سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خشونت بی سابقه نیروهای امنیتی و گارد ویژه بر ضد مردم...

خشونت بی سابقه نیروهای امنیتی و گارد ویژه بر ضد مردم

چکیده :خشونتی که امروز از سوی نیروهای امنیتی، لباس شخصی و گارد ضد شورش نسبت به مردم معترض اعمال شد، در مقایسه با تجمع های پیشین معترضان شدیدتر بوده و خبرنگاران کلمه آن را بسیار خشن و بی سابقه توصیف کرده اند. اعمال این خشونت ها همچنان در خیابان های مختلف تهران ادامه دارد. گفته می شود بسیاری از مردم در میدان انقلاب در محاصره نیروهای گارد قرار...


خشونتی که امروز از سوی نیروهای امنیتی، لباس شخصی و گارد ضد شورش نسبت به مردم معترض اعمال شد، در مقایسه با تجمع های پیشین معترضان شدیدتر بوده و خبرنگاران کلمه آن را بسیار خشن و بی سابقه توصیف کرده اند.

اعمال این خشونت ها همچنان در خیابان های مختلف تهران ادامه دارد و گفته می شود بسیاری از مردم در میدان انقلاب در محاصره نیروهای گارد قرار دارند.

خبرنگاران ما از نقاط مختلف خیابان انقلاب حد فاصل امام حسین تا آزادی گزارش داده اند که این خشونت حتی نسبت به نوجوانان و زنان و مردان مسن نیز با شدت زیاد اعمال می شود. مسافران اتوبوس های بی.آر.تی با مشاهده مامورانی که به مردم حمله ور می شوند، آنها را هو می کنند و شعارهایی نیز بر ضد دیکتاتور سر می دهند.

تجمع امروز در اعتراض به زندانی شدن رهبران جنبش سبز میرحسین موسوی و مهدی کروبی و همسران آنها و
در پی فراخوان شورای هماهنگی راه سبز امید، در شب تولد میرحسین موسوی، نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس برگزار شده است.

یکی از خبرنگاران کلمه که در میدان انقلاب حضور داشته، در این باره می گوید: «در ساعت هجده و سی دقیقه امروز جمعیت انبوهی که در چهار راه ولی عصر تجمع کرده بودند و شعارهای یا حسین، میرحسین و یامهدی، شیخ مهدی می دادند، مورد هجوم گارد ویژه و لباس شخصی ها قرار گرفتند که در این فاصله، صدای شلیک چندین گلوله نیز به گوش رسید. من که در میان جمعیت بودم و همراه آنها سعی کردم از صحنه فرار کنم، وقتی به مکان امنی رسیدم، متوجه شدم که کت ام قرمز شده که اول تصور کردم ناشی از تیر خوردن اطرفیان و پاشیدن خون به من بوده است، اما بعد با دقت بیشتر و همین طور توضیح کسانی که در تظاهرات های قبلی نیز حضور فعال داشتند، فهمیدم این رنگی است که با گلوله های پلاستیکی شلیک شده و هدف از آن ایجاد رعب و وحشت بیشتر است.»

یک شاهد عینی نیز از خیابان های منتهی به انقلاب می گوید: «در یک کوچه فرعی گیر کرده ایم. دود گاز اشک آور کوچه را پر کرده و صدای شلیک تیر از همین نزدیکی می آید. مردم یکسره شعار مرگ بر دیکتاتور می دهند.»

بر اساس گزارش های خبرنگاران کلمه، اگرچه تجمع مردم با حمله های خشن ماموران بارها گسسته می شود، اما حجم انبوه جمعیت به حدی است که به سرعت تجمع دیگری در چند متر آن‌سوتر از نو شکل می گیرد.


52 پاسخ به “خشونت بی سابقه نیروهای امنیتی و گارد ویژه بر ضد مردم”

 1. ناشناس گفت:

  ina bashan,ya ye edeie dige bian,farghi vase mardome binava nemikone,az tarikh baiad ebrat gereft,har hakemi faghat fekre khodeshe,va mardom faghat ghorbaniaii hastan ke khuneshun fadaie ghodrat talabie hakema mishe,

 2. ناشناس گفت:

  من که از امروز سعی می کنم هرروز نزدیک ساعت 4 برم چهاراه ولی عصر!شما شهرستانی ها هم با اطلاع رسانی بیشتر حضورهای غافل گیرانه داشته باشید!خواب خوش را برایشان حرام کنید!دیگر منتظر بیانیه نمیشم!آنقدر بیآییم تا …..!
  یا حسین میر حسین!
  یا مهدی شیخ مهدی!
  کشته بشم ،بمیرم میرم و پس میگیرم!

  قبلا پسر ش بودم!حال خود میرحسین!