سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش کلمه از راهپیمایی امروز خیابان ولی عصر...

گزارش کلمه از راهپیمایی امروز خیابان ولی عصر

چکیده : اين راهپيمايي بار ديگر به مردم يادآوري مي كرد كه دوسال پيش در چنين روزي حكومت به صورت گسترده در انتخابات رياست جمهوري تقلب كرده است. آنها با حضور خود به حاکمیت نیز اتفاقات دو سال پیش را یاد آوری می کردند و نیز یاد آوری کردند که پس از دو سال سرکوب و ارعاب و کتک زدن مردم این تعداد جمعیت را باید جدی بگیرند چرا که آنها و دهها برابر این جمعیت مطالباتشان را فراموش نکرده اند. مردم در سكوت آرامش اين راه پيمايي سكوت را انجام دادند .حضور مردم پررنگ بود و تا ساعتها پياده روهاي خيابان ولي عصر با گام هاي آرام مردم پر و خالي مي شد....


کلمه -گروه اجتماعی: امروز در پیاده روهای تهران مردم با فریادی که در چشمانشان سر به آسمان می گذارد سالگرد دزدیده شدن رای شان را به یاد حاکمیت آوردند. بازداشتهاي گسترده، امنيتي كردن فضاي شهر و حضور سنگين نيروهاي نظامي ، امنيتي واكنش حكومت دربرابر راه پيمايي دهها هزار نفری مردم تهران بود، راهپیمایی ای که در سكوت کامل انجام شد.

اين راه پيمايي امروز بعد از ظهر از ميدان ولي عصرتهران به سمت ميدان ونك برگزار شد.

به گزارش خبرنگار كلمه، اين راهپيمايي بار ديگر به مردم يادآوري مي كرد كه دوسال پيش در چنين روزي حكومت به صورت گسترده در انتخابات رياست جمهوري تقلب كرده است. آنها با حضور خود به حاکمیت نیز  اتفاقات دو سال پیش را یاد آوری می کردند و نیز یاد آوری کردند که پس از دو سال سرکوب و ارعاب و کتک زدن مردم این تعداد جمعیت را باید جدی بگیرند چرا که آنها و دهها برابر این جمعیت مطالباتشان را فراموش نکرده اند. مردم در سكوت آرامش اين راه پيمايي سكوت را انجام دادند .حضور مردم پررنگ بود و تا ساعتها پياده روهاي خيابان ولي عصر با گام هاي آرام مردم پر و خالي مي شد .

طبق معمول هميشه و روال دو سال گذشته همه جاي اين مسير و حتي در جاهايي غير از اين مسير نيروهاي امنيتي و انتظامي حضور پر رنگ داشتند و مردم را با خشم و غضب نگاه مي كردند، مردمي كه در اين روز تنها كلام ارتباطي شان با يكديگر لبخند بود آنها به يكديگر لبخندهاي معني دار مي زدند . وقتي مردم براي استراحت كردن گوشه اي را انتخاب مي كردند يا حركت شان را كمي كند مي كردند خيلي زود نيروهاي امنيتي ،بسيج و انتظامي و .. به مردم نزديك مي شدند و مي گفتند حق توقف ندارند . آنها در اعتراض مردم كه مي گفتند ما فقط در حال استراحت هستيم اغلب با خشم اين ماموران روبرو مي شدند كه تهديد كنان از مردم مي خواستند زودتر حركت كنند . كلماتي چون حركت كن ، نايست و زودتر برو مدام بر زبان آنان جاري بود .

مانور وحشت هم در خيابانهاي شهر جريان داشت موتور سواراني كه با صداي بلند در خيابان حركت مي كردند و موتورهایشان صداي عجيبي مي كرد . آنها همچنين با باتوم هايشان بر ميله هاي فلزي خيابان مي كشيدند تا با ايجاد اين صداي بلند مردم را بترسانند .

ا زهمان ابتداي شروع تظاهرات بازداشت معترضان آغاز شد . آنها حتي سكوت يك معترض را هم تحمل نمي كردند وهر كس را كه دلشان مي خواست صدا مي كردند و بعد از چند لحظه اي بگو و مگو به داخل خودرو هايشان مي راندند . هر چند همه مردم به اين بازداشتها اعتراض مي كردند، اما اغلب بازداشت شدگان در آرامش کامل بودند. پلیس بي توجه به اعتراض مردم ، معترضان را مي برد .

