سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعلام حضور سبزهای آذربایجان و کرمانشاه در راهپیمایی دهم اسفند...

اعلام حضور سبزهای آذربایجان و کرمانشاه در راهپیمایی دهم اسفند

چکیده :گروهی از فعالان جنبش سبز مقیم کرمانشاه با صدور بیانیه ای به همین مناسبت و یادآوری تقارن سفر رئیس دولت به آن منطقه، از حضور در خیابان های شهر و فریادهای اعتراض خود خبر دادند. «شورای هماهنگی مبارزات مدنی و حقوق شهروندی آذربایجان» نیز خواستار "پایان دادن به حصر غیرقانونی میرحسین موسوی و مهدی کروبی" شدند....


در ادامه اعلام حمایت ها و حضور حامیان جنبش سبز در راهپیمایی روز دهم اسفند و اعتراضات سازماندهی شده نسبت به حصر و ربایش راهبران جنبش، گروهی از فعالان جنبش سبز مقیم کرمانشاه نیز، با صدور بیانیه ای به همین مناسبت و یادآوری تقارن سفر رئیس دولت به آن منطقه، از حضور در خیابان های شهر و فریادهای اعتراض خود خبر دادند.

به گزارش خبرنامه کرمانشاه، در فراخوان «شورای هماهنگی سبز کرمانشاه» آمده است :

“در آستانه سفر دولت به استان کرمانشاه و در حمایت از فراخوان شورای هماهنگی راه سبز امید برای اعتراض خیابانی به حصر غیرقانونی رهبران جنبش سبز و همسران دلاورشان و مصادف با شب تولد میرحسین موسوی، شورای هماهنگی سبز کرمانشاه مردم شریف استان را دعوت به حضور خیابانی با شعارهای “یا حسین ، میر حسین” و “یا مهدی ، شیخ مهدی” می نماید .

این شورا از همشهریان عزیز می خواهد روز سه شنبه دهم اسفند از ساعت پنج بعداز ظهر دست به تجمع و راهپیمایی در مناطقی که در زیر بدان اشاره خواهد شد بزنند و بدین وسیله صدای خود را برای آزادی رهبران سبزمان و در اعتراض به حضور دولت کودتا به گوش حاکمیت برسانند :

– مسیر چهارراه اجاق ( مدرس ) تا میدان مصدق

– سراسر خیابان مسکن

– محلات شریف و برومند جعفرآباد

– چهارراه نوبهار

– جوانشیر

– خوابگاه های دانشجویی سرخه لیژه

همچنین «شورای هماهنگی مبارزات مدنی و حقوق شهروندی آذربایجان»، خواستار “پایان دادن به حصر غیرقانونی میرحسین موسوی و مهدی کروبی” شدند.

فعالان حقوق شهروندی آذربایجان طی بیانیه ای در این زمینه آورده اند “به دنبال حصر غیرقانونی و غیر انسانی آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان توسط حکومت ایران موجی از انزجار و نگرانی نسبت به این عمل غیراخلاقی در بین مردم ایران و آزادیخواهان بوجود آمده است. حکومت جمهوری اسلامی به مانند سلف خود، نظام شاهنشاهی، حقوق مشروع و قانونی شهروندان ایران را از اساس و به صورت سیستماتیک نقض و در واقع لگدمال می کند. بی تردید مردمان نیز ساکت نمی نشینند و برای احقاق حق به پا می خیزند.

«شورای هماهنگی مبارزات مدنی و حقوق شهروندی آذربایجان» ضمن محکوم نمودن این حصر ناعادلانه از تمامی مبارزان راه آزادی در ایران صمیمانه می خواهد تا نسبت به نقض حقوق بنیادین بشر در آذربایجان حساسیت بیشتری به خرج دهند. فعالان جنبش سبز باید بدانند که زندانها و بازداشتگاه های آذربایجان بخصوص بعد از اعتراضات مردمی ترکها در خرداد ٨۵ هیچگاه از کسانی که پیگیر حقوق انسانی خود بودند خالی نبوده و نیست که متاسفانه چندان توجهی در مرکز برنیانگیخته و همین موضوع از جمله عوامل زمینه ساز بسیاری از آفت ها و آسیب ها بویژه سواستفاده حاکمیت برای تفرقه انگیزی بوده و صدافسوس که همچنان می باشد.

ما فعالان حقوق شهروندی آذربایجان مجددا حمایت قاطع خود را از مبارزات عدالت طلبانه و آزادیخواهانه عموم مردم ایران اعلام نموده و از شهروندان ترک ایران دعوت می کنیم همپای همه آزادیخواهان ایران با هر زبان و مذهبی برای دستیابی به حقوق انسانی خود در همه عرصه های مبارزه مسالمت آمیز مدنی در روزها و هفته های آینده حضور یابند و دست در دست یکدیگر مبارزه را تا پیروزی نهایی و استقرار وضعیت دموکراتیک و حاکمیت اصول جهانشمول حقوق بشر در ایران ادامه دهند.

