سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ضرب و شتم مهدی خزعلی در زمان بازداشت/ مهدی خزعلی : اعتصاب غذا می‌کنم و جنازه ام را ب...

ضرب و شتم مهدی خزعلی در زمان بازداشت/ مهدی خزعلی : اعتصاب غذا می‌کنم و جنازه ام را بر دوشتان می‌گذارم

چکیده :اما این دوست نزدیک خزعلی شرح می دهد که مهدي خزعلي هنگامي كه با آن دو مامور وزارت اطلاعات وارد دادگاه مي‌شود مامور وزارت،برگه اي را به قاضي نشان مي‌دهد و تلفن قاضي هم به صدا در مي آيد كه دادستان جعفري دولت آبادي،دستور لازم را به قاضي مي‌دهد.قاضي بني حسيني ميگويد در حكم پنج روز قبلم اشتباه كرده ام و قرار وثيقه را به بازداشت موقت تبديل مي‌كنم ....


یکی از دوستان نزدیک مهدی خزعلی وبلاگ نویس منتقد و فرزند آیت الله خزعلی که چند روز پیش بازداشت شد شرحی از آنچه در زمان بازداشت بر خزعلی گذشت و روز بعد از بازداشت او ارائه می دهد.

به گزارش کلمه، این فرد اعلام کرد که دکتر چند روز پیش با وی تماس گرفته و پیام داده که بازجویش تلفنی او را به وزارت اطلاعات احضار کرده تا وسایلی که دو سال پیش از منزلش برده بودند را تحویل بگیرد. این فرد به درخواست خزعلی برای همراهی با او اشاره می کند که اگر اتفاقی برایش افتاد شاهدی داشته باشد.

این فرد روز احضار را اینگونه تشریح می کند : به وزارت كه رسيد،حكم بازداشت را به دكتر نشان دادند، دكتر در جوابشان گفت که اين حکم براي 10روز پيش است كه چهار روز پيش براي همين، در دادگاه وثيقه گذاشتم. مامور پاسخ داد که بايد بازداشتت كنم و دادگاه براي ما اهميتي ندارد. دكتر اصرار کرد که اين حكم غير قانوني است و من نمي آيم.كه ناگهان 3 نفر بر سر دكتر ريختند و او را بر زمين زدند و بر دستانش از دستبند زدند و به داخل ماشين انداختند،درحالي كه يكي روي گردن دكتر نشسته بود و ديگري از آن طرف بروي شكم.مهدي خزعلي را به صورت دارازكش عقب ماشين قرار دادند و پسر نوجوانش بهت زده نگاه مي كرد .

وی ادامه می دهد که به دنبال خودروی حامل دکتر خزعلی تا دم اوین می رود و دیده است که وی تا آنجا به همین وضعیت به صورت دراز کش قرار گرفته بود.

وی این صحنه ها را دردناک توصیف می کند و می گوید: دلم مي‌خواست فرياد بكشم بگويم اي مردم اين فرزند شماست كه اينگونه ميبرندش،اين همان مهدي‌است كه دست متملقان و غارت گران را رو كرده است و امروز تاوانش را اينگونه مي‌دهد . با خود گفتم اينجا اينگونه برخورد ميكنند درون زندان چه خبر است الله اعلم…

وی همچنین روز گذشته به دادسرای دادستانی رفت که دکتر خزعلی را به آنجا آورده بودند. او دیدار با خزعلی را اینگونه شرح می دهد : دكتر را آوردند. ماتم برد،با گردني كه به سمتي خم شده و ورم كرده و كبود،دستبند به دست و با لباس زندان در حالي كه دو نفر دو طرفش بودند.

وی به دادگاه خزعلی هم اشاره می کند و می گوید: دكتر در دادگاه دفاع جانانه اي كرده بود.

وی نقل قولی از قاضي بني حسيني می آورد که گفته بود دكتر را اشتباه بازداشت كرده اند چون من پنج روز پيش براي همين موضوع قرار وثيقه صادر كرده ام و امروز مي‌گويم آزادش كنند.

اما این دوست نزدیک خزعلی شرح می دهد که مهدي خزعلي هنگامي كه با آن دو مامور وزارت اطلاعات وارد دادگاه مي‌شود مامور وزارت،برگه اي را به قاضي نشان مي‌دهد و تلفن قاضي هم به صدا در مي آيد كه دادستان جعفري دولت آبادي،دستور لازم را به قاضي مي‌دهد.قاضي بني حسيني ميگويد در حكم پنج روز قبلم اشتباه كرده ام و قرار وثيقه را به بازداشت موقت تبديل مي‌كنم .

وی به دفاع خزعلی در دادگاه اشاره می کند که به قاضی گفت که تو … وزارت اطلاعات هستي.با آنكه گردنم ورم كرده و شكسته،تقاضاي درمان نمي‌كنم و از امروز اعتصاب غذا مي‌كنم و جنازه ام را بر دوشتان مي‌گذارم.

 


59 پاسخ به “ضرب و شتم مهدی خزعلی در زمان بازداشت/ مهدی خزعلی : اعتصاب غذا می‌کنم و جنازه ام را بر دوشتان می‌گذارم”

 1. 110 گفت:

  به نام خدای بزرگ
  اسلام ازدست این خوارج چه کشیده همانهائی که جای مهربرپیشانی دارند فکر میکنند مجسمه اسلام هستند و با این وضع مردم را فریب می دهند وحال دکترخزعلی با خوارج زمان خود مبارزه میکند و ظالمان ازنوع خوارج بدترین انسانهای روی زمین هستند. به امید پیروزی مسلیمن برخوارج زمان

 2. ساسان گفت:

  آقا مهدي با توكل به خداوند متعال بمان و مقاومت كن و حسزت يك آخ را بر دل سياهشان بگذار.

 3. آملی گفت:

  دکتر عزیز آفرین بر شما با این همه شجاعت افتخار تاریخ ایران خواهید شد و روسیاهی برای منفوران تاریخ

 4. رزمنده و اسیر هشت سال دفاع مقدس گفت:

  شما رو به خدا اگر از دکتر خبر دارید ما را بی خبر نگذارید …… انسان شریفی است ……

 5. maryam گفت:

  ای بدا به حال علماوزعمای قوم.ضمنا من مطمئنم جنبش سبر هنوز سبزوبیدار است ومیرحسین وشیخ شحاغ ودوستان دربندسبزش رانه فرامووش کرده ,نه تنهاگذارده. پیشنهادراهپیمائی درسالگردحبس دوسردارسبرمان رادارم.ز

 6. maryam گفت:

  یاحسین میرحسین جنبش سبز زنده است نشانه ان دستگیزیهای گسترده انسانهای باوچدان

 7. آزادي گفت:

  از همه دوستان تقاضا دارم اگر ايده اي دارن با هم مطرح كنيم ديگه اينطوري ايتادن و نگاه كردن منو خيلي اذيت مي كنه فكر كنم يه 25 بهمن ديگه ضرورت داره .

 8. یه ایرانی گفت:

  پیشنهاد میکنم یه سری به سایت دکتر بزنید و تمام مقاله های اون رو از قسمت مقالات بخونید
  http://www.drkhazali.com
  زنده باد

 9. ناشناس گفت:

  شاهد ناشناس به شوراي هماهنگي ناشناس خيلي مياد