در حد فاصل اين خيابان بارها درگيري هاي رخ داد . درگيري هاي كه با تحريك ماموران حكومت انجام مي شد چرا كه مردم فقط در سكوت راه مي رفتند و هيچكس شعار نمي داد. آنها هر جا كه جمعيت را كمي به هم فشرده تر و متمركز تر مي ديدند به آنها حمله مي بردند و با شوكر و باتوم به جان شان مي افتادند و بعد هم جمعيت زيادي را بازداشت و مي بردند . روبروي پارك ساعي و بعد از بيمارستان دي امروز چنين درگيري هايي رخ داد .

بعد از بيمارستان دي در خيابان ولي عصر تهران دو ميني بوس قديمي كه روي آنها نوشته شده بود شهرداري تهران و توسط نيروهاي لباس شخصي اداره مي شد پر بود از زنان و مرداني كه فقط در پياده روهاي خيابان ولي عصر راه پيمايي سكوت مي كردند . يكي از ميني بوس ها با مردان و پسران جوان پر شده بود و ديگري با زنان . نه تنها تمام صندلي هاي اين دو ميني بوس پر بود كه تمام ماشين هم پر از بازداشت شدگان بود و حتي ديگر جايي براي ايستادن نداشت . نيروهاي بسيج و لباس شخصي به اعتراض دستگير شدگان هيچ توجهي نمي كردند و به زور بقيه دستگير شدگان را هم در ميني بوسي كه حالا دو برابر ظرفيتش مسافر داشت سوار مي كردند .

ونهاي نيروي انتظامي هم همين طور بود و اينجا و آنجا پر از معترضان شده بودند و مردم با تعجب مي پرسيدند چرا آنقدر بازداشت مي كنند ؟ مگر ما چه كار مي كنيم.ما که فقط در آرامش راه پيمايي مي كنيم؟

نيروهاي امنيتي و انتظامي همين طور مردم را به نوعي تحريك به شعار دادن مي كردن مثلا در جاهايي فرياد الله اكبر سر مي دادند تا ببينند مردم چه عكس العنلي نشان مي دهند مردم اما با سكوت و لبخند به اين رفتارها پاسخ مي دادند . مردم امروز با آرامش عجيبي همه چيز را نظاره مي كردند

خبرهای رسیده به کلمه نیز حاکی است بسیاری از بازداشت شدگان آزاد شده اند.

حاشيه ها:


امروز نيروهاي بسيج با جليقه هاي پلنگي ، ماموران سپاه با جليقه هايي خاكي رنگ كه بر پشت بيشتر آنها نوشته شده بود سپاه منطقه بهشتي ، ماموران يگان امداد با لباسهاي سراپا مشكي ، لباس شخص ها ، ماموران وزارت اطلاعات ، ماموران گارد ضد شورش و نيروي انتظامي در همه جاي خيابان ولي عصر ديده مي شدند .

بازهم حضور جوانان موسوم به بسيجي كه كمتر از پانزده سال داشتند در خيابانهاي شهر مشهود بود. جواناني كه لابه لاي جمعيت مي چرخيدند و سعي مي كردند به حرفهاي تظاهرات كنندگان گوش دهند و با اطلاع به مافوق شان خودي نشان دهند .

– فيلمبرداري از تظاهرات كنندگان به صورت علني انجام مي شد . ماموران امنيتي از همه مردمي كه در خيابانها پياده روي مي كردند با آرامش تمام فيلمبرداري مي كردند و در اعتراض مردم هم هيچ پاسخي نمي دادند .

-هر كس لباس يا نماد سبز رنگي با خود همراه داشت دستگير مي شد. چند پسر جوان با تي شرت سبز بازداشت شدند. يكي از ماموران لباس شخصي سر يكي از اين جوانان را به در خودرويي كه قرار بود سوار آن شود كوبيد وبا عصبانیت گفت ديگر موسوي و رنگ سبزش براي هميشه مرده است . او اين جوان را داخل ميني بوسي كرد كه پر از جوانان معترض بازداشت شده بود .

– امروز حضور زنان و مردان مسن بسيار پر رنگ بود و مثل هميشه زنان در اين تجمع هم حضور پرنگ تري داشتند .

– برخي خيابانها براي تردد موتور سواران معمولي بسته شده بود يكي از اين موتور سواران رو به ماموران نيروي انتظامي فرياد زد ما هم از خودتان هستيم آمده ايم تا کتک بزنيم !

