سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه فرزندان رهنورد و میرحسین خطاب به ملت...

بیانیه فرزندان رهنورد و میرحسین خطاب به ملت

چکیده :به یاد می آوریم شب ۲۲ خرداد پس از آن حمله هایی که مدام تکرار می شد، دل نگران از پدر پرسیدیم که فردا چه خواهد شد؟ او با همان آرامش و شرافت و صلابت دوست داشتنی پاسخمان داد که آنچه بیش از نتیجه مهم است سربلندی نزد خدا و مردم و تاریخ است. فردا آمد، روزهای سخت و سخت تر هم از پس آمدند. باران رنج و تهمت و افترا بر جانشان نشست. اما آن دو، هم چون شما یارانشان، ایستادند تا سربلند نزد خدا، مردم و تاریخ خود باشند....


پس از گذشت 18 روز که از ناپدید شدن نخست وزیر محبوب امام و زهرا رهنورد، همسر و همراهش می گذرد و همچنان رسانه های امپراتوری دروغ ضمن زیر سوال بردن خبر بازداشت آنها، اعلام می کنند که خانواده میرحسین موسوی و مهدی کروبی با بستگان درجه نخست خود اجازه دیدار دارند و تنها محدودیت هایی بر ارتباط آنان اعمال شده است،دختران وی شب گذشته نیز موفق به دیدار آنها نشدند.

به گزارش کلمه، دختران وی که دیشب برای چندمین بار به خانه پدری مراجعه کردند، با درهای بسته و سخنان نامناسب ماموران مواجه شدند.

پس از این، دختران رهنورد و موسوی در  بیانیه ای خطاب به مردم آن ها را در جریان آنچه گذشت قرار داده اند و اتفاقات اخیر را بهای کینه به پدر به خاطر ایستادن بر سر آرمانها دانستند.

.

.

به گزارش کلمه متن کامل بیانیه دختران  میرحسین و رهنورد  به شرح زیر است:

دوستان و یاران مهربان ما

این روزها

ما نگرانیم، مانند هر فرزند دیگری که به ناگهان همه ی ارتباطاتش با خانواده ی خود قطع شده و در بی خبری مطلق از عزیزترین های زندگیش به سر می برد.

عزیزترین هایی که بر همه روشن است در بند کسانی هستند که جز تنفر و کینه به خاطر آرمانهایشان از ایشان به دل ندارند.

ما نگرانیم که در روزنامه ها می خوانیم: پدر و مادر ما زندانی نیستند، در حصر هم نیستند. در خبر ها می خوانیم آنان اسکورت هم می شوند! و ما یعنی فرزندان می توانیم آنها را ببینیم.

اما هرگز چنین نبوده است. ما پدر و مادرمان را ندیده ایم، صدایشان را نشنیده ایم. و آنچه هر لحظه بر نگرانی هایمان می افزاید همین تناقض گویی هاست.

برایتان بگوییم که ما برای اتمام حجت و روشن شدن واقعیت، که این روزها کمیاب شده، پس از این همه خبر بی اساس، همگی در شب پنجشنبه بازهم به در خانه مراجعه کردیم و از نیروهای درون کوچه، از پشت آن در آهنی که از پس آن کوچه و خانه و پدر و مادر باهم گم شده اند، پرسیدیم اگر پدر و مادر ما اینجا هستند، آیا می توانیم آنها را ببینیم؟ گفتند چه کسی گفته؟ گفتیم کیهان، دادستان، وزیر امور خارجه. و ما فکر می کردیم برخی از این مراجع خبر، قاعدتا باید آنقدر محکم باشند که بشود باورشان کرد که دیدار میسر گردد و این نگرانی ها رفع گردد.

گفتیم شاید واقعا می شود ببینیمشان و ما نمی دانستیم. بی خبر بودیم!

جواب سوال ما باز هم نه بود. نه! نمی توانید. خبرها اشتباه بوده است ! هرکسی گفته اشتباه گفته است. بروید دادگاه انقلاب. بروید پیش قاضی.

اما پدر و مادر ما که مجرم نیستند و آنها گم شده اند. ما پیش قاضی خواهیم رفت. اما قاضی واقعی، قاضی عادل دنیای این روزهای ما خداست. ما از او می خواهیم حکم کند.

