سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» اعلامیه شماره دو شورای هماهنگی راه سبز امید

فراخوان مراسم هفتم شهدای 25 بهمن

چکیده :با عرض تسلیت به مناسبت شهادت دو تن از جوانان مظلوم این مرز و بوم درتظاهرات 25 بهمن و با گرامیداشت خاطره دهها شهید جنبش سبز، از ملت بزرگوار ایران دعوت می شود تا در تجمعات بزرگداشت هفتمین روز شهادت این عزیزان که روز یکشنبه اول اسفندماه 89، ساعت 3 عصر در تهران و شهرستانهای سراسر کشور برگزار می شود، حضور به هم رسانند...


شورای هماهنگی راه سبز امید باصدور بیانیه ای از مردم ایران دعوت کرد روز یکشنبه، اول اسفندماه، به منظور هفتمین روز شهادت دو شهید تظاهرات 25 بهمن و همچنین بزرگداشت یاد و خاطره سایر شهدای جنبش سبز،در تجمع های تهران و شهرستان شرکت کنند.

متن کامل بیانیه،شورای هماهنگی راه سبز امید به این شرح است:

با عرض تسلیت به مناسبت شهادت دو تن از جوانان مظلوم این مرز و بوم درتظاهرات 25 بهمن و با گرامیداشت خاطره دهها شهید جنبش سبز، از ملت بزرگوار ایران دعوت می شود تا در تجمعات بزرگداشت هفتمین روز شهادت این عزیزان که روز یکشنبه اول اسفندماه 89، ساعت 3 عصر در تهران و شهرستانهای سراسر کشور برگزار می شود، حضور به هم رسانند.

این حضور پرشکوه در آستانه میلاد مسعود پیامبر رحمت حضرت محمد بن عبدالله(ص) و امام جعفر صادق (ع)، علاوه بر حمایت قاطع از مواضع رهبران جنبش آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی برای ادامه راه دشوار آزادی و کرامت انسان، نشانه اعلام همبستگی با هموطنان کرد در پاسداشت خون این دو عزیز ایرانی شیعه و سنی است که به پای مبارزه با استبداد دینی بر زمین ریخت.

شورای هماهنگی راه سبز امید

28 بهمن 1389


432 پاسخ به “فراخوان مراسم هفتم شهدای 25 بهمن”

 1. حضور در راهپیمایی گفت:

  قبل از رفتن بخوانید؛ نکاتی در باره حضور در راهپیمایی
  سایت ندای سبز آزادی: توجه داشته باشید استراتژی اول سرکوب‌گران ارعاب است و سرکوب و برخورد هدف ثانویه آنان است. با توجه این استراتژی اولیه است که می‌توان بخش مهمی از آرایش نظامی سرکوب‌گران را فهمید و تشخیص داد که کدام اقدام پرهزینه و کدام اقدام کم هزینه است.

  آرایش نیروی سرکوب

  اولین چیزی که در هر راه‌پیمایی توجه را جلب می‌کند حضور گسترده نیروهای نظامی و انتظامی از تمامی ارگان‌ها مربوطه مانند سپاه، نیروی انتظامی، و بسیج است. توجه داشته باشید درصد کمی از این نیروها توانایی برخورد دارند.

  این نیروهای حاضر در میدان را می‌توان به دو گروه پیاده‌نظام و سواره نظام تقسیم کرد.

  در میان پیاده‌نظام سرکوب، نیروهای انتظامی عملا خطری برای شما ندارند چرا که اغلب کارمند هستند و قایل به برخورد تند با معترضان نیستند. دیگر نیروی کم خطر افراد بسیجی و لباس‌شخصی مسن هستند که احتمال می‌دهیم از اعضای بسیج ادارات باشند. گروه سومی که کم خطر هستند و تمایل کمی به درگیری دارند سربازان وظیفه هستند که تنها کارکرد دکوری دارند و نه اراده برخورد دارند و نه برای این کار در نظر گرفته‌ شدند و نه برای این کار آموزش دیده‌اند و نه ابزار برخورد خشن ـ به جز باتوم ـ دارند.

  مهم‌ترین و مهاجم‌ترین نیروی سرکوب بسیجیان و لباس شخصی‌های جوان و میان‌سال هستند. از میان نیروهای بسیجی، تنها تعداد معدودی این نیروها انگیزه برای درگیری دارند. مشاهدات روز ۲۵ بهمن نشان می‌دهد بسیاری از نیروهای بسیجی بسیار کم سن و سال هستند و به خصوص در مناطقی که از درگیری دور است به جز حضورشان که به کار استراتژی ارعاب می‌آید تنها وظیفه‌شان هدایت حرکت جمعیت به کوچه‌ها است که به این ترتیب جمعیت را متفرق کنند. با این حال، توانایی بازداشت معترضان را دارند.