– امروز پيرمردي كه از شهروندان معترض بود و به كندي حركت مي كرد و در پاسخ بدو و تند حركت كن نيروهاي امنيتي به آنها گفت كه يك خس و خاشاك كه اين همه ترس ندارد، آن مامور به سوي پيرمرد حمله كرد تا بازداشتش كند اما با اعتراض شديد مردم مواجه شد و آنها او را رها كردند .

اخبار مرتبط:

شهروند-خبرنگار ۱ : امروز جوانه امید دوباره در دلم سبز شد

شهروند-خبرنگار ۲ : رضایت و امید را می شد در چهره همه دید


راهپیمایی سکوت/حضور پرشمارتر مردم در تقاطع مطهری-ولی عصر و ساعی

راهپیمایی سکوت/ بازداشت تعداد زیادی از مردم معترض و آرامش مردم

راهپیمایی سکوت/ درگیری گارد ضد شورش با مردم مقابل پارک ساعی


134 پاسخ به “گزارش کلمه از راهپیمایی امروز خیابان ولی عصر”

 1. جواب به هموطن در لباس بسیجی گفت:

  سلام…..یادش به خیر زمان جنک….بسیجی ها برخلاف لباسهای رنگارنگ امروزی لباس یه رنگ میپوشیدن…..یادش به خیر اون زمان نمیگفتن که میریم بسیج تا حقوق بگیریم و کسر خدمت سربازی ما باشه…..یادش به خیر برای خندیدن به هموزنشون لباس بسیج تن نمیکردن….یادش به خیر اونا یه اولگو داشتن که نفس خودش رو کشته بود….خدا به پیر مرادشون خمینی اول ظرفیت مقام رهبری رو داد و بعد مرشد جوانها شد…..یاد بسیجیان واقعی همت و باکری به خیر……اونها رفتن و بسیجیان امروزی به خانواده اونها اهانت میکنن…..یادش به خیر رفقای بسیجی زمان جنگ…که شهید شدن و راحت و ندیدن که لباس بسیج برتن چه کسانی رفته……راستی بقول موسوی مگر بسیجی خمینی چه ایرادی داشت….

 2. ناشناس گفت:

  بازداشت های فله ای در خیابان ولیعصر وسیع بود و به زن و مرد جوان و دختر و پسر رحم نمی کردند
  هدف ایجاد ترس بود
  دخترها رو پلیس به خیابان وزرا می برد و آنها که سابقه نداشتند یک و یادو روز در وزار نگهداشتند و پسرها را با ون های سفید که دست لباس شخصی های بیسیج و اطلاعات و سپاه بود به مراکز نامعلومی می بردند
  بسیجی ها ….و وحشی به هیچ کس رحم نمی کردند و فرهنگ دیالوگ را نمی داند و فقط و فقط کتک می زدند
  من خودم یکی از قربانی های این شرایط بودم

 3. مهدی گفت:

  سلام من نمیخوام الان کسی رو متهم کنم ولی انصافا بیایم به خاطر خدا و به خاطر خودمون ، برای پنج دقیقه هم که شده یه جور دیگه نگاه کنید ببینیم با این کشورمونو داریم زیر پای چه کسایی قربونی میکنیم

 4. شعار من هم ... گفت:

  ۲۵ و ۲۶ خرداد می آییم , همه با هم زن و مرد و پیر و جوان بپاخیزید.. رهبر ان جنبش در اسارتند. تا موسوی و کروبی را از دست ندادیم حرکت… کنیم که فردا دیر است
  هدف: آزادی رهبران سبز، زندانیان سیاسی، آزادی تمام ایران. زنده باد میرحسین و کروبی
  هشدار به پليس. پاسدار. بسيجي . لباس شخسي. ارتشي. نيروي انتظامي. و همه مذدورها و جيره خورها: به مردم بپيونديد وگر نه بخشيده نخواهيد شد

 5. امید گفت:

  درود بر مردم ایران.باز هم هستیم باز هم اماده هستیم.مردم ایران اماده باشید برای راهپیمایی یعدی.امید از اهواز

 6. ناشناس گفت:

  راه پیمایی بعدی چه موقع است لطفا اعلام کنید

 7. حنان گفت:

  چقدر فقرفرهنگی وجود داره….متاسفانه بجای نوشتن وابراز کلمات درس آموز وهدایت گر کارمون شده استفاده نابجا از اینترنت و وب و سایت و….نه انقلابمون با تدبیر انجام شده ونه حکومتمون با عقل وآینده نگری….حالا نمی دونم این چه غائله ایست که جوانان این مرزو بوم بجای اتحاد و همبستگی هیزم آتشگاه کسانی میشن که نه در حرفاشون ونه در حرکتاشون نشانی از عقل وتدبیر می بینی…آقایون سبز وآقایان سبزتر دست از این همه گدایی سیاسی بردارید….باهم بحث کنید …ازاین فضاهای مجازی برای نقل وانتقال اندیشه ها استفاده کنید تا سواد سیاسی ایرانیان بالاتر وبالاتر بره..نه این که دائم به هم فحش وناسزا بگیم…والله هر جوری حرف بزنید بعدها همانطور با شما حرف خواهند زد….به نظر من همه ایران رو دوست دارند …هم سبزها وهم سبزترها(دیکتاتورها) فقط اختلاف سلیقه ست که اون هم با دوری از تعصب وقبول حرف حق بوجود میآید…پس پیش بسوی دوستیها و گفتگوهای منطقی وعقلانی همراه با فاکتور عشق به ایران…. همه تون دوست دارم

 8. فرشته نجات گفت:

  مثل همیشه فقط نظراتی را که خود می نویسید چاپ می کنید و از انتشار نظرات واقعی مردم خودداری می کنید ولی باز هم می گویم که فتیه جویان باید مسیرهای زیر را نیز بعنوان جمعیتی که مملو از طرفدارانشان بود اعلام کنند : پیاده روهای خیابان انقلاب حد فاصل انقلاب تا چهار راه ولی عصر (عج)- پیاده روی خ آزادی حد قاصل میدان انقلاب تا چهار راه جمالزاده – پیاده روی خ جمهوری اسلامی – سراسر بازار تهران- اطراف میدان تجریش- بازار تجریش- و …….. تمامی این اماکن نیز در اکثر اوقات مملو از مردم رهگذر است. خوب است آنها را نیز به حساب طرفداران خود بنویسید.

 9. حسین / ازنا لرستان گفت:

  دنیا به کفر می ماند اما به ظلم نخواهد ماند. فقط اندکی صبر می خواهد تا زبونی و خواری این جماعت زور گو – بی ادب – بی سواد یا کم سواد – جیره خور که آخرت خود را به این دو روز دنیای فانی فروخته اند ر ا ببینیم. از سرنوشت ساواکیها عبرت بگیرید . زنده باد جنبش سبز مردم ایران

 10. احمد گفت:

  بادرود به تمامی سبزهای پایدار می خواستم به آقای ناشناس که گفته درولی عصرمغازه داردوروزیکشنبه خبری نبوده سفارش کنم
  برای حفظ سلامتی به یک چشم پزشک مراجعه کند.

 11. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  اگر ایمان یعنی اینکه به هرکس که تو رو قبول نداره توهین کنی و مسخره اش کنی،من کافر بودنو ترجیح می دم.
  اگر عقل و شعور یعنی اینکه چشم و گوشتو ببندی و حرفهایی که از دوسال پیش تا الان کاملا کپی برداری شده از حرفهای امام بر حقّته رو تکرار کنی،همون بهتر که من بیشعورم و کار تو رو نمی کنم.
  اگر عدل اسلامی یعنی این که امثال محمّد مختاری رو بکشند و امام بر حقّت به جای این که بره پابوس بازماندگانش و دلجویی کنه و معذرت بخواد که این جور کارها به نام دین و زیر لوای حاکمیت اون انجام شده،بشینه و ککش هم نگزه که یه جوون رو به اسم حمایت از اون کشتند،من حالم از این اسلام و عدل اسلامیتون به هم می خوره.
  یه زمانی فکر می کردم میشه باهات حرف حساب زد.واست 17-18 خط درباره ی این جمله ی کذایی(به نام خدای امام…) نوشتم و گفتم به این دلایل جمله ات مشکل شرعی داره.امّا دریغ از یک نگاه.امثال تو اصولا وقتی برای فکر کردن رو موضوعات ندارید و فقط یاد گرفتید زل بزنید به دهن یه نفر که بتش کردین و هر کاری گفت-خواه درست یا غلط-بلافاصله انجام بدین.حتّی اگر اون کار به خاک و خون کشیدن جوونهای مردم باشه.اگر یک جا بهتون ثابت شد بتتون(مثلا همین احمدی نژاد که یه زمانی مورد تایید امامت بود و مصباح می گفت اطاعت از اون،اطاعت از خداست)با یه توبه ی سرسری سر و ته کارو هم میارید.اگر بهشت جای امثال شماست،از خدا می خوام که به جهنّم برم.
  تقصیر نداری.برای امثال تو،فکر کردن گناهه.چون فکرتون ظرفیت تحلیل نداره.فقط باید نتیجه رو بهش دیکته کرد.حقّا که لیاقتت در حدّ همین آدمهاست و برای من یکی که 22ام خیابون ولیعصر بودم و انفجار مامورا و لباس شخصی هارو با چشام دیدم،فحش و توهین های امثال تو قوّت قلبه که با کسایی طرفم که از اسلام،فقط نوشتنش اسمش رو درست بلدند.

