سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » در خواست سید محمد خاتمی از زندانیان سیاسی اعتصاب کننده برای شکستن اعتصاب...
» مهم؛ حفظ سلامتی شما و بازگشتتان به زندگی عادی است

در خواست سید محمد خاتمی از زندانیان سیاسی اعتصاب کننده برای شکستن اعتصاب

چکیده :انتظار همه این است که به تقاضای دوستان، سریعا این اعتصاب شکسته شود. آنچه مهم و فوری است حفظ سلامتی شما و بازگشتتان به زندگی عادی است امیدوارم این تقاضا مورد اجابت قرار...


سید محمد خاتمی در پیامی خطاب به 19 زندانی اعتصاب کننده ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی آنان درخواست کرد این اعتصاب شکسته شود.

رییس جمهور سابق کشورمان در دیداری که با مریم شربتدار قدس، همسر فیض الله عرب سرخی عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی داشته است تاکید کرد: اگر صدای ما به مسئولان می رسد از آنان می خواهیم که یکبار هم که شده است از طریق مذاکره با معترضان به حل مسائل بپردازند.

سید محمد خاتمی در این پیام از فیض الله عرب سرخی خواسته که به همراهان خود پیغام وی را که “آنچه مهم و فوری است حفظ سلامتی شما و بازگشتتان به زندگی عادی است” برساند.

بهمن احمدی امویی، حسن اسدی زیدآبادی، عماد بهاور، قربان بهزادیان نژاد، محمد داوری، امیرخسرو دلیرثانی، فیض الله عرب سرخی، ابوالفضل قدیانی، محمد جواد مظفر، محمدرضا مقیسه، عبدالله مومنی، مهدی اقبال، کیوان صمیمی، عیسی سحر خیز، مسعود باستانی، علی عجمی، جعفر اقدامی و حشمت الله طبرزدی و محسن امین زاده زندانیان سیاسی بند 350 اوین و رجایی شهر کرج هستند که در اعتراض به جان باختن هدی صابر و هاله سحابی از روز شنبه دست به اعتصاب غذای نامحدود زده اند. خانواده های این زندانیان گفته بودند که این زندانیان خواهان معرفی و مجازات عاملان قتل هدی صابر و هاله سحابی هستند و مسولان باید به این خواسته توجه کرده و از رخداد فاجعه ای دیگر جلوگیری کنند.

بر اساس اخبار و گزارش ها محسن امین زاده که دوهفته ی گذشته به مرخصی آمده و پس از شرکت در مراسم مرحوم صابر به اوین فراخوانده شده بود نیز پیش از عزیمت اعلام کرد که به اعتصابیون خواهد پیوست. وی روز گذشته دچار افزایش شدید فشار خون شده وضعیت جسمی بسیار نامناسبی دارد. هم بندیان او نگران وضعیت جسمانی وی هستند. همچنین ابولفضل قدیانی و عبدااله مومنی دو تن از این زندانیان هستند که دیروز به بهداری زندان اوین منتقل شده اند . قدیانی نیز با توجه به بیماری قلبی وضعیت نگران کننده ای دارد .

گفتنی است عماد باقی روز دوشنبه بعد از پایان یافتن دوران محکومیت از اوین آزاد شده و محمد جواد مظفر نیز برای شرکت در مراسم ترحیم مادر همسرش به مرخصی آمده است، اما همچنان در اعتصاب غذا باقی مانده است.

متن کامل این پیام که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

برادر عزیز جناب آقای عرب سرخی

با سلام

چند روزی است که شما و عده ای از عزیزانی که در زندان بسر می برند به اعتصاب غذا دست زده اید و این امر همه ما را نسبت به سلامتی شما نگران کرده است و پاره ای اخبار نیز این نگرانی را تشدید می کند.

انتظار همه این است که به تقاضای دوستان، سریعا این اعتصاب شکسته شود. آنچه مهم و فوری است حفظ سلامتی شما و بازگشتتان به زندگی عادی است امیدوارم این تقاضا مورد اجابت قرار گیرد.

از سوی دیگر اگر صدای ما به مسئولان می رسد از آنان می خواهیم که یکبار هم که شده است از طریق مذاکره با معترضان به حل مسائل بپردازند.

آنان مطالبی دارند که در جریان مذاکره بهتر می توان به آنها رسیدگی کرد تا یا دوستان قانع شوند یا مطالب آنان مورد توجه و اجابت قرار گیرد.


