سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزیر کشور: چت و فیس بوک از مصاديق جنگ نرم است...

وزیر کشور: چت و فیس بوک از مصاديق جنگ نرم است

چکیده :وي با شمردن مصاديق جنگ نرم نظير فيس بوك، ماهواره و چت گفت: غرب با استفاده از سيستم الكترونيك و دنياي مجازي تلاش مي‌كند ناهنجارهاي اجتماعي و از هم پاشي خانواده‌هاي ايراني رادردستوركار خود قراردهد كه بايد در طرح امنيت اجتماعي مورد بررسي قرار...


مصطفي نجار در جلسه بررسي امنيت اجتماعي در صحن مجلس با تشريح وظايف شوراي امنيت گفت: شوراي امنيت توانست با بررسي معضلات ناامني كه ريشه در مسايل اقتصادي و اجتماعي دارد سير جرايم خشن را كاهش دهد و فتنه 88 را ساماندهي! كند.

به گزارش ایلنا وي همچنين با اشاره به اتباع بيگانه در كشور گفت: ايران با داشتن سه ميليون تبعه افغاني در كشور شاهد بروز جرايمي نظير قاچاق مواد مخدر و بسياري از ناامني‌هااست كه ريشه در اين جامعه آماري دارد و شوراي امنيت تلاش كرد با ساماندهي وضعيت تبعه‌هاي بيگانه بتواند ريشه بسياري از جرايم را كنترل كند.

وي همچنين با اشاره به بررسي مشكلات شهرك‌هاي اقماري، اعطاي امان نامه به عناصر محارب، مقابله با سارقين حرفه‌اي ، مقابله با تروريسم و محافظت از شخصيت‌هاي برجسته علمي‌گفت: شوراي امنيت توانست با تخصيص 97 درصد اعتبارات مرزباني‌ها را تقويت كرده و با رشد 17 درصدي حجم اعتبارات كه از سوي دولت و مجلس تدوين شد ساماندهي مناسبي براي مرزهاي مشترك ايران با 15 كشور منطقه فراهم كند.

وي ايجاد ديپلماسي قوي با كشورهاي جرم خيز نظير افغانستان و پاكستان و سفر به اين كشورها براي شركت در اجلاس‌هاي برگزار شده را زمينه‌اي براي مبارزه با جرايم خشن عنوان كرد.

وي در ادامه با شمردن مصاديق جنگ نرم نظير فيس بوك، ماهواره و چت گفت: غرب با استفاده از سيستم الكترونيك و دنياي مجازي تلاش مي‌كند ناهنجارهاي اجتماعي و از هم پاشي خانواده‌هاي ايراني رادردستوركار خود قراردهد كه بايد در طرح امنيت اجتماعي مورد بررسي قرار گيرد.

وزير كشور همچنين در ادامه بااشاره به جرايم اخير در كشور گفت: از آنجا كه در برخي از استان‌هاي كشور كه ازديرباز فرهنگ استفاده از انواع سلاح سرد وجود دارد جرايمي نظير قتل‌هاي ناموسي غير قابل كنترل به نظر مي‌رسد لذا بايد ممنوعيت حمل سلاح سرد به صورت قانوني در مجلس مطرح شود.

وي همچنين در ادامه كمك و تقويت نيروهاي انساني و لجستيكي نيروهاي انتظامي‌را ازديگر مواردي دانست كه مي‌تواند در كنترل جرايم اجتماعي موثر باشد.


13 پاسخ به “وزیر کشور: چت و فیس بوک از مصاديق جنگ نرم است”

 1. ناشناس گفت:

  حرفای سردار سرتیپ پاسدار نجار آدم را یادِ این جمله ی مشهور می اندازد که: «من نبودم دستم بود… تقصیر آستینم بود!»
  اولش که این همه جرم و ناامنی را انداختی گردن این افغانی های مادرمرده (تجاوزهای به عنف سرقتهای مسلحانه قتلهای خیابانی و …)
  بعدش هم که عناصر محارب و کشورهای همسایه مثل افغانستان و پاکستان و اینا… (لابد مواد دیگه.)
  آخرشم جنگ نرم و استکبار و فیس بوک و چت و «سیستم الکترونیک و دنیای مجازی»
  آخرش هم داش مشدیای عزیز و چاقوکشای محله (مخلص آقایون) که حالا با تموم شدن فتنه 88 دیگه به درد نمیخورند.
  دیدی؟ دیدی چه دستهایی در کار بود؟ من از اولش هم میدونستم این نظام مشکلی نداره و وزارت کشور هم داره درست کارشو انجام میده. اگه این افغانیا و پاکستانیا و فیس بوک و امریکا و داش مشدیا بذارن.

