سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دعوت مادران سبز برای حضور در کنار مردم سبز در روز دهم اسفند...

دعوت مادران سبز برای حضور در کنار مردم سبز در روز دهم اسفند

چکیده :س از گذشت سی و دو سال از پیروزی انقلاب مردمی مان رهبری این جنبش اصلاحی به حق در دست فرزندان پاک و نجیب و فهیم ماست و ما مادرانه دستشان را می بوسیم و با افتخار همراهیشان می کنیم و شاخه گل های سپید را به نشانه صلح طلبی و آزادی خواهی برای دهم اسفندماه زادروز مبارک میرحسین موسوی نخست وزیر دوران دفاع مقدس و چهره آشنای شهیدان پاک و ایثارگران عزیز مهیا می کنیم تا همراه با فرزندان ایران زمین میدان میدان و کوچه کوچه شهرمان را با نام بزرگان میهن پرست و خدمتگزار ایران و ایرانی موسوی نجیب و شریف، مادر سبزها رهنورد عزیز، کروبی آزاده و شجاع و یار همراهش فاطمه کروبی آذین ببندیم....


جمعی از مادران سبز که فرزندانشان به جرم های سیاسی در دو سال اخیر در زندان ها هستند و یا در این راه حق شهید شده اند با اعتقاد به حقانیت راه فرزندان اصلاح طلب خود دعوت آنان را لبیک گفته با توجه به دعوت شورای هماهنگی راه سبز امید، برای حضور در روز دهم اسفند، در اعتراض به حصر رهبران جنبش سبز، با بیانیه ای مردم را به این حضور سبز دعوت کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ما مادران سبز در این بیست ماه کودتایی یک چشم اشک، یک چشم خون، همراه فرزندانمان بودیم در کوچه و خیابان و پشت دیوارهای زندان های شهرها و دادگاه و دادسرا و پزشک قانونی و بر سر مزار شهدای جنبش سبز و همه تلاش های مسالمت آمیزشان را برای بازگرداندن سبزی و عزت و امنیت به خانه بزرگ و عزیزمان ایران با افتخار نظاره کردیم. اینک که در این برهه ی حساس از تاریخ ایران، دغدغه ی بزرگ فرزندان اصلاح طلب ما هم چون همه ی سبزاندیشان آزاده در سراسر دنیا، حمایت و حفاظت از رهبران جنبش سرفراز سبز ایران است، مگر می توان دعوت آنان به هم فکری و هم راهی را برای شکستن این حصر ناجوانمردانه نشنیده گرفت و بی اعتنا گذشت؟

متن این بیانیه که در اختیار کلمه قرار گرفته است بدین شرح می باشد:

به نام خداوندی که انسان را خلق کرد و به او نعمت بزرگ آزادی را هدیه داد

تولد من روز آشنایی با شماست.

“میرحسین موسوی”

«در مسیر سبزی که آغاز به پیمودن آن کرده ایم، فراز و نشیب های بسیار را پشت سر گذاشته و روز به روز بر وحدت و همدلی مان افزوده شد، و هر روز بر آرمان و ایمانمان استوارتر شدیم و هر لحظه امیدمان به پیروزی در راهی که برگزیدیم افزون تر شد و می شود. در کنار هم آموختیم که به قول موسوی عزیز جریان سبز و آرمان های سبزمان را زندگی کنیم و سبز بودن و تفکر سبز را در لایه لایه زندگی خود وارد کنیم و در این راه صبر و استقامت بورزیم.»

این ها بخشی از نگاشته های فرزندان اصلاح طلب ماست. فرزندانی که طی سالیان در آغوش گرم ما مهر و محبت آموختند، با وضو شیرشان دادیم تا معنویت با شیره جانشان عجین شود و همه آموختنی ها را با لالایی های شبانه در گوششان زمزمه کردیم تا ببالند و امروز این گونه سبز، این گونه استوار، این گونه آرمانی و آزادی خواه و عدالت طلب، این گونه راست و مستقیم در راه حق گام زن شوند.

ما مادران سبز در این بیست ماه کودتایی یک چشم اشک، یک چشم خون، همراه فرزندانمان بودیم در کوچه و خیابان و پشت دیوارهای زندان های شهرها و دادگاه و دادسرا و پزشک قانونی و بر سر مزار شهدای جنبش سبز و همه تلاش های مسالمت آمیزشان را برای بازگرداندن سبزی و عزت و امنیت به خانه بزرگ و عزیزمان ایران با افتخار نظاره کردیم. اینک که در این برهه ی حساس از تاریخ ایران، دغدغه ی بزرگ فرزندان اصلاح طلب ما هم چون همه ی سبزاندیشان آزاده در سراسر دنیا، حمایت و حفاظت از رهبران جنبش سرفراز سبز ایران است، مگر می توان دعوت آنان به هم فکری و هم راهی را برای شکستن این حصر ناجوانمردانه نشنیده گرفت و بی اعتنا گذشت؟

