سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رئیس دادگستری استان تهران: افراد را دستگیر می‌کنیم، اگر رهگذر بودند آزاد می‌شوند!...

رئیس دادگستری استان تهران: افراد را دستگیر می‌کنیم، اگر رهگذر بودند آزاد می‌شوند!

چکیده :هم‌اكنون اين افراد را دستگير مي‌كنند، بعد از دستگيري كساني كه لغزيدند يا رهگذرند آزاد مي‌شوند تا افرادي كه برنامه‌ريزي شده باشند، مسبب باشند و بخواهند امنيت را بر هم بزنند قطعا دستگاه قضايي هم آنها را نگه...


رييس كل دادگستري استان تهران اذعان کرد که بسیاری از بازداشت های خیابانی، به طور کور و تصادفی صورت می گیرد که آشکارا غیر قانونی است. او خاطرنشان كرد: هم‌اكنون افراد را دستگير مي‌كنند، بعد از دستگيري كساني كه لغزيدند يا رهگذرند آزاد مي‌شوند!

به گزارش ايسنا، سيدعليرضا آوايي در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درباره تعداد آمار افراد بازداشت شده در تجمع روز سه‌شنبه 17 اسفند گفت: آمار دقيقي ندارم اين سوال را بايد از دادستان بپرسيد.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا برنامه‌اي براي برخورد با تجمعات غيرقانوني كه در گوشه و كنار تهران انجام مي‌شود داريد؟ گفت: اين كار الان انجام مي‌شود‌، هم‌اكنون اين افراد را دستگير مي‌كنند، بعد از دستگيري كساني كه لغزيدند يا رهگذرند آزاد مي‌شوند تا افرادي كه برنامه‌ريزي شده باشند، مسبب باشند و بخواهند امنيت را بر هم بزنند قطعا دستگاه قضايي هم آنها را نگه مي‌دارد و هم برخورد قانوني با آنها مي‌كند.

این گفته ی رییس دادگستری در حالی بیان شده است که بر اساس قانون، بازداشت افراد فقط با ارائه ی حکم و وجود اتهام مشخص امکان پذیر است و در واقع رییس دادگستری استان تهران به شیوه ای اعتراف کرده که در بازداشت های فله ای معترضان پس از انتخابات به کار گرفته می شد.


36 پاسخ به “رئیس دادگستری استان تهران: افراد را دستگیر می‌کنیم، اگر رهگذر بودند آزاد می‌شوند!”

 1. ناشناس گفت:

  واقعا ازاينكه ميبينم به نام دين سلطنت واستبداد جاي پا باز كرده است وانواع جنايات وحق كشيها با سلاح دين
  بر مردم تحوبل ميشود تاسف ميخورم.در واقع همان دوران قرون وسطي در ايران حاكم است كه گروهي به اسم دين
  پول نفت رو در جيبهاي گشادشان ميريزند واز انجام هر جنايتي ابا ندارند.
  چه زيبا گفتند ايت الله بروجردي (در جواب نوابها در رابطه با حكومت ديني) كه با تو پ وتانك شاه ميشود جنگيد
  اما با تحميل عقايد نه.
  لذا در اين برهه حساس بايد در جهت تنوير افكار عمومي بيشتر تلاش نمود

 2. ناشناس گفت:

  نماد کاملی از شهر هرت

 3. علیرضا گفت:

  در کشور ما همه چیز فله ایی است:
  بستن روزنامه فله ایی
  گرفتن درجه فله ایی
  گرفتن القاب ، فله ایی
  و هزاران مورد فله ایی دیگر …..
  حالا شما گیر داده اید به گرفتن فله ایی

 4. koosha گفت:

  در حکومت اسلامی فرض بر این هست که همه دزدند، حکومت آنها را دستگیر می کند اگر ثابت کردند که دزد نیستند آنها آزاد می شوند!!!!
  کوشا

 5. ناشناس گفت:

  az Khoda mikham ke enshalah har che zoodtar farjame kare in afrad to hamin donya dadeh beshe ke injoori abrooye mardom o ensanha ro be rahati mibaram! be omide oon rooz ke Khoda ghahresh ro nasibe avali o akhari bokoneh!

 6. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید

  از اینکه در آگاهی مردم کوشش می کنید جای سپاس دارد.

  لطفا” از مجامع بین المللی بپرسید اگر پدر یک خانواده بدون دلیل یا با دلیل خانواده اش را به قسط کشت تنبیه کند یا حتی بکشد وظیفه انسانی آنها چیست؟ آنها چه عکس العملی با ید نشان دهند که این همه از حقوق بشر فقط دم می زنند و وضع مردم ایران روز به روز بدتر می شود.

 7. حسین گفت:

  آیت الله العظمی وحید خراسانی:
  فقیهی كه به مُخّ فقاهت رسیده، میداند حبس در چه مواردی است و چقدر امر حبس شدید است و “””اساس دین بر حریت بشر است””” و حبس و زندانی كردن او و حرمان او از جامعه و از خانواده در چه حد از شدت است و موارد حبس در شریعت در چه مواردی و با چه دقتی مطرح شده است.