ما فرزندان پدر و مادری که بیش از دوهفته است که چنان در اسارت اند و ربوده شده اند، که گویی نیستند و نبوده اند، به حکم فرزندی نگرانیم. اما صبر می کنیم که خودش گفته است: وَاصْبِرْ نَفْسَكَ مَعَ الَّذِينَ يَدْعُونَ رَبَّهُم بِالْغَدَاةِ وَالْعَشِيِّ یُرِيدُونَ وَجْهَهُ

ما صبر می کنیم هم چون دو عزیز گم شده مان که تا کنون بر این همه جفا، راست قامت، صبر کرده اند و خدا را خوانده اند و به او پناه آورده اند و ایمان داریم اکنون نیز به یقین صبر می کنند.

ما هم یارشانیم و یاورشان در این راه حق که سختی آن از ابتدا بر همه روشن بود.

برای شما که در این روزهای تلخ بی خبری از والدین و دل نگرانی از گم شدن عجیبشان و حصر و زندان و هرچه که هست یا بگویند، از سر محبت مرهم دردهای جانمان بودید و هستید، می نویسیم که با اطمینان به استقامت و همت و مهرورزی مردم بود که والدینمان خرداد 88 دل و جان به راهی دادند که ناهمواری و تلخیش از پیش حدس زدنی بود آنها چنان که می بایست و سزاوار راستگویان بود بر عهد دیرین خود با خدای خود و شما باقی مانده اند .

اگر از آن روزها می گوییم تنها درددلی است دوستانه با شما درد آشنایان. به همین دلیل بود که در تمام این روزها نه شکوه ای از آنها شنیدیم و نه واگویه ی دردی و نه حدیث ستم ها و تلخی هایی که بر آنان رفت و شما خود بیش از ما می دانید.

به یاد می آوریم شب ۲۲ خرداد پس از آن حمله هایی که مدام تکرار می شد، دل نگران از پدر پرسیدیم که فردا چه خواهد شد؟ او با همان آرامش و شرافت و صلابت دوست داشتنی پاسخمان داد که آنچه بیش از نتیجه مهم است سربلندی نزد خدا و مردم و تاریخ است. فردا آمد، روزهای سخت و سخت تر هم از پس آمدند. باران رنج و تهمت و افترا بر جانشان نشست. اما آن دو، هم چون شما یارانشان، ایستادند تا سربلند نزد خدا، مردم و تاریخ خود باشند. و این امید و آرزوی ماست.


653 پاسخ به “بیانیه فرزندان رهنورد و میرحسین خطاب به ملت”

 1. saman گفت:

  میرحسین را خدا بزرگ کرده…عزیز ملت شده……خواهر نگران نباش…این روزای سخت تموم میشه

 2. ايراني گفت:

  خواهران عزيزم زمانه بدي است كه بايد بابت فكرت رايت و ابتدائي ترين حق آزاديت و شهرونديت . فحش بشنوي و كتك بخوري و . . . . از كساني كه در

  تحجر كامل بسر ميبرند نا سزا بشنوي . هميشه حق و حقانيت هزينه اي دارد كه بايد پرداخت مارا در دلتنگيتان شريك بدانيد .

 3. ناشناس گفت:

  حال امروز ایران شبیه تسلط مغول هاست این وحشی های خدا نشناس که به اسم خدا می کشند و دستگیر می کنند و مغز شستشو می دهند و مدام از تورم کشورهای غربی نالانند (پس از 16 سال شکوفایی اقتصادی آنها و در حال که رتبه اقتصادی اشان هنوز بالاست.) و مردم ناآگاه را درفقر وبدبختی با دروغ هایشان می فریبند چه یاد آور روزهای زندگی حافظ است و حتما میر حسین میر دل های مردم ایران چون حافظه ایرانی ها می گوید ” دلم از وحشت زندان سکندر بگرفت”

 4. وفا گفت:

  من به عنوان عضوی از اعضای جامعه ایران سرفراز و نیز یک نفر از اقلیت کرد جامعه ایرانمان نوید آزادی و دموکراسی را به خود و ملت سرکوب گشته کردو همه ایرانیان بزرگوار و پیامبران خالق جنبش رهایی بخش سبز،موسوی و کروبی،میدهم و خواهم گفت آنچه نابودشدنیست دیکتاتور
  است و مانیم که برقراریم.درود بر پیشرفت جامعه بشری

 5. sam گفت:

  خواهشا شعار نديد كي گفته كاري از دستمون بر نمياد ار 17 اسفند هروز و هر شب در خيابانها باشيم تا سرنگوني ديكتاتور بزرك آزادي را در سيني طلا پيشكش نمي كنند حق گرفتني است

