سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تورم شتاب گرفت / نرخ بهمن‌ماه: 11.6 درصد...

تورم شتاب گرفت / نرخ بهمن‌ماه: 11.6 درصد

چکیده :نرخ تورم بهمن ماه که با گذشت 16 روز از اسفند ماه، هنوز اعلام نشد، امروز به طور غیررسمی از سوی حسین قضاوی، معاون اقتصادی بانک مرکزی، به رسانه‌ها اعلام شد: 11.6 درصد! رقمی که به معنای شتاب گرفتن روند افزایشی تورم در دومین ماه پس از هدفمند شدن یارانه‌ها...


نرخ تورم بهمن ماه که با گذشت 16 روز از اسفند ماه، هنوز اعلام نشد، امروز به طور غیررسمی از سوی حسین قضاوی، معاون اقتصادی بانک مرکزی، به رسانه‌ها اعلام شد: 11.6 درصد! رقمی که به معنای شتاب گرفتن روند افزایشی تورم در دومین ماه پس از هدفمند شدن یارانه‌ها است.

حسین قضاوی درباره نرخ تورم بهمن‌ماه که با گذشت 16 روز هنوز اعلام نشده بود، به ایسنا گفت: نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به بهمن ماه 1389 نسبت به دوازده ماه منتهی به بهمن‌ماه 1388 معادل 11.6 درصد است. به گفته او، نرخ تورم در این ماه با 0.8 درصد نسبت به ماه قبل به 11.6 درصد رسید.

نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به فروردین‌ماه امسال 10.4 درصد، در اردیبهشت ماه 9.9 درصد، در خردادماه 9.4 درصد، در تیرماه 9.1 درصد، در مردادماه 8.8 درصد، در شهریورماه 8.9 درصد، در مهرماه 9.2 درصد، در آبان‌ماه امسال 9.7 درصد، در آذرماه 10.1 درصد و در دی‌ماه 10.8 گزارش شده بود.

نرخ تورم که از اردیبهشت‌ماه امسال تک‌رقمی شده بود، پس از هفت ماه در آذرماه مجددا دورقمی شد و روند افزایشی نرخ تورم که از مردادماه امسال آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد و با رسیدن به 11.6 درصد، شتابی تازه به خود گرفته است.


6 پاسخ به “تورم شتاب گرفت / نرخ بهمن‌ماه: 11.6 درصد”

 1. یه خس سبز گفت:

  این یارانه ها هدرمند شده بودند…اما دارن کم کم هوس مند هم میشن!!!!

 2. ناشناس گفت:

  يه سوال دارم، خواهشا جواب بديد. آخه بدجوري گيج شدم! اين تورم نقطه به نقطه‌اس يا همونيه كه قبلا 25 درصد بود؟! يعني از 25% اومده به انقدر يا اصلا يه چيزه ديگس اين؟

 3. ناشناس گفت:

  chera arghame dorugh ra montasher mikonid? ya nemianid ke dorugh miguyand?!

 4. عباس گفت:

  حالا که با تدبير دولت تورم انتظاري و ادعايي 100 درصدي و … شما محقق نشده بهتر نيست انصاف به‌خرج دهيد و به اين موفقيت دولت اقرار کنيد؟

 5. سبز ميمانيم گفت:

  با سلام
  لطفا جواب دهيد
  چطوري ميتونم از اشتراك خبرنامه انصراف بدم تا آخرين اخبار به ايميلم نياد

 6. saeed گفت:

  جناب عباس عزیز :
  محاسبه تورم در دولت نهم و دهم کلا با سالهای قبل تفاوت کرده است و برخی کالاهای حتی اساسی از محاسبه خارج شده اند. لطفا برای آگاهی بیشتر سایت بانک مرکزی به ادرس http://www.cbi.ir/simplelist/7068.aspx رفته و فایلهای pdf گرفته و مطالعه نمایید. اقای خاتمی با 8 سال کار اقتصادی بسیار و محاسبه صحیح تورم با 10.4 تحویل داده است ( رشد اقتصادی 5 تا 6 درصد) ولی اکنون نرخ رشد اقتصادی از سال 87 تا کنون اعلام نشده است (نظرهای غیر رسمی رشد اقتصادی در حد صفر را نمایش می دهد) و نرخ تورم 11 درصد می باشد که از زمان آزاد سازی قیمتها در حال افزایش است