  صد بار سند خواستی،هربارش بهت گفتم این که هرکسی از سبزها سر بلند می کنه یا فوت می شه یا تو حصره و حتّی حاضر نیستن بعد دو سال تو یه برنامه ی زنده بیارنشون،خودش بزرگترین سنده.وگرنه تا به حال هزار بار موسوی و کروبی رو رسوا کرده بودن.نه این که دفتراشونو پلمب کنند و ارتباتاطشونو با مردم قطع.نمی فهمی که!

 12. ناشناس گفت:

  بابا حداقل یه فیلمی عکسی چیزی.که نشون بده تعداد طرفداران جنبشو وگرنه تو اون ساعتو اون محل که همیشه شلوغه نکنه دارید دروغ می گید.دروغ افت بزرگی هست مردم میگن اینا تو قدرت نستن دارن دروغ میگن تو قدرت باشن چی؟

 13. همیشه سبز گفت:

  به امید ازاد کردن ایران
  ممنون کلمه بابت اخبارت
  اون یارو هم که زر زده بود ولیعصر خبری نبوده مطمئنم کور بوده بنده خدا ایشالا همزمان با بر اندازی رژیم اونم شفا میگیره
  سبز و پیروز باشید

 14. ناشناس گفت:

  به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.شهدا عزیزم وصیت نامه دارن شما برو بخون ببین چی نوشته همین که قصد براندازی نظامی رو داشتید که صدها هزار شهید برای بقای اون جان دادند واسه شما کافیه همین که به سخن امام خمینی گوش نکردید و پشت ولی فقیتان را خالی کردید واسه شما کافیه همین که خواستید از مردم فلسطین حمایت نشع معلومه که در چه راهی قدم میزارید یادش بخیر امام میگفت اگر دیدید دشمنان از شما تعریف میکنند به راه خودتون شک کنید!!!یادش بخیر شهدایی که به فرمان ولی فقیهشان حاضر بودند خانواده خودشان رو هم فدا کنند یادش بخیر کسایی که هیچوقت پشت ولی فقیهشان را خالی نکردند به خاطر قدرت یادش بخیر صفای شهدایی که رهبرشان یک رشوه بگیر نبود یادش بخیر کسانی که حاضر نبودند هر گروه فکری رو تو گروه خودشون جا بدن فقط یک راه داشتند و اون هم راه صیانت از انقلاب و تبعیت از ولی فقیه!!!
  اما شما چی…
  امیدوارم بزاری مدعی خط امام.یا حق.

 15. من گفت:

  ای غافل ! جواب تو هم سکوته!

 16. آرتاپات گفت:

  {این همه دروغ را از کجا می آورید من خودم تو خیابان ولیعصر مغازه دارم ولی این خیابان مثل همیشه بود مثل هر روز یا کمتر!}

  این حرفی که این فرد ناشناس زده نشان از بی شرافت بودنشه چون خدارو شاهد میگیرم این رو من نمیگم بلال فروشی که 3 سال بود پشت پارک ساعی رو زمین بلال میفروخت میگفت که 3 سال ایجا صبح تا شب هست ولی چنین جمعیتی رو تا به حال ندیده

 17. poyan گفت:

  saat 6:10
  dar meidoon valisar
  koli az javonaa va khanoma ro ba van v mashina ba zor tohin bordan
  edei az dostan ro bordan kalantari 107 bordan

  hame jor adam az pire mard 80 sale ta javonai posht konkori

  mard mian sal 50 sal

  ta hata kasi ke zamani nohe khon bod hame jor adami ro borde bodan v parvande sazi

  aks ….

