سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسران زندانیان سیاسی: علمای اسلام به داد اسلام برسید...

همسران زندانیان سیاسی: علمای اسلام به داد اسلام برسید

چکیده :ما زنان در صف اول انقلاب بودیم، وقتی میدان ژاله به خون نشست و شهدا به آسمان رفتند، معراج از دامان ما بود. سوزن ما دوخت و آتش ما سوخت، پسران ما در جبهه های جنگ برایمان هدیه شهادت آوردند، اما سوگ بزرگ ما، آن همه رنج نبود، این همه ستم است که درختش به بار نشسته و حالا السابقون انقلاب در زندان هوس و تکبر، زعمای حکومت اسیرند و همسران وفادار شان در کنار مردان با صلابت به زنجیر کشیده...


جمعی از خانواده های زنان سیاسی که همسرانشان این روزها در بندند در نامه ای خطاب به علمای اسلام با یاد آوری وظیفه ای که فاطمه ی زهرا (س)، الگوی بانوان مسلمان مبارز در اختیار آنان گذارده است بازداشت غیرقانونی زهرا رهنورد و فاطمه ی کروبی را به همراه همسرانشان ظلمی مضاعف خوانده و تاکیده کرده اند: امروز گویا دوباره باید خطبه های فاطمه زهرا علیهما السلام را فریاد کرد. دو همنامش فاطمه کروبی و زهرا رهنورد، به همراه دلاورانی که نخواستند به بازی مکاره روزگار و غداران، دست آلوده کنند به زندان نشسته اند، زنان شکیبایی که خم بر ابرو نیاوردند و سنگری ساختند برای مقاومت مردانشان.

متن کامل این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته است به دین شرح است:

بسمه الله الرحمن الرحیم

صدای زهرا که درود خداوند بر او باد در مسجد رسول خدا، هنوز در گوش زمان پیچیده است که از حق امیر المومنین می گفت و فدک. خطبه های گوهرِ پیامبر اسلام را شما علمای دین به ما آموختید و ما به چشم جان دیدیم که فاطمه آنگاه که حق در میانه بود چه جانانه به میان می آمد و چه رسا و متین و آتشین، پرده از خورشید پنهان مانده حقیقت بر می انداخت.

امروز همان روز است، آتش بیداد و ستم بر کاشانه ما افتاده است و عده ای نا پاک که ادب نمی شناسند و زبانشان به تهمت و توهین عادت کرده است. در شهر و کوی و برزن جولان می دهند و مرد و زن را حقیر می کنند و در میان قهقهه ظلم از اسلام و علی و فاطمه هم دم می زنند.

ما زنان در صف اول انقلاب بودیم، وقتی میدان ژاله به خون نشست و شهدا به آسمان رفتند، معراج از دامان ما بود. سوزن ما دوخت و آتش ما سوخت، پسران ما در جبهه های جنگ برایمان هدیه شهادت آوردند، اما سوگ بزرگ ما، آن همه رنج نبود، این همه ستم است که درختش به بار نشسته و حالا السابقون انقلاب در زندان هوس و تکبر، زعمای حکومت اسیرند و همسران وفادار شان در کنار مردان با صلابت به زنجیر کشیده شدند.

امروز گویا دوباره باید خطبه های فاطمه زهرا علیهما السلام را فریاد کرد. دو همنامش فاطمه کروبی و زهرا رهنورد، به همراه دلاورانی که نخواستند به بازی مکاره روزگار و غداران، دست آلوده کنند به زندان نشسته اند، زنان شکیبایی که خم بر ابرو نیاوردند و سنگری ساختند برای مقاومت مردانشان.

این دو شیر زن به راستی شیعه فاطمه (س) بودند استوار در دفاع از دین و حقیقت و تکیه گاهی استوار برای همسرانشان، نجابت را در عرصه اجتماع به دختران جوان می آموختند و درایت را عرصه تدبیر خانه، هم بسیار بیش از هر مردی تاثیر گذار بودند بر آنچه بر مملکتشان می گذرد و هم پایبند سنتها و ارزشهای ملی و اسلامی.

یکی ده ها کتاب و مقاله در تبیین شخصت “زن مسلمان” دارد و دیگری سالهاست محرم و غمخوار همسران و خانواده شهداست.

و امروز این دو نیز معلوم نیست در کنج کدام محبس و سجن به اسارت درآمده اند.

اکنون چه باید کرد با این همه ناروایی و نا مردمی و نامردی که هر روز اسلام را ملکوک و ایران را مجروح می کند.

آیا وقت آن نرسیده است که علمای دین بر این تیرگی بشورند و با شعله ایمان که حاصل خرمن فقه جواهری و مذهب جعفری است به این جماعت زمان انذار دهند که شیعیان و نسل بنی فاطمه زنده و زنده ترند.

هیهات تا مبادا داستان ظلمی که بر همسر فداکار علی (ع) رفت سرنوشت این دو شیر زن باشد و علمای اسلام با پای برهنه در کوچه نیایند.

