میگذاریم!!!یا حق.

 32. بسیجی گفت:

  به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.اقا پیمان سلام.جالبه که همتون دم از ازادی بیان میزنید و میگید زنده باد مخالف من بعدش شروع به فحاشی میکنید بنده یادم نمیاد علیه میر یا شیختان حرف بدی زده باشم اما شما مدعیان ازادی فقط مونده با نوامیس من فحش بدید!!!فقط خواستم بگم که این ادعا ها و سخنان نخ نما مثل قتل ندا رو ولش کنید چنگ زدن به جنازه مردگان شده کار شما با همین ها هم دارید ادامه حیات میدید!یک روز اقای منتظری یک روز اقای حجازی اگر هم مرده پیدا نکردید مثل ترانه موسوی یک مرده خیالی میسازید!!!اگر خواستی بدون اهانت با هم گفتگو کنیم من اماده ام برادر.یا حق.

 33. بسیجی گفت:

  به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.دوست عزیزم پدرام سلام.چرا بقیه رو همش متهم به تعصب میکنید با اینکه خودتان همه مطالب هم حزبیتان را بدون مدرک میپذیرید؟!!!مثلا تقلب ایا میرتان به شما ثابت کرد تقلب شده که ریختید به خیابانها؟!!الان ثابت شده و مدرکی رو شده؟!!!چرا شیختان گفت تجاوز شده بدون چون و چرا قبول کردید؟چرا شما که متعصب نیستید به رهبرانتان اعتراض نکردید که جرا مراسم ختم یک انسان زنده شرکت کرده؟!!!چرا …؟!!!دوست من زندان سخته ولی اگر هم نباشه که همه هر کار دوست داشتند میکردند!مگر اقدام علیه نظام جرم نیست در قانون؟مگر تهمت زدن به نظام جرم نیست در قانون؟اگر جرم هست زندان رفتن اینها هم درست است!!!اینقدر طلبکار نباشید شمایی که فقط دنبال سرنگونی هستید بفرمایید اگر پیروز شدید چه حکومتی قراره سر کار بیاد قول میدم خودتان هم نمیدانید؟ایا فقاهت جایی در حکومتتان دارد؟سرنوشت نیروهای مقاومت مثل حزب الله چی میشه؟شما که نمیدانید هدفتون چیه چرا اینقدر طلبکارانه خواستار نابودی نظام هستید؟در کل موفق باشی.یا حق.

 34. خودجوش سبز گفت:

  بسیجی این را در گوش ـت فرو کن
  1-هر وقت مخابرات قطع شد یعنی هوا پسه ، مثل انتخابات 88 و 25 بهمن 89
  2- مرده خیالی هم لابد شهید علی موسوی است(خواهرزاده یکی از کاندیداها)!!!!!!
  3-در ضمن این حرف را تفسیر کن “شما چی کی هستید چی و چی هستید”
  4-آیا ما از این به بعد میتوانیم به شما بگوییم آب را بریز آنجا که میسوزد

 35. سبزه قبای بصیر گفت:

  آقای بسیجی برای حرف زدن زور زدن و زور گفتن لازم نیست لا اقل توی این سایت. تو سایت شما شاید، موسی از خدا خواست ای خدا به من شرح صدر عطا کن یعنی عصبانی نشوم،این یک. دو اینکه رهبر شما این رمالان را بالا آورد چون نظرش به آنها نزدیک تر بود اگر قبول نداری رمال اند به قول مرشدتان حسین شریعتنداری ،منحرف که هستند لا اقل. پس کسی که نظرش به منحرفان نزدیک تر است ، منحرف است البته او هم خدایی دارد ولی امام بر حق نیست . سه اینکه ممنون از اینکه برای رای مردم قایل به ارزش هستی. اون 25 میلیون نفری که تو ازشون دم میزنی روز 9 دی آمدند توی خیابان. اگر یادت باشه همشون با اتوبوس و به زور اضافه کاری و تهدید جمع شده بودند. تو رو به خدای امام بر حقت یا نمی دونم جان امامِ خدایت ،کمیت آنها را با جماعت 25 خرداد 88 که بدون زور و اضافه کار آمده بودند مقایسه کن به کیفیت شان که خودت ماشا الله واقف تری.