 8. ناشناس گفت:

  باور کنید این آقایان میدانند که چه کار میکنند .ایشان خود میدانند که اکثریت رهگذران “گناهکار”و به عبارت صحیح تر مخالف شیوه حکومت این آقایان هستند.به بزرگی‌ خداوند قسم که با این کارهایشان هر روز بّر تعداد مخالفین اضافه و هواداران ایشان است که ریزش میکنند.مردم فقط به “احترام”چماق و باتوم آقایان است که ساکت هستند.ببینید که در چهار شنبه سوری که جشن سرتاسری است چه الله و اکبری ایران را فرا می‌گیرد .تا آنجا که میهمانان اوین و عزیزان در حصر نیز صدای آن را میشنوند.

 9. palpooz گفت:

  خیلی خیلی خندیدم از این خبر …. آخه واقعا مسخره هم هست . از این به بعد دیگه نمیشه با خیال راحت حتا توی خیابون راه رفت . حالا اگه تو خیابون دستگیر شدیم و کاره ای هم نبودیم چجوری باید ثابت کرد که رهگذر هستیم ؟؟؟ مثل زمان جنگ جهانی انگار باید از این به بعد برای افراد کارت تردد صادر کنند . سریال ارتش سری رو که یادتون هست ……

 10. حسین جعفری گفت:

  به عبارت دیگر از نظر جمهوری اسلامی همه مقصرند مگر آنکه خلاف آن ثابت شود. ملاحظه می کنید تمام کارهای این رژیم خلاف قاعده و خلاف آن رویه و روشی است که تمام کشورهای درست و حسابی پیش گرفته اند.

 11. ناشناس گفت:

  البته اگر از کهریزک شماره 2 زنده درامدند.

 12. ناشناس گفت:

  من خودم یکی از این افرادی هستم که بازداشت شذم. سه روز در بازداشتگاه بودم و با بدترین نوع برخوردها روبرو شدم و بعد از کلی بازجویی و فحاشی و تعهد گرفتن مرا رها کردند. مادر و پدرم هم بی خبر بودند و نصفه جان شده بودند. فقط دلخوشی آنها این بود که من در پزشکی قانونی پرونده نداشتم. خدا از سر تقصیراتشون نگذره.

 13. ناشناس گفت:

  اون فیلمه بود خسرو شکیبایی بازی می کرد می گفت خودشون خودشون و میگیرن بعد خودشونم خودشونو آزاد می کنن!
  واقعا که عجب قانون مدارانی هستند قوه قضائیه همین ها می شود که قورباغه هفت تیر کش می شود و در مناظره تلویزیونی همه را دزد خطاب می کند دیگر. کجای کارید بابا قانون که کلا برای همسایه خوبه

 14. ناشناس گفت:

  واقعا ازاينكه ميبينم به نام دين سلطنت واستبداد جاي پا باز كرده است وانواع جنايات وحق كشيها با سلاح دين
  بر مردم تحوبل ميشود تاسف ميخورم.در واقع همان دوران قرون وسطي در ايران حاكم است كه گروهي به اسم دين
  پول نفت رو در جيبهاي گشادشان ميريزند واز انجام هر جنايتي ابا ندارند.
  چه زيبا گفتند ايت الله بروجردي (در جواب نوابها در رابطه با حكومت ديني) كه با تو پ وتانك شاه ميشود جنگيد
  اما با تحميل عقايد نه.
  لذا در اين برهه حساس بايد در جهت تنوير افكار عمومي بيشتر تلاش نمود.

 15. ناشناس گفت:

  بقولی همه منافقن مگر اینکه خلافش ثابت بشه!!!

 16. ناشناس گفت:

  دیده بودیم افراد سالم اقدام به دستگیری دزدها کنند، ندیده بودیم دزدها (ی رای مردم و ثروت ملی) افراد سالم را دستگیر کنند!

 17. احمد گفت:

  اخبار 17 اسفند را خوب پوشش ندادید.

 18. بسیجی‌ سبز اندیش گفت:

  آقایان فکر نمیکنند

  همانطور که حکومت شاه رفت و ازش اظهارات مقاماتش در جراید آن زمان مانده که منبع اطلاعاتی‌ نسل بعداز انقلاب هست

  شما‌ها هم خواهید رفت و اظهارات تان روشن کننده نسل فردا خواهد بود و خودشان قضاوت خواهند کرد که شاه بد بود یا …

 19. میکروب ضد کودتاگران گفت:

  درود به این عدالت علی وار میگیرید میزنید میکشید بعد شاید اشتباهی گرفتیدش این چه عدالتی است*
  پدران ما تفنگ برداشتند از ناموس خود و شما دفاع کردند بعد تفنگ را به شما دادند که تفنگ به روی ناموسشان و خودشان بگیرید؟

