سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت چند صد معترض در غروب سه شنبه دهم اسفند...

بازداشت چند صد معترض در غروب سه شنبه دهم اسفند

چکیده :در میدان انقلاب تهران، نیروهای امنیتی با شلیک پیاپی گاز اشک آور به سمت تجمع کنندگان، حداقل ٨٠ تن را بازداشت کردند. ماموران امنیتی در برخی از خیابان های منتهی به میدان انقلاب و خیابان آزادی بیش از ٢٠٠ تن را بازداشت کرده اند...


گزارشها حکایت از بازداشت تعداد زیادی از شهروندان معترض در روز دهم اسفند دارد.

به گزارش جرس به نقل از منابع حقوق بشری، در ادامه سرکوب و بازداشت معترضان در روز دهم اسفند، حدود ۳۰ تن از شهروندان نیز، در خیابان فلسطین تهران به طرز خشونت‌باری بازداشت و مورد ضرب و شتم واقع شدند.

پیش از این کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، از بازداشت بالغ بر ٢٠٠ تن در درگیری های امروز تهران خبر داده بود.

به گزارش رهانا، نیروهای امنیتی حدود ۱۰ پسر را در خیابان فلسطین بازداشت و در کف خیابان خوابانده بودند و با کشیدن لباس های آنان روی سرشان، اقدام به ضرب و شتم آنان می کردند.

همچنین ماموران ماسک بر صورت، زنان و مردان بازداشت شده را سوار ون های مشکی رنگ کرده و آنها را در حال سوار کردن و همچنین داخل ون به شدت مورد ضرب و شتم قرار می دادند . خشونت نیروهای امنیتی در جریان این بازداشت‌ها بسیار تاسف‌برانگیز بوده است.

همچنین گزارش رسید که نیروهای امنیتی با حضور در میان مردم معترض، اقدام به شناسایی و سپس بازداشت بسیاری از آنان کرده‌اند . تعداد بازداشتی‌های امروز تهران مشخص نیست، اما با توجه به اخبار تعداد بسیار زیادی از شهروندان بازداشت شده‌اند.

بنا به گزارش منابع موثق، برخی از بازداشت شدگان به ساختمان خبرگزاری دولت جمهوری اسلامی (ایرنا) و مدرسه آیت‌الله سعیدی در خیابان انقلاب منتقل شده‌اند.

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی غروب امروز اعلام کرد که بنا بر آخرین گزارش های دریافتی از نقاط مختلف پایتخت، در میدان هفت تیر، میدان ولی عصر، چهار راه ولی عصر، بلوار کشاورز، میدان انقلاب و همچنین مسیر انقلاب به آزادی صد ها تن بازداشت شده اند.

گزارش ها از سطح شهر تهران حاکی از آن است که با آغاز تجمعات مردمی در مناطق مختلف شهر تهران از جمله چهارراه و میدان ولی عصر، خیابان مطهری، خیابان بهبودی، میدان رسالت، میدان توحید، خیابان فرصت، پل چوبی، میدان امام حسین، پل کریم خان، خیابان وصال و همچنین اکثر خیابانهای منتهی به خیابان انقلاب تا آزادی نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی متشکل از ماموران یگان ویژه پاسداران، لباس شخصی ها و همچنین نیروهای انتظامی با حضور گسترده در مناطق مختلف تهران، سعی در جلوگیری از هرگونه تجمعی در این مناطق دارند که در همین رابطه تا غروب، صد ها تن از شهروندان معترض توسط این نیروهای بازداشت شدند. همچنین برخی از گزارش ها در شامگاه سه شنبه، از حضور پرتعداد نیروهای امنیتی در مسیرهای منتهی به بیت رهبری حکایت دارد.

در میدان انقلاب تهران، نیروهای امنیتی با شلیک پیاپی گاز اشک آور به سمت تجمع کنندگان، حداقل ٨٠ تن را بازداشت کردند. ماموران امنیتی در برخی از خیابان های منتهی به میدان انقلاب و خیابان آزادی بیش از ٢٠٠ تن را بازداشت کرده اند .


43 پاسخ به “بازداشت چند صد معترض در غروب سه شنبه دهم اسفند”

 1. ایرانی اصیل(بختیاری) گفت:

  امروز خیلی از این لباس شخصی های ریشو رو با چشم خودم دیدم که داشتن از همه مردم با دوربین فیلم میگرفتند،تا جایی که میتونین به صورت دسته جمعی و با ماسک برید، همچنین اگه تونستید دوربسنارو خورد کنید.