37 پاسخ به “در خواست سید محمد خاتمی از زندانیان سیاسی اعتصاب کننده برای شکستن اعتصاب”

 1. ناشناس گفت:

  Dorood bar khatami
  Shayad farda shoma ham digar natavani nezam ra nejat dahi
  ja dasht ruye sokane shoma nezam mibod ke be eterazo etesabe in azizan pasokh dahand
  velo nezam goosh nemidad

 2. ناشناس گفت:

  بزرگمرد دوستت داریم

 3. امین گفت:

  بازم به مرام خاتمی

 4. محمد محمدصادق گفت:

  سلام به دوست عزیزی که می خواهد خاتمی هم به اعتصاب غذا پردازد.
  دوست گرامی اگر بچه ها به اعتصاب غذا دست زده اند برای اعتراض به حصر و زندان و عدم پاسخگویی مسئولان جنایتکاریست که با سرنیزه خودرا برمردم تحمیل کرده اند. برای تحقق اهدافی است که خاتمی پرچمدار آن بوده است.و در سخت ترین دوران و شرایط به دفاع حکیمانه از این آرمانها پرداخته است. لطفا نیش زنید و زخم مردم را نمک نپاشید. چه کسی از رهبری که از اعتصابیون می خواهد برای فردای جنبش خود را محافظت نمایند ، می خواهد رهبر خود به اعتصاب غذا پردازد. این بی مروتی نیست؟ ستوه ما از ناجوانمردی و هتاکی است . حالا خود نسبت به بهترین سرمایه های خویش اینقدر گستاخ شده ایم ؟دست مریزاد

 5. ناشناس گفت:

  zandeh baadبهمن احمدی امویی، حسن اسدی زیدآبادی، عماد بهاور، قربان بهزادیان نژاد، محمد داوری، امیرخسرو دلیرثانی، فیض الله عرب سرخی، ابوالفضل قدیانی، محمد جواد مظفر، محمدرضا مقیسه، عبدالله مومنی، مهدی اقبال، کیوان صمیمی، عیسی سحر خیز، مسعود باستانی، علی عجمی، جعفر اقدامی و حشمت الله طبرزدی و محسن امین زادهin ha iranni hastam

 6. ناشناس گفت:

  خواهشمند بجای این تقاضا شما هم به صف آنان بپیوندید

 7. ناشناس گفت:

  با توجه به درخواست سید اصلاحات جناب خاتمی و حضرت ایت ا…. دستغیب از اعتصاب کنندگان درخواست می شود به اعتصاب خود خاتمه دهید وجود شما عزیزان برای دل گرمی ملت ایران لازم است

 8. امید گفت:

  سید جان نامه ای بنویس و از مردم برای راهپیمایی حمایت از مردم بی دفاع بحرین و سراسر جهان دعوت کن .

 9. حامد گفت:

  درود بر عزیزان دربند و سید مظلوم خاتمی

 10. ناشناس گفت:

  خاتمی خاتمی اعتصاب اعتصاب

 11. ناشناس گفت:

  اقاي خاتمي تا كي مصالحه ومسامحه؟بهتر نيست شما بزرگواران اين پرچم را به دست بگيريد ونداي ازاديخواهي را همراه فرزندان پاك ايران فرياد كنيد؟مير حسينمان را كه حصر كردند.عزيزانمان را هم اينگونه در بندها تحت فشار گذاشته اند.چيزي بگوييد.كاري كنيد،به احترام ميليونها انساني كه به شما و اعتقاداتتان راي دادند.

 12. ناشناس گفت:

  jenabe AGHAYE KHATAMI ,
  be jaye tarafdari kardan az in hookoomat o sokoot kardan biya jolo

 13. ایران گفت:

  خیلی راحت بگم جناب آقای خاتمی هرچند شخصیت قابل احترامی برای من دارید ولی کم کم با این حرفهایتان مردم را ازخودتان دور و دورتر خواهید کرد…خواهشمند است بجای این حرفها،شما هم با تحصن و یا کاری شبیه به کار این قهرمانان به جمع شان بپیوندید که در این صورت صدای مردم و این دلاوران بهتر و رساتر به گوش جهانیان خواهد رسید…چرا فقط می خواهید با کسانی که خون این همه جوان را در این مملکت ریخته اند سازش کنید….واقعا که ….

