سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاجزاده: حتی از حداقل حقوق یک زندانی برخوردار نیستم...
» تاجزاده در گفت و گو با کلمه از ۱۰ ماه قرنطینه در اوین می گوید

تاجزاده: حتی از حداقل حقوق یک زندانی برخوردار نیستم

چکیده :مصطفی تاجزده پیش از بازگشت به زندان در گفتگو با خبرنگار کلمه ضمن تاکید بر اینکه در طی این ده ماه در قرنطینه زندان اوین به سر برده است می گوید: " از زمانی که به اوین برگشتم تا زمان مرخصی، من را به یکی از اتاق های حفاظت زندان ها بردند. در یکی دو روز نخست تنها بودم تا اینکه آقای نوری زاد را نیز به آنجا آوردند. پس از مدتی نوری زاد در اعتراض به شرایط خود دست به اعتصاب غذا زد و در پی آن از آن سلول منتقل شد. من دوباره تنها شدم تا آنکه پس از گذشت مدتی فردی را آوردند که سیاسی نیست و به دلیل شکنجه های وحشتناکی که بر او صورت گرفته است از حالت روحی مساعدی نیز برخوردار نیست."...


به من حتی اجازه سلام و عیلک ساده با دیگر زندانیان را نیز نمی دهند

سید مصطفی تاجزاده عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت ایران اسلامی سه شنبه 31 خرداد به زندان اوین بازگشت و پس از انتقال مجدد به قرنطینه اوین روزه خود را مجددا از سر گرفته است.

به گزارش کلمه، مصطفی تاجزاده در طی مدت ده ماهی که در قرنطینه اوین به سر می برده 7 ماه آن را در اعتراض به شرایط نگهداری در روزه به سر می برده و اکنون نیز در اعتراض به شرایط نگه داری خود مجددا روزه خویش را آغاز کرده است.

خانواده تاجزاده در طی این مدت بارها از شرایط بد و نامناسب محل نگهداری او در قرنطینه گفته بودند و به این رویه نیز اعتراض داشتند و دارند، هرچند که نتیجه اعتراضات فخرالسادات محتشمی پور همسر تاجزاده نیز زندان و 50 روز انفرادی شد و مسوولان قضایی و امنیتی توجهی به وضعیت معاون سیاسی وزارت کشور دوران اصلاحات نکردند و کماکان او را در قرنطینه نگه داشتند.

بر اساس قانون پس از اتمام بازجویی ها و صدور حکم، زندانی باید به بند عمومی منتقل شود و در حال حاضر نیز زندانی های سیاسی در بند 350 اوین نگه داری می شوند و تنها عبدالله رمضان زاده (که اینک در مرخصی به سر می برد) و بهزاد نبوی به صورت غیر قانونی در بند دو الف به سر می برند و از سوی دیگر مصطفی تاجزاده  است که در قرنطینه زندان اوین به سر می برد.

ده ماه در قرنطینه اوین بودم

مصطفی تاجزده  پیش از بازگشت به زندان در گفتگو با خبرنگار کلمه ضمن تاکید بر اینکه در طی این ده ماه در قرنطینه زندان اوین به سر برده است می گوید: ” از زمانی که به اوین برگشتم تا زمان مرخصی، من را به یکی از اتاق های حفاظت زندان ها بردند. در یکی دو روز نخست تنها بودم تا اینکه آقای نوری زاد را نیز به آنجا آوردند. پس از مدتی نوری زاد در اعتراض به شرایط خود دست به اعتصاب غذا زد و در پی آن از آن سلول منتقل شد. من دوباره تنها شدم تا آنکه پس از گذشت مدتی فردی را آوردند که سیاسی نیست و به دلیل شکنجه های  وحشتناکی که بر او صورت گرفته است از حالت روحی مساعدی نیز برخوردار نیست.”

