سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اطلاعیه فرزندان میرحسین به مناسبت رحلت حاج میراسماعیل موسوی، پدر میرحسین موسوی...
» میر اسماعیل موسوی، پدر میرحسین، در آرزوی دیدار فرزند، دیده از جهان فرو بست

اطلاعیه فرزندان میرحسین به مناسبت رحلت حاج میراسماعیل موسوی، پدر میرحسین موسوی

چکیده :دلهره ای از رنج مدام روزگارمان نیست که می دانیم مردان پاک خدا را هجرت از جهان خاکی به دنیای باقی سعادتیست و رها شدن از بند قفس آرزویی طولانی. می دانیم که راست قامتان جاودانه تاریخ خواهند بود. شگفت است تاریخ که مدام تکرار می شود. اندوه هجران پدر و فرزند رسم روزگار است که در طول تاریخ یوسف از یعقوب جدا کرده است و همان زمانه هم یوسف ها از چاه به بیرون کشیده است و موسی ها به دامان خانواده برگردانده است. امید که سیاهی و تاریکی رنگ ببازد و گلباغ کشور، سبز و آباد گردد....


میرحسین هاردادی؟ نیه گلمیر؟

حاج میر اسماعیل موسوی پدر میر حسین موسوی  دارفانی را وداع گفت. پدر میرحسین موسوی پدر بزرگ  شهیدان علی و ابراهیم  موسوی  پس از  حصر و بازداشت خانگی  میرحسین مدام سراغ فرزند خود را می گرفت چرا که پیش از آن به صورت منظم با ایشان ملاقات داشت، مقارن ظهر امروز به ملکوت اعلی پیوست. میرحسین در تمام بیش از  ۴۵ روزی که در حصر و بازداشت  خانگی به  سر می برد تنها یکبار  آن هم در شرایط  زننده امنیتی با حضور انبوهی از ماموران امنیتی  در داخل خانه میراسماعیل موسوی و  سه مامور امنیتی مرد  و یک مامور زن برای خانم رهنورد در اتاق پدر پیر میرحسین توانست ایشان را  ملاقات کند. به طوری که  پدر میرحسین نیز متوجه غیر عادی بودن این مساله شده بود.

به همین مناسبت فرزندان آقای موسوی اطلاعیه ای صادر کردند. به گزارش کلمه متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

حاج میر اسماعیل موسوی پدر بزرگمان، پدر میر حسین موسوی در آرزوی دیدار فرزند، دیده از جهان فرو بست.

پدر میرحسین موسوی امروز ظهر در منزل خود دار فانی را وداع گفت و به رحمت خدا پیوست. وی در آرزوی دیدار فرزند خود این چهل و پنج روز را در حالتی شبیه احتضار می گذراند و هر روز سراغ میرحسین را از همسر خود می گرفت. فرزندان میرحسین موسوی و بقیه اقوام وی به خاطر کهولت سن او در جواب سوال های مداومش، در مورد نبود میرحسین موسوی که هر هفته به دیدار پدر می رفت و هر روز تلفنی جویای حال پدر خود بود می گفتند که پدرمان به مسافرت رفته است و به زودی بر می گردد و گاهی برای رفع دلتنگی های پدربزرگ پیر یکی از پسران دیگرش از جانب میر حسین موسوی حالش را می پرسید. احوال پرسی ای که با سکوت دردمندانه و معنا دار او روبرو می شد.

مردی که خانه پاکش باغ روییدن پاکترین و خالص ترین فرزندان این خاک و بوم شد و سفره پاک و پر از روزی حلالش و عبادتهای شب و روزش سالهای سال بهشتی زمینی را پدید آورده بود که جان و دل در باغ آسمانیش آرام می یافت. مردی که ستون معنوی خانواده خود بود.