  kardan 12 shab azadeshon kardan

 18. ناشناس گفت:

  دوستی پرسیدند چرا همش انقلاب یا آزادی یا… . دلیلش واضحه برای اینکه اینجاها شلوغه و دوستان صادقتون می تونند بپن این افراد برای کار نیومده بودند و خودمون از چشماشون خوندیم که با دعوت ما اومدند . ولی اگر خلوت باشه بگن از چشم کی خوندیم.
  بابا شما رسوای عالم شدید … دیگه از این مسخره تر کسی نمی شه….

 19. irani گفت:

  TAVAJO TAVAJO TAVAJO

  MA BAYAD BAD AZ

  HAR NAMAZE JOMEH BA

  ETELA GHABLI TAZAHORAT

  KONIM VA YA

  HATA YEKI AZ MEYDANHA

  DAR TEHRAN RA

  TASAROF KONIM

 20. ناشناس گفت:

  جنبش سبز زنده است حتی عده ای بگن هیچکی تو خیابون نبوده

 21. خدا گفت:

  شما پیروزید. ادامه بدهید. قدم ها محکم و با اراده.
  شما بخواهید تا من هم کمک کنم
  مرا فراموش نکنید
  یا الله
  همیشه سبز باشید

 22. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  همین که اکثر خانواده های سرداران شهید ایران،شما رو قبول ندارند،برات کافیه(البتّه می دونی؟شاید امثال همّت و باکری و جهان آرا با امثال شریعتمداری و جعفری و ذوالنّور ایاقتر بودن تا با خانواده هاشون.اصلا خانواده هاشون نقشی تو پرورش اینها نداشته اند!).همین که خمینی گفت فاتحه ی سپاه سیاسی رو باید خوند برای تو که بسیجی سپاهی و واسه خودت می بری و می دوزی کافیه.
  واقعا همه داریم می بینم امامت چه قدر شبیه خمینیه.چون نه گذاشته سپاه سیاسی شه.نه می ذاره کسی چاپلوسیشو بکنه و در مدحش شعر بخونه.نه خودشو با معصومین علیهم السّلام مقایسه می کنه.و نه…..
  اسناد بر اندازی نظاممون کجاست؟چرا رو نمی کنید؟
  تاجزاده گفت منو بدون هیچ همراهی و کاغذ و کتابی از زندان 2ساعت ببرید جلوی دوربین زنده ی خبری تا بهتون ثابت کنم سپاه تو ایران کودتا کرده.هر کس هم که می خواهید برای مناظره بیارید.گذاشتید؟
  نکنه مدرک بر اندازیتون اسناد موجود سردار مشفقه که خودشو قایم کرده و همه ی شاکیانش تو زندان سپاهند؟شایدم سلسله مقالات شریعتمداریتون که تا الان یه کلمه هم تملّق و دروغ و مبالغه ننوشته؟
  منظورت از رشوه همون دلارهای تخیّلیتونه که برای اونم مدرک پیدا نکردین دیگه.مگه نه؟
  کاش ازتون متنفّر بودم به جای این که انقدر دلم به حال تو و امثال تو بسوزه.ایران خودمون افتاده دست یه مشت رانت خوارو بی سواد و تو عصر اطّلاعات داریم تو همه چیز از آخر اوّل میشیم.اونوقت تو به فکر غزّه و لبنانی؟
  تنها رشد علمی ایران هم تو مقالات علمیه دانشگاههاییه که به قول طرفداران امات بیشترین بی بصیرتها در آنجا هستند که اونم داریم میبینیم چند نفر apply می گیرند و از ایران نمیرند.