 14. علی گفت:

  خاتمی دلمان برای روزهای پر از شکوه دولتت تنگ شده است

 15. ناشناس گفت:

  کی میرسد دولت یار

 16. جادوی سبز گفت:

  سید جان خیلی ماهی من عاشقتم اما در بازی قدرت باید قوی تر عمل کرد. نمی دونم ما انتظارتمون زیاد هست یا شما چیزهایی می دونی که نمی دونیم. بازی داره به آخرش می رسه آن وقت شما می گویی «مهم سلامتی شما و بازگشتتان به زندگی عادی است»!!!
  کدام زندگی عادی؟! سایت خودت رئیس جمهور محبوب و معتبر و بین المللی ایران فیلتره! داری زندگی عادی می کنی؟ لغتنامه دهخدا فیلتره! زن مردم رو تو تشییع جنازه باباش میکشن، قوه قضائیه صداش درنمیاد، مهم سلامتی کیه؟ سلامتی … .
  آزادی مردم فیلتره! مطبوعات فیلترن! دانشگاهها فیلترن! آخوندها رو هم دارند فیلتر می کنن!! کدام زندگی عادی؟!
  سید به اندازه زندگیم دوستت دارم اماخیلی بیشتر از اینها ازت انتظار می ره! مثل طرف مقابل صریح تر بگو فوقش مثل همین عرب سرخی اینها می ری در زندان زندگی عادی می کنی دیگه! تازه تو کجا این عرب سرخی و ما سربازهای یک لاقبای سبز آزادی کجا؟!

 17. ناشناس گفت:

  آقای خاتمی به گفته اینها عمل کن و عقل خودت را ببوس و بگذار روی طاقچه ! اصلا کی گفته ما یه کم عقل و منطق لازم داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خاک بر سر خودمون که از ماست که بر ماست. طاقت یه آدم عاقل را نداریم آن وقت میخواهیم به آزادی !!!!!!و دموکراسی برسیم!!!!!!!! من هم جنبش سبز بودم ولی طاقت این تند روی ها و مسخره بازی ها و هتاکی ها رو ندارم. خاتمی را به عنوان پرچم دار اصلاحات ایران و نمونه یک شخصیت متعادل و پاکدامن که نامش باعث افتخار ایران است می پرستم. قبلا هم با انسانهای بزرگ و صبور این چنین برخورد شده ولی مهم نیست . تاریخ خواهد گفت خاتمی کیست.

 18. ناشناس گفت:

  جناب آقای محمد خاتمی
  مرد بزرگوار نیک اندیش و پاک نهاد
  با سلام و عرض ادب و احترام ما جمعی از دانشجویان بوشهری استدعا داریم اچر چنانکه خود فرموده اید، اگر صدایتان نزد حاکمان شنیده می شود، برای یک تجمع مسالمت آمیز جهت حضور مردم و رساندن پیامشان به اعتصاب کنندگان آزاده ی وطن، درخواست مجوز کنیم. یقین بدارین که عزیزان اگر درخواست میلیونی مردم را برای حفظ سلامتیشان ببینند و بشنوند حجت بر آنها تمام شده و درخواست ملت عزیز را اجابت خواهند کرد. اگر مفری هست با حاکمان این پیشنهاد را مطرح کنید که خیر همگان در آن است.
  پیشاپیش از جسارت و تصدیع عذر تقسیم داریم.
  با آرزوی سربلندی ایران و ایرانی
  جمعی از فعالان دانشجویی بوشهر

 19. دانشجوی بازنشسته گفت:

  جناب آقای خاتمی
  من قبلا به شما نظرم را عنوان کرده ام و نمیدانم به گوش شما رسیده یا خیر ؟
  اما الان عاجزانه از شما و دل نازکان این ملت میخواهم اگر راه کاری برای نزدیک شدن نه رسیدن به اهداف این ملت ندارین در کناری ایستاده و ناظر باشید و بگذارید تا مرگ تک تک این انسانهای آزاده مشتی باشد بر اریکه قدرت این مستکبران و فریاد حق خواهی گلوی خشکشان تیغی باشد بر پرده اقتدار گرایی این رقاصان هزار چهره بی سیرت تا کاری که از نماز و شب زنده داری من و شما ساخته نیست از پیکر بی جان این عزیزان سرچشمه گیرد .
  باور کنید حاظرم به جای تکتکشان هزار بار اعدام شوم اگر میتوانستم تا کاری هر چند کوچکتر انجام دهم ولی افسوس که مرگ من خاموش خواهد بود در این دنیای بی چشم و گوشی که هم شکلان (نه هم کیشان) شما برایمان ساخته اند .

