سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش مشروح خبرنگاران کلمه از تظاهرات ۲۵ بهمن تهران...

گزارش مشروح خبرنگاران کلمه از تظاهرات ۲۵ بهمن تهران

چکیده :کلمه –گروه اجتماعی: عقربه‌های ساعت، سه بعد از ظهر را نشان می‌دهد. میدان انقلاب تهران جای سوزن انداختن نیست. هنوز ساعات ابتدایی شروع تظاهرات روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه  به منظور حمایت از جنبش‌های اعتراضی در کشورهای مصر و تونس است. جمعیت زیادی در این میدان گرد هم آمده‌اند. جمعیت قصد حرکت به سمت میدان...


کلمه –گروه اجتماعی: عقربه‌های ساعت، سه بعد از ظهر را نشان می‌دهد. میدان انقلاب تهران جای سوزن انداختن نیست. هنوز ساعات ابتدایی شروع تظاهرات روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه  به منظور حمایت از جنبش‌های اعتراضی در کشورهای مصر و تونس است. جمعیت زیادی در این میدان گرد هم آمده‌اند. جمعیت قصد حرکت به سمت میدان آزادی را دارد نمادهای سبز رنگ و لباسهای سبز رنگ را در هر گوشه و کنار می‌توانی ببینی.

شعارهای غالب در روز ۲۵ بهمن

جمعیت معترض حرکت خود را از میدان انقلاب به سمت خیابان آزادی ادامه می‌دهد. گروه بزرگی از مردم به هم پیوسته‌اند و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند شعاری که به شعار غالب مردم در این روز تبدیل شد. صحنه به هم پیوستن مردم در وسط خیابان، نشانه‌های پیروزی که نشان می‌دهند، تا حدودی یاد آور تظاهرات ۲۵ خرداد در روزهای پس از انتخابات ۸۸ است. هرچند که برخی از همکاران آن را با عاشورای تهران و یا روز قدس نیز مقایسه می‌کنند.

شعارهای مردم در این روز، بدون اشاره به تحولات این روزهای کشورهای مصر و تونس نبود. آن‌ها فریاد می‌زدند:  «مرگ بر دیکتاتور چه با موتور چه با ش‌تر.» مرگ بر دیکتاتور چه قاهره چه تهران، «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد.»

مردم همچنین بار‌ها وبار‌ها سرود یار دبستانی را خواندند.

آنها بار‌ها «فریاد الله اکبر» و «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «یا حسین میر حسین» را در این روز سر دادند. همچنین از نیروی انتظامی در خواست حمایت می‌کردند: «نیروی انتظامی حمایت، حمایت».

غافلگیری نیروهای گارد ویژه و افسردگی نیروهای امنیتی

از‌‌ همان ابتدای حرکت مردم نیروهای گارد ویژه مستقر در میدان انقلاب با بلندگوی دستی به مردم هشدار می‌دانند که متفرق شوند و گرنه با آن‌ها برخورد خواهند کرد. اما دقیقه‌ها می‌گذشت و هر لحظه بر موج جمعیت افزوده می‌شد. خیلی از معترضان بر این نکته تاکید می‌کردند که نیروهای گارد ویژه از دیدن جمعیت زیاد مردم غافلگیر شده‌اند و سرعت عمل لازم را برای ایجاد ترس و رعبی که قصد دارند در دل مردم ایجاد و آن‌ها را متفرق کنند، ندارند.

جمعیت معترض به حوالی خیابان نواب رسیده که نیروهای گارد ویژه با ضربات باتوم به مردم حمله ور می‌شوند و مردم را به هر گوشه‌ای می‌رانند. قصد آن‌ها از این کار تنها متفرق کردن مردم و یکپارچه نشدن جمعیت است تا مردم نتوانند به میدان آزادی برسند. حضور نیروهای امنیتی و لباس شخصی نیز در این روز بسیار پر رنگ است، آن‌ها با چهره‌های افسرده مردم را تماشا می‌کردند و در بیسیم‌‌هایشان پچ پچ می‌کردند. اغلب مردم معتقد بودند که آن‌ها هرگزانتظار دیدن چنین جمعیتی را نداشته‌اند.