  دیگر ابزار ارعاب، موتورسواران هستند که سواره‌نظام نیروی سرکوب را تشکیل می‌دهند که خود به سه دسته تقسیم می‌شوند. گروه اول گارد ضدشورش موتورسوار است که لباس‌های مشکی دارند. طوری آرایش می‌گیرند که بیشترین ارعاب را القا کند. در صورت لزوم برخورد شدید می‌کنند. اما دیگر کارکردشان بستن مسیرها است.

  گروه دوم موتورسواران بسیجی و لباس شخصی هستند. این گروه اغلب در حال حرکت به مناطق درگیری هستند در اغلب موارد این گروه‌ها یک سرتیم دارند که هیاهوی این جماعت را با شعار‌هایی مانند حیدر، حیدر یا لبیک خامنه‌ای یا فحاشی به رهگذران رهبری می‌کند. باقی تیم موتورسواران تنها برای پرجمعیت نشان دادن تیم سواره نظام حضور دارند و اراده و جرات برخورد با مردم را ندارند. البته برخی از گروه‌های موتورسوار همبستگی بیشتری دارند یا وابسته به نهاد نظامی مشخصی هستند که وظیفه‌شان برخورد در صحنه‌های درگیری است اما در مسیر خود سعی می‌کنند با خشونت مردم را متفرق کنند در مواردی دیده شده است که موتور سواری در انتهای صف موتورسواران در حال فیلم‌برداری است. این موتورسواران بسیار آسیب‌پذیر هستند و وظیفه‌شان تهیه فیلم برای گروه‌های خودی است و تهییج روحیه آنان و احیانا گزارش عملکرد دادن. وظیفه اصلی این موتورسواران ترساندن عابران و معترضانی است که هنوز به مناطق پرجمعیت نرسیده‌اند. برای همین است که حتی در گذرهای فرعی هم حرکت می‌کنند و سعی می‌کنند با ارعاب مردم را از پیوستن به معترضان منع کنند. آن‌ها مقصد مشخصی دارند و در میانه راه به ندرت متوقف می‌شوند.

  گروه سومی از موتورسواران منفرد هم وجود دارند که خود به دو دسته تقسیم می‌شوند. گروه اول جزو همان دسته موتورسواران هستند که از گروه جامانده‌اند. این موتورسواران منفرد اغلب بسیار جوان‌اند .و آموزش ندیده‌اند. گروه دوم نیروهای اطلاعاتی هستند که در مسیر تظاهرات حرکت می‌کنند و با رصد کردن جریان جمعیت گروه‌های موتورسوار را هدایت می‌کنند.

  در طول راه‌پیمایی…

  در مسیر راه‌پیمایی نقاطی مانند میادین و مناطقی نزدیک دانشگاه‌های تهران و شریف و تقریبا مناطق مابین میدان انقلاب تا آزادی هم برای ما و هم برای سرکوب‌گران ارزش استراتژیک دارد. سایر نقاط ارزش ثانویه استراتژیک دارند و پتانسیل تجمع کمتری دارند. به تفاوت مناطق استراتژیک و غیراستراتژیک توجه داشته باشید.

  اولین نکته که باید توجه داشته باشید این است که به هیچ وجه با نیروهای سرکوب درگیر نشوید. به خصوص در زمانی که هنوز به مناطق استراتژیک نرسیده‌اید. اغلب مردم بنا به غریزه سعی می‌کنند خود را به میادین و نقاط استراتژیک برسانند و اغلب از درگیری خودداری می‌کنند. میدان‌ها برای نیروی سرکوب اهمیت بالایی دارد و چون اجازه نمی‌دهند مردم به این مناطق نزدیک شوند خود به خود درگیری ایجاد می‌شود. در میانه راه، در جاهایی که مفر گریز ندارد و در جاهای دور از میادین به شدت از برخورد با نیروهای سرکوب خودداری کنید. سعی کنید خود را به میادین یا انتهای مسیر برسانید.

  در میانه راه، نیروهای سرکوب ممکن است با شما برخورد و حتی برخورد خشنی داشته باشند. هدف اول آنان دستگیری شما نیست. هدف آنان متفرق کردن و منصرف کردن شما از ادامه مسیر است. توانایی آنان برای دستگیری مردم محدود است و تنها در صورت مقاومت اقدام به دستگیری معترضان می‌کنند.

