سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برگزاری مراسم گرامیداشت مصطفی غنیان، شهید الله اکبر، تحت تدابیر شدید امنیتی...

برگزاری مراسم گرامیداشت مصطفی غنیان، شهید الله اکبر، تحت تدابیر شدید امنیتی

چکیده :پدر شهید غنیان وارد آرامگاه شد و بر روی مزار پسر شهیدش شروع به سوگواری و گریستن کرد و بیقرار فریاد مصطفی مصطفی سر می داد. وی همچنین می گفت :مصطفی جان پاشو دوستات اومدن دیدنت. ببین همه اومدن تورا ببینند. چرا بلند نمی شی پسرم چرا؟ به چه جرمی شهیدت کردند پسر گلم؟ خداوند لعنت کند این قوم یزیدی را که ظلمشان دامن همه را گرفته... ما انقلاب نکردیم که بچه هامون به مظلومیت کشته شوند؟...


در ادامه برگزاری مراسم سالگشت شهدای جنبش سبز، و همزمان با فراخوان شورای هماهنگی راه سبز امید، روز پنجشنبه بیست و ششم خرداد ماه، مراسم دومین سالگرد شهادت مصطفی غنیان، شهید الله اکبر جنبش سبز، با حضور پرشکوه مردم مشهد برگزار شد.

 

بنا به گزارش های رسیده به جرس، در این مراسم که در صحن قدس حرم امام رضا برگزار شد، جو امنیتی – پلیسی شدیدی حاکم بود، که با شروع مراسم و حضور مردم این جو شکسته شد.

 

بر اساس گزارش فوق، مردم و خانوادۀ آن شهید، بعد از قرائت دعا و نیایش، به بهشت ثامن رفتند و بر سر مزار شهید غنیان حضور پیدا کردند.

 

این گزارش می افزاید دوستان و دوستداران شهید غنیان بر سر مزار آن دانشجوی شهید گریه می کردند، که پدر شهید غنیان وارد آرامگاه شد و بر روی مزار پسر شهیدش شروع به سوگواری و گریستن کرد و بیقرار فریاد مصطفی مصطفی سر می داد. وی همچنین می گفت :مصطفی جان پاشو دوستات اومدن دیدنت. ببین همه اومدن تورا ببینند. چرا بلند نمی شی پسرم چرا؟ به چه جرمی شهیدت کردند پسر گلم؟ خداوند لعنت کند این قوم یزیدی را که ظلمشان دامن همه را گرفته… ما انقلاب نکردیم که بچه هامون به مظلومیت کشته شوند؟ و باز شروع به گریستن کرد و همه تحت تاثیر .

قابل ذکر است که آقای غنیان از انقلابیون با سابقه و نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی است که در دوران انقلاب ۵٧ هزینه های زیادی را تحمل کرد.

 

در ادامه این گزارش آمده است با دیدن اشکهای این پدر داغ دیده, کسانی که حضور داشتند شروع به اشک ریختن کردند و فریاد یا حسین یا حسین سر دادند.

 

در این مراسم که با دعوت خانواده شهید غنیان و همچنین فعالین جنبش سبز مشهد برگزار شد جمعیت بسیار زیادی شرکت داشتند و از نکات قابل ذکر اینکه نهادهای خاص، راه های ورود به آن محل را بسته بودند و حتی با کشیدن چادرهای آبی رنگ در دور جمعیت , اجازه نمی دادند تا کسانی که در حرم حضور داشتند این مراسم و جمعیت را ببینند.

 

دانشجویان و فعالان سیاسی و مردم سبز مشهد پس از خواندن فاتحه و پایان مراسم , با خانواده شهید غنیان ابراز همدردی کردند و به آنها خاطر نشان کردند که “ما راه مصطفی را ادامه می دهیم و تا آخرین نفس , برای احقاق حقوق مردم و خون شهدای مظلوممان ایستاده ایم.”

 

در پایان این مراسم، خانواده شهید مصطفی غنیان از تمامی کسانی که برای یادبود و بزرگداشت این شهید حضور به عمل آورده بودند تشکر کردند.

 

گفتنی است شهید مصطفی غنیان، دانشجوی ٢۶ ساله مهندسی، شامگاه ۲۶ خرداد و در حالی که روی پشت بام ساختمانی در تهران، در حال سر دادن بانگ “الله اکبر” بود، به شهادت رسید و شهید “الله اکبر” نام گرفت.

طی دو روز اخیر و در سالگشت شهدای ٢۵ خرداد ٨٨ مراسم یادبودی برای شهیدان علی حسن پور، میثم عبادی و همچنین سرور برومند و دخترش فاطمه رجب زاده و حسام حنیفه و همچنین احمد نعیم آبادی، در بهشت زهرای تهران و کرج برگزار شد.

 


11 پاسخ به “برگزاری مراسم گرامیداشت مصطفی غنیان، شهید الله اکبر، تحت تدابیر شدید امنیتی”

 1. میترا گفت:

  دلم پاره میشه وقتی چهره گلشو میبینم.. اون رفته جاهای خوب بهشت .. ما موندیم با یه دنیا خشم تو اینجا … :(

 2. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  برادر شهیدم خونتو پس میگیرم

 3. منتظر گفت:

  درود خدا برشهیدان راه آزادی
  خدایا توخود شاهد باش درکشوری که حاکمان آن داعیه اسلام دارند عزیزان ما به جرم فریاد الله اکبر به شهادت می رسند.

 4. ناشناس گفت:

  این مصیبتها گریه داره !

 5. ناشناس گفت:

  تا ازادی کامل میهن راهت ادامه دارد .یادت همیشه سبز است

 6. ناشناس گفت:

  الله اکبر. کاش این ندای الله اکبر ابتدا به جان خودم نفوذ میکرد.

 7. علی گفت:

  چند سال دیگر هیچکدام از آدمهاییکه الآن زنده اند وجود ندارند و بی نهایت سالهای زجر می ماند برای ظالمین و تماشای لذتبخش برای مظلوم با انبوهی کتاب تاریخ پر از نفرین ظالم . همین و همین است نتیجه هزاران سال قبل و هزاران سال آینده و بدا بدتر بحال آنانکه برای ریاست چهار روزه دیگران عمله ظلم شده اند. من که هیچ کاره ام ترسانم از آن دنیا و متعجبم از اینهمه نترسی آقایان آنهم در مقابل خالق خود که او را کودکانه به هیچ گرفته اند!

 8. احسان-مشهد گفت:

  …كه تا آخرين نفس راهتان ادامه دارد

 9. ناشناس گفت:

  از شهادت مصطفی اوج وقاحت حکومت را می توان دریافت.
  درود بر آزادی مرگ بر دیکتاتور

 10. رضا گفت:

  ندای مصطفی الله اکبر بود…خدا یزرگ است….و شب پرستان از الله اکبر در هراسند زیرا اینان خود را بزرگ میبینند..

 11. لاله گفت:

  پروردگارا به چنین پدران و مادرانی که فرزندان صالحی تربیت نمودند صبر عنایت فرما.ما را در غم از دست دادن عزیزتان شریک بدانید