سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مخالفت با مرخصي مسعود باستاني ، روزنامه نگار زنداني...

مخالفت با مرخصي مسعود باستاني ، روزنامه نگار زنداني

چکیده :مسعود باستانی در زندان گوهر دشت کرج ماهی دو مرتبه مي تواند با خانواده خود ملاقات ‌کند، همچنين از مدتها پيش امكان تماس تلفني اين افراد با خانواده هايشان قطع شده است .او توسط قاضي صلواتي به شش سال حبس محكوم شده است...


در آستانه فرارسيدن عيد نوروز نه تنها هيچ نشاني از آزادي زندانيان سياسي حوادث پس از انتخابات ديده نمي شود . كه حتي ماموران وزارت اطلاعات و بازجويان با مرخصي زندانيان بي گناه نيز مخالفت مي كنند . مسعود باستانی، روزنامه نگار زنداني يكي از روزنامه نگاراني است كه بیش از هيجده ماه حبس را در زندان هاي اوين و رجايي شهر بدون يك روز مرخصي سپري كرده است، اما همچنان مسوولان قضايي بدون ارايه هيچ دليل مشخصي با مرخصي او مخالفت مي كنند .

به گزارش خبرنگار كلمه ، اين روزنامه نگار زنداني كه براي درمان نيز بارها درخواست مرخصي كرده است اما همچنان در زندان نگهداري مي شود و حتي يك روز نيز براي مرخصي درماني از زندان خارج نشده است .او نوروز سال گذشته را نيز در ميان زندانيان عادي در زندان رجايي شهر سپري كرد .

وي در تیرماه سال ۸۸ دستگیر شد. ماموران امنیتی وقتی در نخستین روزهای پس از انتخابات این روزنامه‌نگار را در خانه خود نیافتند، همسر و دو میهمان او را با خود به اوین بردند. وی پس از تماس دادستانی برای ارائه مدارک مورد نیاز برای آزادی همسرش، راهی دادگاه انقلاب شد و ازآن زمان تاكنون دیگربه منزل بازنگشته است . مهسا امرآبادی، همسر وي دو ماه بعد با قرار وثيقه از زندان آزاد شد و دوستان او نيز پس از مدتي اززندان رهايي يافتند .امرآبادی بار دیگر، در تجمع اعتراضی دهم اسفندماه بازداشت شد و هم اکنون در بند دو الف سپاه به سر می برد.

مسعود باستانی متولد سال ۱۳۵۷ در شهر اراک است و با نشریات شرق، کارگزاران و وبسایت “جمهوریت” همکاري داشته است . او از جمله کسانی است که به نخستین دادگاه دسته‌جمعی متهمان انتخاباتی آورده شدند.وي هم اكنون با زندانيان سياسي ديگر در زندان رجايي شهر به سر مي برد .زندانياني چون عیسی سحرخیز، احمد زیدآبادی، داوود سلیمانی، منصور اسانلو، رسول بداقی، مهدی محمودیان و حشمت‌‌‌‌‌‌‌الله طبرزدی..

مسعود باستانی در زندان گوهر دشت کرج ماهی دو مرتبه مي تواند با خانواده خود ملاقات ‌کند، همچنين از مدتها پيش امكان تماس تلفني اين افراد با خانواده هايشان قطع شده است .او توسط قاضي صلواتي به شش سال حبس محكوم شده است .


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.