  هدف دیگر آنان هدایت مردم به مسیرهای فرعی است. تا جایی که می‌توانید در برابر این‌که آنان مسیر شما را هدایت کنند، مقاومت کنید. زنان و مردان میان‌سال و کهن‌سال می‌توانند از این سدها عبور کنند. یکی از فرصت‌های راه‌پیمایی‌ها همین‌جاست که نیروهای سرکوب می‌خواهند شما را به مسیرهای فرعی هدایت کنند. سعی کنید با بحث کردن با نیروها به بهانه اینکه به دنبال کاری هستید . بابت اینکه می‌خواهید مسیرتان بروید، سد معبر کنید و سبب جمع شدن جمعیت شوید. نیروهای سرکوب به شدت از سدمعبر و جمع شدن جمعیت هراسانند و تلاش می‌کنند به هر قیمتی که شده شما را به مسیر فرعی هدایت کنند. تنها چند دقیقه ایستادن کافی است.

  در صورتی که به مسیر فرعی هدایت شدید، مسیر را به موازات مسیر اصلی ادامه بدهید. مدیریت محل تلاقی مسیر فرعی و اصلی بسیار ضعیف است. یک گروه به شما اجازه گذر نمی‌دهد گروه بعدی نرم‌تر برخورد می‌کند. بنابراین به راه‌تان ادامه بدهید.

  در میان مردم نیروهای اطلاعاتی وجود دارند. بحث کردن با نیروهایی که شما را به مسیر فرعی هدایت می‌کنند، بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای شناخت نیروهای نفوذی است. به محض اینکه متوجه بشوند سد معبر باید خاتمه داده شود، خود را لو می‌دهند و با دیگر نیروهای سرکوب هم‌صدا می‌شوند. اعتراض در این مواقع هم کم هزینه است و هم یخ مردم معترضی را که همدیگر را نمی‌شناسند را می‌شکند. از این فرصت کمال بهره برداری را بکنید.

  تا جایی که می توانید تنها و منفرد در راه‌پیمایی شرکت نکنید. به خصوص در معابر فرعی، استراتژی نیروی سرکوب حمله به افراد تنها است. چون اولا از برخورد بسیار می‌ترسند و چند نفری به معترضان حمله می‌کنند و ثانیا با نشان دادن سبعیت قصد ترساندن دیگر رهگذران را دارند. در صورت حمله سرکوب‌گران با معترضان در صورتی که بیش از ۵ یا ۶ نفر به این حرکت اعتراض کنند، مهاجمان عقب می‌نشینند.

  موتور، مهم‌ترین رسانه حمل و نقلی سرکوب‌گران است. با ایجاد ترافیک می‌توانید هم آنان را در رسیدن به مقصدشان بازداردید و فرسوده و خسته‌شان کنید.

  یکی از پدیده‌های تظاهرات‌ها، هلی‌کوپترهایی هستند که در ارتفاع کمی پرواز می‌کنند. واضح است این هلی‌کوپترها هیچ توان آسیب‌رسانی ندارند. نه می‌توانند آسیب فیزیکی برسانند و نه می‌توانند از تظاهرکننده‌ها عکس تهیه کنند. تنها کارکرد آنها، رصد جریان جمعیت و مدیریت حرکت نیروهای سرکوب است.

  در صورت بازداشت

  توجه داشته باشید که شما رهگذرید. هیچ شاهدی مبنی بر اینکه شما قصد شرکت در تظاهرات دارید وجود ندارد. در صورت دستگیری هر نوع اتهامی را رد کنید. وارد بحث سیاسی با سرکوب‌گران نشوید. هدف آنان منفعل کردن و جدا کردن افراد فعال‌تر است.

  امکانات حاکمیت برای بازداشت مردم معترض بسیار اندک و محدود است. در صورتی که در زمان بازداشت صبور باشید به ترساندن شما اکتفا می‌کنند و بعد از مدت کوتاهی شما را آزاد خواهند کرد

 2. ناشناس گفت:

  سلام بر خمینی بت شکن وفرزندان پاکش سیدحسن خاتمی موسوی کروبی
  عزیزان باید به بسیجیان و سپاهیان نشان دهیم که ما همه فرزندان خمینی بت شکنیم و هنرمان بت شکنیست.و باور کنید که با نشان دادن ان بسیاری از بسیجیان و سپاهیان که هنوز عشق امام عزیزمان را در دل دارند به ملت میپیوندند. پس یک صدا فریاد زنیم
  خمینی بت شکن
  کجایی ببینی
  امروعاصیان میکشند
  معاویه میخندد

 3. ناشناس گفت:

  میر حسین موسوی عزیر ایران ، امام و سمبل وحدت ایرانیان برای عبور از این دوران دشوار ظلم و اختناق است…میر حسین موسوی ، محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی همراه ملت در دوران دشوار جنگ و اصلاحات بودند و اکنون تکیه گاه ملت هستند…ارتش و سپاه پشتیبان خاک ایران هستند ، هرگز هموطنانشان را به خاطر حفظ مشتی مزدور و خاین به شرف ایرانی به خاک و خون نمی کشند….درود بر میرحسین….درود بر ایران….درود بر یاران حقیقی امام وانقلاب

 4. زهرا گفت:

  همه با هم هستیم
  تا سرنگونی کسانی که خون شهیدان ما رو پایمال کردن، حرمت دین رو نگه نداشتن، حکومت خمینی رو صاحب شدن
  الله اکبر…. الله اکبر…

 5. فرهاد گفت:

  زنده باد جنبش سبز
  اندکی صبر سحر نزدیک است

 6. ناشناس گفت:

  ……خودم توي همه در گيري هاي 18 تير و بعدش افتخار دارم كه كلي از شما بچه …. رو زدم…انقدر ميزنم تا كف و خون قاطي كنن…….مشنگها موسوي و كربي از خودمونن شما ها چقدر خريد….من يكي كه هميشه دلم شاد ميشه شما برنامه ميزاريد….يه حالي ميدم بهتون كه حال كنيد….انقدر فيلم و عكس داريم ازتوتن كه تا يوم القيامت داريم دونه دونه بگيريمتون و چوب ………حالا همه ما مي گيم دمت گرم موسويييييييييييي دمت گرم كروبيييييييييييييييييييييييييي

 7. mona گفت:

  این دفعه باید پرشورتر باشیم
  باید ثابت کنیم ما نمیترسیم و هنوز جنبش سبز زنده اس.

 8. ایرانی گفت:

  من اگر بنشینم /تو اگر بنشینی /چه کسی برخیزد
  من اگر برخیزم /تو اگر برخیزی /همه بر پا خیزند

 9. bouz gord گفت:

  هامی گلسین

 10. مهسا گفت:

  بشينين تا بيان! شما مثل اين كه از رو نرفتيد. سران فتنه را مي خواهند بكشانند دادگاه، شما مي خواهيد مردم را بياندازيد جلو. حالم ازتون به هم مي‌خوره.

 11. بهاره گفت:

  مثل هميشه بازم مي بازيم

 12. ناشناس گفت:

  حالا چرا ساعت 3 توي شلوغي؟! مردم كار و زندگي دارن. شما كه بيـــــشماريد!چرا روزهاي تعطيل نميايد بيرون؟!

 13. تظاهرات فردا در تهران؛ گفت:

  تظاهرات فردا در تهران؛ ساختمان راهنمایی رانندگی مرکز را دریابید
  به گزارش سایت جرس، یک مامور راهنمایی رانندگی گفته است، در جریان خیزش و وقایع روز ۲۵ بهمن، یکی از محل های نگهداری بازداشت شدگان، ساختمان راهنمایی رانندگی مرکز (واقع در خیابان آزادی) بود، که حدود صدها تن از بازداشت شدگان را در سکوت خبری، در آن محل با وضعیت بد نگهداری می کردند.

 14. ايراني گفت:

  آقا جواد
  خاتمي رو با ت مي نويسن نه با ط !!!

 15. علی گفت:

  بابا روتون رو برم .خوبه کارت بسیج فعالشم نشون دادن رسانه های رفیق شما هم که تصدیق کردند ژاله به تظاهرکنندها حمله کرده با لباس بسیج

 16. حسن گفت:

  واقعا صد رحمت به سنگ پای قزوین

 17. علی گفت:

  این مردمی که شما ازش دم می زنید کجا هستند من که هر چی آدم تو خیابونا می بینم بر علیه سران فتنه یعنی موسوی و کروبی و خاتمی شعار میدهند پس این ملتی که موسوی دیوانه ازش دم میزنه کجا هستند نکنه منظور ایشون ملت اسرائیل و آمریکا هستند البته انها هم از سران فتنه بیزارند میگین نه ازشون نظر خواهی کنید.

 18. سبز پوش گفت:

  جیره خورهای رزیم بی کار نیستند باید مراقب بود.

 19. رشتی گفت:

  اگه بیام ساندیس میدید؟!

