سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هشدار امامی کاشانی به مهدوی کنی: جریان افراطی می‌خواهد از شما سوء استفاده كند...

هشدار امامی کاشانی به مهدوی کنی: جریان افراطی می‌خواهد از شما سوء استفاده كند

چکیده :آیت الله امامی كاشانی دو ماه قبل با آیت الله مهدوی ملاقات داشته اند كه در آن دیدار، آیت الله امامی كاشانی با تاكید بر شخصیت و وجوه مثبت آیت الله مهدوی كنی به ایشان اظهاراتی با این مضمون داشته اند كه شما از نظر فردی مورد قبول هستید، اما جریان افراطی می خواهد از شما برای رسیدن به اهداف خود استفاده...


سایت آینده به نقل از یک منبع آگاه از هشدار آیت الله امامی کاشانی به آیت الله مهدوی کنی در خصوص برنامه‌ی جریان افراطی برای سوء استفاده از وی خبر داد و با اشاره به منتفی بودن رقابت آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله مهدوی كنی با یكدیگر برای ریاست خبرگان، نوشت:

این منبع آگاه افزود: در جلسه سه شنبه صبح خبرگان یكی از این دو شخصیت برای پذیرش مسولیت خبرگان كاندیدا خواهند شد.

وی ادامه داد: آیت الله امامی كاشانی دو ماه قبل با آیت الله مهدوی ملاقات داشته اند كه در آن دیدار، آیت الله امامی كاشانی با تاكید بر شخصیت و وجوه مثبت آیت الله مهدوی كنی به ایشان اظهاراتی با این مضمون داشته اند كه شما از نظر فردی مورد قبول هستید، اما جریان افراطی می خواهد از شما برای رسیدن به اهداف خود استفاده كند.

آیت الله امامی كاشانی افزوده است :آیت الله هاشمی نیز اگر شما برای ریاست خبرگان كاندیدا شوید، كاندیدا نخواهد شد.
آیت الله مهدوی كنی در پاسخ اظهار كرده اند: رقابت من با آیت الله هاشمی مناسب نیست و هر نتیجه ای در این رقابت رقم بخورد، به ضرر انقلاب است و با وجود فشارهای زیادی كه به من وارد شده است، تسلیم نشده ام.

آیت الله مهدوی كنی كه در این ملاقات بر روی ویلچر قرار داشته، درباره كاندیداتوری خود برای ریاست خبرگان نیز به وضعیت جسمی خود نیز اشاره كرده و افزوده است كه برای تصمیم گیری در این مورد نیاز به بهبود وضعیت جسمی وجود دارد و نظر نهایی خود را اظهار نكرده است.

این منبع افزود: اعلام آیت الله هاشمی درباره كاندیداتوری خود حدود یك ماه و نیم پس از عدم اعلام نظر آیت الله مهدوی و به دنبال اقدامات ارعاب آمیز و تخریب های افسارگسیخته نسبت به ایشان برای كناره گیری از ریاست خبرگان بوده است .

وی درباره اخبار منتشرشده درباره كاندیداتوری آیت الله مهدوی كنی افزود: آیت الله مهدوی كنی تا كنون در كلیه ملاقاتهایی كه از ایشان برای ریاست خبرگان انجام شده است، ضمن تشكیك در برخی ادعاها در زمینه درخواست تعدادی از اعضای خبرگان برای كاندیداتوری اظهار كرده است كه این موضوع بعید است اعتبار داشته باشد. چون همه اعضای خبرگان رای خود را اظهار نمی كنند و همچنین پذیرش كاندیداتوری را منوط به عدم كاندیداتوری آیت الله هاشمی كرده است.

این منبع در باره سرنوشت ریاست مجلس خبرگان افزود: با توجه به تحولات رخ داده، رقابت آیت الله هاشمی و آیت الله مهدوی كنی برای ریاست خبرگان منتفی است. اما این كه كدام یك از این شخصیت ها كاندیدای ریاست خبرگان می شود، بستگی به توافق میان آنها خواهد داشت.

وی در خاتمه با اشاره به بی اخلاقی صورت گرفته در برخی رسانه ها گفت: انتساب مطالب كذب و جعلی به رهبر انقلاب درباره انتخابات ریاست خبرگان و عبور از مرزهای اخلاقی و شرعی برای جریان سازی سیاسی، آثار ناگواری برای جامعه ونظام خواهد داشت.


26 پاسخ به “هشدار امامی کاشانی به مهدوی کنی: جریان افراطی می‌خواهد از شما سوء استفاده كند”

 1. ناشناس گفت:

  اما در صورت انصراف مهدوی کنی احمد خاتمی خود را جایگزین خواهد کزد.