او در باره هم سلولی خود تاکید می کند: “بر اساس گفته های این فرد، او را 50 روز در انفرادی بدون برق نگه داشته بودند، شرایطی یک که فرد عادی را نیز از حالت طبیعی خارج می کند، بعد این فرد را کنار من گذاشته اند، او شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشته و بر اساس گفته خودش تا کنون 7 بار خودکشی کرده است و البته به مرخصی های یک یا دو هفته ایی نیز رفته که من تنها شدم. اکنون این فرد را به سلول من آورده اند و در یک جا ما را با هم گذاشته اند و شرایطی فراهم کرده اند که تنهایی را به حضور فرد دیگری ترجیح می دهم. یعنی انفرادی را بر وضعیتی که بر من تحمیل شده بیشتر می پسندم. باید تاکید کنم که مشکلی با هم اتاقی خود ندارم و می دانم که هرکس هم که جای او بود از تعادل خارج می شد.”

معاون سیاسی وزارت کشور دوران خاتمی در خصوص آنکه چرا او را همچنان در انفرادی نگه داشته اند و به عمومی منتقل نمی کنند می گوید: ” اینکه چرا من را آنجا نگه داشته اند را نمی دانم و هیچ کس نیز دلیل آن را به من نگفته است و فقط گفته اند که باید در آنجا باشم و نمی توانم به بند 350 منتقل شوم. از سویی دیگر من با رفتن به بند دو الف هم مخالف هستم چراکه بارها گفته ام سپاه نباید وارد مسایل سیاسی شود و به دنبال آن زندان و بند نیز داشته باشد و از این رو بند دو الف را غیر قانونی می دانم.”

او در خصوص نحوه اعتراضش به شرایط نگهداری اش در قرنطینه زندان اوین نیز خاطر نشان می کند: ” حکم های ما از اساس ظالمانه است و افراد دیگری باید محکوم می شدند، اما حالا که به این شکل ناعادلانه محکوم شده ایم پس باید از حداقل حقوق زندانی ها نیز برخوردار شویم. پس از آنکه ملاقات های منظم من را قطع کردند و این ملاقات ها هر از چندگاه شد ، از 20 آبان سال گذشته شروع به گرفتن روزه کردم و بیش از 7 ماه یعنی تا روزی که از زندان آزاد شدم نیز روزه خود را ادامه دادم و اکنون نیز اگر دوباره به قرنطینه برگردم مجددا تا وقتی که از زندان آزاد شوم  روزه خواهم گرفت و این را تنها روش مدنی برای اعتراض خود می دانم. مانند بقیه کارها نیز عجله ندارم و به صورت مستمر این امر را دنبال می کنم تا بالاخره این صدا شنیده شود. “

او می افزاید: “جمع بندی من در این است که تصمیم آقایان بر این است که در جمع نباشم و از طرفی دیگر نمی خواهند در انفرادی هم مرا نگه دارند چراکه دلیل و توجیهی برای کار خود ندارند . به من حتی اجازه سلام و عیلک ساده با دیگر زندانیان را نیز نمی دهند. معمولا از ساعت 6 تا 7 بعد از ظهر به هواخوری می برند و اگر در آن زمان کسی بخواهد به بهداری و یا دادسرا برود و از آن مسیر عبور کند ، اورا طوری می برند که نتواند من را ببینید یا سلامی کند. نمی دانم آنان از چه می ترسند که تا این حد من را از همه دور نگه داشته اند. البته باید تاکید کنم که در طی این مدت هیچ بی احترامی نکرده اند و رفتارها با دفعه اول بسیار متفاوت است. اما با این حال با این رفتارشان حقوق من را نقص کرده اند. همچنین من می خواهم روزنامه هایی چون شرق ، اعتماد و روزگار را نیز داشته باشم که نمی دهند و نمی دانم که این بار که بازگردم آیا این روزنامه ها را در اختیارم قرار می دهند یا خیر؟ البته همسرم کتاب هایی که خواسته ام را آورده است و از این لحاظ یک فرصت تاریخی و طلایی در اختیار دارم تا بتوانم مطالعه کنم. البته به دلیل مشکل گردن معمولا در سلول به صورت درازکش 7.8 ساعت مطالعه می کنم و مابقی را می خوابم ، به هوا خوری میروم و مشغول نماز و عبادت هستم. ”

