سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تسلیت دفتر تحکیم به مناسبت درگذشت مهندس عزت الله سحابی...

تسلیت دفتر تحکیم به مناسبت درگذشت مهندس عزت الله سحابی

چکیده :عزت‌الله سحابی برای ایران و ایرانی همچون پدری دلسوز و غم‌خوار بود. غمی که دمی او را وا نگذاشت. و در این راه همچون سایر همگنان خود متحمل رنج ها و شکنجه های فراوان حاکمان جائر و ظالم شد. زندان‌ها و شکنجه‌گاه‌هایی که شیره جانش را مکید، اما ذره‌ای از ایمان، اخلاص و مروت و مدارای او...


به مناسبت درگذشت مهندس عزت الله سحابی، فعال سیاسی و مطبوعاتی با سابقه ایران، دفتر تحکیم وحدت طی بیانیه ای در سوگ این “الگوی آزادگی”،ضمن تسلیت به خانواده آن مرحوم و آزادیخواهان ایرانی، از کلیه دانشجویان و دانشگاهیان دعوت کرد که آخرین وداع با آن مرحوم را هر چه باشکوه‌تر برگزار کنند.

در بیانیه دفتر تحکیم وحدت همچنین آمده است “عزت‌الله سحابی از تبار نیکان و پاکان بود. ایران دوستی، پافشاری بر حق مردم، اخلاق و دین‌مداری را از پدر بزرگوارش دکتر یداله سحابی به ودیعه ستانده بود و همچون او تا دم واپسین نیز بر سبیل حق پای فشرد. او الگویی تام و تمام بود برای سیاستمدارانی که پا بر حق مردم می‌گذارند، آنانی که با جبن و ترس آمیخته‌اند و آنان که با رفتار و گفتار خود ایران زمین را آماج تیر بلا کرده‌اند. سحابی نفس و صدای مرحوم طالقانی و مهندس بازرگان بود در زمانه ما.”

متن این بیانیه، به گزارش ادوار نیوز به شرح زیر است:

درگذشت مهندس عزت‌الله سحابی بار دیگر چشم‌ها را گریان و کام‌ها را تلخ کرد. پر گشودن و آزادی آزادمردی چون او، امروز تمام ایرانیانی که دل در گرو آزادی و آزادگی دارند را در غم و ماتم فرو برده است.

دریغ که دیگر پیر اخلاق در سیاست، مومن در تقوا و دیانت، الگوی بی‌بدیل مروت با دوستان دور و نزدیک و مدارای با دشمنان هر چند پلید و آموزگار صبر و پایداری اینک در میان ما نیست. او که سراسر عمر پر عزت خود با نیک‌نامی زیست و همو که چشم و چراغ دانشجویان و دانشگاهیان آزادیخواه و الگویی تمام عیار برای آنان بود.

عزت‌الله سحابی برای ایران و ایرانی همچون پدری دلسوز و غم‌خوار بود. غمی که دمی او را وا نگذاشت. و در این راه همچون سایر همگنان خود متحمل رنج ها و شکنجه های فراوان حاکمان جائر و ظالم شد. زندان‌ها و شکنجه‌گاه‌هایی که شیره جانش را مکید، اما ذره‌ای از ایمان، اخلاص و مروت و مدارای او نکاست.

عزت‌الله سحابی از تبار نیکان و پاکان بود. ایران دوستی، پافشاری بر حق مردم، اخلاق و دین‌مداری را از پدر بزرگوارش دکتر یدالله سحابی به ودیعه ستانده بود و همچون او تا دم واپسین نیز بر سبیل حق پای فشرد. او الگویی تام و تمام بود برای سیاستمدارانی که پا بر حق مردم می‌گذارند، آنانی که با جبن و ترس آمیخته‌اند و آنان که با رفتار و گفتار خود ایران زمین را آماج تیر بلا کرده‌اند. سحابی نفس و صدای مرحوم طالقانی و مهندس بازرگان بود در زمانه ما.

اینک اما مایه فخر ایران زمین به سرای باقی شتافته، مگر بازماندگان طریقت پر عزت او را دنبال کنند و با ظلم و استبداد بستیزند تا همچون او نام نیکی‌ در این دنیای فانی و پاداش نیکوتری در سرای باقی برای خود فراهم آورند. درود و رحمت رضوان حق بر آن عزیز سفر کرده باد…

دفتر تحکیم وحدت ضمن تسلیت درگذشت سوزناک مهندس عزت‌الله سحابی به خانواده بزرگوار ایشان، نیروهای ملی-مذهبی و سایر آزادیخواهان ایرانی از کلیه دانشجویان و دانشگاهیان دعوت می‌کند که آخرین وداع با آن مرحوم را هر چه باشکوه‌تر برگزار کنند.

دو چیز حاصل عمر است نام نیک و ثواب

وز این دو در گذری کلّ من علیها فان

دفتر تحکیم وحدت

نهم خردادماه نود


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.