سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش فرزندان رهنورد و میرحسین به ملت از ملاقات سه شنبه با پدر و مادر...

گزارش فرزندان رهنورد و میرحسین به ملت از ملاقات سه شنبه با پدر و مادر

چکیده :پس از اتمام این ملاقات محدود و غیر طبیعی از ما مصرانه خواسته شد که در این باره کاملا سکوت کنیم. فشار نیروهای امنیتی برای مسکوت نگه داشتن این موضوع برای ما ابهام برانگیز است. انگیزه ها و دلایل پنهان و آشکار و استفاده های احتمالی از آن هر چه باشد اجبار زندانبانان برای تن دادن به این ملاقات پیروزی بزرگی برای مردم ایران است. ما همچنان بر غیر قانونی بودن این حصر و محدودیتهای اعمال شده تاکید داریم. ما نزدیک دو سال است که دوشادوش هم این راه را پیموده ونگاه امیدوار خود را به فرداهای روشن سبز دوخته ایم از این رو وظیفه خود دانستیم که شما خواهران و برادران عزیز را نیز در جریان این ملاقات قرار دهیم و سکوت در مورد این ملاقات را بیش از این صلاح ندانستیم....


نزدیک به یک ماه پس از بازداشت مهندس میرحسین موسوی و همسرش، زهرا رهنورد، فرزندان آنها در نامه‌ای خطاب به مردم، ضمن تشکر از همراهی آنها، از دیداری که سه شنبه گذشته با پدر و مادرشان داشته‌اند، خبر دادند و تاکید کردند که انگیزه‌ها و دلایل پنهان و آشکار و استفاده‌های احتمالی از این دیدار برنامه‌ریزی‌شده، هرچه باشد، اجبار زندانبانان برای تن دادن به این ملاقات، پیروزی بزرگی برای مردم ایران است. آنها در عین حال بر غیر قانونی بودن این حصر و محدودیتهای اعمال شده تاکید کردند.

به گزارش کلمه، فرزندان میرحسین و رهنورد در این نامه تصریح کرده‌اند که ملاقاتشان با پدر و مادر تحت کنترل شدید امنیتی و همراه با جلوگیری از طرح مسائل سیاسی بوده، و در عین حال به درخواست غیر قابل قبول نیروهای امنیتی برای سکوت درباره‌ی این ملاقات اشاره کرده‌اند. آنها در عین حال با تاکید بر اینکه نزدیک دو سال است که دوشادوش مردم این راه را پیموده‌اند، اعلام کردند که وظیفه‌ی خود می‌دانند مردم را نیز در جریان این ملاقات قرار دهند و معتقدند سکوت بیش از این در این باره به صلاح نیست.

به گزارش کلمه، متن کامل نامه فرزندان میرحسین و رهنورد خطاب به ملت به شرح زیر است:

دوستان، هم اندیشان و یاران عزیز ما

پیش از هرچیز نگرانی، دلسوزی همراهی و پرس و جوهای شما را قدر می دانیم و سپاسگزار مهربانی و بزرگواری های شماییم.

اکنون که این نامه را به شما می نگاریم از حصر والدین ما نزدیک به یک ماه می گذرد. در این یک ماه برای ما مشخص نبود که آنها روزگار خود را کجا وچگونه می گذرانند. اکنون هم برایمان مهم نیست آنها زندانی خانه بن بست اختر در پاستورند یا در حشمتیه، یا در خانه امنی در دماوند یا هرجای دیگر. مهمتر این است که زندان مختصات و تعریفاتی دارد و آن قطع ارتباط کامل اسیر از فضای بیرون است، زندان را نیروهای مسلح در دست دارند.

پس از هفته ها بی خبری مطلق، روز سه شنبه مورخ ۸۹/۱۲/۱۷ طی تماس های جداگانه تلفنی مقامهای امنیتی با خاله و عمویمان، آنها جهت توضیحات احضار شدند. اتفاقی مشابه برای تنها یکی از ما دختران نیز افتاد. در این ملاقاتهای امنیتی، گفته شد که امکان دیدار با والدین برای تنها او ممکن شده است. به خاله و عمو نیز این پشنهاد ارائه می شود که مورد قبول قرار نمی گیرد. پیشنهادی، هم شک برانگیز بود و هم خوشایند. به راستی بعد از اینهمه شایعات دردناک کدام دختریست که بتواند پس از اینهمه تلخی فراق از پدر و مادر دربرابر این پیشنهاد هرچند مشکوک مقاومت نماید. گل هم با اصرار آنها خریده شد وعازم دیدن پدر و مادر شدیم.