 20. ناشناس گفت:

  مهاتما گاندی در نامه به یکی از هوادارانش نوشت: “در شرایط مخصوص، پرهیز از خوردن غذا سلاحی است که خدا به ما داده تا در هنگام بی پناهی محض، به کار گیریم.”

 21. ناشناس گفت:

  : “او با نخوردن غذا و آب، مرگ را برگزیده است، که ممکن است سبب فضیحت من شود، چون رسمی است – رسمی دیرین و نابخردانه- که اگر به مردی ظلم شود یا خیال کند که به او ظلم شده، و بر درگاه خانه ظالم گرسنگی بکشد تا بمیرد، مردم تا ابد، بر آن درگاه فریادی سهمگین سرخواهند داد، حتی اگر آن درگاه، درگاه شاه باشد.”

 22. دانشجوی بازنشسته گفت:

  سلام بر دلاور مرد آزاده این مرز و بوم
  من سخنان خویش با آن سید بزرگوار در چندین نظر گفته ام ولی از شما خواهش دارم به سخنان آقای خاتمی به دقت بیشتری نگاه کنید :
  من به این نکته که عاجزانه میگویند هیچ کاری از دستشان بر نمی آید کاری ندارم (این تحلیل شخصیست)
  آنچه برای من درد آور است توصیه سید به بازگشت به زندگی عادی است . حال تو به جای من از سید سبزمان بپرس منظورش چیست و اصولا کدام حالت موجود را ، زندگی عادی میخوانند ؟

 23. ایرانی سبز سبز سبز گفت:

  آقای خاتمی. شما 8 سال از عمر این ملت را در زمان ریاست جمهوری خودتان با همین مسامحه کاری را به هدر دادید. متاسفیم برای شما و خودمان بخاطر هشت سال بی نتیجه. کاش همان زمان میرحسین موسوی مرد استوار و درست اندیش را به ریاست جمهوری برگزیده بودیم. چه اشتباه بزرگی کردیم که شما را با این همه مسامحـــــــــــه انتخاب کردیم . مسامحه زمانی کارساز است که طرف مقابل شعور کافی داشته باشد نه برای دیکتاتور و حلقه احمقانش. کاش همان زمان میر دللور و قوی کاندید شده بود . کاش…

 24. ناشناس گفت:

  شایسته است که به سخنان آقای خاتمی عمل شود چون ایشان صاحب اندیشه ای عمیق هستند و از ما تجربه، شناخت و آگاهی بیشتری دارند. بهتر است از تکرویها پرهیز نمود.

 25. ناشناس گفت:

  خاتمی به خوبی شرایط را درک میکند

 26. ناشناس گفت:

  از آقای خاتمی عزیز که در عرصه داخلی و خارجی چهره ای موجه هستند تقاضا می کنم که مطالبات محدود خود در همین دستنوشته را طی یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور خبرنگاران خارجی و داخلی پی گیری کنند.

 27. ناشناس گفت:

  جناب خاتمي به ديدار محسن امين زاده برويد.

 28. ناشناس گفت:

  سلام بر اسوه ادب وصبر خانم قدس هرچه سریعترپیام سیدمان را به دوستان برسانید که دلنگرانی سخت بی تابمان کرده این سرمایه ها باید به اغوش وطن برگردند یاحسین میر حسین

 29. سادات سبز گفت:

  سلام بر اسوه ادب وصبر خانم قدس هرچه سریعترپیام سیدمان را به دوستان برسانید که دلنگرانی سخت بی تابمان کرده این سرمایه ها باید به اغوش وطن برگردند یاحسین میر حسین

 30. ناشناس گفت:

  سلام اقاي خاتمي تاكي بدبختي

 31. ناشناس گفت:

  به نام خدا
  در عمل سیاسی اجتماعی اعتصاب غذا برای دستیابی به اهداف زندانی سنتی هست که اگر رعایت نشود اقدام کنندگان را دچار مشکل می کند و آنهم اینکه برای دستیابی به هدف محدود ( نظیر آنچه سرکار خانم قدیانی گفته اند : بهبود وضع غذا و یا ملاقات زندانی و …. ) می توان اعتصاب نامحدود کرد و نتیجه بخش هم هست . اما برای دستیابی به هدف نامحدود ( نظیر دستیابی به تغییرات سیاسی در نظام و یا دستیابی به حقوقی که تعریف مشخصی هنوز ندارد و یا دستیابی به هدفی که مشروعیت قانونی یک نظام و یا قوای اصلی آنرا از بین می برد و …. ) می توان دست به اعتصاب محدود زد . اعتصاب محدود مثل اعتصاب یک یا دو هفته ای . در این حالت نیرو های همراه در داخل و خاج از زندان توانایی حمایت و همراهی با اعتصاب کنندگان را دارند و اعتصاب با موفقیت همراه می شود . اگر در پایان حرکت محدود اول تغییرات حاصل نشد و یا به آن سو نرفت می توان حرکت را پس ار تجدید قوا به شکل دیگری تکرار کرد . به نظرم دوستان زندانی باید به این سنت که به دست آمده از اعتصاب های غذا در زندان های نظام طاغوت است توجه کنند
  خدا به همراهشان

 32. علی گفت:

  دوستان عزیز / حیف است به مرد بزرگوار و دوراندیشی مثل اقای خاتمی اینگونه میتازید او هم مطمئنا مانند ما نگران وضعیت موجود وحال زندانیان سیاسی است اما من هم فکر میکنم اعتصاب غذا دردی را درمان نمیکند

 33. سعید گفت:

  سید سبز درود!!!
  خانم قدس این پیام رو به عزیزان سبزمان برسان
  خواهشن هر کاری که تونستی بکن تا این درخواست که درخواست ملتمسانه از یاران و آزادگان دربندمان است بدستشان برسون
  سید عزیز دوستت داریم
  سید عزیز اگه امکانش هست شما هم راههای دیگری رو بررسی کن
  نمیشه مگه درخواست مجوز کنی برای یه روز و ساعت مشخص که مردم برا حمایت از عزیزانشان فریاد کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  لااقل در فراخوان الله اکبر حمایت کن
  لااقل فراخوان جدیدی برای الله اکبر شبانه بده!!!!!!!!!
  میدانی که با چنین فراخوانی که نیاز به هیچ مجوزی هم نداره چقدر مردم رو همراه میکنی و جنبش رو نفسی تازه میدی و اسیران رو شاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یاحسین
  میرحسین

 34. عليرضا گفت:

  آقاياني كه تندروي ميكنيد وبه آقاي خاتمي عزيز ميتازيد; اكر واقعا راست ميكوييد واعتصاب غذا را مفيد و راهكشا ميدانيد , خودتان هم اعتصاب غذا كنيد,تا كارتان به بيمارستان و… بكشد وجناباني كه در زندان هستند بايد اعتصاب غذا را رها كنند , زيرا آنها ذخاير جنبش سبزند وزنده بودنشان براي جنبش بهتر از نبودشان هست.

 35. یاحسین میرحسین گفت:

  اللهم فک کل اسیر
  اللهم فک کل اسیر
  اللهم فک کل اسیر

 36. راه سبز گفت:

  ایا برای طلب آزادی زندانیان بیگناه وقت تحصن درحرم حضرت عبدالعظیم حسنی نرسیده است؟

 37. منتقد گفت:

  اول از همه از دوستانی تعجب می کنم که ادعای اصلاح طلبی دارند و لی از انتقادات ساده مردم به آقای خاتمی برمی آشوبند،قرار نیست ما یک بار دیگر برای خود بت بسازیم،می شود و باید که از همه با حفظ احترام انتقاد کرد،این مرام جنبش سبز است.
  ثانیا از گاندی یاد می کنم که رهبر جنبش بزرگ عدم خشونت بود و برای پایان یافتن جنگ داخلی به تنهایی دست به اعتصاب غذا زد و توانست با این حرکت جنگ را پایان دهد،چه کسی گفته اگر کسی رهبر جنبشی شد نباید هیچ عملی انجام دهد یا هیچ هزینه ای بپردازد؟این مرام جنبش مسالمت آمیز نیست،اگر علما و رهبران و شخصیت های تاثیرگذار به این اعتصابیون می پیوستند یا پیش از این در حرکات اعتراضی کنار مردم بودند ما در چنین وضعی نبودیم
  کجایی میر ما؟