سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دادستان اصفهان: جای دوچرخه‌سواری بانوان در خیابان نیست...

دادستان اصفهان: جای دوچرخه‌سواری بانوان در خیابان نیست

چکیده :این مقام قضایی با بیان اینکه جای دوچرخه سواری بانوان در انظار عمومی و خیابان نیست، تصریح کرد: چون در خصوص دوچرخه سواری بانوان در قانون نص صریح وجود ندارد باید به سراغ فتاوا رفت. از علما در خصوص دوچرخه سواری بانوان سوال شده است و آنها اعلام کرده‌اند خلاف شرع است....


دادستان عمومي و انقلاب اصفهان با اذعان به اینکه دوچرخه‌سواری بانوان در قانون عملی مجرمانه تلقی نشده، در عین حال گفت: برخورد با این گروه از خواسته‌های علما و روحانیون است و جای دوچرخه سواری بانوان در انظار عمومی و خیابان نیست!

به گزارش ايسنا، محمدرضا حبيبي در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دوچرخه‌سواری بانوان و سگ‌گردانی عنوان مجرمانه صریح در قانون ندارد اما برخورد با این گروه از خواسته‌های علما و روحانیون است و ما به صورت پیشگیری در این حوزه وارد شدیم.

این مقام قضایی با بیان اینکه جای دوچرخه سواری بانوان در انظار عمومی و خیابان نیست، تصریح کرد: چون در خصوص دوچرخه سواری بانوان در قانون نص صریح وجود ندارد باید به سراغ فتاوا رفت.

وی اظهار کرد: از علما در خصوص دوچرخه سواری بانوان سوال شده است و آنها اعلام کرده‌اند خلاف شرع است ولی در خصوص ترک موتورسیکلت از آنها سوال نشده است. شاید اگر از آنها سوال شود بگویند این هم خلاف شرع است.

دادستان اصفهان همچنین ادعا کرد: دستگاه قضايي به هيچ عنوان در برخورد با بر هم زنندگان امنيت و سارقان مسلح و متجاوزان كوتاهي نمي كند و در همين زمينه سال گذشته چهار نفر از متجاوزان به عنف اعدام شدند.

وی با اشاره به حادثه خميني شهر بيان كرد: در اطلاع رساني و خبر بايد دقت نمود تا نحوه اطلاع رساني و خبر رساني موجب بالا بردن احساس نا امني در جامعه نشود چراكه احساس نا امني از نا امني مضرتر است.

حبيبي تصريح كرد: اطلاع رساني نبايد موجبات تخريب يك گروه، قشر و … را فراهم كند كه در حادثه خميني شهر به اين دو موضوع از سوي رسانه هاي بي توجهي شد.


12 پاسخ به “دادستان اصفهان: جای دوچرخه‌سواری بانوان در خیابان نیست”

 1. سامی 1 گفت:

  …. از خواسته‌های علما و روحانیون است
  ——————-
  بعضی از روحانیون و علما نیز خواستار رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی شده اند
  پس چرا در این مورد به درخواست علما جواب داده نمیشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. ناشناس گفت:

  هر خلاف شرعی دلایل عقلی عرفی و….دارد لطفا دلایل این خلاف شرع را بیان کنید.

 3. ناشناس گفت:

  بیرون از شهر هم که مورد تجاوز قرار می گیرند!!!

 4. ناشناس گفت:

  اگر همه ملت مرد بودنند و چه بهانه اي براي حفظ قدرت زوزكي داشتيد

 5. ناشناس گفت:

  جمود فکری تا چه حد ؟؟!!!

 6. ناشناس گفت:

  دوست داری خانم های دوچرخه سوار بیایند بیت جنابعالی و آنجا دوچرخه سواری کنند. چه فرقی هست بین زن و مرد ای مرد؟ چرا این اندازه کوته فکر و یک جانبه نگری. قرن بیست ویکم است نه یکهزار وچهارصد سال پیش. شما ها کی دست از این کارهای عقب مانده برخواهید داشت؟

 7. آرش yp گفت:

  2 سال دیگه میگن راه رفتن تو خیابون هم اعدام داره !!!!!! هه

 8. ناشناس گفت:

  در رژیمهای مثل ما زنها اصلا حق زندگی کردن هم ندارند تمام تفریحات برامردها تازه زنها بخواند هم کمی برا خودشون راحت بگردند این آقا پسرهای لوس که طبق قانون اسلام حق همه چیز دارند مزاحمشون می شند تازندگی بیشتر به کامشون تلخ کنند.

 9. ناشناس گفت:

  برخورد با بی حجابی و خود نمایی زن از وظایف حکومت اسلامی است و من به شخصه م
  وافق برخورد قاطع مخصوصا با بی حجابی هستم

 10. محمد.مشهد گفت:

  جاهل ها بر کشور حگومت میکنند .خدایا از این همه جهل و نادانی رنج میبریم .

 11. سارا گفت:

  ما زنها در این رژیم باید شهروند درجه دو باشیم .یا صیغه اقایان شویم .یا مورد تجاوز قرار بگیریم .انهم در روستا ها .که مذهبی وسنتی هم هستند

 12. میثم گفت:

  ناشناس محترم
  شما برو خودت رو اصلاح کن که یه وقتی با مشاهده این پدیده شوم (!) “وا” نری !!!