بعد از گرفتن قول و قرار و تاکید بر مطرح نکردن مباحث سیاسی وارد خانه ای که در پاستور بود شده و پس از گذشتن از حیاط این خانه که پر از نیروهای امنیتی و ونی با شیشه های سیاه بود وارد تنها اتاق خانه شدیم. پدر و مادر را که مشخص بود که از این ملاقات بی خبر بودند با هیجانی غیر قابل وصف در آغوش کشیدیم. همان صورت مهربان و پراز لطف پدر.همان آرامش ناشی از حضور مادر.

آزار دهنده تر از ده جفت چشم نیروهای امنیتی که از دیوار شیشه ای مارا زیر نظر داشتند، فرد امنیتی بود که حق به جانب و گویی که جزوی از اعضای خانواده است میان ما نشسته بود و با اظهار نظرها ادامه حرفها را به دلخواه خود خاتمه می داد.

در این ملاقات کوتاه امنیتی نکات قابل توجهی وجود داشت. یکی ضیافت شاهانه ای بود که با میزی پر از میوه وچای و نوشیدنیهای متنوع صورت گرفته بود و این نگرانی را القا می نمود که به احتمال قریب یقین برای مقصودی تبلیغاتی آماده شده.

پدر با حساسیت ویژه ای تاکید کرد که روز بیست و پنجم بهمن، یعنی آغاز بی خبری ما از آنها در یورش ماموران امنیتی به خانه بسیاری از اسناد و مدارک دوران نخست وزیری که نمی بایست جز دست ایشان باشد به همراه حجم قابل ملاحظه ای از اوراق و کتاب ها وسی دی ها مادرم که محصول یک عمر تلاش و تدریس در دانشگاه های هنری بوده است ضبط گردیده است. در این یورش شخصی ترین اشیا خانه از جمله آلبوم های شخصی نیز مورد بازرسی قرار گرفت. اما با این همه مطمئن شدیم که پدر و مادر جدی تر از گذشته بر عهد خود با مردم وفادارند.

پس از اتمام این ملاقات محدود و غیر طبیعی از ما مصرانه خواسته شد که در این باره کاملا سکوت کنیم. فشار نیروهای امنیتی برای مسکوت نگه داشتن این موضوع برای ما ابهام برانگیز است. انگیزه ها و دلایل پنهان و آشکار و استفاده های احتمالی از آن هر چه باشد اجبار زندانبانان برای تن دادن به این ملاقات پیروزی بزرگی برای مردم ایران است. ما همچنان بر غیر قانونی بودن این حصر و محدودیتهای اعمال شده تاکید داریم. ما نزدیک دو سال است که دوشادوش هم این راه را پیموده ونگاه امیدوار خود را به فرداهای روشن سبز دوخته ایم از این رو وظیفه خود دانستیم که شما خواهران و برادران عزیز را نیز در جریان این ملاقات قرار دهیم و سکوت در مورد این ملاقات را بیش از این صلاح ندانستیم. ما خواستار رفع فوری این محدودیتهای غیر قانونی برای پدر و مادرمان، خانواده بزرگوار و محترم کروبی و تمام بیگناهان دربندیم و در کنار مردم ایران برای تحقق این خواست قانونی پایداری خواهیم کرد. ما هرگونه اطلاع و خبر جدید را همچون پدرمان از طریق سایت کلمه در زمان های مقتضی به اطلاع ملت شریفمان خواهیم رساند.

به امید آزادی تمام پرندگان از کنج قفس های بی نام و بازگشتشان به آغوش خانه و خانواده

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد


549 پاسخ به “گزارش فرزندان رهنورد و میرحسین به ملت از ملاقات سه شنبه با پدر و مادر”

 1. محمد گفت:

  یا ما سر خصم بکوبیم به سنگ یا او سر ما به دار سازد آونگ
  القصه در این زمانه پر نیرنگ یک کشته به نام به ز صد زنده به ننگ

 2. حضور میلیونی گفت:

  ۲۴ اسفند با حضور میلیونی حمایت کنیم تا موسوی را از دست ندادیم و تا حصر رهبرانمان را نشکستیم
  مکان: تمام ایران
  ساعت شروع: 4 بعد از ظهر، اتمام پایان شب
  تداوم در روزهای بعد: از همدیگر می پرسیم، روز بعد چون سیل می آییم
  مسیر: هر کوی و برزنی که هر سال حضور داشتیم
  استراتژی: تشکیل تجمعات کوچک و حرکت به سوی میدان اصلی منطقه یا محله
  …شعار: هر شعاری، باید شعار دهیم، میر و شیخ سبز را مبادا از یاد ببریم
  خشونت: نه، دفاع آری
  هدف: آزادی رهبران سبز، زندانیان سیاسی، آزادی تمام ایران

 3. نا شناس گفت:

  دوباره بوی پاکی وصداقت به مشامم خورد . سرچشمه زلال معرفت میرحسین موسوی و خانم زهرا رهنورد . به امید بازگشت به آغوش ملت .

 4. ناشناس گفت:

  از خدا و خشم خدا چه در این دنیا چه در آن دنیا بترسید … خدا با ماست ……..

 5. فروغ سبز گفت:

  دوستتان داریم تمام حق طلبان آفتاب پشت ابر نمیمونه

 6. یه دوس! گفت:

  سلام بر عزیزان/بنده شخصا طرفدار احمدی نژادم/خیلی انتقادها بهش وارده قبول دارم!اما خواهشی که دارم اینه که پای رهبر مملکتو وسط نکشید/در ضمن این دیدار خیلی که چه عرض کنم،کلا مشکوکه!!!!!!واحتمال کذب بودنش هست/یاعلی مدد

 7. ناشناس گفت:

  و این نیز بگذرد غمی نیست

 8. رضا گفت:

  باور نکنید! مهم این است که این ملاقات انجام شده است.

 9. ناشناس گفت:

  جمع کنید این کاسه کوزه ها رو. کدوم موسوی، کدوم کروبی؟! هم این دو تا مثل بید میلرزن هم فرد یا افرادی که این خبر رو روی این سایت قرار دادن. برید به جهنم

 10. elham گفت:

  درود و هزاران درود که هنوز هم پای عهد خود با مردم هستید.
  یا حسین میر حسین

 11. ناشناس گفت:

  يه موضوع مهم!!!!
  ممكنه توي آلبومهايي كه با خودشون بردن عكسهاي خانوادگي باشه و فردا پس فردا هم اونا را توي برگزاري فارس منتشر كنن و بعد بگن اينها ضد دين و ضد اسلامند مردم بايد به اين موضوع توجه داشته باشند.
  جاءالحق و زهق الباطل، ان الباطل كان زهوقا

 12. Farzin گفت:

  I Have a Dream Speech
  Martin Luther King’s Address at March on Washington
  August 28, 1963. Washington, D.C.
  .
  We must forever conduct our struggle on the high plane of dignity and discipline. We must not allow our creative protest to degenerate into physical violence. Again and again we must rise to the majestic heights of meeting physical force with soul force.

  شیوه و عزم بلند ما در مبارزه مى بایست تا ابد، مبتنى بر کرامت و اصول باشد. ما نباید اجازه دهیم تا اعتراض سازنده ما به خشونت فیزیکى انحطاط پیدا کند، باید که از نو به بلندى هاى شکوهمندى صعود کنیم که محل تلاقى نیروى مادى و نیروى دل است.

  من خواب دیده ام که روزى این ملت به پا مى ایستد و زندگى را با معناى حقیقى این اصل اعتقادى اش آغاز مى کند: «ما این حقیقت را بدیهى مى شماریم که همه انسان ها برابر خلق شده اند.»

  این امید ما است، …….. با این ایمان است که ما خواهیم توانست از دل کوه نومیدى و یاس جواهر امید را برون آوریم. با این ایمان است که ما قادر خواهیم شد ناهمخوانى هاى ملال آور ملت خود را به همخونى دل انگیز برادرى تبدیل کنیم. با این ایمان است که ما مى توانیم با یکدیگر کار کنیم، به همراه هم نماز گزاریم، به اتفاق هم مبارزه کنیم، با هم به زندان برویم، در کنار هم از آزادى دفاع کنیم و بدانیم که روزى آزاد خواهیم شد.