ما زنان نشانه های روشن ایثاریم، در این دوسال در صف مقدم ایستادیم تا دست خشونت ظلم با باتوم بی رحمی بر ما فرود آید نه بر مردان و فرزندانمان ، مادران و دختران ایرانی در قبال این ناحقی، سنت شکیبایی را رها نکردند ، اما بر شماست که شیوه شجاعت پیشه کنید و داد دین بستانید .


 • علی مرادوند

  احسن به شجاعت شما شیر زنان تا آخر بایستید ما هم با شما هستیم.

  انکی صبرر سحر نزدیک است

 • كوروش

  درود بر شير زنان پارس

 • كورش .مشهد

  درود بر شما شير زنان مرگ بر استبداد.مثل اينكه تقدير اين افتخار را به شما ارزاني داشته كه قبل از انقلاب وبعد از انقلاب پيش تاز باشيد البته
  كه در اين كشاكش رنج بسيار برديد .روحانيت غير دولتي وسالم حتما از حق دفاع خواهند كرد .ذر غير اين صورت انها روحاني نيستند .
  يا شريح قاصي هستند.يا كساني كه در جريان فاجعه كربلا سكوت اختيار كردند

 • سبز

  ای علمای بزرگ شیعه که تا به اینجا همراه مردم بودید … آیت الله صانعی عزیز ! آیت الله بیات زنجانی … آیت الله دستغیب … آیت الله وحید … کاری بکنید ! آموزه هایتان را به عمل درآورید و در مقابل ستم بایستید … تنها چیزی که برای ما مردم عادی باقی مانده جانمان است … آن را هم فدا می کنیم … تو را به خدا حرفی … فریادی … وا مصیبتا

 • ناشناس

  به جای فحاشی و گردنکشی بهتر است به قانون و رای مردم احترام بگذارند تا عزیز باشند. جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود. الان هم دیر نشده است هرکس به قانون احترام بگذارد و قواعد بازی را رعایت کند آسیب نمی بیند اما اگر بخواهد در مقابل قانون بایستد باید تاوان آن را هم بدهد و ننه غریبم هم در نیاورد.

 • جمله امام

  علمای اسلام به داد اسلام برسید

 • ناشناس

  علمای اسلام فریاد بر آورید شما مسعولید

 • Bijan

  صالحی: موسوی و کروبی مشغول زندگی عادی هستند
  وزیر امور خارجه ایران می گوید که دو رهبر مخالفان دولت ایران و همسرانشان آزاد هستند و “ممکن است به میل و تصمیم خود در حال حاضر در خانه نباشند”.

  ديكتاتورى, دروغ ؛ جنایت ؛ فساد ، خرافات, غارتگری و….

 • یا ثار الله

  من از خودم میگویم که مکتب اسلام را از صاحب انتشاراتش خوانده ام نوجوانی من با تئوری ان گذشت جوانی را با شریعتی قددادم تا سال 55 که برومندانه تن به جان وجان به لبیک کسی گفتم که شاهد بودم از نان سنگکی بدلیل انکه نانوا دانسته بود برای چه کسی است واندکی برشته تر پخته بود نخورد وبعد خودم واقوامم از نزدیک بیش از 45 نفر شهید ومجروح وجانباز دادیم وهنوز هم در سفر داریم از برای ازادی زیرا خدا مارا ازاد افرید ودیگران نام های دیگر اوردندند پس امروز تعجبی ندارم که در تاریخ پس از مشروطه وکودتا خوانده ایم چقدر خدا ورسول وعلی برابری دارند با امتیاز اهن وشکر وزمین وپاساژ وبنز ساخت دست انانی که بمب های شیمیائی بر سر شهدا ریختند

 • حسین دورود

  این امرطبیعی است تارسیدن به پیروزی وپایین آوردن دیکتاتور ورسیدن به یک دولت دموکراسی بایدخونبهاپرداخت کردوزندانی کردن سران جنبش سبزرانیزمایک گام نزدیکتربه هدف میدانیم خدا قوت خسته نباشیدماپیروزیم.

 • ناشناس

  marg bar dictator

 • ناشناس

  مرگ بر ديکتاتور

 • احسان

  علمای بی عمل فایده ای ندارد…… وقتی میبینم مراجع تقلید ما هیچ عکس العملی در برابر ظلم نشان نمیدهند یاد کلام امام علی (ع) می افتم..
  امام علی (ع):
  اگر عالم فاسد شود
  عالم را فاسد میکند
  http://wWw.Carbala.Blogfa.Com

 • جانباز

  مردم برای اینکه وزن خود را به علما نشان دهند خمس ها و وجوهاتشان را راهی نجف کنند تا آقایان بفهمند یک من ماست چقدر کره دارد؟ البته پول بی صاحب نفت وجود دارد.

 • ناشناس

  ما مردان و زنان ایرانی تا پای حان برای آزادی کنار هم خواهیم ایستاد