سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مراسم تشییع پیکر شهید هدی صابر فردا برگزار می شود...

مراسم تشییع پیکر شهید هدی صابر فردا برگزار می شود

چکیده :مراسم تشییع پیکر شهید هدی صابر، روزنامه نگار زندانی و فعال ملی -مذهبی که پس از ده روز اعتصاب غذا صبح امروز جان سپرد، فردا ساعت هفت صبح از مقابل غسالخانه بهشت زهرای تهران تشییع می شود. ...


مراسم تشییع پیکر شهید هدی صابر، روزنامه نگار زندانی و فعال ملی -مذهبی که پس از ده روز اعتصاب غذا صبح امروز جان سپرد، فردا دوشنبه، ساعت هفت صبح از مقابل غسالخانه بهشت زهرای تهران تشییع می شود.

به گزارش خبرنگار کلمه، این مطلب را خانواده صابر اعلام کرده و از دوستداران وی و هواداران جنبش سبز برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آورده اند.

رضا هدی صابر روزنامه نگار، و فعال سیاسی که از زندانیان پس از انتخابات بود در پی اعتصاب غذا و حمله قلبی به شهادت رسید.

ماموران روز جمعه وی را به دلیل عارضه قلبی ناشی از اعتصاب غذا از زندان اوین به بیمارستان مدرس منتقل می کنند، اما سنگینی آسیب‌ قلبی ناشی از اعتصاب غذا چنان بوده است که وی تحمل این آسیب را نداشته و برای همیشه آزاد شد.

پزشکان بیمارستان مدرس معتقدند علت مرگ وی علاوه بر اعتصاب غذا سهل انگاری مقامات زندان در انتقال به موقع به بیمارستان بوده است.

هدی صابر و امیرخسرو دلیر ثانی دو فعال ملی – مذهبی در پی شهادت هاله سحابی اعلام کرده بودند که در اعتراض به فاجعه روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه ۹۰ و تهاجم منجر به مرگ فرزند اول سحابی بزرگ که مادرصفت و خواهرگونه در خدمت مردمان و آسیب دیدگان وقایع دو سال اخیر میهن بود، از‌ غروب پنجشنبه ۱۲ خرداد ماه در بند ۳۵۰ زندان اوین بدون طرح هیچ گونه مطالبه و خواسته شخصی، دست به اعتصاب غذای‌تر می‌زنیم.


8 پاسخ به “مراسم تشییع پیکر شهید هدی صابر فردا برگزار می شود”

 1. علی رئیسی گفت:

  شهادت برای پایبندی به اعتقادات و آرمانها بزرگترین نمود انسانیت در کالبد بشر میباشد.امیدوارم روح شهدامون با راهپیمایی امروزمون شاد شده باشه.

 2. ناشناس گفت:

  انالله و اناالیه راجعون

 3. محمد گفت:

  خدا خدایا تومیگفتی که کاخ نشینان نا بود میشوند .خدایا تو میگفتی فرعونیان نابود میشوند خدایا پس به قول خود عمل کن .

 4. ناشناس گفت:

  خدا رحمتشون كنه

 5. ناشناس گفت:

  همه میان و میرن…مهم نقشی است کز ما بازماند…روحش شاد

 6. ناشناس گفت:

  با توان و امید و صبر و توکل به خدای شریعتی و بازرگان و چمران می ایستیم و از مرگ در راه حق که زندگی جاوید است نمیهراسیم.راه چمران و هاله سحابی و هدی صابر همیشه پرشکوه و رو به پیروزی است.

 7. ناشناس گفت:

  من هميشه گفتم خدا خيلي وقته باروبنديلشو جمع كرده و از اين مملكت رفته

 8. ناشناس گفت:

  این دژخیمان فقط با گزینه نظامی حذف میشوند.ناتوبایدپادگانهای سپاه به خصوص پادگان قدس و خیابان پاستوررابمباران کندتاکمی ترس وجودشان راپرکند