سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پدر شهید عبادي: به جای انتشار مصاحبه های دروغین از من بر ضد موسوی و کروبی، قاتل را پ...

پدر شهید عبادي: به جای انتشار مصاحبه های دروغین از من بر ضد موسوی و کروبی، قاتل را پیدا کنند

چکیده :پدر ميثم به خبرنگار کلمه گفته است :« راستش را بخواهيد مدتهاست براي پي گيري وضعيت پرونده پسرم به دادگاه يا دادگستري نرفته ام معلوم است كه نمي خواهند به اين پرونده ها رسيدگي شود. باور كنيد هر بار كه به دادگاه يا دادستاني مي روم آن قدر با من بد برخورد مي كنند كه خيلي اوقات گريه ام مي گيرد...


اصغر عبادی، پدر شهید ميثم عبادی می گوید:« راستش را بخواهيد مدتهاست که براي پي گيري وضعيت پرونده پسرم به دادگاه يا دادگستري نرفته ام معلوم است كه نمي خواهند به اين پرونده ها رسيدگي شود. باور كنيد هر بار كه به دادگاه يا دادستاني مي روم آن قدر با من بد برخورد مي كنند كه خيلي اوقات گريه ام مي گيرد .»

آقای عبادی این جملات را در گفت و گو با خبرنگار کلمه گفته و تاکید کرده است:قاضی خودش به من گفت «من نمی‌توانم این بسیجی‌ها را دستگیر کنم و با اینکه پرونده‌ی شما چند سال باز می‌ماند، من نمی‌توانم کاری کنم.» او با زبان خودش به من گفت که نمی‌تواند بسیجی‌ها را بازداشت کند. گفت که خانواده دارم و نمی‌توانم. یعنی قاضی هم از یک بچه‌ی ۱۵ ساله حساب می‌برد. حالا نمی‌دانم باید برای پیگیری چه کنم.

ميثم عبادي، جوانترين شهيد جنبش سبز است. او 24 خرداد ماه سال گذشته در روز سخنراني احمدي نژاد در ميدان ولي عصر به مناسبت انتخاب دوباره اش از سوي حكومت، مورد اصابت گلوله قرار گرفت . ميثم كارگري بود كه براي كمك به خانواده اش از چهارده سالگي در يك كارگاه خياطي كار مي كرد . او در تجمع هاي اعتراضي آن روز در چهار پارك وي از ناحيه شكم گلوله خورد و به شهادت رسید.

خواهر ميثم نيز كه گاهي اوقات براي پي گيري پرونده برادرش به مراجع قضايي مختلف مراجعه مي كند عقيده اي مشابه پدرش دارد و معتقد است :« پي گيري هايشان هيچ نتيجه اي نداشته است .»

او مي گويد :« هر بار براي پي گيري پرونده برادرم به جايي مراجعه مي كردم به من مي گفتند برادرت اغتشاشگر بوده ، از آن طرف هم شنيده ايم اسم برادرم را در فهرست شهداي بنياد شهيد قرار داده اند، بالاخره برادر من شهيد است يا اغتشاشگر و اگر شهيد است چرا با ما اين گونه رفتار مي كنند ؟»

چندي پيش نيز پدر ميثم عبادي در گفتگو با كلمه از آخرين وضعيت پي گيري هايش درباره پرونده پسرش خبر داده بود. او همچنين گفته بود كه ماموران بنياد شهيد روزي به خانه آنها مراجعه كرده و كارت شهيد به آنها داده اند .

اصغر عبادی می گوید :«به جای اینکه بروند از قول من مصاحبه های دروغین علیه آقایان موسوی و کروبی منتشر کنند، قاتل فرزندم را معرفی و محاکمه کنند. باید به من بگویند فرزند من چرا کشته شد و گناهش چیست. یعنی هر کس گفت «رای من کو» باید کشته شود؟ البته پسر من حق رای هم نداشت و رای نداده بود، اما همراه با بقیه‌ی مردم و به خاطر رای آنها این شعار را فریاد می‌زد. یعنی اگر کسی این شعار را می‌گفت، باید کشته می‌شد؟ می‌خواهم بدانم به چه گناهی پسر ۱۶ ساله را در روز روشن در خیابان کشته‌اند.»