برخورد تا حدی مناسب نیروی انتظامی با مردم

هر چند ماموران نیروی انتظامی در هر چهار راه و نقطه شهر با باتوم‌هایشان ایستاده‌اند اما در سرکوب مردم نقش چندانی نداشتند و تنها با جملاتی مانند زود‌تر حرکت کنید به مردم فرمان حرکت می‌دادند. خیلی اوقات معترضان رو به آن‌ها انتقاد می‌کردند و یا حتی بر سرشان داد و فریاد می‌کردند که چرا بااین دولت مردم فریب همچنان همکاری می‌کنید؟ اما ماموران نیروی انتظامی برخورد خشنی با آن‌ها نمی‌کردند. در چند مورد حتی آن‌ها به مردم هشدار دادند که نیروهای گارد ویژه قصد حمله ور شدن به آن‌ها را دارند و بهتر است زود‌تر از آن منطقه دور شوند. هر چند در برخی نقاط تهران هم گزارش شده است که نیروی انتظامی نیز به ویژه در ساعات پایانی تظاهرات به مردم حمله ور شده‌اند.

حضور پررنگ لباس شخصی‌ها، نیروهای بسیج و گارد ویژه ضد شورش

گلوله‌های پلاستیکی، شوکر و گاز فلفل

در این روز هم مانند دیگر تجمع‌های اعتراضی پس از انتخابات حضور نیروهای لباس شخصی، بسیج و گارد ویژه بسیار پررنگ است. نیروهای بسیج با چماق و سوار بر موتور و اغلب با پرچم‌هایی که در دست داشتند بین مردم حرکت می‌کنند و با چماق‌ها و شوکرهایی که در دست دارند، سعی بر متفرق کردن مردم دارند. استفاده از شوکر در این روز بین نیروهای بسیج برای متفرق کردن مردم بسیار زیاد است. و البته بچه های ده دوازده ساله ای که باتوم به دستشان داده بودند.

شلیک گلوله‌های رنگی (پین بال) هم یکی از روشهای رایج این روز برای متفرق کردن جمعیت بود گلوله‌های رنگی که معترضان را نشان دار و با صدایی که تولید می‌کند به منظور ایجاد رعب و وحشت به کار می‌رود. برخی از معترضان که در اتوبوس‌های شرکت واحد هم شعار می‌دادند توسط همین گلوله‌ها و شلیک به داخل اتوبوس‌ها مجبور به سکوت می‌شدند. ضربات باتوم در این روز بار‌ها و بار‌ها بر سر و روی معترضان فرود آمد.

کشاندن مردم به خیا بان‌های فرعی و کوچه‌های بن بست

استراتژی اصلی نیروهای گارد ویژه امروز، ۲۵ بهمن، جلوگیر ی از اتصال مردم به یکدیگر بود، آن‌ها جمعیت معترض را که از سمت میدان انقلاب به سمت آزادی حرکت می‌کردند، بار‌ها و بار‌ها با همین شیوه و کشاندن به خیابانهای فرعی و شلیک گاز فلفل و اشک آور متفرق می‌کردند. مردم که به خیابانهای فرعی می‌رسیدند اغلب از شلیک گاز فلفل به سرفه امی افتادند و مجبور بودند در این کوچه‌ها آتش روشن کنند و یا سیگاری آتش بزنند تا از سوزش شدید چشم‌ها، گلو و پوست صورتشان جلوگیری کنند.

تعدادی از معترضان هم با در دست داشتن سرکه و بوییدن آن به مقابله با گاز اشک آور می‌رفتند و یا هرجور شده به یکدیگر کمک می‌کردند تا اثرات این گاز را هر چه کمتر کنند.

حضور همه اقشار در راه پیمایی ۲۵ بهمن

آنچه بیش از هر چیز در جمعیت معترضان جلب توجه می‌کرد، حضور همه گرو ه‌های سنی و طبقاتی بود. زنان و مردان مسن و می‌انسال در کنار جوانان در این راه پیمایی حاضر شده بودند. همچنین حضور زنان باز هم مثل دیگر تجمع‌های اعتراضی پس از انتخابات بسیار چشمگیر بود. زنان خانه دار زیادی را در جمعیت معترض می‌دیدی که با مهربانی‌های مادرانه از جوانان حمایت می‌کردند.

