سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » افشای تخلف ۱۱ میلیارد دلاری دولت و علت خالی شدن حساب ذخیره ارزی...
» گزارش مجلس از انحرافات بودجه در 9 ماه ابتدایی سال 89، هفته بعد در صحن علنی قرائت می‌شود

افشای تخلف ۱۱ میلیارد دلاری دولت و علت خالی شدن حساب ذخیره ارزی

چکیده :در حالی که محمود احمدی نژاد با بیش از دو ماه تاخیر، اول اسفند ماه، لایحه بودجه سال ٩۰ را در چندین صفحۀ مختصر به مجلس ارائه و آن را حتی قابل گذاشتن در جیب ذکر کرد، رئیس کمیسیون انرژی مجلس از ارائه گزارش تخلف ۱۱میلیارد دلاری دولت از بودجه ٨٩ به صحن مجلس در هفته آینده خبر می‌دهد. به گفته‌ی کاتوزیان، دولت نزدیک به ۱۱ میلیارد و ٢۰٠ میلیون دلار دریافتی خود از فروش نفت خام را که باید به حساب ذخیره ارزی واریز می شده، واریز نکرده...


نماینده مردم تهران اعلام کرد: دولت نزدیک به ۱۱ میلیارد و ٢۰٠ میلیون دلار دریافتی خود از فروش نفت خام را که بخشی از آن مربوط به اسفند سال گذشته و بخشی مربوط به اختلاف قیمت تعیین شده برای نفت خام در بودجه نسبت به قیمت واقعی فروش است و باید به حساب ذخیره واریز می شده، واریز نکرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید رضا کاتوزیان با اعلام این خبر گفت: کمیسیون انرژی مجلس طبق آیین نامه داخلی گزارشی از انحرافات دولت در نه ماهه اول سال جاری از قانون بودجه تهیه کرده که این گزارش هفته آینده در صحن مجلس قرائت خواهد شد.

وی گفت: این انحراف نشان می دهد دولت نزدیک به ۱۱ میلیارد و ٢۰٠ میلیون دلار دریافتی خود از فروش نفت خام را که بخشی از آن مربوط به اسفند سال گذشته و بخشی مربوط به اختلاف قیمت تعیین شده برای نفت خام در بودجه نسبت به قیمت واقعی فروش است و باید به حساب ذخیره واریز می شده، واریز نکرده است.

کاتوزیان خاطر نشان کرد: دولت این مبلغ را به ریال تبدیل کرده و به ردیف درآمدهای عمومی دولت ریخته است در حالی که این مبلغ نباید به این ردیف واریز می شد.

وی ادامه داد: حسابی که درآمد حاصل از فروش نفت به آن واریز شده، باید ۴۴ هزار میلیارد باشد و از آنجا که دولت در این بخش با کسری مواجه بوده از درآمد نفت این کسری را جبران کرده است.

رئیس کمیسیون انرژی یادآور شد: علت کسری حساب ذخیره ارزی به همین دلیل است و ما در پی این موضوع جلسه ای با خزانه داری کل کشور، دیوان محاسبات و وزارت نفت برگزار کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که این انحراف از ناحیه ی بودجه اتفاق افتاده است.

کاتوزیان گفت: طبق قانون بودجه باید ٧.٧ میلیارد دلار به وزارت نفت برای توسعه میادین داده می شد که این مبلغ واریز نشده و صرفا وزارت نفت مقداری از صادرات میعانات گازی درآمد داشته که آن هم صرف بودجه جاری شده است.

وی با بیان اینکه این گزارش نهایی شده خاطر نشان کرد: گزارش مذکور هفته آینده در صحن مجلس قرائت خواهد شد.

گفتنی است محمود احمدی نژاد هفته گذشته درحالیکه با تاخیری دوماهه بودجه سال آینده را در واپسین روزهای سال تحویل مجلس می داد، زمان جلسه را به شوخی و طنزهای کنایه دار به نمایندگان مجلس سوق داد و در نهایت ضمن بیان اینکه “لایحه بودجه طوری تنظیم شده که در جیب هم جا میشود”، به نمایندگان القاء کرد که باید این لایحه همین گونه تصویب شود و گفت “این لایحه یک بودجه چند صفحه ای است که با تصویب این بودجه عالی و مترقی و سازنده عید نوروز را با خانواده هایتان خواهید گذراند. چرا که بدون تصویب لایحه بودجه نود، شما را به خانه راه نمیدهند!”


17 پاسخ به “افشای تخلف ۱۱ میلیارد دلاری دولت و علت خالی شدن حساب ذخیره ارزی”

 1. رضا گفت:

  متاسفانه خبط به این بزرگی رخ می دهد هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.
  رخدادهای اخیر، آنقدر از سوی حاکمان پردازش شده است که موضوعی به این مهمی از دیده ها کنار رفت.
  نمی دانم این عزیزان کفن پوش که تنها هنر بزرگ کردن رگ های گردن خود را دارد کجایند تا غیرت دینی خود را نسبت به این تخلف و ضایع کردن بیت المال به نمایش بگذارند

 2. ناشناس گفت:

  “لایحه بودجه طوری تنظیم شده که در جیب هم جا میشود” البته لایحه بودجه طوری تنظیم شده که کل بودجه در جیب ما و دوستان جا می‏شه بدون اینکه کسی جرات یا توان سر درآوردن و حسابرسی داشته‏باشه.