 36. ناشناس گفت:

  این نوشته منطق دارد ولی جمله “به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای” انسان را به یاد مجاهدین خلق می اندازد که می گفتند “بنام خدا و خلق قهرمان”. بنده شدیدا به این فرد با نام بسیجی مشکوک هستم و ایشان را جزو مجاهدین می دانم. این نحوه تفکر مخلوط کردن خدا و چیز دیگر اصلا در بین علمای اسلام و شیعه راه ندارد.

 37. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  فقط برای اینکه اتّهامات تکراری این آقا،دل کسی را نلرزاند،جوابهای تکراری اش را می نویسم:

  مثلا تقلب ایا میرتان به شما ثابت کرد تقلب شده که ریختید به خیابانها؟الان ثابت شده و مدرکی رو شده؟!!!چرا شیختان گفت تجاوز شده بدون چون و چرا قبول کردید؟:
  موسوی درخواست مناظره ی زنده کرد که به تمامی اتّهاماتش پاسخ دهد که به او ندادند و در عوض حمله به دفترش کردند و هر چه در آن بود جارو کردند و بردند.منزلش را هم همینطور.دقیقا همین بلا را هم سر کروبی آوردند و دفتر حزبش را جارو و سپس پلمب کردند.جالب اینجاست که افاضات می فرمایید دروغ است و مدرکت کو و در عین این که این اتّهامات را وارد کرده اند.این شغل شریف شما نظامی هاست.که فقط زبان زور بلدید و همیشه هم طلبکارید.راستی تا یادم نرفته یادآوری کنم که سیّد مصطفی تاجزاده گفت مرا بی هیچ چیز از زندان به یک برنامه ی زنده ی تلویزیونی ببرید تا ثابت کنم سپاه در انتخابات کودتا کرده.شما که انقدر حقیقت طلبی برو از فرماندهانت بپرس از چه می ترسند که نمی گذارند که قطعا مفیدتر از این خاکبازی های مجازی و چه چه های تکراری است

  مگر اقدام علیه نظام جرم نیست در قانون؟مگر تهمت زدن به نظام جرم نیست در قانون؟:بنده ی خدا از همه جا پرت و بی خبری.بهزاد نبوی را گرفتند و با دمپایی و لباس زندان در دادگاه فتنه ی علنی نشاندند.حالا می دانی جرمش چه اعلام شد؟بر هم زدن نظم عمومی و اخلال در عبور و مرور.بله،اربابان تو انقدر متوهّمند و امثال سادگانی مثل و تو را با این حرفها و لعابهای زیبا افسون می کنند.آنوقت این افتضاحاتی که می بینی حاصل عمق درایت و تدبیرشان است.

  اینقدر طلبکار نباشید شمایی که فقط دنبال سرنگونی هستید بفرمایید اگر پیروز شدید چه حکومتی قراره سر کار بیاد قول میدم خودتان هم نمیدانید؟:
  اینجوری که سال 57هم کسی نمی دانست برای چه حکومتی انقلاب می کند.آن زمان هدف فقط سرنگونی پهلوی بود.بعش رفراندوم برای حکومت بعدی برگزار شد.
  اخوی،فصد توهین ندارم.امّا جان هرکس که دوست داری یکم دنبال منطق باش.این های و هوی وقتی پایه و اساس ندارد،به چه درد می خورد؟چرا انقدر بی سر و ته استدلال می کنی و اسمش را برهان می گذاری؟
  سیل این جوابهای خطاب به خودت را ببین،اینها همه مشتاقانی هستند که می خواهند حقیقت را بفهمند و بفهمانند.محض رضای خدا،به خاطر این که انسانند کمی انصاف بده و فکر کن ببین اگر امثال موسوی در بین مردم طرفداران زیادی ندارند،چرا به دستور امامت(با استناد به اظهارات رئیس قوّه ی قضاییه)در بازداشت خانگی اند و خدا می داند چه بهشان می گذرد؟
  عقل سلیم حکم می کند اینها هم بیایند و از همان تریبونهایی که بهشان اتّهام زده شده از خودشان دفاع کنند.الآن حرف حقّ و ناحق بودنشان نیست.بحث حقوق اجتماعی شان است.یکم غیرت داشته باش.فقط کمی