 13. امید گفت:

  سلام
  واقعا خسته نباشید بر پدر و مادر عزیز مان و رهبران به حق این مملکت الان که این متن را می نویسم اشک در چشمانم جاری است به امید آزادی همه دربندان این دیو صفتان و درود خدا و بندگان آنها بر موسوس و کروبی و همسران محترمشان

  از شهرستانهای بویراحمد و ممسنی

 14. فرزند دستفروش گفت:

  یه روزه خوب میاد که ما همو نکشیم،به هم نگاه بد نکنیم،با هم دوس باشیمو دس بندازیم رو شونه های هم،مثله کودکیا تو دبستان.آسمون به چه قشنگه کناره قبر سبزه،چمنه،هیچ مغزی نمیخواد در ره فقط اگه صبر داشته باشی حله.دست اجنبی کوتاس از خاک نگو اوووو کو تا فردا،اگه نبودم میخام یه قول بدی بهم که هر سربازی دیدی گل بدی بهش.اون وقت همه شنگولیمو همه چی عالیه فقط جای رفیقامون که نیستن خالیه

 15. امیر گفت:

  بادرودبه موسوی وکروبی و فرزندان شجاعشان.دوستان عزیزبانگاهی به تاریخ وحتی حوادث اخیرمنطقه بسادگی میشه فهمیدکه پیروزی درچنین رویدادهایی حتمیه چون بنظرمیاددیکتاتوری باحماقت عجین شدست واگه حرفم درست باشه برای شکست احمق تلاش نیاز نیست بلکه به صبرودرایت احتیاج داریم.البته یه نکته هم مهمه واون اینه که بنظرمیادازآنجایی که جمهوری اسلامی ازشروع باخیانت وسرکوب دوستان ونزدیکان درجدال بوده درضمینه بازیهای کثیف سرکوب وتهمت وازمیدان بدرکردن دیگران تجربه بیشتری داره واونایی که میگن باسیاستمداران کهنه کارطرفیم اشتباه میکنند.اینافقط کثیفتروطبیعتا احمقترند.حتی جنایتکارها هم بعدازمدتی آدمکشی به کارشون واردترمیشن آیااین دلیلی برقویترشدنشونه/بنابراین ماباصبربیشتربسادگی قادربشکستشان هستیم البته بدانیم قطعاخداباماست

 16. بسیجی ملت گفت:

  فارغ از همه حرفهای سیاسی ، گاهی محو تماشای این عکس می شوم . عکس یک آقا و یک خانم پیر . نمادی از همه پدرها و مادرهای ما . گاهی دیده اید : مردی آهسته می آید و زنی تقریبا همسن او گوشه چادر را با دستی و آرانج شویش را با دستی دیگر گرفته و شانه به شانه هم می آیند . این عکس مرا یاد مادر و پدر خودم می اندازد . احساس می کنم چنین اشخاصی نمی توانند دروغ بگویند . وقتی نصیحت می کنند ، از سر صداقت است . ممکن است دقیق نگویند ، اما پاکی و صداقت و خیر خواهی از سخنانشان می بارد . من مایلم در آینده چنین کسانی بر من حکومت کنند که دست کم از فحوایشان صداقت و سادگی می بارد و تن به همه راه کارهای قانونی می دهند . به من محبت می کنند ، بی آن که وانمود کنند بر من سرورند …

 17. زهرا گفت:

  پرنده رفتنی است پرواز را بیاموز!!

 18. امیر گفت:

  سرت سبز و دلت خوش باد

 19. سرباز هفتاد و شش ساله میر حسین گفت:

  میر حسین عزیز اگر امیر لشگر تو باشی من در این پیرانه سری هفتاد و شش ساله دوباره و دوباره و دوباره سرباز خواهم شد.

 20. mohamadd گفت:

  faghad ba esteghamat va tavakol be khoda mitavan in doran ra tahamol va separi kard. dorod bar mir hosseinnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 21. sara گفت:

  فقط اشک ریختم و خدا رو شکر گفتم……

 22. ! گفت:

  از بی اعتماد کردن مردم به رهبرانشون ترا چه سود!
  یا حسین میر حسین

 23. ت.س گفت:

  در جواب او ناشناسی که 22 اسفند ساعت 1:54 کامنت گذاشته میگم: وای به حال ملتی که از شناخته شدن بترسه. ما البته داد نمیزنیم: عسس بیا منو بگیر. اما حاضر به مخفی کردن صورتمان سیرتمان و باورهامون نیستیم.
  اما در مورد خبر دیدار دختر آقای موسوی با ایشان: خیلی خوشحال شدم که از نگرانی درامدند. خوشحال شدم که تا انموقع شکنجه نشده بودند….. اما یادمون باشه جنبش ادامه داره.تا ازادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی. تا غلبه بر دیکتاتور.تا انتخابات ازاد. تا حدف نظارت استصوابی و تضمین سلامت انتخابات…..
  با نظرات پزشک سبز صد در صد موافقم.
  ضمنا مهدی کروبی را از یاد نبرده ایم. او که با صداقتی بی نظیر, با افشای جنایات و تجاوز به فرزندان عزیز میهن, مصلحت را در پای حقیقت قربانی نکرد. به این روحانی شریف و راستگو درود میفرستیم. سبز میمانیم.
  اما در پاسخ به آرش که ساعت 4:22 روز 22 اسفند نظر گذاشته باید بگم: آرش جان. دست ملت خالی است. این یک جنبش مدنی است. طرف حسابش هم استبداد دینی. ما آهسته و پیوسته اما با فشاری سنگین پیش خواهیم رفت. فرهنگ سازی برای اعتراضات مدنی. نافرمانی مدنی. قدم بعدی ماست. کشاندن فاکتور اگاهی بخشی از فضای مجازی به سطح افکار عمومی داخلی نیاز مهمی است.
  هوشیار باشیم و به بازی روانی چون دیدار موسوی با فرزندش دلخوش نشیم.
  ضمنا نمیدونم چرا همه اش این فکر میاد تو کله ام که تاکید بر برده شدن اسناد نخست وزیری, در واقع تهدید جمهوری اسلامی از سوی هواداران موسویه. (نخست وزیر با تون سابقه, خصوصاً با توجه به فشارها و تهدیدات 20 ماه گذشته که این اسناد رو تو خونه اش نگه نمیداره.)در واقع گرا میدن اسنادی رو منتشر میکنند که میتونه برای حکومت گرون تموم شه. شما اینطور فکر نمیکنید؟

 24. وحید پسر گفت:

  سلام..نمیدونم چرا گاهی به یاد میر حسین و خانمش میفته اشکم سرازیر میشه…نمیدونم چرا اینقد دل نازک شدم…..از خودم بدم میاد….در هر صورت امیدوارم ظلم از بین بره و ما همچنان نوکری میر حسین رو بکنیم….

 25. تارا گفت:

  ما هستیم.یا حسین

 26. یک ایرانی گفت:

  با ارزوی ازادی سران حکومت از بند افکار کثیف

 27. ناشناس گفت:

  امام خمینی جدود ده ماه وچند روز در حصر خانگی بود بعد تبعیدشدند

 28. ناشناس گفت:

  خدا صبرشان دهد

 29. Zeinab گفت:

  Motessefam bartoon …..

 30. ناشناس گفت:

  شما مردم رو به بازی گرفتی بابا دیگه دوره این کارها گذشته-ولی چون براتون یه سرگرمیه مشکلی نیست مشغول باشید

 31. یه خس سبز گفت:

  با دم کرکس بازی کردیم و شاخ غول رو شکستیم….این پیروزی مبارک!
  اما این آزادی از حصر نشد….ما نیز فرزندان میر حسینیم……

 32. عاشق میرحسین گفت:

  یالثارات الحسین
  هیات من الذله

 33. m.m گفت:

  dameton garm be omid pirozihaie bishtar
  m.m

 34. بسیجی پشیمان گفت:

  پشیمانم ، پشیمانم، خدا از گناهانمان که در حق این ملت کردیم بگذرد، چشم ها را بسته بودیم و باتوم در دست گرفتیم، پشیمانم . آتش جهنم از آن من است. اگر بدانید زندگی ام چه به روزش آمده از آه مردم، از آه آن زن بی دفاع که چشم ها را بسته بودم و فقط حرف های سید تو گوشم بود که این ها دشمن این مرز و بومن. دشمن تویی سید تو…………

 35. صابر گفت:

  اندکی صبر و امید به آینده_پیروزی نزدیک است.

 36. ره گفت:

  اندکی صبر و امید به آینده_پیروزی نزدیک است.