 6. ناشناس گفت:

  به حق که در نزد مردم و در تاریخ سربلند و جاودان خواهند ماند.
  خداوندا خودت حق مظلوم را از ظالم بازستان…

 7. ناشناس گفت:

  پیروزی نزدیک است

 8. یک اهل سنت گفت:

  ما هم در نمازهایمان پیروزی جنبش سبز را از خدا می خواهیم
  مرگ بر دیکتاتور

 9. ایرانی گفت:

  آیا باید ملت ایران بنشینند وشاهد دروغهای شاخ دار مشتی کذاب باشند وبه هم تسلیت بگویند .چه کسی باید رهبران جنبش را که شجاعانه هر خطری را برای ملت ایران به جان خریدند آزاد کند؟
  ای ملت ایران جامعه ای که درآن فضای گفتگو وتفاهم نباشد .فقط باید دست به قیامی شجاعانه زد .اگر این گونه پیش برود دراینده نزدیک هیچ اثری از انقلاب وآزادی نخواهد ماند وجباران قدرت حاکم خواهند شد چون خود ما چنین خواسته ایم.
  از ماست که بر ماست!

 10. احمد گفت:

  هرگز يادم نمي روزي در يكي از مناطق دور افتاده بخشدار بودم زمان جنگ بود و به سختي به امور ريز رسيدگي مي شد روزي يكي از روحانيان حريص به علت زياده خواهي از بخشداري ، به امام جمعه مركز استان گزارش مي كند كه در منطقه … بخشدار نان را سهميه و كوپني كرده است و لذا نخست وزير محبوب مردم بلافاصله هياتي به اين منظور به آن دور افتاده ديار فرستاده و از كم و كيف قضيه كاملا” گزارش تهيه كرده و به حضورشان بردند .با آن اقدامات ريزش تاسف بر اين برخوردها كه امروز از آن شخصيت بزرگ اينگونه حمايت مي كنند روزي كه او به آرامش نياز دارد حقش را خورده خود و خانمش را اسير مي نمايند بگذار اين مكنت بر سران اين دولت و … بماند تا آيندگان در مورد اين غاصبان خوب و روشن قضاوت كنند

 11. میکا گفت:

  می تونستن به ضد انقلاب نپیوندن تا اسیر نشن

 12. عباس گفت:

  خواهران من ما ایستاده ایم و بیشماریم

 13. sabz گفت:

  مرغ زیرک گر به دام افتد تحمل بایدش

 14. بیانیه گفت:

  به نظر من اگه این طوری میخواین تظاهرات کنین همون بهتر که نیان …اینطوری فقط اجازه نفس کشیدن به دیکتاتورها رو میدین.باید تظاهرات مکرر باشه تا مردمی که تا الان شجاعت اعتراض نداشتن قوت قلب بگیرن و به ما بپیوندند.به نظر من این بیانیه مخالف بانظر جنبش سبزه وباید به صورت شبانه روزی باشه 17و18و19و…تا هدف سبز
  آقایون هرکه با بیانیه من موافقه تایید کنه

  تایید یادتون نره

 15. وجدان گفت:

  خدا قوت. دمتون گرم. آمیدوارم با سلامت آزاد بشوند. دوستتون داریم.

 16. آزاد گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است.

 17. سبز گفت:

  دلم دلم از اين خرابيها بود خوش زان كه مي دانم خرابي چون كه از حد بگذرد آباد مي گردد

 18. باران سبز گفت:

  سلام بر تمامي خواهران وبرادران سبزم
  اين كوچكترين سبز معتقد است كه جنبش سبزمان به يك آموزش اساسي نياز دارد تا بتواند هماهنگ تر و بهينه تر پيش رود.هنوز در تجمعات دوستاني را ميبينيم كه در هدف هماهنگي ندارند گرچه خواست هاي مشتركي دارند.ما خوب جمع شدن را بلد نيستيم.بهتر است دوستان به صورت دسته جمعي در تجمعات حاضر شوند هر چند ميتوانند در خيابان از هم فاصله بگيرند.شايد بهتر باشد براي اولين يار در خيابان بنشينيم.در اين صورت حتي ممكن است نيروي انتظامي و بسيج دچار محدوديت شوند چون برنامه براي برخورد با چنين وضعيتي ندارند.ميبايست شعارها جنبه نصيحت به مخالفان به خود بگيرد.و به خوهران خوبم ياد آوري مي كنم كه ظاهر عفيف آنها در نگرش مخالفان مؤثر است.ودر نهايت اينكه حضور ما فقط به خاطر زير پا گذاشتن حقوق مردم نيست بلكه حاكميت بزرگ ترين ظلمها را در حق اسلام روا داشته چون خود را علوي و حسيني و . . . ميداند.دوستان سبزم بدانيد كه قرنها پيش از اروپا كه خود را مهد حقوق بشر مي داند،اسلام حق الناس را بالاتر از حق الله مي دانست.