پیگیر شکایت خود از جنتی، مشفق ، خبرگزاری ایران و رونامه ایران هستم

از قرارگاه ثارالله هم به خاطر ضرب و شتم و توهین شکایت کردم

تاجزاده همچنین در خصوص شکایات خود می گوید: ” یک شکایت ده ساله از آقای جنتی دارم که اگر به آن شکایت رسیدگی می شد اکنون این اتفاقات در کشور رخ نمی داد. شکایت دیگرم از سردار مشفق است که در واقع در سخنان خود به کودتای انتخاباتی اعتراف کرده و پس از آنکه به ما گفتند قانونی پیگیری کنید و شکایت کنید ما شکایت کردیم که به آن نیز رسیدگی نکردند. دو شکایت دیگر نیز از خبرگزاری ایرنا و روزنامه ایران دارم که چرا روز جمعه خبر بازداشت من را به دروغ منتشر و فضا را متشنج کردند. خواسته ام این است که این موضوع روشن شود که چه کسی خبر را منتشر کرده و پیچیدگی هم در این باره وجود ندارد و مشخص است که چه کسانی خبر را منتشر کرده اند. یک شکایت دیگر هم از قرارگاه ثارالله است که چرا من را مورد ضرب وشتم و توهین قرار داده اند و همچنین نسبت به بازداشت غیر قانونی خود نیز شکایت دارم که البته به هیچ کدام از این شکایت ها رسیدگی نشده است.”

او در باره شکایت 26 امضا از حفاظت اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات نیز خاطر نشان می کند: ” حدود یک ماه پیش من را خواستند ،به دادسرا بردند، بازپرس بود؛ اعلام کرد که 26 نفر متنی را امضا کرده که در اینترنت آمده است و در آن تاکید شده بر اینکه شما ها شکنجه شده اید. در آن برگه که بازپرس به من داد نوشته شده بود متهم که من اعتراض کردم که ما خود شاکی هستیم که خط زدند و عنوان مطلع شد و البته من نیز گفتم باید وکیلم دکتر حسین آبادی در جلسه حضور داشته باشد و به سوالی پاسخ ندادم. متاسفانه قرار نیز بر پیگیری شکایت ما نبود و نمی خواستند و ضعیت را پیگیری کنند بلکه بیشتر به دنبال آن بودند که ببیند که چه کسی این شکایت نامه را نوشته و چطور از زندان بیرون آمده است. متاسفانه دستگاه قضایی ما از بین رفته و تحت فرمان است و این دستگاه های امنیتی هستند که استعلام می کنند که چه کسی محکوم شود و یا ازاد شود و حتی متن بعضی از احکام دادگاه را نیز آنها می نویسند و از این رو حاضر نیستند که به شکایات ما رسیدگی کنند چرا که واقعیت ها مشخص می شود که در طی این مدت چه کرده اند و ابعاد دخالت های غیر قانونی آنان در انتخابات نیز معلوم می شود و جامعه متوجه می شود که در واقع آنان به چه شکل کودتا کرده اند. خصوصا که نگران هستند که با مشکلاتی که با آقای احمدی نژاد پیدا کرده اند و افشاگری هایی که انجام می شود جامعه متوجه شود که دغدغه اصلاح طلبان درست و جدی بوده است. “

 

 


36 پاسخ به “تاجزاده: حتی از حداقل حقوق یک زندانی برخوردار نیستم”

 1. بسیجی دوران جنگ گفت:

  همه این مشکلات خصوصا این میزان دخالت سپاه در مسائل نشان می دهد که سیستم بخصوص در سطح بالای خود با عدم مشروعیت جدی مواجه شده و فساد تمام نظام را در بر گرفته !

  جناب تاجزاده خدا با صابران است.
  در پناه خدا باشید

 2. ناشناس گفت:

  تاجزاده واقعا شجاع هستی.ما به شما افتخار می کنیم

 3. ناشناس گفت:

  ای کاش تمام ایرانی ها هر کدام یک تاجزاده بودند خدا یارویاور انسانهای شجاع است

 4. ناشناس گفت:

  اگر به كودتاهاي قرن اخير ، مانند كودتاي 28 مرداد ايران ،كودتاي شيلي ، كودتاي سرهنگ ها در يونان بنگريم ……….. در مي يابيم كه كودتاگران براي زير پا گذاردن حقوق انسانها و بدست گيري قدرت با نيروي نظامي موقعيكه از توانائي متقاعد كردن جامعه به راه رسم جريان سياسي خود عاجز شده بودند، دست به اقدام عملياتي ميزدند. كودتاگران كلاسيك معمولا توطعه براندازي نظام قانوني را بر اساس يك برنامه ريزي منسجم شامل بحران سازي ها و آشوب سازي ها و جنگ و گريز هاي خياباني بنا مي نهند ، تا بعدا بنام ايجاد امنيت وارد عمل شوند. اگرچه كودتاگران نظامي ، قضائي 22 خرداد مرحله بحران سازي خود را از سال 76 با متوسط هر 9روز يك بحران كليد را زدند و آشوب هاي فراواني آفريدند ، اما براي مرجله اجراي كودتا هيچ برنامه ريزي منسجمي نداشتند. كودتاگران در روز 22 خرداد با مشاهده اقبال مردمي به استمرار مردم سالاري ديني و با روي كار آمدن دولتي مورد اعتماد مردم و متعهد به قانونگرائي و بالاخره بعد از اطلاع از شكست سخت انتخاباتي نماينده خود به يك باره و شبانه تصميم به آغاز مرحله عملياتي كودتا ( بچه ها بيائيد بريم كودتا كنيم) را گرفتند . و چون برنامه زمانبندي منسجمي براي هر مرحله كودتا را آماده نكرده بودند ، لذا در يك بلبشوي تمام عيار عميلياتي سعي كردند تمام مراحل بدست گيري قدرت را با خشونت بي سابقه ، كه در تاريخ كم سابقه است ، اجرائي كنند. از اين جهت يكي از تحليلگران سياسي كودتا 22 خرداد 88 را “كودتاي احامقه” نام گذارده است .
  اما در حال حاضر كه كودتاگران22 خرداد توهم خود بزرگ بيني احمدي نژاد را خود مشاهده ميكنند ، كه تصور كرده است آرائ ثبت شده بنام او واقعي بوده و ميتواند تمام مردم را هم مجذوب توانائي هاي خود كند ، بيكباره او را در محاصره ” گروه انحرافي ” معرفي ميكنند ، تا بتوانند تمام گناهان خود را بگردن او انداخته و ” حكيم باشي را دراز كنند” در نهايت او را يا سكته اي ، يا سرطاني كرده و يا در سقوط بالگرد ويا …… از سر راه خود بردارند. بعد از بركناري وزير اطلاعات و به دنبال آن ” دور كاري ” دو هفته اي احمدي نژاد شاهد آن هستيم كه ياران ديرينه غار و خزانه احمدي نژاد و مشائي هم از او تبري ميجويند ، حتي آنهائيكه ميگفتند ” اگر احمدي نژاد نباشد به بهشت هم نميروند” .

 5. mohammaad گفت:

  ba salam
  inshaallah zood azad beshi
  marg bar dictator
  ya hossein mir hossein
  mohammad.t

 6. م ف گفت:

  آقای تاجزاده عزیز ان الله مع الصابرین موفق باشی الا بذکرالله تطمئن القلوب

 7. رحمان گفت:

  ای برارد خدا به تو صبر به ما غیرت و حاکمان ذلت بدهد

 8. میر دلها گفت:

  درود بر مصطفی تاجزاده و تمامی زندانیان سیاسی و بی گناه

 9. آرش گفت:

  درود بر همه آزادی خواهان و عدالت طلبان

 10. ناشناس گفت:

  باید از خون امثال تاجزاده به بقیه مردم تزریق کنیم تا بلکه یکم غیرت خونشون بالا برود.

 11. جانباز شیمیایی گفت:

  تاج زاذه شیر دربند
  همیشه دعاگویت هستم، زنده و سلامت باشی تا با تحلیل های جالبت ما را آگاه کنی
  جرمش این بود که اسرار هویدا می کرد

 12. می خواهیم بدانیم به کدامین گناه گفت:

  شجاع هستی!!!خدا یارویاور انسانهای شجاع است!!!!,. …….انسانهای………………شجاع……..هستیم???
  ، این زندانی تنهای خاک، مهتاب پُر شکوه و بلند و زیبای زمین.