  شنیدی که؟هرکس یک طرفه به قاضی میره،راضی بر می گرده.جمع کن بساط اسلامتو که فقط مخالفان محافظه کار مثل کواکبیانو آزاد گذاشته.حالا همینطور واسه خودت افاضه کن و پای صحبت هم فکرات از خودتو امات به به و چه چه کن.راستی!می دونی که؟وقتی امام حسین (ع) رو به شهادت رسوندن،در حمایت از حاکم اسلامیشون بود

 23. علی از قزوین گفت:

  دوستان عزیز در مورد نیروی انتظامی می خوام بگم که :سالها پیش قصد داشتم برم نیروی انتظامی و شاغل بشم.در مرحله گزینش و مصاحبه.3 بار رد صلاحیت شدم.با اینکه تمام شرایط لازم را داشتم.برام جالب بود که یک مردی که از بسیج معرفی نامه داشت و کریح القیافه بود و مشخص بود که از اطراف شهر است با قیافه سوخته در عرض کمتر از 1 ساعت به استخدام نیروی انتظامی در آمد.وقتی باهاش حرف زدم دیدم که دیپلم هم نداره .من را در آخر و بعد از 1 سال سر دواندن به دلیل وزن زیاد.یعنی 6 کیلو رد کردند.مشخصا افراد منطقی و معقول و باسواد و فهم خوب را هرگز در نیروی انتظامی استخدام نمی کنند. آنهایی که از دستشان در میروند و استخدام میشوند افراد محدودی هستند که شاید کمتر از 10 درصد نیروی انتظامی هستند.این 10 درصد همان افرادی هستند که در درگیری نیروی انتظامی با مردم.به مردم یاری می رسانند و سعی میکنند مردم بی دفاع را از محلکه نجات دهند.یادم است یکی از شاعره های بنام و شیرین سخن ایران که همکنون مسن هستند می گفتند که در روز زن به خیایان آمده بودند و نیروی انتظامی به مردم حمله کرد .. دو یا سه تا از این نیروها به ایشان و همراهانشان برای فرار از محلکه کمک کردند. البته در دو سال اخیر هم از این افراد خودم هم چندتاییشان را دیده ام. روی صحبت من با این افراد معدود و خدا ترس و دلسوز است. شما در دل ما جا دارید.

 24. ناشناس گفت:

  برای راهپیمایی باید جنبش برنامه داشته باشد مثل 25بهمن مثلا در اعتراض به کم بودن یارانه ها یا حذف یارانه شیر زمانی را باید تعیین کرد تا مردم بیایند و مسائل اقتصادی می تواند مردم را به حرکت در آورد

 25. آزاد مرد گفت:

  شما ها خیلی جالبید !
  همین افسر های بدبخت رو یادتون باشه تو راهپیمایی ها و اغتشاشات کشتید …
  فیلم هاش هم تا دلتون بخواهد موجود است .

 26. میر حسین گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است

 27. مصطفی گفت:

  من ساعت 7 رسیدم تقاطع ولی عصر و بهشتی .نکاتی رو که دیدم صادقانه می نویسم:
  مردم قابل توجهی در پیاده روها بودن و من حقیقتش اینقدر حضور مردم را انتظار نداشتم.پیاده روی جلوی بیمارستان ارتش رو بستند و مردم رو به خیابون هدایت کردن .اجازه نمی دادن مردم برن بالا(طرف ونک) ما مجبور شدیم برگردیم پایین یه خانم به مامورا گفت شهر تعطیل شده یکی از نیروهای انتطامی میخواست خشونت به خرج بده که دوستش مهارش کرد.رفته رفته برتعداد مردم افزوده می شد.خانم ها به شوخی می گفتن همه اومدن خرید.من ندیدم کسی شعاری بده.مامورا خیلی زیاد بودن و عصبی.چون مردم کاری نمی کردن که اونا تحریک بشن ولی لباس شخصی های موتور سوار ویراژ میدادن و قصد تحریک داشتن .مردم هم نگران و درعین حال احساس غرور داشتند به همدیگه تبسم می کردن.یه پیرمردی به شوخی ازمن پرسید آمریکا حمله کرده؟!!(اشاره اش به حضور سنگین نیروهای امنیتی بود) جوانی از نیروهای لباس شخصی در پیاده رو مستقیما از مردم فیلمبرداری می کرد.یکی از جوانان انقلابی هم از فاصله چند متری از ماموران فیلمبرداری می کرد و بچه های دیگه طوری ایستاده بودند که اون راحت فیلمبرداری بکنه. اتوبوس ها پر بود از مردم خیلی ها خسته می شدند و می خواستن مقداری از مسیر رو با اتوبوس بروند.تو ایستگاه ها مردم بیرون و درون اتوبوس به همدیگه علامت پیروزی نشون می دادن.مامورها با تحکم مغازه ها رو تعطیل کردن یه آبمیوه فروش حسابی کار کرد . مجموع مشاهدات من از میزان حضور مردم بیانگر این است که جنبش اعتراضی ملت ایران روز بسیار موفقی را داشت و دیر یا زود به پیروزی خواهد رسید.