 19. ناشناس گفت:

  بكشيد مارا ملت ما بيدارتر ميشود. امام خميني ره

 20. یا حضرت معصومه/منتظری مظلومه گفت:

  آآآآآآآآآآآآاهاااااااااای مردم! چه نشسته اید که اسلام در حال نابودی است….
  آیا این است پاسخ مجاهدت های حسین و یارانش که در مقابل ظلم ظالمان زمان سکوت کنیم؟
  والله…تالله…بالله فردای قیامت بخاطر سکوت امروزمان مواخذه خواهیم شد.
  آهااااای پیر، جوان، زن ،مرد، دختر، پسر ،دانشجو، معلم، کارگر ،دانش آموز،کارمند و آهاااااای ایرانی مسلمان! به جان فاطمه زهرا(س) در مقابل این ظلم ها سکوت نکنید و لب به اعتراض بگشایید…

 21. زهرا و فاطمه گفت:

  عزيزانمان را آزاد كنيد وگرنه نابودتان ميكنيم
  ما سربازان سبز اراده خود را راسخ كرده ايم تا از هر طريق ممكن و با هر روش مبارزه مدني حكومت ديكتاتوري را به زانو درآوريم.

 22. نگار گفت:

  نگران نباشید خدا با ماست …

 23. ناشناس گفت:

  اللهم انصر میرحسین وزوجته اللهم وفق اولادهم علی التقوی والایمان والصبر
  به خدا چه بگم این دینی که این مراجع تبلیغ می کنند دین خدا نیست دینی که به یاران و انقلابیون خودش رحم نمی کند ما توقع داشتیم به دشمنش رحم کند به خدا این خلاف منهج رسول الله صلی الله علیه وسلم رسولی که هنگام ورود به مکه بعد از دوری و زجر بسیار دشمنان خود را بخشید و فرزندان ابوجهل و هند وهمه ی دشمنانش رابخشید چه رسد به یارانش که همه از او وعده ی بهشت گرفتند حالا شما ای خامنه ای دم ازدین محمد م زنید وقتل عام وحبس میکنید. بدان ای رهبر نالایق مردم سرافراز ایران این ملت خاک پای موسوی را به هزاران چک سفید بیت رهبری نمی قروشد وبدان فرعون هم می گفت (انا ربکم الاعلی)وخدا او را به ذلت تا به امروز برای آگاهی افراد ستمگر به یادگار گذاشت.
  اللهم انصر میرحسین و زوجته

 24. حیران گفت:

  من خداییش بیطرفم
  آمن یه سوال دارم
  امریکا از دیکتاتورهای منطقه حمایت آشکار می کرد و هیچوقت از مردمشان حمایت نمیکردو برعکس از مردم ایران در مقابل حکومت دیکتاتور ایران دفاع میکنه.
  اگه میشه تورو خدا علت این دوگانگی را برای من به طور خصوصی جواب بدید. آخه دوست دارم حقیقت رو از طریق شماها بدونم.آخه اگه جواب این سوالم رو بیابم از بیطرفی در میام.

 25. علی گفت:

  برحق شکیبا باشید هر چند تلخ و ناگوار باشد.امام ضا(ع)

 26. بهاری سبز از جنس میر گفت:

  محتسب، مستی به ره دید و گریبانش گرفت / مست گفت ای دوست این پیراهن است، افسار نیست
  گفت باید تو را تا خانه قاضی برم / گفت رو صبح آی قاضی نیمه شب بیدار نیست
  گفت نزدیک است والی را سرای آنجا شویم / گفت والی از کجا در خانه خمار نیست
  گفت دیناری بده پنهان و خود را وارهان / گفت کار شرع کار درهم و دینار نیست
  گفت آگه نیستی کز سر در افتادت کلاه / گفت در سر عقل باید، بی کلاهی عار نیست
  گفت باید حد زند هشیار مردم مست را / گفت هشیاری بیار اینجا کسی هشیار نیست
  بهار نزدیک است و میر نوروزی ز کوی یار می آید.
  بهار، سبز است و جامه طبیعت، سبز. سبز باشید که سبز می آید: میر آمد و میر آمد…

 27. نسیم شمال گفت:

  دوست خوب بی طرفم سلام.
  سوال شمابه نظر من یک جواب داره: بهتره اتفاقات اعتراضی رو از دریچه ی واقعیت بررسی کنید نه با معیار قرار دادن دوستی و دشمنی امریکا!