  .علی که در آغاز جنگ مخوف جمل به فرزندش چنین پند می‌دهد:.«کوه‌ها بجُنبد و تو مَجنب! دندان‌هایت را به خشم بر هم بفشار، تا فرق سرت در دم شمشیری که فرو می‌آید مقاومت کند، نگاه‌هایت را به دوردست‌ترین نقاط سپاه دشمن بفرست، صف‌های نزدیک را مبین و نقاط خطر را نادیده انگار … »!
  دامان دریا را لعاب کدام پوزه‌ای می‌تواند آلود؟ هر چند همه‌ی سنگ‌ها را بسته باشند و همه‌ی سگ‌های ولگرد مزبله‌ها و همه‌ی سگ‌های هار شده و همه‌ی سگ‌های قلاده بسته‌ی صاحبدار نواله خورده‌ی تازی را که نگهبان خانه‌ای، قصری، گله‌ای هستند و دو مرد که روی در روی هم می‌جنگند به زیر دست و پا می‌خزند و رضایت ارباب را و چربی تکه را و از آن ته مانده‌های سفره را سر و صداها راه می‌اندازند و پاچه را دندانی می‌گیرند و با چخی می‌گریزند و با کشی می‌تازند.

 13. آرام گفت:

  فقط هر روز دعا ميكنم خدا رسوايشان كند
  خدا به شمايگان هم صبر و اجر عنايت كند

 14. بی بصرت مورد نظر اقایان گفت:

  مسئولیت تمام این آشفتگی ها بی قانونی ها و ظلم ها و خسارت های معنوی و مادی به کشور و باورها به عهده رهبر بسیار با بصیرت آقایان است.وافعا این جناب خامنه ای از نظر بصیرت آخرش است .در نهایت الله مع الصابرین.

 15. ناشناس گفت:

  khodaya …ma ra az sharre in khoda nashnas ha nejaat bede… mellate mazloom va najib iran ra …shiayane mazloom ra az shatte in doshmanane emam zamaan nejat bede..in ha ke besiari az javanane mazloom va bigonaah tra habs karde va az bein mibarand…barayetan doaaa mikonim

 16. ناشناس گفت:

  اگر شما ادعای آزادی اندیشه وسخن را دارید چرا همه نظرات را نشان نمیدهید؟پس بگویید آزادی اندیشه در فضای فکری خودتون رو قبول دارید.بزرگترین دشمن خدا در آیه قرآن کسی است که حرف بزند وعمل نکند(کبر مقتا عند الله ان یقولوا مالاتفعلون)شعار آزادی میدهید ولی حاضر به شنیدن نظ یک انسان آزاد نیستید

 17. آزاد اندیش گفت:

  لعنت خدا بر کسانی که مقابل همه ارزشها ایستادندشما که دم از مخالفت با رهبری میزنید اگر سایه ی این رهبر از سرتون کم بشه وامثال هاشمی بخوان رهبری کنن باید ناموست برهنه تو خیابون راه بره تا عنوان آزادی فکر وعمل درنظر آقایون تامین بشه آخه دوستان سردم دار جنبش سبز اموی بسیار از غرب تاثیر پذیر هستند شاید هم از خود غربی ها باشن مطمئنا یه روزدستشون رو میشه

 18. ناشناس گفت:

  لعنت خدابر همه ظالمان

 19. پیر سبز گفت:

  درود به تاجزاده اگاه ، روشنبین و قهرمان ، افتخار نسل میانسال ایران ، مدام از عدالت دم میزنیم در حالیکه نادانان را در پستهای بالا قرار داده ایم و دانایان را در حصر و زندانها !!!! ، نتیجه اش هم میشود کشوریکه با تمام ذخایر و پتانسیل ها هر روز باید عقبتر برویم و از صدها کانال رادیو تلویزیونی انحصاری ، از پیشرفتهای روز افزون دم بزنیم !!!!! در قرن بیست و یکم خلافت بنی عباسی را الگو گرفته ایم البته با جور و جفای چند برابر .!!!!