 38. ناشناس گفت:

  سبز بودن را اگر رنگین کمانی از رنگها ببینیم، میلیون ها تن در آن جای خواهند گرفت، اما اگر انواع قیود و شرط ها را وارد سازیم، میلیون ها تن را طرد/اخراج کرده ایم.
  Do not Filter the comments!!!

 39. کیوان گفت:

  آقای بسیجی خداوند رحمت کند یزید ابن معاویه را که ….. روی آن مرحوم را سفید کردید ما یک عمر شنیدیم خانم زینب وقتی به عنوان اسیر به شام برده شدند در عزای برادرش هرچی میتونست به یزید و دارودسته اش گفت اما کسی جرات نکرد اعتراضی بکنند نه به دهانش کوبیدند…. نه به زندان بردند ولی شماها و سربازان بد نام امام زمانیت به نام دین به دستو ر امامت که حالا جای خدا هم نشسته هر جنایتی که بلد بودبد و میتونستید کردید برادر بسیجی اگر خدایی در باشد که هست انتقام این مظلومین و مردم بی پناه و سبز ایران عزیز را از تو و آنهایی که اسم بردم خواهد گرفت….

 40. ائلدار گفت:

  رفیفدوست گفت وقتی ولایت هست چرا کس دیگر باید فکر کند اندیشه نماید چون او این کارها را می کند پس همه باید خفه شویم تا به تبعیت از ولایت بی سپاه در آن دنیا عافبت به خیر شویم و آقایان راحت بار از بیت المال به منزل برند و اموال مردم خورند درود بر رهبری آگاه بر همه جور و جفای تحمیل شده بر ملت که دم برنیارد و دست مریزادفرماید

 41. ناشناس گفت:

  اصلا بسيجي ها چرا اومدن ونظر دادن در اينجارو ..حرام نمي كنن يعني به آيت اله ها شرعي فرمايشيتون بگين فتوا بدن اين سايتارو ديدن حرامه چه برسه به نظر دادن مگه فيلتر نكردن يعني كاملا ميرين جهنم…والا از دست شما راحتي نداريم .مگه ما مييايم تو سايت شما نظر بديم بزاريد ما به قول شماقوم اندك …اندكتر هم بمونيم اينجوري خداي نكرده فرماناي آقا رو هم پشت گوش مي ندازينا ..خشمشون مي گيردتون

 42. بسیجی گفت:

  به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.دوست عزیزم سبز قبای بصیر مجددا سلام.بله همه انها با اتوبوس امده بودند!شهرستانها را از تهرانی ها پر کردیم و تهران رو از شهرستانیها!!!خودت خندت نمیگیره از این حرفات؟!!! اقای ناشناس بنده مجاهد خلق نیستم اما اینها دارند برای شما سینه چاک میدهند!اقای سکوت در مقابل ظلم به شما هم سلام میدهم.میر شما مناظره نخواست بلکه ما خواستیم که ایشان بیاد برای مناظره!!!ایشان تلویزیون رو میخواستند تا مستقیم با مردم سخن بگن نه مناظره! انشاالله روزی برسد که منافقینی مثل تاجزاده هم در این مملکت تلویزیون داشته باشند! اما خوب ایشان اگر دلیلی داشت در تلویزیونهای خارجی میتوانست ارائه کند! نکند در این مورد شرم دارید با اجانب مصاحبه کنید!سال 57 همه جمهوری اسلامی میخواستند فیلمهای ان موقع معلومه که شعار ملت چی بود!حالا کی گفته ایشان طرفداری نداره چرا ایشان طرفدار داره و طرفداراشم زیادن اما دلیلی نمیشه که هر کاری خواست انجام بده! از تریبون گفتید موافقم اینها باید از همان اول بهشان اجازه میدادند بیایند و سخنانشان را بگویند اما عزیزم اینها با تلویزیونهای خارجی خوب حرف میزنند پس نداشتن تریبون شوخیه!ما غیرت داریم که مملکتمون رو به دست اجانب ندیم اینقدر داشتیم که بیعت شکنی نکردیم و مثل شما به خاطر قدرت رهبرمون رو فدا نکنیم!برادی عزیزم کیوان سلام.تاریخ رو دوباره مطالعه کن در ضمن کودتا با اعتراض فرق داره شما به خاطر اقدام برای سرنگونی نظام در زندانها هستید.یا حق.