شورای هماهنگی مبارزات مدنی و حقوق شهروندی آذربایجان همزمان و در ادامه اعلام حمایت ها از تظاهرات و تجمعات اعتراضی دهم اسفند، جمعی از سبزهای آذربایجان نیز حمایت خود را از این راهپیمایی اعلام کرده و مسیر اعلام شده برای تظاهرات دهم اسفند را بدین شرح خاطرنشان ساختند:

سه شنبه ـ ساعت پنج بعد از ظهر ـ تبریز ـ خیابان آبرسان


25 پاسخ به “اعلام حضور سبزهای آذربایجان و کرمانشاه در راهپیمایی دهم اسفند”

 1. سبز گفت:

  چه عجب اذربایجانیهای عزیز ما که داشتیم کم کم نامید میشدیم قبول کنید که اکثر انقلابها از اذربایجان غیور بود خدا قوت وموفق باشید

 2. ilhan گفت:

  به عنوان یک ایرانی آذری زبان،همانطور که تا بحال در تمام راهپیمایی های جنبش در تهران شرکت کرده ام،اینبار نیز شرکت میکنم

  یاشاسین آزادلیق
  -یاشاسین آذربایجان
  -یاشاسین تورکون ایفتیخاری و ینی ستارخانیمیز “میر حسین”

 3. ناشناس گفت:

  هیچ یک از “تورک ها” در این تجمعات شرکت نخواهند کرد.

 4. تورک گفت:

  ما سبز نیستیم تورک هستیم. زمانیکه روزنامه ایران 35 میلیون تورک ایران را به سخره گرفت ککتان هم نگزید پس از ما هم انتظاری نداشته باشید. برای ما موسوی یا کروبی فرقی ندارد

 5. کاوه بهار گفت:

  درخواست می شود همه ی شهرها مانند کرمانشاه یک جا را مشخص نمایند ودرصورتیکه آنجا توسط نیروهای نظامی اشغال شده بود،چند جای دیگر را از قبل معین ،تا درآنجا تجمع صورت گیرد. درود بر جوانان سبز ،پیروزی نزدیک است.

 6. arezoo گفت:

  جای بسی خوشحالی است که «شورای هماهنگی مبارزات مدنی و حقوق شهروندی آذربایجان» برای احقاق حقوق مدنی مردم ایران از جمله مردم غیور آذربایجان به پشتیبانی از رفع حصر نمادهای جنبش سبز آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی برخاسته اند. قابل ذکر است که هیچ تغییر و تحول در ایران بدون حضور و مشارکت مردم قهرمان آذربایجان متصور نیست.
  اما باید توجه داشت که آذربایجانی ها یکی از اقوام اصیل و بومی ایرانی هستند و صرف اینکه زبان مادریشان ترکی است نباید آذربایجانی ها را ترک بنامیم.
  زنده باد همبستگی روز افزون مردم ایران برای تحقق آرزوهایشان از جمله امکان آموزش به زبان مادری.

 7. ناشناس گفت:

  زنده باد ازادی

 8. ناشناس گفت:

  درود هستیم

 9. تبریز اوغلی گفت:

  آذری غیرتت را نشان بده.

 10. ناشناس گفت:

  اردبیل ، میدان شریعتی تا چهار راه امام ، ساعت 5 بعد از ظهر
  وقتی یتیشیب همشهریلر ، دای بس دی

 11. javidan گفت:

  آذربایجان فقط تبریز نیست.
  اذربایجان ، همه آذربایجان است.
  (بیر اورمولو تورک اغلو)

 12. ناشناس گفت:

  یه مطلبی درخصوص آذربایجان نوشته بودم .2 ساغت پیش آذربایجان سبز و سقید و سرخ
  خوشتون نیومده؟
  اسم خودتو سبز میزاری؟ پس چرا منتشر نمیکنی؟ بازهم برات مینویسم ثابت کن سبزی

  آذربایجان سبز است.آذربایجان سفید است .آدربایجان سرخ است.
  آذربایجان ندای آرادی است .آذربایجان آزادی است ! عین آزادگی است.
  آذربایجان همیشه سر و چشم و گوش ایران بوده است.آذریایجان دل ایران بوده است.
  آذربایجان از 1400 سال قبل سبز است! این سبزی را نه از کاخ سبزنشینان اموی بلکه از علی و حسن و حسین آموخته و از 500 سال قبل همراه شاه اسماعیل پرچمدار آن بوده است.
  آذربایجان همیشه سفید بوده است از زمان زردشت! از زمانیکه کوه سراپا سفیدپوش ساوالان خواستگاه و آرامگاه پیغمبر سفیدیهاست.
  آذربایجان همیشه سرخ بوده است ! از زمان بابک خرمدین که بیگانگان را بر این خاک تحمل نکرد.اما …
  برادرم
  خواهرم
  منهم همچون هر فرد ایرانی امروز هم سبز و سفید و سرخ فریاد میکنم صدای سبزت را میشنوم ….
  آیا تو نیز صدای سفید مرا خواهی شنید؟
  فرزندان منهم حق و آرزوی خواندن و نوشتن به زبان مادری خود را دارند!
  همانطور که کودکان دلبند شما به زبان مادری خود مینویسند و میخوانند : آرادی!
  فرزندان من هم در کنار شما دوست دارند آآزادی را : آزادلیق ! فریاد کنند!
  باورکن با رسمیت این حق الهی و قانونی من و میلیونها ایرانی دیگر اتفاق خاصی نخواهد افتاد مگر اینکه من و فرزندانم خود را با شما برابر و برادر بدانیم!

