سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ایجاد دیوار آهنی در معبر ورودی خانه‌ی میرحسین...
» حصر موسوی و رهنورد وارد فاز تازه‌ای شد

ایجاد دیوار آهنی در معبر ورودی خانه‌ی میرحسین

چکیده :تعدادی از کارکنان شریف نهاد ریاست جمهوری در تماس با کلمه اطلاع داده‌اند که هم‌اکنون ماموران با سرعت زیاد مشغول ایجاد یک دیوار بزرگ آهنی در معبر ورودی خانه‌ی موسوی هستند و می‌خواهند این خانه را به زندانی با دیوارهای بلند آهنی برای آنها تبدیل...


کلمه: «خانه‌ی موسوی و رهنورد را به زندانی با دیوارهای بلند آهنی برای آنها تبدیل می‌کنند.» این، مشاهدات برخی از کارمندان نهاد ریاست جمهوری، پزشکان و بیماران بیمارستان شهید شوریده است که در نزدیکی کوچه اختر قرار دارد؛ کوچه‌ای که منزل موسوی در آن قرار دارد.

تعدادی از کارکنان شریف نهاد ریاست جمهوری در تماس با کلمه اطلاع داده‌اند که هم‌اکنون ماموران با سرعت زیاد مشغول ایجاد یک دیوار بزرگ آهنی در معبر ورودی خانه‌ی موسوی هستند.

ظاهرا آنچه در اطراف خانه‌ی موسوی اتفاق می افتد، یادآور حرفهای احمد جنتی است که در نمازجمعه‌ی اخیر تهران گفته بود خانه‌های به گفته‌ی وی سران فتنه را برایشان تبدیل به زندان کنید.

به گزارش کلمه، در ماههای گذشته، محدودیت‌های زیادی برای ارتباط موسوی و رهنورد با جامعه ایجاد شد، محدودیت‌هایی که گام به گام به آن افزوده می‌شد. دایره‌ی محدودیت‌های امنیتی برای میرحسین موسوی از اواخر تابستان امسال و همزمان با حمله به منزل مهدی کروبی و مراجع، افزایش یافت. این برخوردها در روز دیدار جمعی از روزنامه‌نگاران با وی کلید خورد و پس از آن در برخورد با اقشار و شخصیت‌های مختلف که قصد ملاقات با موسوی را داشتند، ادامه یافت.

شدت یافتن محدودیت ها برای موسوی و همسرش، زهرا رهنورد، شش ماه پیش با استقرار یک اتومبیل ون در مقابل دفتر موسوی در کوچه‌ی فردوسی خیابان کارگر شمالی تهران وارد فاز تازه‌ای شد. یک ون با سرنشینان امنیتی، با استقرار در اطراف دفتر موسوی، از دیدار گروههای مختلف مردم و شخصیت‌ها با میرحسین موسوی و زهرا رهنورد جلوگیری می‌کردند. گاه نیز مراجعین را یا بازداشت موقت و پس از چند ساعت بازجویی خیابانی رها می‌کردند و یا آنها را به بازداشتگاه می‌بردند و پس از اخذ تعهد کتبی مبنی بر عدم مراجعه‌ی مجدد به این دفتر، آزاد می‌کردند.

حصر خانگی مهندس میرحسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد، بعد از راهپیمایی ۲۵ بهمن رسما آغاز شد و از روز ۲۷ بهمن ماه با قطع آخرین ارتباطات محدود آنها، هیچ اطلاعی از وضعیت و سلامتشان در دست نیست. اکنون محافظان موسوی از محافظت وی عزل شده و نیروهای امنیتی جای آنها را گرفته‌اند.

بستگان موسوی و رهنورد در روزهای اخیر قادر به کسب هیچ‌گونه خبری از وضعیت آنها نیستند و ماموران مستقر در اطراف خانه، به کسی اجازه نمی‌دهند به محل سکونت آنها نزدیک را شود.

پس از قطع تمامی راههای ارتباطی موسوی و رهنورد، از جمله تلفن‌های ثابت و همراه و اینترنت، اکنون با ایجاد دیوار آهنی در اطراف خانه‌ی موسوی، حصر آنها وارد مرحله‌ی جدیدتری شده است و معلوم نیست مقامات قضایی و امنیتی در روزهای آینده چه برنامه‌ای برای میرحسین و همسرش در دست اجرا دارند.


412 پاسخ به “ایجاد دیوار آهنی در معبر ورودی خانه‌ی میرحسین”

 1. ناشناس گفت:

  ننگ بر ما اگر سکوت کنیم

 2. کاوه آهنگر گفت:

  مگه خمینی را حبس نکردن؟؟ تبعید نکردن؟؟
  حالا با نخست وزیرش می کنن!!
  ولی خدا که نمی خوابه…
  ما هم بیداریم…
  و باز هم تاریخ تکرار می شود!!!
  حصر………………….زندان………………….تحدید………………… تبعید……………..و…
  ولی ایمان دارم خدا با ماست

 3. میر حسن موسوی گفت:

  گیرم که در بستر این خاک به گل نشستیم
  با جوجه های در اشیان چه میکنید

 4. ناشناس گفت:

  میگن سیاه ترین بخش شب درست قبل سپیده سحره!!!!

 5. بیخیال اسم گفت:

  ظلم هیچگاه پایدار نخواهد ماند خدا همراه مظلومان است

 6. بیخیال اسم گفت:

  ظلم پایدار نخواهد ماند و هیچ حکومت ظالمی تا ابد نخواهد ماند

 7. irani گفت:

  ما زنده به آنیم که آرام نگیریم@@@ موجیم که آسودگی ما عدم ماست

 8. reza گفت:

  man fek nemikardam ta in had mirhosein jolo bere…damesh garm ama moshkel ine hashtad darsad mardom mokhalefe ina hastan vali az in 80darsad 5darsadeshoon tazahorat midan be onvane mesal khandane ma kolan ba mir hossein hastan ama yek nafar tazahorat narafte!!!man be in diktatora hoshdar midam nazaran mardom asabani shan

 9. mmmmmm گفت:

  کجای دنیا این کارو انجام میدن که اینجا انجام میدن عجیبه

 10. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

 11. ناشناس گفت:

  وای بر شما اصحاب فتنه

 12. حیدر گفت:

  آقای حمید ادب رو رعایت کن حداقل اگر امام خمینی نمیگی آقای خمینی که میتونی بگی