تعطیلی ایستگاه‌های مرکزی مترو

با اینکه ماموران امنیتی و گارد ویژه بار‌ها به مردم می‌گفتند که نقاط مرکزی شهر را ترک کنند، اما ایستگاه‌های اصلی مترو بسته بودند و وقتی مردم به سمت ایستگاه‌های مترو می‌رفتند، با درهای بسته مواجه می‌شدند. یکی از ماموران امنیتی رو به مردم گفت «: شهرداری دستور بسته شدن مترو را داده است.» اما مردم معتقد بودند که ماموران امنیتی از ترس اینکه مردم در مترو هم به اعتراض ادامه داده و شعار سر دهند ایستگاه‌ها را تعطیل کرده‌اند.

تظاهرات نه فقط در انقلاب

با وجودی که میرحسین موسوی و مهدی کروبی در فراخوان خود مسیر تظاهرات ۲۵ بهمن را از میدان امام حسین تا ازادی اعلام کرده بودند امروز در چند منطقه دیگر از جمله میدان صادقیه، پونک و… تظاهرات گسترده‌ای برگزار شد. منابع موثق حضور مردم را بویژه در میدان صادقیه بسیار پرشمار ذکر کرده‌اند. مردم در این مناطق نیر علیه دیکتاتوری شعار دادند. در این مناطق نیز گارد ویژه مردم را مورد حمله قرار داد.

حاشیه‌ها

* برخی از مردم معترض می‌گفتند که از ساعت ۱۱ صبح در خیابان‌ها پرسه می‌زدند و منتظر برگزاری تظاهرات بوده‌اند.

* خیلی‌ها هم به شوخی در این روز می‌گفتند که باید خودمان را به میدان تحریر برسانیم که البته منظورشان‌‌ همان میدان آزادی بود که به خاطر تحولات مهم مصر مدام به زبانشان می‌آمد. مردم مصر روز‌ها در میدان تحریر این کشور دست به اعتراض زدند

*خیلی از معترضان از تجربه‌هایی که از شرکت در دیگر تجمع‌های اعتراضی به دست آورده بودند در این روز سخن می‌گفتند. در محدوده خیابان نواب یکی از معترضان روبه دیگران به شوخی گفت: می‌بینم کسی در این جمع نیست که حتی یک تجمع اعتراضی را هم از دست داده باشد.

* تعدادی از معترضان در این روز با موبایل‌ها‌هایشان مدام در حال فیلم برداری و عکسبرداری بودند و دیگران هم مواظب بودند تا کسانی که فیلم می‌گیرند توسط نیروهای امنیتی دستگیر نشوند.

*استفاده از شال سبز، مچ بندهای سبز و نماد وی در میان معترضان همچنان رایج بود.

* تعداد زیادی از معترضان در این روز می‌گفتند که از روز‌ها پیش برای این تظاهرات برنامه ریزی کرده‌اند.

* خیلی‌ها هم  می‌گفتند دولت می‌گوید، جنبش سبز مرده است عجب مرده سرزنده‌ای می‌بینیم.

*  بوق‌های ممتد از سوی معترضانی که سوار بر خودردوهای شخصیشان بودند، برای حمایت از دیگر معترضان که در خیابان بودند بار‌ها بار‌ها انجام شد.

* در این روز همچنین در خانه بسیاری از شهروندان به روی معترضان باز بود تا آنان هنگام خطر خود را به این خانه‌ها برسانند.

* تمامی تلفن‌های همراه در خیایان انقلاب حدفاصل میدان انقلاب تا آزادی و خیابان‌های منتهی به آن قطع شده بود.

* تجمع‌های پراکنده مردم در تهران تا ساعت نه شب نیز گزارش شده است.

* برخی از منابع از بازداشت چند ده نفر از معرتضان در خیابان‌های خبر داده‌اند.

*دانشجویان دانشگاههای تهران، امیرکبیر و شریف با تجمع در مقابل دانشگاه‌های خود به تظاهرات مردم در خیایان انقلاب پیوستند.