 2. ناشناس گفت:

  اگه این طوره تا روز سه شنبه صبر می کنیم

 3. ناشناس گفت:

  شده احمد خاتمی را هم بندازن جلو نمیذارن هاشمی کاندید بشه. خیلی مصمم تر از این حرفان جناح تندرو

 4. حسن گفت:

  خدا عاقبت آقای مهدوی کنی را ختم به خیر کند ایشان با آنهمه علم و با این سن نباید آلت دست عناصر افراطی شود

 5. ناشناس گفت:

  درآینده غلبه با اصلاح طلبی است این سنت الهی است. اصول گرایی جزیی از اصلاح طلبی است من خروج کزدم تا اصلاح کنم امت جدم را وچه خوب گفت دهخدا ای مرغ سحر چو این شب تار بگذاشت زسر سیاهکاری ازنفخه روح بخش اسحار رفت از سر خفتگان خماری یاذ آر زشمع مرده یاذ آر

 6. ناشناس گفت:

  به هرحال حقیقت همینه . واین واقعیت داره که آیه الله مهدوی کنی بشخصه -علیرغم اختلاف عقده شدید با ایشان در مواضع سیاسی- شخصیتی سلیم النفس و بدور از هوا و هوس هستند . ولی حقیقتا جریان نظامی گری در صدد است ریشه این دین و روحانیت را با ابزار خود آنان منهدم کند . پس باید بهوش بود.ختم الله عواقبنا بالخیر و الغفران

 7. رام گفت:

  چه فرق ميكند مجلس فرمايشي باشد مگر فرق ميكند رئيسش كي باشد اگر يكباره به رهبر تذكر ميداد يا يك چرايي يا حتي سوالي اقايان خانمها فرق نميكند در پايان اقايي رفسنجاني جنابعالي وصله ناجور اقايان هستي امروز حذف نشويي فردا حذفي …البته مردم انشاالله سريعتر انان را حذف ميكند

 8. علي گفت:

  بابا اخر اين مجلس بي خاصيت چيست كه اينقدر سرو صدا راه انداخته ايد حا لا اين يا ان يا هر كس ديگري چه نفعي به حال مردم دارد غير از انكه جيب مردم بيشتر خالي ميشود سود ديگري دارد بيائيد به فكر اين مردم ستمديده باشيم كه زير بار تورم وگراني دارند له ميشوند و كسي نيست به داد انها برسد هر كدام از اين اقايان از اول انقلاب تا كنون بر چند مسند قدرت نشسته اند وملياردها دلار از بيت المال مردم هزينه كرده اند وتنها خاصيت انها اين بوده كه بعد از سي سال حكومت باز هم جوانان اين مرز و بوم در خيابان ودانشگاه و زندانها كشته ميشود وكسي هم ككش نميگزد

 9. ناشناس گفت:

  حالا به ما چه … ما كار خودمونو ميكنيم

 10. سیروس گفت:

  البته هر کدام این آقایان بشوند هیچ فرقی به حال مردم ندارد ولی بهتراست آقای مهدوی کنی با توجه به سوابق نسبتآ !؟ مناسب خود وارد این
  بازی نشود.

 11. منبع : وبلاگ کافه نشر گفت:

  gravatar
  هشدار به جا و تاثیر گذار امامی کاشانی به مهدوی کنی و سود سرشار آن برای جنبش سبز

  جریانی که در کشور تلاش می کند مهدوی کنی را به عنوان ریاست مجلس خبرگان قالب نماید ، همان جریانی است که احمدی نژاد را به عنوان یک غیر آخوند در دوره ی نهم ریاست جمهوری به مردم تحمیل نمود . باید قبول نماییم که ضعف اصلاح طلبان در معرفی نامزد ریاست جمهوری برای دوره ی نهم تنها دلیلی باشد که مردم عوام پنج سال پیش به احمدی نژاد رای دادند و آن شعارهای نخ نمای کابینه ی هفتاد میلیونی و چنین شعارهایی راه را برای نفوذ همه جانبه ی سپاه پاسداران در کل کشور باز نمود . امروز همان بلا به سر مجلس خبرگان رهبری خواهد آمد . اما تنها علتی که انتخاب مهدوی کنی برای این سمت دارد حذف تفکر هاشمی از مجلس خبرگان است . شورایی که قرار است در صورت فوت رهبر ، رهبر بعدی را تعیین می کند . پر واضح است با باقی ماندن آیت الله هاشمی رفسنجانی بر ریاست مجلس خبرگان ، هم چنان راه برای ورود اصلاح طلبان باز خواهد ماند . کسی نمی داند اقتدارگرایان چه در سر دارند و آیا سکوت رهبری جمهوری اسلامی آن ها را نسبت به وی نیز جری نموده است و آیا رهبری وی مورد قبول اقتدارگرایان هست یا نه ؟ اما هشدار اخیر آیت الله امامی کاشانی به عنوان تنها امام جمعه میانه رو تهران سندی تاریخی در این برهه از تاریخ جمهوری اسلامی خواهد بود . درزمانه ای که آیت الله ها و حجت الاسلام ها دهان بسته اند و شبیه مردم عادی کوچه و بازار ، دیکتاتوری مفرط در ایران دهانشان را بسته است و جرات حرف زدن را حتی از مراجع مخالف حکومت گرفته و جلسات مختلفی که در شهرها برای شست و شوی مغزی اهالی مذهبی بازار تشکیل می شود ، این هشدار به اندازه ی یک بیانیه ی جنبش سبز و یا شاید بیش تر ، بدنه ی اقتدارگرایان را به لرزه در خواهد آورد .