 2. ناشناس گفت:

  مگه همین صدا وسیمای غیر مردمی با فیلمهایی که تا حالا گذاشته باعث طلاق مابین زوجین نشده؟ که گیر میدی به فیس بوک

 3. مریم گفت:

  شما برای اینکه مردم اگاه نشوند و در بی خبری بمانند و شما در قدرت بمانید دارید از فیس بوک و غیره انتقاد می کنید

  وگرنه دلتان برای مردم ما نسوخته

 4. sh گفت:

  مریم درسته
  به امریکا نگاه کنید کلی سایت مخلف دولت داره ولی هیچ کدوم فیلتر نیست
  اخه این چه وضعشه

 5. ناشناس گفت:

  اگر این اقایان در زمان قاجاریه و قبل از ان هم حاکم بودند ,الان قطعا تلویزیون ,رادیو ,روزنامه و… هم نداشتیم.
  کلا اینها از اگاهی مردم می ترسند و مردم را مطیع و بله قربان گو می خواهند

 6. ناشناس گفت:

  مردم براي دولت مردمي همين ابزار را بر عليه انها استفاده ميكنند ولي براي دولت ضد مردمي اين ابزار كه سهل است حتي از يك سنگ هم بر عليه دولت استفاده ميكند

 7. حسام گفت:

  واقعا نه تنها مموتی بلکه کل این نظام معجز هزار سوم است. یادم می یاد که پارسال برای دانلود یک کتاب گیاهشناسی به یکی از وب سایت ها سر زدم و سایت فیلتر بود حسابش را بکنید گیاهشناسی هم از مطادیق جنگ نرم است وای وای وای.

 8. قلم فرانسه گفت:

  آفتاب: صبح امروز برخی مقامات قضایی و انتظامی برای پاسخ‌گویی نسبت به خشونت‌های اجتماعی اخیر به مجلس دعوت شده بودند.
  پس از پایان این مذاکرات، مصطفی کواکبیان مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری در مقام دفاع از رسانه‌ها برآمد و گفت: چرا در عدم امنیت، همه رسانه‌ها را محکوم کردند؟ در آموزش الفبای رسانه‌ای به خبرنگاران می‌گویند که اگر سگی کسی را گاز بگیرد خبر نیست ولی اگر کسی، سگی را گاز بگیرد، خبر است!
  وی افزود: سه نفر مست لایعقل رفته‌اند در کرج قوی‌ترین مرد جهان را کشته‌اند و آقایان انتظار دارند که رسانه‌ها چیزی ننویسند! امام جمعه یک شهری حادثه تجاوز در شهر را از تریبون علنی اعلام می‌کند بعد به رسانه‌ها می‌گویند که چرا می‌نویسی؟!
  اقا نجار : از خواب گران , خواب گران , خواب گران خیز ! از خواب گران خیز !! قلم فرانسه

 9. امیر گفت:

  یعنی فیس بوک و چت روم ها برای از هم پاشیدن جامعه ی ایرانی طراحی شده اند و آقایان هیچ انگیزه ی دیگری برای طراحان این تکنولوژی ها متصور نیستند؟؟؟ یا للعجب !!!

 10. ناشناس گفت:

  یکی نیست ازاین بابا بپرسه، اصلا” تومیدونی “چت” یعنی چی؟!…

 11. انقلاب خودجوش سبز گفت:


  یک نمونه ازجنگ نرم را در همین سخنان وزیر میبینید
  1- فتنه رفع شد 2- قاچاق رفع شد
  مثال خیالی دیگر (البته خدای نکرده):
  1- سران فتنه اعدام شدند 2- نان ارزان میشود
  1- سران فتنه اعدام شدند 2- بنزین ارزان میشود
  پس مثل صداو سیما و دولت و….. هر خبر بدی را با یک خبر خوب همراه کنید تا مردم نفهمند چه کلاهی سرشان میگذارید
  و من الله توفیق!

 12. مازندران سبز گفت:

  فیس بوک، ماهواره و چت زمانی خوب است که در مدح آقا باشد !

 13. ناشناس گفت:

  آقای نجار دیگر هیچ کسی نمی تواند در برابر تکنولوژی رسانه های دوام بیاورد پس بهتر است این همه حرف نسازید به جای این حرف های خاله زنکی بهتر است امنیت کشور را خوب به عهده بگیرد این همه چاقو کشی و تجاوز دسته جمعی اتفاق نیفتد