  انصافا حکومتی که برای حفظ خودش اینهمه دروغ میگه و اینهمه تو خیابونا علیه دشمن فرضی خارجی قشون کشی می کنه اصلا می تونه بر حق باشه؟!!!

 28. سبزک گفت:

  همه ماها رو توی اندوه خودتون شریک بدونید و از صمیم قلب تک تک ما دعای خیری برمیاد که تقدیم به راه جناب میر حسین و خانوم محترمش میکنیم
  به امید روزای ازادی !

 29. ناشناس گفت:

  به نام خدا
  به نام آزادی
  و به نام میر حسین

 30. naser گفت:

  khoda dar hamin nazdikihast azizan

 31. ناشناس گفت:

  فرزندان کورش و زرتشت ایران بار دیگر ایرانمان می شود روح این دو با تک تک ماست

 32. فاطمه گفت:

  خواهران نازنین
  مارا ببخشید اگر پاسخی شایسته در توان نداشتیم تا نثار یزیدیان کنیم
  در کنار شما ایستاده ایم

 33. ناشناس گفت:

  آری آری من وتو باهم ما می گردیم
  صبح نزدیک است

 34. محمد گفت:

  فرزندان عزیز ان دو شیر مرد و شیر زن رنج نامه شما را خواندم از ظلمی که به شما و خانواده های زندانیان سیاسی دیگر میرود گریستم.واز خدا می خواهم این عزیزان در پناه خود حفظ کند و هر چه زود تر از بند این دژخیمان نجات دهد .و بدانید ما با شما هستیم.

 35. دادا گفت:

  در این روزهای پر از ظلم و استکبار
  آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
  به غیر از همدردی کاری نمی توان کرد
  به امید پیروزی

 36. فرهاد گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است.
  خواهران من خسته نباشید خدا قوت امیدتان به خدا باشد.
  مطمئناً پدر و مادرتان با سرافرازی این دوران گذار از ظلم و جنایت
  را پشت سر خواهند گذاشت.
  ای ملت آزاده حمایت حمایت

 37. ناشناس گفت:

  17 اسفند بساط کودتاگران را در سرتاسر ایران جمع خواهیم کرد….
  اندکی صبر…

 38. علیرضا آریایی گفت:

  سردمداران حکومت. یک چیزی مثل روز روشن هست. اگر طوفان مردم باز وزیدن بگیرد. دیگر هیچ نیرویی را توان ایستادن نیست.
  به خاطر خدا، به خاطر آزادگی، به خاطر بزرگی ایران و ایرانی حالا که همه ابزار رابه دست دارید این مشکل را با کمک خداوند و بندگان خالص خداوند حل کنید.
  درود بر میرحسین، یا حسین یا حسین یا حسین

 39. محسن 9 گفت:

  شرافت ؛چیز خوبیست که متاسفانه اصلاح طلبان از آن کم بهره اند! راستی چرا گپ من را با این بانوان محترم [دختران آقای موسوی] در پی نوشت نگذاشتید؟! البته برادرتان سحام نیوز نیز سخن مرا با آقای دکتر کروبی در پی نوشت سخنش با دکتر صالحی نذاشت! میدانید چرا فحاشی ارازل سیاسی مخالف خودرا در جناح راست بر می تابید ولی انتقاد اصولی ما و امثال ما را ندیده می گیرید ؟! دقیقا به این دلیل که 24 سال است با این روش بر گرده ملت سوارید ! شما منافقانی هستید که از خلاء به رسمیت نشناختن اپوزیسیون از سوی ج.ا.ا و عطش نیاز مردم به مخالفت با ج.ا.ا سو ء استفاده کرده و تاکنون با پوشیدن کت اپوزیسیون و شلوار پوزیسیون هم به ج.ا.ا و هم به ملت مظلوم ایران خیانت کرده اید. شما یک ماکیاولیست به تمام معنایید و قدرت را فقط برای قدرت می خواهید. البته به فضل خدا عمر شما فریب کاران به پایان رسیده است ؛ چرا که هم نظام ج.ا.ا نفاق و خیانت شما را شناخته است و هم انشاءا… ملت ایران چهره واقعی شما را شناخته و خواهد شناخت. امیدوارم در این جنگ قدرت که دچارش شده اید اگر قرار است ملت نتواند استفاده کافی را از آن خود نماید ؛حداقل شکست و محو کامل شما را شاهد باشد! مگر آنکه از نفاق دست بردارید یا صادقانه با نظام ج.ا.ا بیعت نمایید و یا راه حق را انتخاب کرده ؛صادقانه به دریای عظیم ملت ایران و خواسته حقیقی و درستش که همان تحقق نظام دمکراتیک سکولار است بپیوندید.
  [همانا آنان که فریب دادند مردان و زنان مومن را سپس توبه نکردند ایشان را است عذاب دوزخ و ایشان را است عذاب سوزان.] آیه 10 سوره شریفه بروج