 43. سبزه قبای بصیر گفت:

  به نام خدای سبزه قبای بصیر. اقای بسیجی چند نفر به یک نفر؟ اون جا که یک نفر چند نفر رو حریفه تو خیابونه که شما باتوم بدست به چند نفر حمله می کنی و پیروز هم می شی ولی در میدان سخن، از من به تو نصیحت، باتوم وار صحبت نکن.
  بپردازیم به بحث. منظور منو نگرفتی. روز 9 دی اصلا نتونستید جایی رو پر کنید.گفتم با اتوبوس آدمارو از شهرستان اوردند 9 دی تهران رو پر کنند. تازه هرچقدر که زور زدند چیزی نشد. با حقه های تصویری و پرچم شلوغش کردند. ولی رود خانه سکوت 25 خرداد را کسی به خیابان نکشاند جر اعتراض. از اداره ما فقط 10 نفر رفتند 9 دی که 4 تا حراستی بودند و الباقی بسیجی. نظرشان محترم.
  در مورد باقی حرفات هم که زدی راستش خیلی معشوش بود مثلا خودت فهمیدی چی گفتی “نشاالله روزی برسد که منافقینی مثل تاجزاده هم در این مملکت تلویزیون داشته باشند! ” بعد میگی “اما خوب ایشان اگر دلیلی داشت در تلویزیونهای خارجی میتوانست ارائه کند!” و بعد نقضش می کنی “اما عزیزم اینها با تلویزیونهای خارجی خوب حرف میزنند”. به همین دلیل ازت خواهش می کنم باتومت را غلاف کن درست بشین شمرده شمرده، یه نفر یه نفر حرف حساب بزن جواب بگیر.
  راستی نگفتی هاله سحابی را چرا کشتید. اون حتی اجازه نداشت تو کوهستان هم برای پدرش عزاداری کنه. برای شروع بگو چرا تشییع سحابی تو بیابون هم ممکن نبود.

 44. فدایی سید علی گفت:

  خیلی به خودتون می نازید.مگه فکر کردید کی هستید؟ آقا پیمان قبول کن که چشم خودتو روی حقیقت بستی.ان شا الله اتفاقی بیفته که بفهمی در اشتباهی.دنبال حقیقت باش نه بدنبال هوست.موفق باشی!

 45. ناشناس گفت:

  ….
  خدا عذابشان را زیاد کند درود خدا بر مومنی و هم بندانش بدا به حال ما که فقط نظاره گر اینها هستیم بدون شک شما روسفیدان تاریخ هستید زنده باد جنبش سبز و رهبران سبزمان میر حسین موسوی و کروبی و همسرانشان

 46. ارام گفت:

  بسيجي جان كم اوردي بي خيال ……

 47. بهدی بسیجی روح الله گفت:

  من یقین دارم که هنوز تعداد ی ذر کشور هستند که مثل ما انتخابات رو مهندسی شده نمیدونن،حق بلکه وظیفه سپاه میدونن که بصورت سازمان دهی شده برای تغییر نظر مردم وارد انتخابات بشه ،مخالفین روش ورفتار رهبر رو محارب بدونن،حق رهبری وهدایت مردم رو در بست برای معدودی از روحانی ها قایل باشند !یا شدیدتر ما رو مزدور و منافق و . . .بدونن اما اگر واقعا دنبال حقیقت باشن خداوند آنها رو تنها نخواهد گذاشت.ولی آقایی که بسیجی خودتو معرفی کردی از من هم یه یادگار داشته باش در شرایط فتنه که حق و باطل بهم آمیخته میشن وتشخیص سخته به محکمات قرآن و سنت پیغمبرص رجوع کن !همه ما باید پاسخی درست حداقل برای وجدان خود داشته باشیم ،یکبار ببینیم که قران در مورد خون ناحق(حداقل کهریزکیها)،خیانت در امانت(پرونده های مفاسد مالی دارودسته رییس جمهور نزدیک به رهبر ،ضعف شدید مدیریتی به ویژه نهادهای زیر نظر رهبر مثل صداوسیما نیروی انتظامی،کمیته امداد،بنیاد مستضعفان وقوه قضاییه)،دروغ گویی بی حد(آمارهای دروغ که داد مجلس را هم درآورده)،و. .. چی گفته والله که فردای سختی در انتظار ماست!

 48. پیمان گفت:

  آقای فدایی سید علی و بسیجی ولایی
  من چیزی را که می‌بینم باور می‌کنم. 500 میلیارد دلار پول نفت این سرزمین دود شد رفت هوا. چین به جای پول کالای بنجلش را در بازار ریخت و تولید ملی را نابود کرد. روسیه هر چی اسلحه زنگ‌زده داشت فروخت و پول ایران را برد.
  آقایان که هنوز خوابید من کی به شما فحاشی کردم؟ من فقط واقعیت‌ها را گفتم و بس.
  شما عزیزان می‌گویید این دروغگوی کذاب 25 میلیون رای آورده چرا بعد از انتخابات به زور 4000 نفر هم استقبالش نمی‌رفتند؟ چرا در میدان ولی‌عصر به جز لشگر 27 سپاه کسی برای جشن پیروزیش نیامد؟
  برادر عزیز ما می‌دانیم چه نوع حکومتی می‌خواهیم یک جمهوری واقعی که در آن اساس لیاقت باشد نه حکومت یک طبقه بر مردم. سی و سه سال پیش به مردم وعده مجلس موسسانی دادند که تشکیل نشد بیایید کمک کنیم این مجلس تشکیل شود. اگر شما رای آوردید ما دیگر حرفی نمی‌زنیم ولی به شما قول می‌دهم اگر جمهوری ما رای آورد آن حکومت از حقوق شما هم دفاع می‌کند. در این حکومت هیچ دولتمرد و حکومتگری مقدس و امام بر حق نیست بلکه دایم زیر ذره‌بین مردم و رسانه‌ها و گروه‌ها است. کسی معصوم شمرده نمی‌شود و مجلس ملی هر وقت بخواهد زمامداران کشور را استیضاح می‌کند.
  حکومت نمی‌گذارد کسی متعرض شما شود. شما هم حزب و گروه خود را داشته باشید. در حکومت آینده ایران نه دین اجباری، نه حجاب اجباری نه مذهب اجباری نه تفکر اجباری و نه حمایت اجباری نخواهد بود. هر کس به دین خود و در وقت استخدام فقط به لیاقت دانش و سواد و تخصص افراد توجه خواهد شد نه به ریش و تسبیح و مذهب و زندگی خصوصی او.
  برادران من به حرف من اصلا گوش نکنید فقط ببینید در این سی و سه سال ما چه شدیم و دنیا چه شد؟ ایران به چه فلاکتی افتاد و کشورهای ضعیف چه پیشرفتی کردند.
  اما در مورد ترانه موسوی که جنایتی فجیع رخ داد و حکومت شما با وقاحت ذاتی خود دوباره آن را تکذیب کرد کمی بیشتر تحقیق کنید.
  بازهم می‌گویم بنده نه عاشق موسوی و کروبیم و نه کشته و مرده هیچ فردی که تمام افراد دنیا را جایزالخطا می‌دانم.
  خدا هدایتتان کند فقط از دشمنی با مردم و سرزمینتان و سربازی روس و انگلستان دست بردارید