245 پاسخ به “گزارش مشروح خبرنگاران کلمه از تظاهرات ۲۵ بهمن تهران”

 1. ناشناس گفت:

  anti green
  خوب اسمی واسه خودت انتخاب کردی.فقط خواهشا اسم شریف”بسیج” را متنجس نکنید با چسباندن به خودتان.
  بسیجی واقعی همت بود و باکری که جلوی ظلم را میگرفتند نه شما ساندیسخورهای بی هدف (در زندگی)
  که به جای اینک شما راهتان را انتخاب کنید راه (چاه) زندگی شما را به طرفی که بخواهد میکشاند.
  مثل الان که جرات اعتراض به غارتگران بیت المال را ندارید و در عوض معترضین به ظلمها را هدف گرفته ای.
  ضمنا آن مردمی که رقاصه و فلان نامیدید قبلا(قبل از انقلاب و زمان امام) همه مومن و نمازخوان بودند که در زمان حکومت غاصبان ولایت حجاب و دین و عقیده شان را از دست دادند
  لعنت بر یزید ویزیدیان و کسانی که پیروی و تابعیت از ایشان کردند

 2. sam گفت:

  خوش باشید!!!!!!!!!!!

 3. مریم گفت:

  میخواستم به ناشناسی که سید موسوی را خسر الدنیا خوانده بود بگم اگه منظورش از کیف دنیا کیف کردن توی همین جهنم کنونی ایران است ارزانی این ناشناس و هم کیشانش باشد “والآخره” را هم خدا از هر کسی بهتر میداند فقط ما همین را میدانیم و آموخته ایم که هیچ ملکی بر ظلم پایدار نمی ماند چه ظلم شاهنشاهی باشد چه ولایت فقیه هردو دست نشانده شیطان رجیم هستند

 4. حسام گفت:

  فقط به اینکه ایرانی و سبز هستم به خودم میبالم

 5. ناشناس گفت:

  سلام
  سبز سبز تا پیروزی

 6. ناشناس گفت:

  یک پایان وحشتناک بهتر از وحشت بی پایان است.

 7. ناشناس گفت:

  ما منتظر تظاهرات بعدی هستیم این دفعه میخواهیم کار را یکسرش کنیم انشالله اگه الله توفیق مون بده

 8. ناصح سبزها گفت:

  سلام به همه . آخه من نمیدونم شما چی میگین . یکی میگه مردم زیاد بودند . یکی میگه نیروهای نظامی ترسیده بودن . یکی میگه بسیجیهای 12 ساله آوردند . یکی میگه ادامه بدیم . یکی میگه اعلام کنید که با منافقین و سلطنت طلبها نیستید . یکی میگه ایول به سبزها . یکی میگه سپیده عضو اونوری هاست . یکی مییگه به میرحسین و جنبش سبز مینازه . . . . . . . . . . اما من به همه اعلام میکنم این حکومت جمهوری اسلامی است که میماند و شما جز ننگ و مرگ چیزی بدست نمی آورید . آخه کی گفته که از بسیج کمک گرفتن ؟ اصل کار بسیج بوده اگه کمکی بوده نظام به بسیج کمک کرده . خودتونو درگیر نکنید . اونموقع که مردم انقلاب کردند و ممدرضا رو فراری دادن ، بعدش توی رای گیری همه دیدن که 98 درصد مردم موافق اینکار بودن . اما الان که شما خودتون میگین یک و نیم میلیون نفر بودین ما میگیم با احتساب کل کشور ، شما بشین 50 میلیون ( که مطمئنم دیگه 500 هزار نفر هم نیستید ) . بازم به 98 درصد نمیرسید عزیزان .

 9. حسین گفت:

  سلام
  دیروز واقعا شلوغ بود بیش از پنج میلیون نفرو دیدم البته یه سری هم عکس گرفتم دادم کلمه که در بالا نشان داده شده
  اینم بگم شعار نه غزه نه لبنان تونس و مصر و ایران رو که شنیدم خندم گرفت نمی دونم چرا
  از میدان امام حسین تا آزادی پر بود از نخبگانی که به نتایجی رسیدند و یه چیزایی اعلام می کنند و مردمی که اونا رو دنبال می کنن
  بابا جمع کنید این جفنگیاتو این مزخرفات چیه ملتو گرفتین دستگاه دو معادله دو مجهول
  تا پیروان بسیجیان واقعی چون همت و باکری هستند نمی ذارن عده ای (به گفته بی بی سی هزاران نفر) (به گفته شما میلیون ها نفر) (که البته صد ها نفر اراذل و اوباش هستند) به جمهوری اسلامی و رهبرمون چپ نگاه کنن

  رهبر ما دارد جلوه و هیمنه ای تا ابد می مانیم پیرو خامنه ای

 10. ایرانیه ایرانی گفت:

  حیف شد نبودم تهران تا منم یه کتک مفصلی بهتون بزنم . واقعا حیف .