 12. عليرضا گفت:

  احتمال زياد آقاي مهدوي كني به نفع آقاي هاشمي كنار خواهد كشيد چون خود ايشان نيز خوب مي داند تضعيف هاشمي باعث تقويت جناح راست راديكال و تضعيف راست سنتي خواهد شدو مهدوي كني چون سياستمدار هوشمندي است اين راه را براي راديكالهاي راست هموار نخواهد نمود.

 13. a گفت:

  lotfan dest be damane amsale emamie kashaniha nashavim ba mardom motaki bashim

 14. nashenas گفت:

  lotfan dest be damane amsale emamie kashaniha nashavim ba mardom motaki bashim

 15. ناشناس گفت:

  همه میدانیم که اقای مهدوی کنی هم روابط خوبی با جناح افراطی ندارد و این را نیز میدانیم که هاشمی حتی بدون مسند هایی از این قبیل هم نظرش محترم وحائز اهمیت است پس جای نگرانی حداقل در این زمینه نیست.

 16. سبز گفت:

  به نظر من آقای هاشمی حرف دل خود را در نماز جمعه و جلوی صد ها هزار جنبش سبزی زد
  و بقیه حرفهای زده شده از ایشان را نوعی سیاست بازی در رده های بالا میدانم
  آنها خوب میدانند که در وضعیت موجود اگر اصلاح طلبها پیروز نشوند کار حکومت اسلامی
  تمام است این زمان برای تاریخ یک مملکت به معنای یک و یا دوسال نیست این را به خاطر
  داشته باشید

 17. موج گفت:

  چه رفسنجانی رئيس باشه و چه مهدوی کنی مردم ايران از اينکه ذره ای اميد به حکومت قانون و اين دستگاهها داشته باشند گذشته اند. وانگهي، دو سال گذشته و از طرف خبرگان چه گلی به سر مردم زده شد که حالا نشه زد. مردم اعلاميه 25 بهمن خبرگان را فراموش نمی کنند.

 18. اذرسبز گفت:

  ای کاش اقای هاشمی با رای بالا ذوباره رییس شوذ تاحکومت بفهمذ که در نزد مراجع هیچ جایگاهی ندارد

 19. karapet گفت:

  کاملا با علی موافقم. اما از دید اینکه چه اتفاقات و تغییراتی در بالا همسو وزمینه ساز شرایط مناسب تحقق خواست پایینی ها میشه مهم است

 20. بسیجی ملت گفت:

  سخن حق ، سخن توست … از این رژیمه زیاد آمده اند و رفته اند . در پایان این ما ملت بوده ایم که مانده ایم .

 21. ناشناس گفت:

  امامی کاشانی تو نماز جمعه ها – جز هفته آخر- خوب حرف میزنه.

 22. ناشناس گفت:

  ما با میر حسینیم کسی که رای ما رو نفروخت بقیه ارزش فکر کردن هم نداره
  درود بر کسانی که مردم را بر بازی بزرگان ترجیح دادند

 23. ماه سبز گفت:

  درود خدا بر میر حسین عزیز که در این بازار مکاره فریفته ی ، وعده های بزرگان حکومتی را شنید و اما از حق مردم نگذشت و نگذشت.

 24. سبز جاودان گفت:

  خذایا ریشه ظلم را ریشه کن کن

 25. ناشناس گفت:

  انسانهای عالم به افراد تندرو رای نمی دهند

 26. ناشناس گفت:

  هرکسی که باشه جز بدبختی برای مردم چیزی نداره. امید به هیچکس جز قدرت خودتون نداشته باشین. مردم باید با هم باشند و فقط با همبستگی میتونیم از شر این حکومت دیکتاتوری نجات پیدا کنیم.

  ساقی بیا که شد قدح لاله پر ز می تامات تابه چند ، خرافات تا به کی ( حافظ شیرازی )