 49. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  به نام خدا
  ای بابا.باز که های و هوی راه انداختی عزیزم.آقا پسر درخواست مناظره را حدّاد عادل و حسین شریعتمداری دادند.موسوی هم گفت اگر برنامه را زنده پخش کنند،حضور میابم و جوابتان را می دهم.نه اینکه برنامه ی ضبط شده درست کنید و سر و تهش را قیچی کنید و هر چه که دوست داشتید نشان بدهید.بعد هم عمو عزّت ضرغامی که اتّفاقا مثل شما سپاهیم هست به روزنامه ی اعتماد جواب داد که در شرایط فعلی مصلحت نیست که برنامه ی زنده بدیم به ایشون و چه و چه

  موسوی با هیچ رسانه ی غربی مصاحبه ای نکرده اوّلا.و ثانیا هم اگر مصاحبه کردن با آنها جرم باشد رئیس جمهور محبوبت که هم بنده هم خودتان یادمان هست ازش دفاع می کردی،با آسوشیتد پرس که به قول خودتان مال اسرائیلی هاست هم مصاحبه کرده و آب از آب تکان نخورده.ثالثا هم موسوی فقط می توانست دو خط بیانیه بدهد که آن هم با بازداشتش از او گرفتند.
  به خدا حرفهایت همه پرت و پلاست.سر و ته اش معلوم نیست.فقط ادّعایی.در جایگاه حق نشستی و آمدی که ما گمراهان را هدایت کنی.آنوقت یک جمله می گویی و صد نفر از کلمه به کلمه اش ابراز تنفّر می کنند و باز هم انگار نه انگار.اصلا معلوم نیست تاریخ انقلاب را از کتاب کدام شیر پاک خورده ای مطالعه کرده ای که این موهومات را که هاشمی رفسنجانی،یار غار خمینی هم تا به حال نگفته،به خوردت داده اند و بازتاب می کنی.اصلا معلوم نیست اگر انقلاب برای جمهوری اسلامی بود،چرا احزابی مانند توده و مجاهدین خلق(که بعدها قاتل مردم شدند و خدا هم تمام قاتلینشان را لعنت کند)که انصافا جزو هدایت کنندگان اصلی این انقلاب بودند،بعدها جدا شدند.

  شمااوّل بی زحمت به اربابانت بگو تاجزاده را از زندان سپاه آزاد کنند.باقی پیشکش عدل از نوع سِیّد علی تان

  در ضمن،موسوی میر ما نیست.میر خودش است.اصلا یکی از دلایل ارادت من به ایشان،اعلام برائت از این بت پرستی ها و حماقت هاست.تنها کسی که سرور و آقای من است،امام زمان (که جانم فدای قدوم مبارکش)هستند و بس.خواهشا جوری حرف نزنید که انگار هر دو از یک قماشیم و فقط بت شما هبل و بت من لات است.یا حق

 50. س گفت:

  بسیجی عزیز

  برای من که 1 آدم عادی در این جامعه پر از دروغ به حساب میام
  یـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ سوال خیلی بزرگ وجود داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  شماها خودتون جرء این جامعه نیستین
  نمی بینید یا پول اندکی که بابت دهن خفه کن دارن بهتون می دن کورتون کرده
  اینجا ایران
  همه ما ایرانی
  دوران شماها هم تموم میشه
  تا حالا تاریخ خوندی
  افراط و یک جانبه بودن همیشه ترکیده و از بین میره

  وای بر شما
  و وای بر ما که کنار شماها در حال زندگی هستیم

  در پناه ایزد یکتا