 20. SARKHORDEYE NEZAM گفت:

  Har ke bame fekrash bishtar
  dar in nezam
  zolm be eradeye oo bishtar
  Zendan ham bazicheye daste nezam, baraye tasfie hesabo zahre cheshm gereftan shode
  va aksare zendaniyan,,, mojrem nistand,,, balke mardomi bodan,,, jormeshan ast
  DOROOD BAR TAJZADE,,,, KE EFTEKHARE IRANO MELLATI

 21. ناشناس گفت:

  والله خير حافظا و هو ارحم الراحمين جناب تاج زاده و ديگر عزيزان آزاده دربندمان را به يزدان بي همتا مي سپاريم.

 22. شکسته گفت:

  جنبش ما نیاز به چند نسل افرادی مثل تاج زاده، نبوی، امین زاده، عرب سرخی، قدیانی، سحر خیز و. . . . داره
  ایمانتون رو قوی کنید و فرزندانی با ایمان و قدرتمند تربیت کنید تا با خلا روبرو نشیم

 23. ناشناس گفت:

  ان سفر کرده که صد قافله دل همره اوست ///هر کجا هست خدایا به سلامت دارش////درود بر غیرت وشرفت مرد بزرگ و دلاور وسلام درود بر شیر زن ومردانه صفتت خانم زینب گونه ات فخر سادات محتشمی پور خواهر بزرگوار همه ما

 24. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  درود بر تاجزاده عزیز ، به خدا اگر کاری از دستمان بر نمی آید ولی دائم به فکرتان هستیم و لحظه ای آرام و قرار نداریم ، بی صبرانه منتظر آن لحظه تاریخی هستیم

 25. یک ایرانی گفت:

  ره چنان بسته که پرواز نگه در همین یک قدمی
  کور سویی ز چراغی رنجور قصه پرداز شب ظلمانیست
  نفسم میگیرد که هوا هم اینجا زندانی است

 26. Mohammad -Toronto گفت:

  یک بار در کانادا، با اتهام دروغ همسر سابق (که من ایشان را هل داده ام)، در حالی‌ که قضییه کاملا عکس بود، دستگیر شدم و یک شب را در پاسگاه پلیس در انفرادی بودم. این یک شب برای من مثل هزار شب بود. فشار بی‌عدالتی بیش از هر چیز من رو در هم ریخت. در زندان با خدای خودم رازو نیاز کردم که،‌ای خدا من ۵۰ سال با راستگویی و درست کاری زندگی‌ کرده ام. به کسی‌ دروغ نگفته‌ام و مال کسی‌ را هم غصب نکرده ام. این چه عدالتی است که باید توسط نا مردمان و دروغ‌هایشان چنین قربانی بشویم. آیا من هم باید به دروغ گویی بپر دازم تا حق خود را باز پس بگیرم، یا به روش پیشین ادامه بدهم و اجازه دهم که نا کسان هر از گاهی مرا طعمه خویش گردانند. بعد به این نتیجه رسیدم که چنان چه من هم به دروغ و ریا دست یازم، همانا به خود خیانت کرده ام، و نخواهم توانست با خود زندگی‌ کنم. خیانت به خود، بسیار دردناک تر و منهدم کننده تر از خیانت دیگران به ما است. …..تاجزاده نمی‌خواهد و نمی‌‌تواند به خود و ملتش خیانت کند. من برایش آرزوی سلامت جسم دارم، چرا که او میتواند از روح متعالی و ارزش‌های انسانی‌ خود بخوبی نگاه داری کند، که این به روشنی آفتاب هویداست.

 27. سبحاني گفت:

  واقعأ براتون متأسفم كه انقدر خودنمايي ميكنيد به فا خيزيد مثل ٢٤خرداد٨٨ نشون بدين اون غيرت و همت آريايتونو

 28. حامد (مشهدمقدس) گفت:

  انرژی هسته ای ,سپاه ,کودتای نظامی,کشور امام زمان,سرباز امام زمان,هاله ی نور ,ولایت مطلقه فقیه,فصل الخطاب, سران فتنه,جریان انحرافی,زندانیان سیاسی,رعب و وحشت و………احمدی نژآد………. 6 سال است بر مردم این مملکت با فریبکاری و دروغ حکومت میکنند ایا وقت ان نرسیده که با روشنگری این مردم عوام رو بیدار کرد >>>کلمه اگر یه شب اسوده بخوابی جفاست ,روشنگری کن ,صدای امثال نوری زاد و تاج زاده و تمامی سربلندان زندانی حکومت کودتای سپاه را به گوش مردم عوام برسان ……..یه روزی خواهد امد از کوچه های باران …….الهم عجل لولیک الفرج /یا حسین میرحسین

 29. ایلیا گفت:

  تاج زاده عزیز باید بگم ماشالله به استقامت و پایداریت دوستت دارم .