 20. پیروزی گفت:

  باید از همه امکانات و از همه نیرو ها چه چپ و چه غیر چپ جهت رسیدن به پیروزی نهای استفاده کرد ، ما همه با هر ایده و مسلکی ایرانی آزادیخواه هستیم و امروز به این نتیجه رسیده ایم که دیگر ستم مذهبی را بر خود نمی پدیریم ، ماایران برزگ را میخواهیم ، ایران آزاد ، جای که اگر در خانه مارا زدند در پشت در پلیسی که جهت بازداشت ما آمده نباشد ، بلکه رفیقی باشد که از حال ما بپرسد . به امید آن روز بزرگ .

 21. خطاب به ناشناس کتک زن گفت:

  گویا مزد دهندگان به شما برنامه شان خراب کردن نام میرحسین و کروبی است….بنده خدا به عنوان کسی که هم انقلاب را دیدم و هم جنگ را و هم از خانواده شهدا هستم اگر دینم اجازه میداد و اگر مراجع بزرگواری مثل ایت الله صانعی اجازه مقابله به مثل میدادند همچنان درسی به شما در همان خیابان میدادم که …………….اما پیامبر ما که رسول رحمت است و ایام مبعثش نزدیک است به ما اموخته که برای شما دعا کنیم……..

 22. ناشناس گفت:

  مجلس

 23. سلام گفت:

  مهسا و بهاره و ناشناس محترم …..پر رویی را کسانی دارند که ابتدا رای را میدزدند و سپس شهید را……برای راهی که معتقد به درستی آن هستی برنده ای…..روزهای تعطیل به مداوای مهرورزی باتومها و شکستگی های برادران ارزشی مشغولیم….روزهای تعطیل برای اضافه کاری برخی دوستان..

 24. راه حق رفتگان برشمادرود. گفت:

  علیرضاسؤال کرده: موسوی وکروبی موقع اعدامهای سال 67چرا اعتراض نکردند؟؟!!احتمالا سؤال کننده ،یکی ازوا بستگان گروه محارب منافقین خلق هست که البته بهتر بود گرایش خودراشفاف اعلام میکرد!اگرواقعامنظور همین است بایداز داشتن چنین مخا لفانی برای جنبش سبزخوشو قت بود. باإجازه دوستان میخوا هم جواب علیرضارابدهم!آقایان موسوی وکروبی هیچ گاه ازخائنانی که با بیگانگان متجاوزدرتجاوزبه کشورشان(ایران) همراهی کردند دفاع نکرده ونخواهندکرد.مابامرد میم.یاحسین میرحسین.

 25. ناشناس گفت:

  خوبه هیچکس محلت هم نمیذاره اصلا تو اینجا چه کار میکنی برادر صدا و سیماوکیهان و…. بستون نیست

 26. ناشناس گفت:

  جون شما اگر ما بیایم شما در نمی رین براداران ال ساندیس

 27. ناشناس گفت:

  همه درست میگن اما من میگم تجمع 1 اسفند درست نیست چون هیچ تاکتیکی نداره و فقط باعث سرکوب بیشتر و از دست رفتن روحییه جنبش میشه

 28. ناشناس گفت:

  رواني خودت را هر چه سريع تر به 1 روان پزشک معرفي کن تا سريع تر تو بخش خاص روانيها دست و پات رو با زنجير به تخت ببندند .بيچاره دلم واقعا برات سوخت خدا بهت شفا بده

 29. استقامت گفت:

  سبز يعني استقامت در برابر ظلم و وحشيگري و آدم كشي ..
  برادرو خواهر شهيدم ، راه شما رو ادامه ميدم
  مظلومانه شهيد خواهيم شد ولي تن به ذلت نخواهيم داد
  مرگ بر حکومت استبدادی و نظام جهل و بربریت

 30. ناشناس گفت:

  اباداني ها تو روخدا بياين بيرون.
  پارک شاپور ساعت 7

 31. لو رفتيد گفت:

  ——————— دوستان بزرگوار سبز هم توجه داشته باشند __________________

  بسياري از پيامهايي كه كلمه از روي آزادگي منتشر ميكنه متعلق به مزدوراني است كه وظيفه گذاشتن پيامهاي مغالطه آميز و ياس آلود بر عهده شون گذاشته شده
  به ويژه كه بهشون سفارش شده كه اغلب پيامها را با نامهاي مونث بگذارند و همچنين به عنوان مثلا يك حامي جنبش سبز، يا باشيوه قرآن را سر نيزه كردن

  به پيامهايي با نامهاي “بهاره”، “امام زمان (عج)”، “حضرت زهرا (س)”، “مهسا” و … دقت كنيد

 32. ناشناس گفت:

  انقلاب کردن که بچه بازی و سوسول بازی نیست .دل شیر میخوادعزیزان . با دیدن باتوم و گریختن از صحنه که نمیشه انقلاب کرد .