اکنون با کوله باری از درد و حرمان با داغ نوه های گلگون کفنش، ابراهیم شهید دوران پر افتخار دفاع مقدس و علی شهید راه سبز و همیشه پیروز آزادی، دو برادر به خون خفته  یکی در صحرای کربلایی جبهه ها و  دیگری  در عاشورای سرخ تهران و نیز در هجران و اندوه فرزند و عروسش که به ناحق و به جفا و تنها برای فریاد حق طلبی و آزادی خواهی اسیر ظالمان گشته اند، دار فانی را وداع گفت. دل پاکش با صبر و رضایت عجیبی که همیشه چهره نورانیش را مصفا می نمود، آرام گرفت. او ایوب خانواده بود. و پدرمان نیز ایوبی و راستی، از او فراگرفته بود ، که البته اجر مومنان و آنها که تنها گفتند لا و حاضر نشدند بنده غیر خدا شوند با خداوند متعال است و هو ارحم الراحمین.

دلهره ای از رنج مدام روزگارمان نیست که می دانیم مردان پاک خدا را هجرت از جهان خاکی به دنیای باقی سعادتیست و رها شدن از بند قفس آرزویی طولانی. می دانیم که راست قامتان جاودانه تاریخ خواهند بود. شگفت است تاریخ که مدام تکرار می شود. اندوه هجران پدر و فرزند رسم روزگار است که در طول تاریخ یوسف از یعقوب جدا کرده است و همان زمانه هم یوسف ها از چاه به بیرون کشیده است و موسی ها به دامان خانواده برگردانده است. امید که سیاهی و تاریکی رنگ ببازد و گلباغ کشور، سبز و آباد گردد.

پدر بزرگ مهربان و مظلوممان را به خدا می سپاریم و امیدواریم در کنار آنها که دوستشان می داشت و در کنار انبیا و اولیای و در جوار قرب و رحمت الهی آرام گیرد که وعده الهی حق است.

و قضی بینهم باالحق و قیل الحمد لله رب العالمین

دختران میرحسین موسوی

قابل ذکر است که به علت نسبت دور خانوادگی رهبری با میر اسماعیل موسوی خامنه، پدر میرحسین، و نیز جایگاه خاص مرحوم در خامنه ، در دوران انقلاب، آقای خامنه ای مدتی در خانه ایشان پناه داشتند و در همین خانه که پدر آقای موسوی در فقدان پسرش جان سپرد زندگی می کرد.


637 پاسخ به “اطلاعیه فرزندان میرحسین به مناسبت رحلت حاج میراسماعیل موسوی، پدر میرحسین موسوی”

 1. جلال.ا گفت:

  تسلیت برای سبز اندیشان

 2. alireza گفت:

  سلام.با عرض تسلیت و آرزوی سلامتی و صبر برای شما و خانواده محترم.

 3. رزمنده دفاع مقدس به حسین گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  واقعا حق با توست!! قلمهایمان بشکند که ننوشت بر یاران خمینی چه گذشت!! بشکند قلمی که فراموش کرد که چه کسانی با فتح باب احکام مولوی و ارشادی و……. خون به دل امام(س) کردند! بشکند قلمی که فراموش کرده باشد که امام(س) در دفاع از نخست وزیر در خط خود، آنچنان جانانه دفاع کرد که رئیس جمهور وقت با ایشان به بن بست کشیده شد!! بشکند قلمی که فراموش کرده باشد که چطور با بصیراتان نمونه 89، خون به دل امام(س) کردند و مفتخر به گرفتن لقب اسلام آمریکایی از سوی حضرت امام(س) شدند ولی اکنون…..! بشکند قلمی که فراموش کند که چطور در زیر هجمه سنگین جناح ولایتمدار! شما در دهه شصت، میرحسین امام(س) مجبور به استعفا میگردد ولی حضرت امام(س) با عتاب و خطاب مانع از استعفای آن نخست وزیر محبوب خویش و رزمندگان میگردد و اجازه نمیدهد بر خلاف میل جناح پر فریب شما، میرحسین امام(س)، از چرخه خدمت صادقانه به کشور حذف گردد! بکشند قلمی که فراموش کند امام(س) در همان نامه ذکر میکند که از آنجان که من به شما علاقمندم، عند المقلات مطالبی هست که …..! بشکند قلمی که فراموش کند بیش از 4 ماه بعد از استعفای سید بزرگوار موسوی حضرت امام(س) مجددا جانانه از فزرند برومند خود دفاع میکند! بشکند قلمی که فراموش کند موسوی شاخص خط امام(س) و عشق شهدا و عرفای ناب جنگ بود! بشکند قلمی که فراموش کند، خیانت قوم شما را در دهه شصت و همینک در عبور از حضرت امام(س) آن هم با گستاخی و جسارت دیده شده از آنان چون دهه شصت…! برادر گرامی! گفتی، پس خوب گوش کن!! باور ندارم همرزم باشی و این همه دچار فراموشی ….شده باشی! نه! این سخنان، کلام یک رزمنده دهه شصت نیست این کلام شما عاریه ای ست از دیگران!! اینک من به شما میگویم: با کلام عاریت گرفته از دیگران، لطفا بس کنید و این همه خون به دل امام(س) و نخست وزیر محبوب امام(س) نکنید!