 30. ناشناس گفت:

  اونهأیی که به ناموس مردم در زندان‌های جمهوری اسلامی تجاوز کرده اند و میکنند، نگران وضع لباس مردم در خیابان‌ها نباشند.

 31. علی گفت:

  “آادایش” نظرت را که مخالف نظر اکثریت مردم و مخالف آموزه های اسلام است را دادی حالا برو لالا کن و فردا برو از ارتش سایبری مواجبت را بگیر فقط بدان مردم یک موی امثال تاجزاده را با تمام دنیای نفرت انگیز بزرگتان عوض نمیکنند .
  درود بر تاجزاده که باصیرت همواره پشت خاتمی و موسوی را خالی نکرده .امیدوارم روزی خودت جنتی و رئیسش را محاکمه کنی .

 32. ناشناس گفت:

  برادرم ! اکنون کاغذی برذار و قلمی و شرح ماجراهای ستمدیدگان را به استناد مدارک بنویس و برای همسایگانت بفرست . شاید این اخبار تلخ به گوش آنان نمی رسد. قطعا روزی که آگاهی از دیوار خانه ها وارد شود دیوان از بام ها فرار خواهند کرد. ما آگاهیم به فکر آگاهی بدنه محروم از خبر و گرفتار نان باشیم . یا حسین ع میر حسین

 33. مجید گفت:

  سلام اقا مصطفی.درود بر تو که ایستادی تا بر تو تکیه دهیم.من دوباره از تو اموختم.اری تو بهترین معلمم بودی.برایت دعا میکنم برای تو که خاری در چشم اقتدار گرایان بودی .

 34. ايران گفت:

  الحق كه فرزند فاطمه زهرا هستي،پيروزي نزديك است،روزي تنديس تاج زاده را به عنوان منوال آزادي… نصب خواهيم كرد تا عبرت همه گان شود،
  زنده باد آزادي
  زنده باد تاج زاده

 35. احمد سبز گفت:

  زندان و حبس برای کسانی هولناک است که زندگی را در همین دنیا میجویند.مسئولین نظام فکر میکنند هنر کرده اند که معترضان را از زندان و باتوم و… میترسانند.در حالیکه کسانی نظیر تاجزاده که برای حقوق مدنی مردم مبارزه میکند در زندان نیز از حمایت همه مردم برخوردار است و خود نیز میداند که همواره در قلب همه آن هایی است که در 2خرداد76 به خاتمی رای دادند.کسانی که مدعی پیروی از ولایت فقیه اند چرا اعتراف نمیکنند که امام خمینی همواره از همین افرادی که چپ نامیده میشدند و اینک کوردلان آنان را منافق و برانداز می نامند حمایت میکرد.در تمام طول حیات امام این آقایان مرتجع موسوم به راست نتوانستند مجلس را به دست بگیرند و حتی در مقابل نظر امام درباره نخست وزیری موسوی ایستادند ، همان امامی که پیروزی انقلاب به اقرار همگان مدیون رهبری وی بود .
  روی سخنم با همه آنهاییست که خوشحالند آزاد اندیشان را به بند کشیده اند: شب رفتنی است . از محمدرضا پهلوی و سرگذشتش عبرت بگیرید.گیرم چند صباحی بیشتر ما را محدود کردید و به چپاولهایتان (که خود نیز به آن اعتراف دارید نظیر پرونده ملکزاده و بقایی و مشایی ) ادامه دادید. با خشم ملت که آتش زیر خاکستر است چه میکنید؟مردم انقلاب 57 را به پیروزی رساندند . مردم ما فهیمند . مردم را مانند خود مپندارید.

 36. امت سبز گفت:

  سيدمصطفي خداقوت باشماايم تاشهادت .