سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » منتجب‌نیا: اگر شروط اصلاح‌طلبان محقق نشود، حضور در انتخابات «خودکشی سیاسی» است...

منتجب‌نیا: اگر شروط اصلاح‌طلبان محقق نشود، حضور در انتخابات «خودکشی سیاسی» است

چکیده :رسول منتجب‌نیا در اظهاراتی صریح، حضور اصلاح طلبان در انتخابات بدون تحقق شرایط مطرح شده را نوعی «خودکشی سیاسی» توصیف کرد و گفت: «اگر بنا به حضور تشكيلاتي اصلاح طلبان در انتخابات باشد بايد شروط مطرح شده هم تحقق يابد.»...


رسول منتجب‌نیا، برخلاف تبلیغاتی که رسانه‌های اقتدارگرا درباره او می‌کنند، آشکارا از شرطهای مطرح شده از سوی اصلاح طلبان برای انتخابات حمایت کرد و گفت: «اگر بنا به حضور تشكيلاتي اصلاح طلبان در انتخابات باشد بايد شروط مطرح شده هم تحقق يابد.» او همچنین در اظهاراتی صریح، حضور اصلاح طلبان در انتخابات بدون تحقق شرایط را نوعی «خودکشی سیاسی» توصیف کرد.

این روحانی اصلاح طلب که سابقه عضویت در مجمع روحانیون مبارز و حزب اعتماد ملی را در سابقه خود دارد، امروز در مصاحبه با ایلنا مواضعی را اتخاذ کرد که به نظر می‌رسد امید اقتدارگرایان به او برای سازماندهی یک جریان اصلاح‌طلب انشعابی را ناامید سازد.

رسانه‌های اقتدارگرا در هفته‌های اخیر با تلاش برای طرح پررنگ چهره‌هایی همچون منتجب‌نیا، کواکبیان، خباز و پزشکیان تلاش کرده بودند این افراد را چهره‌های شاخص جریانی موهوم معرفی کنند که قصد دارد بدون قید و شرط در انتخابات حضور یابند و حتی در صورت عدم تحقق شروط مطرح شده از سوی سید محمد خاتمی نیز تنور انتخابات نمایشی را گرم کنند.

اما مصاحبه امروز منتجب‌نیا و مصاحبه چند روز قبل کواکبیان و دیگر مواضع نمایندگان اقلیت مجلس فعلی نشان داد که حتی اگر در برخی مسائل اختلاف نظرهایی طبیعی بین افراد وجود داشته باشد، در اصل اینکه لازمه شرکت در انتخابات، آزاد بودن آن و تحقق مجموعه شرایط لازم برای آن است، همه اتفاق نظر دارند و تلاش اقتدارگرایان برای جریان‌سازی مصنوعی به جایی نمی‌رسد.

منتجب‌نیا در مصاحبه امروز خود، علاوه بر اینکه شرکت در انتخابات مصنوعی مورد نظر جناح حاکم را خودکشی سیاسی توصیف کرد، حضور احتمالی افراد را هم متفاوت با حضور تشکیلاتی جریان اصلاح طلب دانست تا باز تاکید کرده باشد که قرار نیست هیچ تحرکی به نام اصلاح طلبان و به کام اقتدارگرایان در انتخابات آینده مجلس صورت گیرد.

او با اشاره به وجود دو جریان افراطی و میانه‌رو در اصولگرایان، گفت: «بايد منتظر ماند تا مشخص شود شوراي نگهبان و هيئت‌هاي اجرايي انتخابات كه از اعضاي دولت هستند، دنباله روي كداميك از تفكرات مطرح شده هستند. آيا با توجه به قوانين عمل مي‌كنند يا اينكه مانند برخي از اعضاي شورا به بيان اظهارات تند عليه جناح اصلاح طلب مي‌پردازند و در راه عدل و انصاف قدم نمي‌گذارند.»

منتجب نیا دو روز قبل هم مصاحبه منتشر شده در یک سایت منتسب به محافل امنیتی را از اساس تکذیب کرده بود؛ مصاحبه‌ای دروغین که مضمون آن، در راستای تلاش‌های تفرقه‌افکنانه‌ی مطلوب اقتدارگرایان تنظیم شده بود.


7 پاسخ به “منتجب‌نیا: اگر شروط اصلاح‌طلبان محقق نشود، حضور در انتخابات «خودکشی سیاسی» است”

 1. ناشناس گفت:

  آخرش… ورشکسته

 2. مجید گفت:

  بر سر در اصلاحات نوشته است: یا حسین – میر حسین.

 3. اشکان گفت:

  انتخابات به تاریخ پیوست

 4. مازندران سبز گفت:

  ما خودکشی نمی کنیم!
  طرف مقابل رو اینقدر بی اعتبار می کنیم تا خودکشی کنه!
  تا شروط خاتمی محقق نشه/ رای بی رای!

 5. ناشناس گفت:

  شرايط اصلاح‌طلبان محقق نخواهد شد. وقتي مردم دو قوه از سه قوه (!) را به شما دادند، دين ‌فروشان به سادگي از شما پس گرفتند. بنا بر اين فرض، وظيفه‌ي شما مبارزه براي انتخابات آزاد است. برنامه‌ي شما براي تحقق اين هدف، يعني انتخابات آزاد چيست؟ رأي ندادن و كنار كشيدن يك اقدام كاملاً منفعلانه است. به فكر برنامه‌هاي كارآمد و اثربخش براي گرفتن اين حق – انتخابات آزاد – باشيد. به عنوان نمونه، كانديدا كردن زندانيان سياسي و برگزراي انواع ميتينگ‌ها در دفاع از آنان.

 6. vkn گفت:

  ما آزادی آراده مردان اصلاح طلب را واجب تر و مقدم تر از انتخابات نمایشی دانسته و تن به خودکشی سیاسی نخواهیم داد.

 7. vkn گفت:

  انتخابات نمایشی هرگز.