 3. ازادی گفت:

  آقایانی که اون بالا نشستین میگین لنگش کن اگه میتونین جلوی این بخور بخور رو بگیرین

 4. علی گفت:

  همشون دزدند

 5. ناشناس گفت:

  پیشنهاد می دم ایشون به مرکز بیماریهای خاص تهران سری بزند و سیوال کند چرا این همه مردم دارن کلیه می فروشند. آیا اینها سه تا کلیه دارند یا می خوان ناموسشون دست دیگران تن فروشی نکند.

 6. ناشناس گفت:

  پس چرا تو جیب من جا نشد ؟؟!!!

 7. nashenas گفت:

  ebne ziyad haye zamane mojud yani in

 8. ناشناس گفت:

  ولی خدایی چند کلمه آخرو دروغ نوشتی .منم سبزم .سبز نباید دروغ بگه.لطفا

 9. ساناز گفت:

  با اون خنده چندش آورش.

 10. تدیک گفت:

  درود بر رهبران جنبش سبز امروزه امید ایران وایرانی تنها شما هستید.اما مواظب باشید که سازمان منفور مجاهدین در پی ضربه زدن به جنبش است.کاملآ هواستان را جمع کنید.پاینده باشید.

 11. جواد گفت:

  آقای موسوی و دیگر دولتمردانی که در تمام این سال ها در سکوت به سر بردید!!
  همه شما باعث شدید تا این دولت روی کار بیاید و در حقیقت با سکوتتان بزرگترین خیانت را به ملت کردید.
  این دولت و حامیانش یک شبه به قدزت نرسیدند بلکه بتدریج و با سو ء استفاده از فرصت ها همچون غده سرطانی پیشرفت کردند و اکنون تمام کشور را آلوده کردندو در اختیار دارند.
  هر روز که می گذرد فقط اخبار ی از جنایت و خیانتی جدید از دولت می شنویم اما در عوض هیچ راه حل و هیچ مبارزه و اعتراضی در قبال این همه جنایت صورت نگرفته و نمی گیرد.
  در نتیجه ما مردم عادی از شنیدن اینگونه اخبار ها فقط غصه دار تر و نا امید تر می شویم . مردمی که فقط و فقط منتظر فراخوان هستند تا بار دیگر به خیابانها بیایند و چند نفری شهید بدهند و باز به خانه هایشان باز گردند و منتظر بمانند که یا دستگیر شوند و یا شانس خود را برای شهادت در تظاهرات بعدی امتحان کنند.
  چرا پس از یکم اسفند باید منتظر فراخوانی دیگر بمانیم و چقدر باید انتظار بکشیم . اگر همان روزهای اول بعد از انتخابات کوتاه نمی آمدیم تا بحال به نتیجه رسیده بودیم .
  اما با کلماتی چون مبارزات بی خشونت و مبارزات مدنی باعث شدید که دولت دو سال دیگر هم خیانت کند و جنایت کند و دزدی کند .
  براستی مسول این همه بدبختی کیست ؟

 12. ناشناس گفت:

  آيه 34 سوره توبه : اي مومنين بدانيد : كه بسياري از دانشمندان و زاهدان اموال مردم را به باطل مي خورند و مردم را از راه خدا
  ( تقوا ) باز ميدارند آنكسان كه سيم و زر ذخيره مي كنند . آيه 35 سوره توبه : روزي كه آن زر و سيم در آتش جهنم افروخته مي شود و پيشاني هايشان و پهلوهايشان و پشت هايشان با آن داغ گذاشته مي شود … به ايشان گفته مي شود : اينست آنچه براي خودتان ذخيره كرديد پس بچشيد آنچه را كه ذخيره كرده ايد .

  آيه 188 سوره بقره : اموال خودتان را بناحق ميان خودتان نخوريد و دادن قسمتي از آن به حكام ( و قاضي ) ( بعنوان رشوه ) تلاش نكنيد كه پاره اي از اموال مردم را به گناه بخوريد در حاليكه مي دانيد .

 13. آزاد گفت:

  همه مطالب دوستان مورد تائید است ولی صبر هم نیاز است

 14. خبر فوری گفت:

  سلام بر مردم سبز و آزاده ایران آزاد
  لطفا با اطلاع رسانی این خبر رو به گوش مردم برسونید.
  از تاریخ 10 اسفند به مدت نا معلوم برای آزادی دو مرد بزرگ تاریخ در 32 سال گذشته تا ای ذو مرد آزاد شوند در خیابان میمانیم.
  لطفا اطلاع رسانی کنید
  89/11/10 الی تا آزادی ذو مرد شجاع و آزادی ملت عزیز که با خون شهیدان ای مملکت پا بر جاست/
  شهیدان عزیز انقلاب اسلامی اگر می دانستند که مملکت به این روز میفته هیچ موقع به جبهه نمی رفتند.

 15. علی گفت:

  بعضی وقت​ها با خودم فکر می​کنم کاش ایران نفت نداشت!

 16. کاوه اهنگر گفت:

  سلام : به نظر من دوستي که گفت اقايان با سکوتشان خيانت کردند درست ميگويد بايد بگويم تحمل درد ناشي از عمل جراحي بزرگ براي برداشتن اين قده سرطاني بسيار بهتراست از اينکه صبر کنيم تا اين قده بدخيم ووحشتناک خود به خود از بين برود بنابراين پيشنهاد ميکنم هرچه سريعتر دست به اين عمل بزرگ
  وعوارض ناشي از انرا هم ما ملت به اميد اينکه پاک از سرطان شويم تحمل ميکنيم پس به اميد رسيدن به ازادي همه بپا خيزيم

 17. ناشناس گفت:

  majlesy ke az naraftane be tatilat norozy vaheme dashte bashe va in layehe naghes ro tasvib kone bayad bere bemire va montazere avaghebesh bashe ke injor haghe melate fahime iran ro paymal mikonand