سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » افرایش ۵۵ هزار زندانی به زندانیان کشور در یک و نیم سال گذشته...

افرایش ۵۵ هزار زندانی به زندانیان کشور در یک و نیم سال گذشته

چکیده :در حال حاضر با ظرفیت اسمی 85 هزار نفری زندانهای سراسر كشور بیش از 220 هزار نفر زندانی وجود دارد و در یك سال و نیمه گذشته در سازمان زندان ها 55 هزار نفر به آمار زندانیان سراسر كشور اضافه شده این در حالی است كه حتی 55 متر هم به فضای زندان‌ها اضافه نشده...


رئیس سازمان زندان ها گفت: در یك سال و نیم گذشته 55 هزار نفر به آمار زندانیان كشور اضافه شده این در حالی است كه حتی 55 متر هم به فضای زندانها اضافه نشده است.

به گزارش خبر، غلامحسین اسماعیلی روز چهارشنبه در همایش دادستانهای عمومی و انقلاب سراسر كشور افزود: در حال حاضر با ظرفیت اسمی 85 هزار نفری زندانهای سراسر كشور بیش از 220 هزار نفر زندانی وجود دارد و در دوره مسئولیت یك سال و نیمه بنده در سازمان زندان ها 55 هزار نفر به آمار زندانیان سراسر كشور اضافه شده این در حالی است كه حتی 55 متر هم به فضای زندان‌ها اضافه نشده است.

وی با انتقاد از فضای كم زندان ها و حجم بالای زندانی در كشور اتخاذ تدابیری برای حل مشكلات كنونی سازمان زندان ها در این بخش را خواستار شد.

پیش از این نیز اسماعیلی، رئیس سازمان زندانهای كشور با اشاره به كمبود 25 هزار نفر كادر زندانبان، از مسئولان خواسته بود ردیف و بودجه مناسب برای استخدام این نیرو را مهیا كنند. آمارهای نیروی انسانی شاغل در زندانهای كشور نشان می دهد كمبود شدید زندانبان ها، یكی از اصلی ترین مشكلات ندامتگاه ها و بازداشتگاه ها شمرده می شود. به گفته اسماعیلی در دنیا به طور متوسط به ازای هر سه زندانی یك زندانبان وجود دارد كه این میزان در كشور ما به ازای هر 13 یا 14 زندانی یك زندانبان است.


3 پاسخ به “افرایش ۵۵ هزار زندانی به زندانیان کشور در یک و نیم سال گذشته”

 1. ناشناس گفت:

  يك ميليون نفر هم به علت نداشتن جادرزندان ازاد هستند مانند متهمين نزاع وچك هاي بر گشتي .اين است حكومت جهل وناداني …. .درود بر سبز

 2. یک شاهد عینی گفت:

  حداقل یک نفر در روز 10 اسفند در بلوار ناهید یکی از فرعی های خیابان ولیعصر و روبروی پارک ملت در یک پژو 206 با شلیک مستقیم گلوله کشته شده.

 3. ناشناس گفت:

  یک افتخار دیگر برای دولت دهم،به امید روزی که یک زندان 70 میلیونی داشته باشیم