 40. ناشناس گفت:

  من و دختر یکساله ام هم 17 اسفند هم مثل همیشه حاضریم

 41. abadan گفت:

  ما اکنون در یک جنگ تمام عیار درگیر هستیم و سیستم رهبری این جنبش که خواسته یا نا خواسته در این وادی هستند مانند یا ژنرال ارتشی باید آرایش نیروهای خود را سازماندهی کنند تا این لشکر بیشمار زنبورهای سبز فیل سیاه دیکتاتوری را در دره تاریک تاریخ سرنگون کنند.
  تهران 22 منطقه دارد باید در قلب محلات پرجمعیت نقاط ثابتی انتخاب شود برای تجمعات پراکنده و ادامه دار تا مردم سردرگم نباشند و پس از ساعتها راهپیمائی بی نتیجه توسط نیروهای سرکوب در فرعیهای طولانی سردر گم نشوند.
  در این صورت کنترل هم مشکل است محلها باید خیابانهای باریک طولانی با فرعی های بسیار زیاد باشد متاسفانه رهبری لازم در هدایت اعتراضات دیده نمی شودذ ما با یک ماراتن نفس گیر حد اقل یکساله روبرو هستیم .
  با توجه به حجم غیر قابل تصور سرکوب مسیر های بسیار زیاد و پراکنده که کل شهر را طوفانی کند برای حیات جنبش بسیار ضروری است ( در شهرستانها نیز فعالین شهرستانی نیز باید همین برنامه را اجرا کنند) بنا براین پیشنهاد میشود تهران به 6 منطقه تقسیم شود ( همین مدل میتواند برای سایر کلان شهرها اجرا شود)
  شمال – جنوب – شرق – غرب – مرکز – شهرستانهای حاشیه، و تمام جهتهای جغرافیائی نیز به غربی و شرقی و مرکزی تقسیم شود ( مثلا جنوب غرب : جنوب شرق و جنوب) در هر تقسیم بندی بسته به پتانسیل منطقه 3 آدرس قید شود در نهایت به جدول زیر میرسیم پیشنهادات زیر میتوان مورد بررسی همراهان سبز قرار گیرد، انتخاب آدرسها باید حساب شده و برای نیروههای سرکوبگر درداور باشد ( چهار راه اسکندری را به یاد دارید):

  شمال جنوب شرق غرب مرکز
  غربی مسیر 1
  غربی مسیر 2
  غربی مسیر3
  شرقی مسی 1
  شرقی مسیر 2
  شرقی مسیر 3
  مرکزی مسیر 1
  مرکزی مسیر 2
  مرکزی مسیر 3
  جنوبی مسیر 1
  جنوبی مسیر 2
  جنوبی مسیر3

  محلهای انتخابی باید دارای مشخصات زیر باشد:

  1- نقشه متروی تهران و ایستگاههای ساخته شده و در دست ساخت کمک خوبی است و میتوان از آن ایده گرفت چون برای انتخاب ایستگاهها کار کارشناسی بسیار زیادی انجام شده است.
  2- پیشنهاد میشود مسیرها شاخه های فرعی 2 مسیر اصلی امام حسین آزادی و تجریش راه آهن باشند که توسط شاخه های غربی، شرقی،مرکزی، جنوبی پوشش داده میشوند.
  3- خیابانها باریک، طولانی با فرعی های زیاد باشد.
  4- حتی الامکان محل خرید شلوغ با ترافیک سنگین. و یکطرفه
  5- حتی الامکان فاقد مسجد و سازمانهای دولتی و عمومی بزرگ و پارکینگ باشد چون از این محلها بعنوان مکان استقرار نیروهای سرکوب استفاده میکنند.
  6- حتی الامکان قابل دسترسی آسان توسط مترو، تاسی و اتوبوس
  آدرسها باید سریعا تا اوائل هفته آینده تصویب و اعلام گردد و از چهارشنبه سوری سبز اجرا شود، بصورت روزانه و گردشی باید هر روز یکی از آدرسها را انتخاب و اعلام کرد این تقویم اعتراض باید هفتگی منتشر گردد.
  باید قبول کنیم مثل تمام جوامع اکثریت مردم نظاره گر هستند و فقط در لحظات آخر که خطر برطرف شده به انقلاب میپیوندد بنا براین ما در تهران باید روی 200 تا 300 هزار فعال حساب باز کرد که میتوان 200 تا 300 تجمع هزار نفره در سطح شهر را انجام دهند و سیستم عصبی دیکتاتور را فلج کنند اعتراضات باید ادامه دار باشد و به مبارزات منفی مانند عدم پرداخت قبوض و هزینه های شهری و اعتصابات پیوند بخورد.
  صلح آمیز بودن این اعتراضات قدرتش از بم اتم هم بیشتر است.

  ما بیشماریم

 42. محمد گفت:

  آیا روزی هم در این کشور فرا خواهد رسید که مردم به داشتن یک حکومت سالم و برآمده از خودشان افتخار کنند ؟

  واقعا متاسفم از اینکه این همه رفتار از روی نفاق و دروغ گویی از این حکومت سر می زند ، آن گاه دیگران را متهم به منافق می کنند .

  به امید روزی که جمعیتی میلیونی خیابان های ایران را فرا بگیرد و حکومتی صالح داشته باشیم .

 43. 021 گفت:

  ما هستیم و میمیریم تا آن ها را ه شما برگردانیم

 44. ناشناس گفت:

  به نقل از صفحه فیسبوک صدرا حاتمی
  ***************************************
  شعر: بیاد کوچه اختر
  این شعر رو متاثر از رنجنامه فرزندان میرحسین و خانم رهنورد نوشتم

  هوای کوچه اختر

  به فصل و روزگارانی نه چندان دور

  عجب حال و صفایی داشت؛

  که در یکسوی آن کوچه

  بنای خانه ای از جنس رویا بود؛

  .حیاطش محشر نقشینه ی پرشور و شیدا، وَه چه غوغا بود

  قلم بر بوم نقاشی چه بی پیرایه می رقصید و

  معماری که بر رویای دور سرزمینش

  از وجودش

  رنگ می پاشید و می خندید و

  .از صبح و سلام و آسمان میگفت

  و قدری آنطرف تر چادر گلدار مادر بود و

  عطر یاس احساسش که در ایوان جانم سخت می پیچید و

  هرگاهی کنارش می نشستم، پاک مست و بیخودم میکرد و

  ردّ پای پرمهرش

  .که راهی سخت تا فردای سبز شهر می پیمود

  و ما با سرد و گرم خاطراتش زندگی کردیم و

  با آغوش گلهایش گره خوردیم و

  . در یک جمله نبض قلب ما آنجاست؛ قبل و بعد ما آنجاست

  چه می دانند این اغیار بی مقدار

  که در آجر به آجرهای آن خانه

  .هزاران قصه ی شیرین و صدها نکته ی ناگفته جامانده

  و اینک چند روزی میشود آن خانه خاموش است و

  .در بر پاشنه، دیگر نمی چرخد

  و اینک چند روزی میشود از صحن آن خانه

  صدای گام های مهربانِ باغبانِ پیر گلهامان نمی آید؛

  و بر دیوار آن کوچه

  بجای پیچک احساس

  تیرک های فولادی نمایان و مترسک ها و دلقک ها نگهبان اند و

  اسباب و بساط خیمه شب بازی و

  .سور و سات عیّاری و سرمستی و بی عاری

  .و ما دلتنگِ دلتنگیم

  .ما از دوری پروانه های پرنیان، بی حد و بی اندازه دلتنگیم

  .ما از یادها و خاطراتِ بی نهایت روشنِ دیروزهای شادی و لبخند، دلتنگیم

  .ما دلتنگ اشک بی ریای ربّنای اولِ افطارِ باباییم

  .ما دلتنگ لمس گونه های خیس مادر، وقت حوّل حالنای سفره عیدیم

  و دلتنگ هوای کوچه اختر

  .و اینکه کاش می شد باز برگردیم و در یک ظهر جمعه، باز هم با “میر” و “بانو” دور هم باشیم