 2. یک رزمنده سبز گفت:

  آقای امیر ارجمند! من کمترین سبز، مسئولیت بخشی از این خسارت ها را متوجه شما می دانم زیرا در چند روز گذشته دیدگاههای تحذیری و هشدارهای یارانِ سبز خود را ندیده گرفتید و برای نمونه چند کامنت بسیار هشدار دهنده اینجانب را حذف کردید. برادرِ من! از موسوی یاد بگیر که برای کسی تعیین تکلیف نمی کرد و حواسش بود یک نفر هم به سبب فرمانِ او آسیب نبیند. با اینهمه در نبود میرحسین باز هم فرمانبردار شما خواهیم بود. فقط لطف کن نظر هیچ یار سبزی را از سایت کلمه حذف نکن و به بچه ها هم پیغام بده اینکار را نکنند. بالاخره هر سری عقلی دارد. البته اعتراف می کنم دستاوردهای امروز بقدری بزرگ بود که می توان استراتژی شما را موفق دانست.

 3. ناشناس گفت:

  شرکت در چنین تظاهراتی واقعا جگر شیر میخواهد , اما همه کسانی که فقط بخاطر ترس دیروز به معترضان نپیوستند می توانند حداقل امروز را سرکار نروند.
  تا کی تحقیر را تحمل می کنند این مردم؟؟؟

 4. amir گفت:

  آخرش چی‌؟ میخوان همهٔ ایران رو دستگیر کنن؟

 5. saeed گفت:

  drood bar emam khamenaee -marg bar mosavi va karobi

 6. رضا گفت:

  ضمن تاييد فضاي بسيار شديد امنيتي كه خود از نزديك شاهد آن بودم (در ساعت حدود 5/5 عصر تا هفت و نيم شب) كه قويا از آن اعلام انزجار نموده و آن را محكوم هم ميكنم، لطفا بفرمائيد اين اتفاقاتي كه در متن خبر آمده مربوط به چه ساعتي بوده است؟ چرا كه حضور بسيار شديد نيروهاي امنيتي در محدوده چهارراه وليعصر تا ميدان انقلاب كه ما حركت ميكرديم بقدري شديد بود كه حي اجازه نطق كشيدن هم به كسي نداند خدا از آنها نگذرد!!!

 7. امین گفت:

  من و دوستم در مسیرمون شش نفر رو دیدیم که بازداشت کردن. با توجه به گستردگی تظاهرات رقم خیلی بالا بوده. خشونت هم خسلی شدید بود با شوکر میزدن به مردم و کتک و…

 8. ناشناس گفت:

  Ya Hossein Ya Mahdi Shoma Dareen Well Mighardin

 9. انقلابی گفت:

  دروغ اگر استخوان داشت گلوی شما به حدی بزرگ شده بود که تصور آن هم غیر قابل فکر است جماعت دروغگو

 10. بهرام سبز گفت:

  از همين امروز تبليغ گسترده سه شنبه بعدو شروع كنيد بايد يه كميته تشكيل بديم من هر گونه كمكي باشه حاضرم فقط تعلل نكنين

 11. ایرانی گفت:

  مشکلی که در تجمع دیروز بسیار به چشم می خورد، ساعت آن بود که به نظر من بسیار دیر هنگام بود. ساعت 15 و یا 16 ممکن است باعث شود بسیاری فرصت حضور در تجمعات را نداشته باشند اما در این فصل باعث می شود تجمع در روشنایی برگزار گردد و در نتیجه خطر دستگیری کمتر شود و مردم با فراق خاطر بیشتری در تجمع حضور یابند. روز گذشته در بسیاری از نقاط تا تجمع شکل بگیرد، خورشید غروب کرده بود و نیروهای امنیتی شروع به یکه تازی نمودند.

 12. ناشناس گفت:

  اين عصبانيت درنندگان بخاطر حضور مردم و اتحاد و تشگل و قدرت جنبش است در اينده نزديك بيت رهبري را بخانه واقعي خود خواهيم بردو سركوبگران ضد ملي و بي غيرت را باغيرت و ملي خواهيم كرد

 13. ناشناس گفت:

  70 سالگي ات مبارك مير. هفتاد سالگي مير حسين موسوي بر همه مبارك .