اینک پس از گذشت سی و دو سال از پیروزی انقلاب مردمی مان رهبری این جنبش اصلاحی به حق در دست فرزندان پاک و نجیب و فهیم ماست و ما مادرانه دستشان را می بوسیم و با افتخار همراهیشان می کنیم و شاخه گل های سپید را به نشانه صلح طلبی و آزادی خواهی برای دهم اسفندماه زادروز مبارک میرحسین موسوی نخست وزیر دوران دفاع مقدس و چهره آشنای شهیدان پاک و ایثارگران عزیز مهیا می کنیم تا همراه با فرزندان ایران زمین میدان میدان و کوچه کوچه شهرمان را با نام بزرگان میهن پرست و خدمتگزار ایران و ایرانی موسوی نجیب و شریف، مادر سبزها رهنورد عزیز، کروبی آزاده و شجاع و یار همراهش فاطمه کروبی آذین ببندیم. و در آستانه هفته درخت کاری نهال های سبز را در گوشه گوشه سرزمین سبزپرورمان، در خاک پاک ایران بنشانیم. ما نیز چون عزیزانمان از همه آزادگان دردآشنا و دلسوز ایران و ایرانی با هر گرایش و سلیقه ای، برای نمایش دل های پاک و اندیشه های سبز، دعوت به حضوری سرفرازانه و پرافتخار در این روز مبارک داریم.

مادران سبز ایران

8/12/1389


10 پاسخ به “دعوت مادران سبز برای حضور در کنار مردم سبز در روز دهم اسفند”

 1. ناشناس گفت:

  من میگم بزاریم چهار شنبه سوری که همه جا شلوغه ما هم غاتی مردم بشیم و شلوغ کنیم-هرج و مرج و آتیشو از این جور حرفا
  بهتره که با پولایی که دولت داده به اسم رایانه کلوتوف مولوتوف درست کنیم کلی حال میده -نن جون مهدی رم بیاریم یه کمی از اقتصاد برامون بگه
  به امید خیلی سبز شدن

 2. سبز گفت:

  درود بر مادران سبز ايران شير زنان شجاع و صبور ميهنمان

 3. اطلاعات اراک گفت:

  باید همه دست به دست بدیم 1 دست صدا نداره

 4. ناشناس گفت:

  vvv

 5. ناشناس گفت:

  تنهايتلن نمي‌گذاريم مادران سبز ايران زمين پاك

 6. سبز گفت:

  همه با هم پرشور تر از همیشه می آییم ….

 7. ناشناس گفت:

  اگه بگم غسل شهادت میکنم و می آیم ، خوشحالت میکنم مادر غمگینم. به روح شهدا سوگند می آیم . پر شور و امیدوار به پیروزی

 8. علیرضا گفت:

  افتخار می کنم که روز تولدم روز تولد یکی از بزرگترین مردان ایران زمین مهندس میرحسین موسویه. ما هم با این مادران سبز همراه می شیم و آزادی رو نه تنها برای مهندس موسوی و شیخ مهدی کروبی که برای همه زندانیان بی گناه وطنمون فریاد می زنیم.

 9. ahmad گفت:

  3 ta seshanbe ta azade mardom avalen seshanbe azade mosave dovome azade zanan sevome azade mardom

 10. ارش گفت:

  علیرضا خان منم متولد دهم اسفندم 1342 نارمک تهران بله منم مفتخرم که روز تولدم با میرحسین یکی است خوشحالم واز ته دل برای پیروزی مردم دعا میکنم کسانی که با نام خدا برای مادران که به گفته قران بهشت زیر پای انها است ایجاد ناراحتی میکنند وفرزندانشان را به بهانه امنیت ملی زندانی و شکنجه میکنند اگر خداشناس بودند وبه قول خودشان سربازان امام زمان بودند که به خاطر پول باتوم بر سر مادران عزادار نمیکوبیدند من خودم در بهشت زهرا دیدم چگونه مادر شهیدی را میزدند ننگ بر کسانی که بروی مادران وزنان ایران باتوم واسلحه میکشند اگر پاسدار و یا بسیجی ایران واسلام وانقلاب هستی بیا وبه مردم ملحق شو که حق گرفتنی است نه دادنی اگر نشسته اید که دولت حق مان را بدهد در اشتباه هستید دولت روزانه دو نیم میلیون بشکه نفت به قیمت صد دلار میفروشد وحتی نمیخواهد یارانه هایی را که شاه میداد را به اقلام مورد نیاز مردم بپردازد و دم از قشر کم درامد و کمک به کارگران وقشر کم درامد میزند انها غارتگرند نه دلسوز مردم حتی نمایندگان مجلس هم از مردم نیستند اگر میخواهید به کشور خدمت کنید پیروجوان زن و مرد دهم اسفند به خیابان بیایید ونگذارید جوانان را دستگیر کنند ویا به شهادت برسانند اگر هرکسی با این نیت به خیابان بیاید حکومت نمیتواند به هیچکس صدمه بزند همه خانم خانه دار گرفته تا پدربزرگ بازنشسته همه بیایید نتیجه مثبت خواهیم گرفت کرد لر ترک وفارس وعرب و عجم اصفهانی و اراکی سمنانی مشهدی زابلی و کرمانی همه وهمه ایرانی هستیم وبه ایرانی بودنمان افتخار میکنیم مردم جهان منتظرند ببینند که ما ایرانیان که انقدر پز تمدن دوهزارو پانصد ساله میدهیم ایا میتوانیم حکومتی که لیاقش را داریم برقرار کنیم یا نه چون اروپایی ها و امریکایی ها میگویند هر ملتی لیاقتش همان حکومتی است که دارد ایا درست است لیاقت ما احمدی نژاد و…. هستند