چندی پیش برخی از خبرگزاری های دولتی از قول پدر شهید عبادی مطالبی را بر ضد میرحسین موسوی و مهدی کروبی منتشر کرده بودند.

ميثم عبادي در اعتراض به رفتار يكي از لباس شخصي هايي كه دختري را به شدت كتك مي زد به شهادت رسيد .


24 پاسخ به “پدر شهید عبادي: به جای انتشار مصاحبه های دروغین از من بر ضد موسوی و کروبی، قاتل را پیدا کنند”

 1. ناشناس گفت:

  بعد از بدزبانی جوانان “مؤمن” گله میکنند …

 2. سردارمیر حسین گفت:

  ما هم باید با لباس شخصی ها درگیر شیم ما هم باید حمله ور شیم به لباس شخصی ها جان نثارنانم حسین عشق اول آخر ما مهندس میر حسین موسوی

 3. ناشناس گفت:

  آخه نادونا!
  اگر فرضاً قاضی همین طور که شما گفتید ترسیده باشه و خانواده داشته باشه و امثال ذلک، به شما نمی‌گه که. یعنی کسی نمی‌دونه که قاضی پرونده این آدم در دادگستری کی بوده؟ و بعد با انتشار این مصاحبه نمی‌رن پیگیرش بشن؟؟

 4. ناشناس گفت:

  جناب ارجمند طرح دیگری هم دارم کبوترانی را سبز رنگ کنیم و در هوای تهران آنها را به پرواز دراوریم. بنظرم این اعتراضها بیشترین صداها را دارد. و کمترین تخریب.

 5. یک رزمنده سبز گفت:

  «میثم عبادی» نامت جاودانه باد!

 6. del pak گفت:

  ای ایرانیان عزیز موسوی و کروبی کجا هستند؟؟زیر شکنجه؟یا شهید شدند؟؟این مملکته که داریم>؟نفت را دارند خدا تومن میفرو شند.دنیای دین فروشی مّد شده>مملکت هر کی‌ هر کی‌>>به کی‌ و به کدام مسئول بریم بگیم؟سایتا بسته .انتقاد کنی‌ صحبت کوکا کولا میاد وسط.فحش که جای خود داره.از الف تا ی این مملکت خرابه.آقا به فکر این مملکت و آینده این مملکت باشین..جوونا که چراغ این مملکت هستند ا.آنها را دریابید.

 7. حمید-ع گفت:

  درود به روان پاک شهیدان راه آزادی -درود به شرف پدران ومادران شهدای مبارزه با استبداد-مطالبه خون شهدا در محکمه الهی قطعا به درستی رسیدگی خواهد شد.ای پدر استوار باش چون کوه تا دشمنت از صلابتت بلرزد-

 8. ناشناس گفت:

  بسیجی نماها و لباس شخصی ها و اراذل و اوباش پول می گیرند که بزنند و بکشند و ببرند. “سنگ ها را بسته و سگ ها را گشوده اند” باید اونی که سگ ها رو گشوده رو پایین آورد که شماها عرضش رو ندارید پس بهتره برید خونه بشینید.

 9. ناشناس گفت:

  اینطوری که ما از ستم و بیداد داریم حرف میزنیم فقط باد صدامونو میشنوه.

 10. سحر گفت:

  میثم عبادی در اعتراض به رفتار یکی از لباس شخصی هایی که دختری را به شدت کتک می زد به شهادت رسید .

  خدايا ! هر چي جوون با غيرت بايد بره شهيد شه؟ حسرت مي خورم چرا اينا بايد الان نباشن.مي دونم آخر آخر آخرش حرف خودت مي شه حكومت با ظلم نمي مونه. ولي خودت صبر بده به اين مادراي داغدار.