 14. مشهد گفت:

  راه پيماي ارام مردم با شدت در مشهد سركوب شد .جنبش سبز از هم اكنون براي سه شنبه ديگر بر نامه بريزد .الله اكبر وراه پيماي
  ضمنا براي چهار پنج شهر ايران بايد برنامه ريزي شود .مشهد اصقهان تبريز شيراز و…اگر اين شهرهابا تهران بيشتر هماهنگ شوند كار ديكتا تور
  تمام است.

 15. فریاد سهراب گفت:

  من شاهد دستگیری سه تن از جوانان سبز وطن در خیابان آزادی نبش خیابان دامپزشکی شدم که بعد دستگیری آنها برای متفرق شدن مردم گاز اشک آور زدند

 16. خط امامی گفت:

  کلمه جان با سلام و خسته نباشید به شما یک پیشنهاد دارم:
  روزهایی که قرار بر راهپیمایی می گذارید پیشنهاد می کنم چند نفر را در آن حوالی که قراره تجمعی بشه مسئول کنید از قبل در یک جای مطمئن ، مثلا پشت بامی در آن اطراف یا تراس منزلی در آن حوالی از قبل از شروع تجمع مستقر شوند فقط و فقط برای گرفتن فیلم آن هم با یک دوربین درست وحسابی نه مبایل البته جایی که خطری برای آن برادر یا خواهر عزیزمان نباشد و با خیال راحت از آنجا فیلم تهیه کند به نظر خودم که ایده بسیار خوبیه
  موفق باشید .یا حسین میرحسین

 17. ناشناس گفت:

  ده اسفند خوب یا بد تمام شد برای هفدهم برنامه ریزی کنید

 18. ناشناس گفت:

  جقدر دروغ؟ انگار ناف جنبش سبز را با دروغ بریده اند.

 19. بابک خرم دین گفت:

  ای کاش من هم می تونستم در جمع معترضین باشم. دوست داشتم برای میر حسین جانم را هم بدهم ولی متأسفانه در یکی از شهرهای کوچک آذربایجان زندگی می کنم. واقعا از اینکه چرا دیروز در بین شما ملت عزیز نبودم بسیار افسرده هستم. پیروزی از آن ماست دوستان. فقط نباید بین اعتراضات فاصله بیندازیم. این را بدانید که حتی در دورافتاده ترین نقاط ایران صدای شما شنیده می شود و همه ی مردم با شما همدل هستند.

  پدر عزیزم میر حسین پیام تبریک مرا با چشمانی گریان به مناسبت زاد روزت بپذیر و این را به تو قول می دهم که آذربایجانی های اصیل بسان بابک خرم دین هیچ گاه در مقابل ظلم سر خم نخواهند کرد! /\/\/\

  من هم همانند مردم بحرین می خواهم بگویم که: اسرائیل ما از تو ممنونیم چرا که حداقل تو مردم خود را نمی کشی!

 20. ناشناس گفت:

  جمعیت حاضر در انقلاب زیاد بود اما مشکل مشاهده شده این بود که نیروها نمیگذاشتند مردم جمع بشوند و جمعیت به صورت پراکنده در پیاده روها بود . باید چاره ای برای این مسئله بیندیشید . باید لیدر خیابانی وجود داشته باشند مردم به صورت پراکنده حرکت میکنند باید یکی بشوند چاره چیست ؟

 21. ناشناس گفت:

  تهيه عكس و فيلم به طور هوشمندانه و بي خطر ” خيلي خيلي مهم “است. الان حكومت تمام راهها را بسته .خود رسانه خود به تمام ايران و تمام جهان باشيم.
  خدا با ماست .خدا ياور مظلومان است.

 22. تولدت مبارک نماد آزادی ایران گفت:

  تو این شب های پوشالی/تو این سرمای بی آزرم /تو این دشت غریب و دور/تو این شب گریه های نرم//کسی بی اسب و بی بیرق/کسی از جنس آیینه/کسی از بیشه های سبز/اومد با خنده، بی کینه//دلم یکباره پر وا کرد/نگاهم سوی او لغزید/دل محبوس و بغض ابر/به یکباره به شب بارید//سیاهی از تن شب ریخت/طلسم آدما وا شد/صدای بال طوطی ها/کلید قفل پا ها شد//از اون پس سایه ها مردن/تو هر آینه نگاهی بود/تو هر کوچه تو هر برزن/از اون کس رد پایی بود
  سحر پیروزی/10 اسفند 89

 23. وحید گفت:

  آقا سعید که گفتند درود بر خامنه ای بهتره به یکی از پایگاههای پاچه خواری مراجعه کنند