 4. پسر ايران گفت:

  تسليت به خانواده مير حسين موسوي و ما هم در داغ پدر بزرگ خود شريك بدانيد.

 5. مسعود گفت:

  از طرف خودم و خانواده ام به آقای موسوی تسلیت می گویم و البته شرمنده ایم که کاری برای ایشان نکرده ایم

 6. حسین - تهران گفت:

  خدایش بیامرزد که بزرگوارانه زیست

 7. بی شماران گفت:

  ملت ایران را در غم خود شریک بدان میر عزیز

 8. محسن از اراک گفت:

  با عرض تسلیت

 9. مهدی گفت:

  تسلیت عرض میکنم-درود خدا بر ایشان

 10. ناشناس گفت:

  خدا به این خانواده برکت بدهد که یرای ایران اینقدر فداکاری نموده اند.

 11. omid گفت:

  خدایش بیامرزد این مرد پاک ایران زمین ،
  رحمت خدا بر او باد به امید فردای آزاد و سبز….

 12. omid گفت:

  خدایش بیامرزد

 13. کککک گفت:

  تسلیت

 14. ناشناس گفت:

  باعرض تسلیت به میر حسین موسوی انشا ا000 غم اخرتون باشه

 15. ناشناس گفت:

  خدا ان شاءالله از سر تقصیرات همه بگذرد و آن مرحوم را غریق رحمت کند

 16. فرزند میرحسین گفت:

  به نوبه ی خودم و از طرف مردم سبز شیراز این حادثه تلخ رو به رهبرمون میرحسین عزیز و خانواده ی محترمشون تسلیت میگم
  میر حسین عزیز بدون این اتفاق ها مارو استوار تر کرده.
  یا حسین میرحسین

 17. روزبه گفت:

  خدا رحمتشان کند
  روحش شاد
  یا حسین میر حسین

 18. جواد گفت:

  مهندس میر حسین عزیز تسلیت ما خامنه ایها را بپذیر.روحشان شاد

 19. شيعه گفت:

  خانواد مكرم موسوي، تسليت ما را پذيرا باشيد. و بدانيد خدا با صابرين است و ظلم پايدار نخواهد ماند چرا كه وعده خداوند رب‌العالمين است.

 20. آزاده گفت:

  انا لله و انا الیه راجعون
  سحر نزدیک است. صبر و استقامت و سلامت را برای آن خاندان بزرگ مسئلت دارم.

 21. ناشناس گفت:

  مير حسين عزيز
  پيام تسليت خانواده شهيد من را نيز بپذير

 22. ناشناس گفت:

  به همان خدا كه پير سبز ايران را كه شال سبز در عكسش كاملا مشخص است به نزد خود برد مي سپارم كه هرچه سريعتر اين يزيديان زمان را از پاي دربياورد..