 28. ایمان گفت:

  سلام.به نظر من این حرکتا خوبه ولی واقعا ثمره این حرکتا میتونه در انتخابات ریاست جمهوری دور بعد خودشو نشون بده وگرنه فعلا اثر خاصی نداره.پس تا انتخابات اینده انشااله

 29. حسین جعفری گفت:

  آقای رهبری راه پیمایی ساده ترین حقی است که در قانون اساسی به آن اشاره صریح شده است. شما که یک لشکر را برای مقابله با ما به خیابان ها می فرستید، مجوزتان کدام است. یا صریحا اقرار کنید که شما این قانون اساسی را بهیچ عنوان قبول ندارید و درصدد تدوین قانون اساسی تازه ای هستید، یا این اندازه مرتب نفرمایید من بدعث گزاری نمی کنم. من قانون شکنی نمی کنم. من به عنوان یکی از شهروند های این مملکت حق ندارم ازشما که رهبر هستید بپرسم به چه مناسبت من نمی توانم به خیابان رفته و دست به یک راهپیمانی بزنم که نه توهین به اسلام است، نه اسلحه حمل می کنم و نه به کسی فحش می دهم درحالی که باید هزاران فحش بدهم به خاطر کارهای که کرده و اصولی که مراعات نکرده است. شما برای من چه پاسخی دارید. آیا سخنگویی در این بیت عریض و طویل شما هست که به این عریضه من پاسخ دهد؟ شما مسئول هستید که به این پرسش من پاسخ دهید. این حق من است که ازشما بپرسم چون بخشی از بیت المال که متعلق به من است برای شما و کارهای شما وحفظ و نگهداری شما صرف می شود. پاسخ مرا از طریق همین نشریه بدهید. شما چگونه رهبری هستید؟ هربر باید جوابگو باشد به مجلس خبرگان که جوابگو نیستید اقلا به من که یک نفر از این ملت هستم پاسخ دهید. کهریزک هم نمیروم. من حقم را می خواهم. عجب گیری افتادیم ها. من که برای انتخاب شما بعنوان رهبر رای نداده ام اما اگر داده بودم والله تا حال ده بار درخواست می کردم اشتباه کردم، شما را نمی شناختم، رای ما را پس بده، ما را به خیر تو امید نیست، اقا سرجدم شرمرسان. حرف ازاین روشن تر و ساده تر؟ حالا شما هی به اطرافیان بفرمایید که تبلیغ کنند شما ها چه کاره اید آقا ازآن بالا ها انتخاب شده اند. یعنی به دل اینها انداخته اند که ایشان را با رای خود انتخاب کنند. من هم ازشما می پرسم حرف زدن که آسان است، شما ثابت کنید.

 30. ناشناس گفت:

  چرا به صورت پارتیزانی عمل نمی کنی؟ باید اینها را با جنگ و گریز خسته کنید. برای ما که بیشماریم حضور آسانتر از این افراد تا دندان مسلح است. بین مراکز راهپیمایی فاصله زیادی بگذارید تا برای آنها سخت باش که حضور فعالی داشته باشند

 31. ناشناس گفت:

  با خوندن نظرات به این نتیجه رسیدم که همه اینا رو یک نفر نوشته

 32. اصلاح طلب گفت:

  می خواستم بنویسم از وارثان یزید چه انتظاری دارید دیدم یزید هم پیش اینان رو سفید است به آقا امام حسین توسل کنید تا ان شاء الله مختارهای زمان به خونخواهی خون بی گناهان اقدام کنند و انتقام از ظالمان بدتر از یزید به سختی بگیرند

 33. مهدی گفت:

  یک عکس از راهپیمائی زیر لحافتان منتشر می کردید حتما از ترس لیاس شخصی ها نتونستید از دوربین موبایلتان استفاده کنید لعنت بر دروغ گو.
  لابد می ترسیدید یه بلائی سرتان بیاورند

 34. سلام گفت:

  آقا من تو راهپیمایی نبودم.اما نیدونم کی راست میگه؟؟واقعا متعجبم یکی راستشوبگه اونروز چه خبربود.من امتحان داشتم نیومدم.ولی حتما بعدی هارو میام.ولی در صورتی که مطمئن باشم مردم میان.جا اومدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