 20. ناشناس گفت:

  در میان بازداشت شدگان، برادرانی از خودشان هم وجود دارند. برای شناسایی!!! البته گاهی سخت می‌گیرند بهشان بخصوص در دید ما، تا ما را به هم نزدیک کنند. وقتی احساس کردن با هم دوست شدیم، هر دو را آزاد می‌کنن. بعدش تماسها و ارتباطهای این دوست جدید است که …! با آن حرفها و طرحهای مسخره!؟

 21. وا مصیبت گفت:

  وامصیبت از این همه ظلم

 22. ناشناس گفت:

  این همه ترس ووحشت برای چیه اینامردم خودتون هستن شماباید مراقب اوناباشیدنه اینکه همشون دستگیرکنید.

 23. jd گفت:

  میگن یکی داشته وارد شهری میشده میبینه مردم دارن فرار می کنن. از یکی می پرسه: چرا دارید فرار می کنین؟ یارو میگه: تو این شهر هر کی سه تا بیضه داشته باشه یکیشو میکشن! مرده می گه خوب من که دوتا دارم! یارو میگه: اینا اول می کشن بعد میشمرن!!! الان آقایون دستگیر می کنن بعد آزاد می کنن!!

 24. ناشناس گفت:

  در نظام قضایی ایران اول فرد را میگیرند اورا کتک میزنند انواع ناسزاها و تهمت ها را میزنند واگر گناه وجرمی نداشت جسدش یا تن نیمه جانش را در خیابان می اندازند ؟این است سیستم قضایی اسلامی ایران

 25. ناشناس گفت:

  يك روز هم بايد جواب اين ددمنشيها تان را بدهيد .اينرا تاريخ ثابت كرده است

 26. ناشناس گفت:

  رییس کل دادگستری وقتی از بی عدالتی میگه وای به روزی که بگندد نمک

 27. ناشناس گفت:

  کوشا جون، همه دزدند، مگر اینکه قبلاً ثابت کرده‌باشن که در دزدیدن صندوق و برگه رأی و رییس‌جمهور منتخب و … مهارت کافی داشته‌باشن. اگه ثابت بشه که دزد قهّاری هستن، آزاد می‌شن وگرنه که باید برا خودشون یه وثیقه‌ای بدون بازگشت (یعنی چیزی که بشه چپولش کرد)!!!

 28. یه خس سبز گفت:

  برخورد قانونی؟ کدوم کانون؟

 29. ناشناس گفت:

  بله ولي تعمدي افراد رو مي گيرن ،مي ترسونن،ازشون مي خوان اسامي افراد فعال رو بگن يا تعهد بدن كه براشون خبرچيني كنن(اين واقعا اتفاق افتاده)

 30. من یک ایرانی سبزم گفت:

  چه دولت قشنگی به به به به
  با افتخارم میگن …

 31. کیمیا گفت:

  در جرایم مشهود نیازی به اخذ دستور مقام قضایی برای ضابطین نمی باشد ، لطفا رجوع کنید به آئین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور کیفری بخش حدود و وظایف ضابطین

 32. ناشناس گفت:

  سلام
  سال پیش سایت سی ان ان بعد از ماجرای نشت نفت یک شمارنده ان لاین روی صفحه اصلی وب سایت خود قرار داده بود که تعداد گالن های نشت نفت رو در هر ثانیه می شمرد . وقتی به سایت مراجعه می کردی این شمارنده نظرت و جلب می کرد و عمق فاجعه رو نشون می داد . تند تند به شمارند اضافه می شده و به بیننده القا می کرد که باید کاری کرد. پیشنهاد می کنم شما هم یک شمارنده در صفحه اول بزارید و حداقل تعداد ساعتهایی که میر حسین عزیز و شیخ شجاع در بازداشت هستند رو بشمرد. که حدا اقل یادآوری بشه به بیینده که رهبران سبز و همسرانشان در بازداشت هستند.

 33. پایه یک گفت:

  معذرت میخوام کیمیاخانم جرم یک عابرپیاده چیه، اول بایدجرمی اتفاق بیفته بعددرموردمشهود یا نامشهودبودنش قضاوت کنید،ایناهمش نشون دهنده عقب ماندگی

 34. newkamb گفت:

  خانم کیمیای حقوقدان!!! ابتدا لازمه که یک نگاهی گذرا !!! به اصل 27 قانون اساسی بیندازید بعدش باهم برسر جرم مشهود و اینجور کلمات دهن پرکن صحبت میکنیم! باشه؟

 35. رای سبز گفت:

  واقعا” که ایشون ” کیمیا ” هستند !!!

 36. هه!!!!!! گفت:

  آقای قاضی چطوره آنها را بکشیم اگر معلوم شد بی گناهند آنها را شهید اعلام کنیم و به گردن جنبش سبز بیندازیم