 24. مرجان گفت:

  اینان که دم از اسلام میزنند عمروعاصی بیش نیستند که بزودی متزلزل می شوند

 25. روز خشم گفت:

  دورود به شرف جوانان سبز ایران زمین
  به شما قول میدهم ما حتی خیلی زودتر از تونس و مصر و لیبی به پیروزی خواهیم رسید ان هم پیروزی پایدار و بدون توقف چون تجربه ما جوانان به قیام های مشروطه پیوند خورده ما تجربه 100 سال قیام را با خود داریم و سرمان کلاه نمیرود حتی با عوض شدن (خر و پالان های خر)

 26. سبز گفت:

  فکر آن غیر قابل تصور است بی سواد

 27. خس و خاشاک گفت:

  سلام – خواهش میکنم به نکته ای که می خواهم بگویم توجه کنید،
  از دوستانم که روز 25 بهمن دستگیر شدند و بعد به کمک پارتی و پول(رشوه)آزاد شدند مطالبی رو شنیدم که اونهارو برای شما بازگو می کنم،خواهش میکنم اطلا رسانی کنید.
  دوستم در 25 بهمن در خیابان های تهران در حال راهپیمایی بود که با حمله پلیس روبرو شد و گارد ویژه به سمت آنها گاز اشک آور پرت می کردند.
  و درحالی که دوستم در بین جمعیتی 200نفری بود که در حال شعار دادن و فرار کردن بودند،ناگهان دید از بین مردم عده ای که شعار می دادند در هنگام فرار عده ای بسیجی ها که در جمع خود را اختفا کرده بودند که حدودن 30نفربودند در هنگام فرار عده ای از جوانان را که شعار می دادند را گرفتند و نگاه داشتند تا ماموران از راه رسیده و آنها را دستگیر نمایند. که دوست من یکی از آن 18نفری بود که در آن جمع دستگیر شد.
  و بعد از منتقل شدن به پاسگاه نیروی انتظامی و زندان قرار شد به دادگاه بروند.
  به نقل از دوستم شنیدم که برای افراد 3 نوع پرونده تشکیل می شد ، به ترتیب پرونده آبی ،سبز،قرمز، که آبی کم خطر تر و قرمز برای کسانیست که شرایت بسیار خطرناکی دارند و امید به آزادی ندارند بود.

  خواهش میکنم اطلارسانی کنید…………..

 28. ناشناس گفت:

  جنبش باید کوچه به کوچه و محله به محله باشه، یعنی افراد با همسایه های خودشون بیان بیرون بعد به هم محلی هاشون ملحق بشن و بعد خیابون به خیابون و در نهایت به مسیر اصلی تظاهرات برسن. خوبی این طرح اینه که خیابون های اصلی تا خرخره پره سرباز هست و نمی تونن خیابون های اصلی رو رها کنن و به کوچه به کوچه و محله به محله سر بزنن، بعدشم، وقتی کوچه به کوچه به هم ملحق بشن، و کم کم برن جلو، همین که بتونن نیروی های خیابون خودشون رو فراری بدن، یه پیروزی کوچیک هست که دلا رو قرص و محکم میکنه و تجربه اشون بیشتر میشه. برای هماهنگی هم می تونن واسه همسایه ها شبنامه بذارن و هماهنگی ها رو انجام بدن، کم کم تجربه هاشون هم بیشتر میشه..

 29. ایرانی سبز گفت:

  من خودم با چشام دیدم 7-8تا پسرو گوشه خیابون نشونده (خیابون آزادی نرسیده به زمزمه )بودن رو زمین و لباساشونو برعکس کشیده بودن رو سرشون یک دختری را هم به زور سوار ون میخواستند بکنن نمیرفت پاش مودنه بود لای در داد میزد ضجه میزد اما در را روی پاش بستن وقتی هم بهشون اعتراض کردم گفتند دلت میخواهد تو را هم میبریم و با باتوم منو هم زدند فقط اومده بودند مردمو لت و پار کنند

 30. ناشناس گفت:

  باید از راه عدم پرداخت قبوض و اعتصابات کمر دولت را بشکنیم

 31. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور خون آشام _ درود بر مهندس میرحسین موسوی

 32. ناشناس گفت:

  به كوري چشم شما! ديكتاتور به پايان سلام كننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن

 33. رها گفت:

  چرا مطلب مرا بنام راهب سانسور کردید

 34. shohre گفت:

  سه شنبه اتی باید فراخوان زنان بسیار قوی باشد. انجمن های دفاع از حقوق زنان و کودکان

 35. ناشناس گفت:

  به نظر من ،ما ابتدا بايد به صدا و سيما حمله كنيم چون مركز دروغ و مردم فريبي اونجاست.