 11. ناشناس گفت:

  خوب،حالا مشکل شما چیست؟این که پیگیرش نشده‌اند یا این که چون پیگیرش نشده‌اند،پس قاضی چنین حرفی را هم نزده؟!به عبارت دیگر شما نه با مستقل نبودن قاضی مشکل دارید و نه با پیگیری و فشار عده‌ای مزدور.مشکل شما این است که با همه‌ی بگیر و ببندها باز هم نتوانستید رابطه‌ی یک آدم(فارغ از مقام سیاسی و قضایی‌ش)با یک مظلوم(فارغ ار عقاید سیاسی‌ش) را به دلخواه خودتان و همفکران‌‌تان تنظیم کنید و البته این واقعیتی است که آن را نمی‌پذیرید.آن قاضی در مقام رسمی‌ش تحت فشار است ولی به عنوان یک انسان و در محفل غیررسمی می‌تواند آن‌چه در دل دارد را بگوید.البته که واکنش‌های این چنینی خبرهای ناخوشی است برای تمامیت‌خواهان!

 12. mehdi گفت:

  دادگستری جمهموری اسلامی!!!!!!!!!! چی بود و چی شد.
  حضرت علی بیاد بازدید دادگستری کلا از اسلام فراری میشه.

 13. مصطفي گفت:

  باسلام به جنبش سبز ما شب چهارشنبه سوري قدرت خودرا نشان ميدهيم

 14. ناشناس گفت:

  شهيدان راه آزادي تا وقتي به مقصد راه نرسيم روحشان آرام نخواهد گرفت

 15. ناشناس گفت:

  عجب صبری خدا دارد

 16. ترانه موسوی گفت:

  درود بر خواهر شجاع و والدین صبور میثم . مابیشماریم

 17. پدرام گفت:

  بخدا زیاد طول نمیکشه که مجبور بشن جواب پس بدن

 18. ناشناس گفت:

  واصبروا ان الله مع الصابرین

 19. حسن گفت:

  جایگاه شما پدر و مادر عزیز در بهشت برین در کنار فرزندت دلبندتان خواهد بود. خدایش رحمت کند

 20. سید حسین گفت:

  سلام عرض میکنم خدمت همه ی همکاران کلمه . یه خواهش دارم . لطف کنید از مشاور مهندس موسوی آقای امیر ارجمند بخواهید که با یک تدبیر صحیح در روز سه شنبه مردم رو تو خیابون ها رهبری کنه . با این شعار موسوی آزاد نشه ایران قیام میشه .

  اگه با تظاهرات روز سه شنبه محبوبمون ، میر حسین آزاذ بشه ، خاک پای همه ی کسانی که میرن خیابن ها رو می بوسم ………

 21. ایرانی مهربان گفت:

  با سلام خدمت دوستان
  اولا روح شهید عبادی و شهیدان دیگر شاد باشه اینشالا
  دوما آقای عبادی عزیز و همینطور دوست عزیزی که این تیتر رو انتخاب کردی
  آخه عزیزمن برادر من مگه قاتل گم شده که پیداش کنن؟ یعنی شما واقعا نمیدونین قاتل کیه یا کیان؟
  یا خودتون رو سر کار گذاشتین؟
  موسوی زنده باد کروبی پاینده باد
  به امید روزای بهتر

 22. دلارام گفت:

  عجب صبری خدا دارد…………….اگر من جای او بودم………………..

 23. ناشناس گفت:

  خدا به این پدر و مادر صبر دهد و خدا جوابگو خواهد بود ایمان داشته باشید جای شما در بهشت است . خدا جواب ظالمین رو می دهد

 24. ایرانی سبز گفت:

  مردم کوفه! کجا رفت اون شعارهای موسوی دستگیر بشه ایران قیامت میشه .
  چه زود حسین تونو تنها گذاشتی آبنده چی میگه دربارتون؟
  سه شنبه را قیامت کنیم…….