  .خدایا! سخت دلتنگیم

 45. بابا رضا گفت:

  عزیزان من فردوسی پاکزاد حدود هزار سال قبل اوضاع و احوال قرنها قبل از خودرا(دوران حکومت ضحاک)چنین توصیف میکند:
  نهان گشت آیین فرزانگان پرآوازه شد نام دیوانگان
  هنر خوار شد جادویی ارجمند نهان راستی آشگارا گزند
  شده بر بدی دست دیوان دراز به نیکی نمانده سخن جز به راز
  ندانست خود جز بد آموختن جز از کشتن و غارت و سوختن
  کو ضحاک ماردوش که غذای مارانش مغز جوانان ایران زمین بود؟؟؟؟
  چتر گل برسر کشی ای مرغ خوش خوان غم مخور.

 46. grenade.ir گفت:

  برادر من تایید کن نظر قبلی رو بره بالا دوستان انقلابیتون بخونن یکم دور هم بخندیم !!!
  جون مادرتون ۱۷ اسفند نیایدا ! ما میترسیم !! :))))) میترسیم یه دفه انقلاب کنید !!!
  بساط ظلم رو برچینید !!!!!!!!! یه دختر و پسر رو فرض کنید ! . . . میان تو فضای مجازی
  کلی گندگی میکنن ! که ما فردا میایم فلان میکنیم و چنین میکنیم و چنان میکنیم و انقلاب میکنیم
  دیگه فردا رژیم کارش تمومه !!!!! بعد فردا میان تو خیابون جرات نمیکنن یه شعار بدن !!!!
  از ترس توپ و تانک !!؟ نه بابا .. از ترس باتوم !!! :))))) چه کارایی هایی داره این باتوم.. دوستت دارم باتوم !!
  بعدش ۲۰۰ نفری فرار میکنن میرن یه خیابون پایین تر در حالی که مثل چی ترسیدن و دارن نفس نفس میزنن
  و رنگاشون پریده !!! بلند شعار میدن نترسید نترسید ما همه با هم هستیم !!!!!!!‌:)))))) دوباره یه باتوم که
  میبینن چونان گله ای اسب پا به فرار میذارن !!! اینها با همین وضعشون میخوان انقلاب کنن !!؟ یا کروب هم
  میخواد کمکشون کنه !!!! :))))))))))))) یه دوسه تا متن عربی بخونه روحیه بگیرید !! :)))))))))))))))))
  که توش هم خیلی کلامات -دول- و -خلیج- به کار رفته باشه !!!! تو رو خدا جمع کنید این بساطتونو مردم
  دارن میخندن بهتون !!!!

 47. نادر گفت:

  سلام خواهران ملت ،با عرض همدردی به شما و ارادت به پدر و مادر سبزتان . این نیز بگذرد . قطعا آزاده و آزاد بودن هزینه دارد .خوش به سعادتتان که چنین پدر و مادری دارید .دل قوی دارید که آینده سیز این مرز و بوم با چنین فداکاریهائی محقق خواهد شد . پیروزی وعده خداوند است .شیرینی این پیروزی صد چندان خواهد شد ، وقتی که همین تمامیت خواهان هم آزاد خواهند بود حرفشان را در یک فضای بدون رعب و وحشت بزنند .تا ببینند که اگر تهدید و ارعاب و عوام فریبی نباشد هواخواهی ندارند . همه آنهائی را که هم اکنون تهمت و افترا میزنند و…. خواهیم بخشید . کینه از هیچکس به دل راه نخواهیم داد ،حتی از آنهائی که پدر و مادرمان را ربوده اند . حتی آنهائی که هموطن خود را در خیابان کتک میزند .اما دیگر اجازه نخواهیم داد کسی با عوام فریبی بر مسند قدرت قرار گیرد . شیخ شجاع و همسر فداکارش را فراموش نکنیم .

 48. مورسو گفت:

  ما هم ناراحتیم، ما هم نگرانیم، و فقط یک راه وجود دارد که عزیزانمان را نجات دهیم. همه با هم 17 اسفند در خیابان.

 49. ناشناس گفت:

  آذربایجان این برای برای آزادی وطن خود به پا خواهد خاست. شما خود را آزاد کنید.ما کاری به کار شما نداریم

 50. ناشناس گفت:

  grenade ماموریت داره دلسردی توزیع کنه گوش نکنید