 23. ناشناس گفت:

  سلام بر مرد شجاع رييس جمهور محبوب ايرانيان جناب آقاي مير حسين موسوي
  خدا باران رحمتش را بر روح پدر گرميتان مستدام گرداند.
  به اميد ايراني آزاد و با اخلاق

 24. ناشناس گفت:

  سلام و صلوات بر روح بزرگ و پاک پدر مهندس موسوی عزیز
  با عرض تسلیت خدمت میر حسین عزیز رییس جمهور سبز و مردمی ایرانو خانواده محترمتان.
  اندکی صبر سحر نزدیک است.

 25. ali گفت:

  میر حسین خدا از سر تو نگذرد چرا که هر روز عزیز تر میشی محبوب تر میشی و دوست داشتن تورا دیگر نمیتوان انکار کرد فکر میکردم جو گیر شدم اما میبینم عاشق امیر کبیر ایرانم هستم

 26. ناشناس گفت:

  به میر حسین و خانوده اش تسلیت میگویم. خدا بیامرزتش.
  یا حسین میر حسین

 27. اسماعیلی گفت:

  درگذشت پدر بزرگ سبز
  راتسلیت عرض می کنم

 28. ناشناس گفت:

  سلام بنده بعنوان برادر شهید و جانباز و رزمنده دوران دفاع مقدس به برادر ارجمند مهندس موسوی و خانواده محتذم ایشان تسلیت عرض می نمایم به ایران عزیز امروز داغدار تمام فجایع 1.5 سال گذشته است و بدا بحال روسیاهان تاریخ ایا امیر کبیر در تاریخ ماند یا کسانی که اورا کشتند به هر حال ظلم و جنایت ماندگار نیست چیزی که میماند صداقت و پاکی و درستی است که خداوند ان را در وجود قلب تمام ازادگان قرارداده ایا امروز اسرای ما ازاده نیستند تاریخ در باره این ناجوانمردیها قضاوت خواهد کرد هرچند تمام خیانتها تهمتها و دروغها بنام دین انجام می شود بارالاها بحق مظلومین خودت هر چه زودتر حق را پیروز وامام زمان را به فریاد مستضعفین برسان امین یا رب العالمین

 29. شهرام گفت:

  تسلیت ما را پذیرا باشید

 30. ugd lvhnd گفت:

  سلام ودرود بر کلیه آزادگان جهان

 31. reza گفت:

  تسلیت به رهبر سبزاندیشم

 32. زهرا سبز گفت:

  قابل ذکر است که به علت نسبت دور خانوادگی رهبری با میر اسماعیل موسوی خامنه، پدر میرحسین، و نیز جایگاه خاص مرحوم در خامنه ، در دوران انقلاب، آقای خامنه ای مدتی در خانه ایشان پناه داشتند و در همین خانه که پدر آقای موسوی در فقدان پسرش جان سپرد زندگی می کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!خدایاااااااااااااااااااا
  خدااااااااااااااااااااااا
  دست مریضاد!به خامنه ای رهبر!!

 33. زهرا گفت:

  تسلیت میگم … عمیقا متاسف شدم . خدا رهبر سبزمون و خونوادش رو از شر اینا نجات بده . صبرتان مستدام …

 34. جمعی از سبز اندیشان رامیان گفت:

  تسلیت به رهبر سبزاندیشمان
  جمعی از سبز اندیشان رامیان

 35. neda گفت:

  تسلیت .

 36. همزبان گفت:

  گویی یکبار دیگر یتیم شدم .خانواده معظم موسوی این مصیبت بر شما و همه ما سبز دلان ایران زمین تسلیت باد

 37. همصدا گفت:

  واقعآ تسلیت میگم میرحسین عزیز خدشو فدایی ملت ظلم پذیر ایران کردملتی که روزبروز ظلم پذیرتر میشه