 11. Abrhaye Barani گفت:

  Bayad joloye dastgireha ra gereft, in bacheha ra migirand bad as shekanjeh as onha eteraf droghin migirand va edameh dastane hamishigi… edam…zendanhaye tolani… dige ejazeh nadim keh bacheha ra ba khodeshan bebarand. haman zaman dastgiri eteraz bayad kard va bacheha ra bayad nejat dad. Dar mesr ham hamin kar ra kardand

 12. حریق سبز سبز گفت:

  جواب هر مشت شما یه مشت ترانه ست//بیبینید مشت بیشتر اثر میکنه یا ترانه!!! و ما جوانان همانهاییم(کاوه لشگر شکن.سهراب دلیر. رستم دستان.اسفندیاران) پس چشمانتان را خوب باز کنید و خود فریبی نکنید که ما هستیم تا خداوند هست!!! ((… سلام بر دلیران و دشمن ستیزان ایران…))

 13. ناشناس گفت:

  لطفا فيلم و عکس بگذاريد….

 14. سعید گفت:

  نگران ساندیس خور به تو ربطی نداره برو ساندیست رو بخور به جنبش ما هم کار نداشته باش

 15. 25 بهمن تجلی فجر گفت:

  خط امام و موسوی جدا زهم نمیشود

  مگر که دست اموی جدا کند این راه را

  که گر جدا شوند به اسم به رسم هردو شان یکی است

  به چشم مردم بصیر ، امیر موسوی ، علی (ع) است.

 16. سعید گفت:

  اقایان ساندیس خور جا اینکه اینجا دارید کامنت می زارید…. لطفا بفرمایید ساندیستون رو بخورید گرم میشه از دهن می افته بزارید ما هم به جنبشمون برسیم

 17. رستم دستان گفت:

  ای ول به مردم غیور ایران. مرگ بر دیکتاتور

 18. ناشناس گفت:

  زنده باد سيد مظلوم ما مير حسين موسوي و مرگ بر يزيديان زمان كه به هر قيمتي جان و مال و دين مردم را هدف شوم خود قرار داده اند و بد به حال همه اون كساني كه سر در گريبان كرده اند و چشم و گوش بر همه حقايق بسته اند

 19. ناشناس گفت:

  جناب شجاع مثل شجاعت اول برو با سواد شو بعد بیا نظر بده اونی که بهش میگی اختشاش ، اغتشاش برادر من
  البته در حد دبستان هم کفایت می کنه

 20. ناشناس گفت:

  درود بر مردان و زنان غیور ایران زمین
  من هر چه اخبار رو دیروز و امروز دنبال می کردم بیشتر احساس پیروزی می کردم من عجز این قوم حقیر رو در پخش دروغهای ساده لوحانه یشان دیدم.
  سحر نزدیک است
  درود بر میر حسین آقا درود بر مرد مردان کروبی و درود بر سید بزرگوار خاتمی

  دمتون گرم که اگه شما نبودید از ایرانی بودنم خجالت می کشیدم

  ولی الان افتخار می کنم من آزادم من وطن پرستم من استکبار ستیزم من انسانم من ایرانیم من مسلمانم

  خدا قوت بر دلیر مردان و شیر زنان ایران زمین سرزمین آریایی مهد دلیران مهد شیران و مهد میران

  هیهات منّا الذلّة

  یا علی

 21. رسا گفت:

  سپیده بترس از سیاهیی که رو فکر و چشمت و گرفته ..بترس…

 22. علی گفت:

  این حرکت بعد یک سال خیلی مهم بود و ارزش داشت بعد این استراتژی های دیگه خیلی مهم تره باید یک جوی ایجاد بشه که یک بسیج عمومی بشه و شاهد یک انفجار سیاسی دیگه باشیم باید اارتش رو جذب جنبش کنیم و بعضی سپاهی ها البته این نیاز به اون جو تعیین کننده داره

 23. بنده خدا گفت:

  متأسفم براي خودمان که به خود سانسوري دچاريم. مطالبي که در مورد جناب شجاع مثل شجاعت نوشتم آيا جاي سانسور داشت؟اين جور عمل کنيم اندرخم يه کوچه مي مونيم.
  سبز باشيد

 24. شیرازی سبز گفت:

  سلامممممممممممممممممممممممممممممممممممممم ودروددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد
  من یکی از کسانی بودم که قبلا در بسیج بودم ولی این رو بگم که قبل ازاینها من فهمیدم که چه کار دارم می کنم خداییش اون موقع من هیچ کار ضد مردمی نکردم واز این بابت مشغول زمه ی خودم فقط خودم نشدم وتا حالا هم توی تمام راهپیمایی ها بوده ام.من به عنوان یکی از شرکت کننده ها
  خیلی جمعیت زیادی رو دیدم جالب اینکه افراد مسن هم بودن انگاری اون ها بیدار شدن وماها به عنوان خط شکن کارمون نتیجه داده…. راستی این قدر نگویید منافق به ماهم برچسب منافق میزنند.پس همه باهم هستیم.
  این حرکت ادامه دارد تا 4شنبه سوری

 25. ناشناس گفت:

  یا حسییییییییییییییییییییین ، میرحسیییییییییییییییییییییییین،درود بر جنبش همیشه سبز ایران

 26. آزاد گفت:

  چرا همه دیکتاتورها آنقدر احمق ند که از سرنوشت گذشته همتایان خود پند نمیگیرند !!!
  و چقدر احمق ترند مزدوران آنها !!!!
  و چقدر نادانند کسانی که به بقای آنها دل خوش کرده اند..
  مرگ بر دیکتاتور..
  ( جملات بالا پیام یکی از هموطنان سبزمان است خیلی خوشم آمد از این جملات ناب خواستم دوباره خوانده شود

 27. آرش گفت:

  برای گذر به دموکراسی واقعی ارتقای آگاهی مردم و بجای شعار…شعور مردم را بالا بردن بسیار مهم است.
  خواسته های مردمی ابتدا لازم است در تجمعاتی با خواسته های صنفی مثل پرداخت حقوق کافی…ایجاد شغل برای بیکاران…حمایت از کشاورزان و تولید کنندگان جزئ ….آزادی مطبوعات….و از این دست صورت گیرد و حمایت اقشار پایین و گارگران در تجمع های مردمی بسیار اساسی است و بدنه جنبش باید با توده ها پیوند بخورد و خواسته های حداکثری در بدو امر که جنبش توده های حداکثری را نداردبه تاخیر افتد
  رهبری جنبش لازم است در اصول کلی مثل به رای گذاشتن قانون اساسی و شکل حکومت با رای مردم توافق کنند و جنبش بدون رهبری متمرکز
  و تکثرگرا پیروزیش بسیار سخت خواهد بود.و این مردم و نمایندگانشان هستند که در آینده در مجلس موئسسان نوع حکومت را تعیین می کنند

 28. ناشناس گفت:

  خیلی خرید که هر چیز رو باور میکنید

 29. ایرانی گفت:

  این جماعت خونخوار روی اعراب و مغول را سفید کردند مثل همیشه درود بر تمامی آزادیخواهان

 30. ناشناس گفت:

  واقعا تو که نظرها رو پاک میکنی که خیلی …
  فقط یه عده قلیل هستید که با حمایت خارجی ها دارین بر ضد اسلام و نه چیز دیگه کار میکنید
  مرگ بر شما

 31. همراه گفت:

  جواب به anti green:
  برایت که با دستان ناپاکت جوانهای ایران را با چماقی که مدتها پیش وسیله زنده کردن خصلت پست و حیوانیت بود و بارها درد آن را تجربه کرده ای,از خدای بزرگ طلب آمرزش میکنم.برای بخشیدن تو که از آزادی و احترام به اندیشه ها هیچ چیز نمی دانی تلاش خواهم کرد.برای تو که آه دل مادران داغدیده ی همین جوانان پاک بدرقه ی راهت است متاسفم که با تنها با چماق آلوده ات ابراز هویت میکنی…و شبی را که از خستگی تنت از آزار همشاگردیهاو همسالانت به خواب رفتی را ننگین میدانم .چشمهایت را به اطراف باز کن.خواسته های همه انسانها از هر تیره و مسلکلی و با همه اندیشه ای راه زندگی آنهاست… اندیشه و هویت و حضوری که تو تاب آن را نداری و از همه امکاناتی که مردم برایش مالیاتها پرداخت کرده اند و خون دلها خورده اند,استفاده میکنی و بر خود می بالی.
  ننگ بر بالیدنت …

 32. 22خرداد گفت:

  درود بر شرف شرکت کنندگان در تظاهرات 25 بهمن

 33. ناشناس گفت:

  همتون از دم منافقید واقعا براتون متاثفم یکم شعور و عقلم خوب چیزیه

  اون دنیا هر کسی پشت رهبرش میره شماهم با میرحسین برید به درک

 34. ناشناس گفت:

  اهای جمعیت میلیونی چرا عکسش تو سایت خود کلمه هم پیدا نمیشه؟ اصلا به نظرم شما جمعیتتون بیشتر ا ز22 بهمن بود نه؟؟؟واقعا که مایه شرمساریه که یعده چند صد نفری جمعیت میلیونی مردم رو منحرف میدونن و خودشون رو تافته جدا بافته میدونن. خون شهدا و مجروحین این حادثه گردن تمام شماهایی که از موسوی منافق حمایت کردید هست و باید روزی در محضر عدل خداوند ÷اسخگو باشید توبه کنیید

 35. ناشناس گفت:

  یا میر حسین

 36. شهاب گفت:

  واقعا برای همتون متاسفم
  البته فکر کنم همه این ها رو یک یا چند نفر نوشته اند چون انشا همشون به هم می خوره واقعا متاسفم.
  مرگ بر میر حسین ، مرگ بر کروبی ، مرگ بر خاتمی

 37. دورافتاده ترین نقطه گفت:

  به نظر می آد تا زمانیکه بالاسریها (زور و زر و تزویر یا تیغ و تسبیح وطلا و منبر )دارند ایجاد تظاهرات خیلی فایده نداشه باشد.
  البته بی تاثیر هم نیست
  ولی بهتر است بدون غرض ورزی
  واقعیت های پنهانی آقایان رو به اطلاع هم برسانیم تا
  بتوانیم در آینده ای نزدیک ،تظاهرات همگانی داشته باشیم.
  ((ترساندن مردم از دشمن بیگانه ،اغفال مردم از واقعیت داخلیست.))

 38. ناشناس گفت:

  مرگ بر میر حسین

 39. سید گفت:

  مرگ بر دشمن میرحسین و دشمن صداقت و دشمن اسلام
  یا حسین

 40. صمد گفت:

  به : علی ، نگران ، از خرم آباد…. بخونید این بیانیه ها رو و بگید به همه….تهمت ها رو افشا کنید….
  آخه میرحسین چطوری بیاد اعلام کنه دیگه؟ غیر از بیانیه که تو سایتهای فیلتر شده بشه پیدا کرد…
  اصلا مردم خودشون باید عاقل باشند! اصلا ما که نباید به بیگانه ها اهمیت بدیم!

 41. حسن گفت:

  هم غلط کردین من هم اونجا بودم… 1000 نفر یشتر نبودید….

 42. امین گفت:

  یاران خمینی هنوز زنده اند…درود به شرفشان…..

 43. ناشناس گفت:

  در جواب اون برادری که میگه مرگ بر موسوی : مرگ بر پدرت….

 44. ناشناس گفت:

  آخه چرا ؟
  غیر از اینه که حرفاشون کپی هم بود؟
  وطنتونو به سبک فراماسونرا میخواهید بکشانید
  موسوی چی تو سرشه؟
  کی ساپورتش میکنه؟
  این سوالا رو از خودتون بپرسین

 45. علی گفت:

  میر حسین موسوی….خسرالدنیا و الاخرت…براش متاسفم که به نوکر اجنبی تبدیل شد