سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » امير خسرو دلير ثاني زندانی سیاسی به اعتصاب غذاي خود پايان داد...

امير خسرو دلير ثاني زندانی سیاسی به اعتصاب غذاي خود پايان داد

چکیده :امير خسرو دليرثاني در ملاقات با خانواده اش گفته است كه با شنيدن پيام تعدادي از شخصيتهاي سياسي و اجتماعي كه خواستار پايان دادن به اين اعتصاب غذا شده بودند تصميم به پايان اين اعتصاب گرفته است او كه در وضعيت روحي بسيار نامناسبي بوده همچنين به خانواده اش تاكيد كرده است كه اگر مي گذاشتند هدي هم اين پيام ها را بشنود مطمئنا زودتر از اينها به اعتصاب غذايش پايان مي داد و چنين وقايع ناگواري رخ نمي داد .هم اكنون در اين بند هيچ زنداني ديگري در اعتصاب غذا نيست ....


امير خسرو دلير ثاني، زنداني سياسي كه به همراه هدي صابر در اعتراض به نحوه شهادت هاله سحابي دست به اعتصاب غذا زده بود ،به اعتصاب غذاي خود پايان داد .

به گزارش كلمه ، اين در حالي است كه ديگر اعتصاب كننده يعني هدي صابر به دليل عوارض اين اعتصاب غذا و همچنين ضرب و شتم توسط ماموران زندان اوين سه روز قبل به شهادت رسيده است .

روز گذشته شهادتنامه 64 زنداني سياسي منتشر شد آنها اعلام مي كردند هدی صابر ساعت چهار بامداد جمعه ۲۰ خردادماه برای نخستین بار به بهداری مستقر در زندان اوین جنب بند ۳۵۰ منتقل شد اما دو ساعت بعد در حالی که از درد به خود می پیچید به بند بازگردانده شد و از صدای فریاد او هم اتاقی هایش بیدار شده و دور او حلقه زدند در این هنگام صابر گفت :«در بهداری نه تنها هیچ رسیدگی به وضعیتم نشد بلکه مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته ام و توسط مامورانی در لباس پرسنل بهداری از اتاق درمان بیرون انداخته شده ام . ما شهادت می دهیم هدی صابر که از درد به شدت می لرزید و به خود می پیچید در اتاق یک بند ۳۵۰ با صدای بلند اعلام کرد که : «از دست آنها شکایت خواهم کرد.»

این زندانیان در پایان شهادت نامه خود ضمن مسوول دانستن حاکمیت در شهادت هدی صابر تاکید کرده اند تا رسیدگی به این موضوع و تحقق حقوق شهروندان و التزام حکومت به قانون ،تا آخر ایستادگی می کنند. شهادت نامه ۶۴ زندانی بند ۳۵۰ که با نام خود آن را امضا کرده اند، توسط یاران گمنام جنبش سبز در زندان اوین در اختیار کلمه قرار گرفت.

امير خسرو دليرثاني در ملاقات با خانواده اش گفته است كه با شنيدن پيام تعدادي از شخصيتهاي سياسي و اجتماعي كه خواستار پايان دادن به اين اعتصاب غذا شده بودند تصميم به پايان اين اعتصاب گرفته است او كه در وضعيت روحي بسيار نامناسبي بوده همچنين به خانواده اش تاكيد كرده است كه اگر مي گذاشتند هدي هم اين پيام ها را بشنود مطمئنا زودتر از اينها به اعتصاب غذايش پايان مي داد و چنين وقايع ناگواري رخ نمي داد .هم اكنون در اين بند هيچ زنداني ديگري در اعتصاب غذا نيست .

هدی صابر و امیرخسرو دلیر ثانی دو فعال ملی – مذهبی در پی شهادت هاله سحابی اعلام کرده بودند که در اعتراض به فاجعه روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه ۹۰ و تهاجم منجر به مرگ فرزند اول سحابی بزرگ که مادرصفت و خواهرگونه در خدمت مردمان و آسیب دیدگان وقایع دو سال اخیر میهن بود، از‌ غروب پنجشنبه ۱۲ خرداد ماه در بند ۳۵۰ زندان اوین بدون طرح هیچ گونه مطالبه و خواسته شخصی، دست به اعتصاب غذای‌تر مي زنند .

هدی صابر روزنامه نگار، مترجم، و فعال ملی مذهبی و از گردانندگان مجله توقیف شده «ایران فردا» بود.


4 پاسخ به “امير خسرو دلير ثاني زندانی سیاسی به اعتصاب غذاي خود پايان داد”

 1. حسین جعفری گفت:

  آفرین، این عاقلانه ترین تصمیمی بود که گرفت. ما دیگر نباید دست به اعتصاب غذا بزنیم. اینان که می خواهند شجاعان ما را بکشند، اعتصاب غذا بهترین بهانه در دست آنان است. مگر جان هدی صابر را با همین ترفند نگرفتند. هدا که به اعتصاب تر دست زده بود، دلیلی نداشت که به این ترتیب ازبین برود. او را کشتند واعلام کردند از اعتصاب غذا مرده است. درست مثل هاله که او را یک نفر از خودشان کشت و بعد اعلام کردند به واسطه هوای گرم ساعت هفت صبح لواسان این بانوی قهرمان سکته کرده است. آیا پزشکی قانونی هیچ یک ازاین قربانیان را مورد آزمایش قرار داده و نظر کارشناسی داده است؟ اینها قاتل هستند و نباید دست به اعتصاب غذا زد. زنده می مانیم و دق مرگشان می کنیم.

 2. ناشناس گفت:

  الهی شکر
  خدایا صابر آخریش باشه !

 3. فاطی گفت:

  نگران بودم… خوشحال شدم

 4. میترا گفت:

  دلیر مردان راهتان پرتداوم .خدا را شکر .کار خوبی کرده .خدا به همراهتون.
  در خلوت روشن با تو گریسته ام
  برای خاطر زندگان
  ودر گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را
  زیرا که مردگان این سال
  عاشق ترین زندگان بودند