 13. ناشناس گفت:

  پيرو اطلاعيه ي قبلي در خصوص راه پيمايي 10 اسفند در تبريز مراتب زير در جهت برگزاري مطلوب به اطلاع همشهريان محترم مي رسد .

  1- مکان راه پيمايي مسير فلکه ي دانشگاه و چهار راه آبرسان مي باشد . مسير هاي اعلام شده در فضاي مجازي احيانا از طرف

  عوامل حکومت در جهت جلوگيري از شکل گيري تجمع گسترده صورت مي گيرد

  2-براي امنيت راه پيمايي حتما به صورت گروهي : خانوادگي و گروه دوستان حضور بيابد .و در صورت دستگيري دوستان و اعضاي خانواده تا سر حد امکان تلاش کنيد در همان لحظه زمينه آزاديشان فراهم شود .

  3- مسير راه پيماي “پياده رو “هاي فلکه دانشگاه و چهار راه آبرسان مي باشد .

  4- در مراحل اول راه پيمايي از دادن شعار اجتناب شود .بعد از شکل گيري تجمع فقط شعار هايي در رفع حصر رهبران داده شود .

  5-اطلاع رساني شود ، در صورتي که امکان حضور در پياده رو براي برخي ها فراهم نيست با ايجاد ترافيک ماشيني و زدن بوق ممتد در مسير خيابان آبرسان و فلکه ي دانشگاه به طرح اعتراض ها کمک شود

  زمان و مکان تجمع: ساعت 17 روز سه شنبه ، 10 اسفند – چهارراه آبرسان

 14. هادی صوفی زاده‌ گفت:

  وجود پیروان یارمحمد کرماشانی و مشروطه‌ طلبان آذربایجانی در تقابل با مشروعه‌ گرایان بسیار مهم است. ای کاش آنجا بودم.

 15. ناشناس گفت:

  من خودم آذري زبانم و خيلي تعجب كردم كه آذري ها كه هميشه در صف اول آزاديخواهان بودن اينبار زياد جلو نيومدم, اميدوارم آذري ها به خاطر ميرحسين كه خودش تبريزي هم كه شده بيان و پشت اين آذري زبانو خالي نكنن

 16. ناشناس گفت:

  آذریهاما که غیرت ابوالفضل افتخارمان است نگذاریم با رهبرمان وشیخمان کسانیکه ازمال دنیا گذشتندوبامردم جلوی یزیدیان ایستادند اینگونه رفتارکنند به خون حسین قسم باکفن به خیابان میرویم وحتی اگردستان مارامانندعلمدارکربلاقطع کنندبا خون خود به مولایمان ملحق میشویم یا حسین میرحسین یاشاسون آذربایجان

 17. روح ستارخان گفت:

  100ساله ما انقلاب می کنیم شما برادرا میخورین ، اینبار دیگه نوبت شماست.

 18. ناشناس گفت:

  Che ajab, enshallah farda tabriz mesle digar shahrhaye iran be joosh biad.

 19. hamid گفت:

  اراک ساعت 5 خیابان شکرایی

 20. ناشناس گفت:

  اگر تبریز کند غیرت به زیر آورد چرخ هر دولتی را

 21. iransabz88 گفت:

  tabriz.azarbaijan…….boland shid

 22. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور
  همه با هم

 23. مهرداد - کرمانشاه گفت:

  سلام بر حسین درود بر میرحسین
  از امشب تا فردا فقط کمتر از 15 ساعت وقت دارم تمام سعیمو میکنم که دوستامو خبر کنم تا با هم ما بشیم..
  ما را عهدیست با جانان.
  کرمانشاه – مسیر مصدق
  یا حق V

 24. yashil yasha گفت:

  حکومت در این چند سال سعی کرده با تفرقه افکنی وحدت را از مردم بگیره.باید متحد بشیم و حقمون را بگیریم .بعدش اتخابات تایین می کنه که حکومت چه نوعی باشه
  در حکومت دموکراتیک می تونیم بگیم ما به زبان مادری خودمون می تونیم بنویسیم نه در حکومت دیکتاتوری
  اورمیه ساعت 5

 25. منتظر گفت:

  برادر بزرگوارم که بسیار زیبا نوشتی‌ و آذربایجان را سبز خواندی، سفید خواندی و سرخ. زیبا گفتی‌ و حق گفتی‌. به امید آن روز که همه ما آزاد زندگی‌ کنیم، تو و فرزندانت آزاد لیگه را با تمام وجود حس کنید و دیگر برادران و خوهرنمن در اقصی نقاط این سرزمین از کرد و لور و ترکمن و بلوچ و عرب و…. همه و همه آزادی را با هم شریک باشیم. درود بر آذربایجان، کردستان و همه اقوام ایران و درود بر تو.