 37. سعید گفت:

  تولدت مبارک بسیجی پشیمان

 38. ناشناس گفت:

  be omide azadi

 39. ناشناس گفت:

  ای میرعلمدار واقعاکه ازداگی وازاده بودن راازصاحب نامت امام حسین یادگرفتی درود برتو ونفرین برتمام خودفروخته های دنیاطلب.دوستت دارم

 40. ع.ر.ق گفت:

  درود بر تمامی سبز اندیشان
  درود بی پایان بر میر حسین عزیز و استاد گران خانم رهنورد و تمامی سبز اندیشان در بند آزادی
  گر صبر کنیم نوبت ظفر آید ، خدا با صابرین است . من به عنوان یک ایرانی سبز از شما خواهران خودم (فرزندان برومند میر حسن و استاد عزیز خانم رهنورد و شیر زنان ایران زمین ) بسیار بسیار سپاسگزارم که از حال و احوال این دو عزیز به مردم ایران زمین خبر دادید ، خبر سلامتی با صلابتشان را دادید به واقع این بزرگترین عیدی بود که در سالهای اخیر گرفته ام هر چند اصلا و اصلا هیچ عیدی احساس نمی کنم ولی به رسم معمول که سال عوض می شود امسال را مجبورا می گوییم عید ، حداقل برای من به هیچ عنوان عید نیست .عید زمانی ایست که تمامی ایرانیان در کنار یک دیگر به راحتی و با آزادی اندیشه زندگی کنند ، آن روز و تمامی روزهایش عید خواهد بود . در هر صورت این بزرگترین عیدی بود که در این سالهای اخیر به من داده شده است . به امید روزی که تمامی زندانیان سیاسی آزاد شود و در کنار خانواده خود وهمچنین درکنار خانواده بزرگ ایران سبز قرار گیرند که به واقع آن روز عید اصلی ما خواهد بود. حتی آرزو می کنم تمامی زندانبانان هم یک روزی ، هر چه زودتر از بند کینه و کینه توزی و …. و همچنین غیر خدایی آزاد شوند و به دامان پاک ایران سبز و اسلام باز گردند.
  و در ضمن امیدواریم هر چه زود تر از سلامتی شیخ شجاع ایران و همسر محترم شان باخبر شویم .
  پاینده باد ایران همیشه سبز

 41. شاهو گفت:

  باران نزدیک است

 42. سعید گفت:

  به بسیجی پشیمان تولدت مبارک عزیز

 43. ناشناس گفت:

  خوشحالی و شور و شعف همراهان !!!
  خوشحالی از چه؟
  از در بند بودن آزادی؟
  از کودتای وقیحانه؟
  راهی باید جست،فکری باید کرد،
  من غمگینم و تو نیز

 44. زنی هستم زمین گیر. گفت:

  به صبر کوش تو ای دل که حق رها نکند
  چنین عزیز نگینی بدست اهرمنی
  سلام من را به امیر لشکزر عشق و صفا برسانید. زنی هستم زمین گیر.

 45. ناشناس گفت:

  ان الله مع صابرین
  دورد بر شیر زن روزگا وابر مرد دوران به امید نابودی سیستم دیکتاتوری در سرتاسر جهان
  ولی باید دانست تا خودمان نخواهیم محقق نمیشود که بحق سرنوشت هیچ مردمی تغییر نمیکند مگر خود بخواهند

 46. سبزینه ی امید گفت:

  درود بر رهنورد ومیر عزیز . میر عزیز دوستت دارم آرزو میکنم هر جا هستی سلامت باشی . اصبروا ان الله مع الصابرین

 47. حامد گفت:

  فقط میتونم بگم خدارو شکر
  اشکام بند نمیان !!!!!
  به امید ایرانی سبز
  و به امید ازادی میرحسین عزیزمان

 48. ت.س گفت:

  به بسیجی پشیمان:
  میگن پشیمانی بهتر از افسوس خوردنه.
  یادمون باشه میرحسین گفت در جنبش ما هیچ کس شکست نمیخوره .
  راست گفت. پیروزی سبزها پیروزی همه است.
  به جمع سبزها خوش امدی هموطنم.

 49. علی از اصفهان گفت:

  انشالله به موقع خدمت حاکمان مستبد میرسیم باید هرچه زوتر زندانیان سیاسی ازاد شوند
  مژده میدهم که پیروزی در سال 90 حتمیست امیدوار باشید