 36. ناشناس گفت:

  ببینید سایت کلمه خواهش میکنم که اطلاع رسانی کنید.
  چرا هر وقت راهپیمایی میکنیم به جایی نمیرسیم؟
  برای اینکه بی هدفه!!!
  به قول دوستمون باید به پاشنه ی آشیل حکومت که همون صدا و سیما هست حمله کنیم.اگر یادتون باشه در زمان انقلاب مردم با حمله کردن به صدا و سیما تونستند بقیه ی کارهاشون رو با سهولت به پیش ببرند.پیشنهاد من فقط اینه:باید به صدا و سیما حمله کنیم.
  چون اگه فقط بیایم تو خیابون و دو تا شعار سر بدیم که نمیشه.خواهش میکنم یک نگاه تخصصی به این موضوع داشته باشید و حتی میتونید از طریق Google Earth به اطلاعات خیلی زیادی دست پیدا کنید و پس از تائید نهایی با اطلاع رسانی گسترده به همه خبر دهید.
  رهرو آن نیست گهی تند گهی خسته رود///رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.
  با برنامه ریزی میشه به هر جایی رسید.
  موفق باشد

 37. ناشناس گفت:

  کلا 100 نفر نبودن، چطور چند100 نفر و گرفتن؟ ببینید کسی نمرده یکم بخندیم؟

 38. یک رزمنده سبز گفت:

  من هم با زودتر شروع شدن راهپیمایی موافقم و فکر می کنم تا سه شنبه باید طرحهای بهتری بریزیم که نتوانند نخبه ترین بچه های سبز را به دام بیاندازند. خدایا مخمان را به کار بیانداز!

 39. ناشناس گفت:

  سلام
  می تونم با قطعیت بگم دیروز اصفهان حداقل 50 نفر رو دستگیر کردند. این رقم رو از خود مأمورا شنیدیم
  خیلی وحشی بودند و بی محابا از مردم فیلم می گرفتند

 40. ناشناس گفت:

  با پیشنهاد دوست عزیز خط امامی موافقم که گفته افرادی از قبل وظیفه فیلم برداری را به عهده بگیرند. اگر هم بشه موبایل رو در حالت ضبط قرار بدین و در لباس مخفی کنید جایی از لباس رو سوراخ کنید برای عدسی دوربین. من این کار رو کردم تا حدودی جواب میده و از هیچی که بهتره. اگه حافظه خالی باشه و باتری پر باشه دو ساعت و ربع بدون وقفه فیلم می گیره البته بستگی به مدل داره. خوشا به حال مصریها که از محل تظاهراتشون پخش مستقیم میشد به دنیا. مرگ بر دیکتاتور

 41. ناشناس گفت:

  باید هر روز در تهران و همه شهرها تظاهرات بر پا کنیم.باید خواب را هر شب از چشم این کودتا چیان گرفت.لطفا بررسی کتید.ما از مردم مصر چی کمتر هستیم.

 42. سبز گفت:

  قابل توجه دوستایی که مسخره می کنن یا می گن دروغه یا باور نمی کنن:اول از همه شما هم مثل رهبرتون بهتره تو توهم تون غرق شید دوم اینکه برا ما مهم نیست که شما چیو باور می کنین چون اصولا برا ما سبزا اهمیتی ندارین فقط کمی فقط کمی وجدان داشته باشید ،فقط یه بیمار می تونه از کشته شدن کسی خوشحال شه ولی ظاهرا وسیله خنده شما می شه!!!!!!!!
  قابل توجه دوستای سبزم اتفاقا برادر من هم توی یکی از این ون ها بوده و توی ون با باتوم زدنش البته بعد از بازجویی ولش کردن

 43. ناشناس گفت:

  ساعت 5 عصر دیر است باید ساعت 3عصرتعیین شود هم مردم قدرت مانوردارند هم نیروهای سرکوب هزینه بیشتری متحمل می شوند وهم زود خسته می شوند راهپیمایی هم باید هرروزه شود باتاکید برسه شنبه های اعتراض اگردرغیر3شنبه ها هم برگزارنشود حسنش سردرگم کردن نیروهای سرکوب را بدنبال دارد.