سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » زندانیان سیاسی زن :قلب‌هایمان را از درون زندان با مردم همراه می‌کنیم...
» اعلام حمایت از راهپیمایی 25 بهمن

زندانیان سیاسی زن :قلب‌هایمان را از درون زندان با مردم همراه می‌کنیم

چکیده :ما در روز 25 بهمن ماه،قلب‌هایمان را از درون زندان با مردم همراه می‌کنیم. باشد که حضور سبز شما روی سنگفرش خیابان‌هایی که ماه‌هاست خاطره‌ی گامهای مارا از یاد برده است، دلگرمی باشد برای دل‌های بی‌قرار ما که در روزهای اسارت و زندان به امید روزهای خوش فردا لحظه‌های‌مان را...


زندانیان سیاسی زن در زندان های اوین و رجایی شهر با صدور بیانیه ای، ضمن اعلام حمایت از فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای راهپیمایی 25 بهمن، اعلام کرده اند که زندان و شنکجه و فشارهای طاقت‌فرسای بازجویی و هم‌چنین دوری از خانواده‌هایشان در این مدت، به هیچ عنوان آنها را از راه رفته دچار تردید نکرده و همواره بر این باور بوده و هستند که جنبش سبز که با تظاهرات مردمی سکوت آغاز شد و به دور از هر خشونتی بیش از 20 ماه در لایه‌های مختلف اجتماعی جریان یافت، ادامه خواهد داشت.

متن کامل بیانیه زندانیان سیاسی زن در زندان های اوین و رجایی شهر که در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زیر است:

هرکه را با خط سبزت سر سودا باشد پا از این دایره بیرون ننهد تا باشد

آواهای دلنشینی که از وزیدن نسیم آزادی خواهی در منطقه ما به گوش می‌رسد، همان‌طور که باعث دلگرمی تمام مبارزان و آزادی‌خواهان ایران شده است، ایمان و باور ما را در راه سبز ضد دیکتاتوری‌مان استوارتر از پیش ساخته است. چه اینکه بدون شک تحولات جاری در منطقه بی‌تاثیر از جنبش سبز ما نبوده است… چه زیباست که پژواک فریاد خاموشی که در دوسال گذشته با همه‌ی فشارها و تهدیدهای موجود در کشورمان سر داده‌ایم، از دل خاورمیانه شنیده می‌شود.

ما زندانیان سیاسی زن زندان‌های اوین و رجایی‌شهر که همگی پس از برگزاری انتخابات، به اتهامات واهی با احکام ناعادلانه‌ی حبس، شلاق، تبعید و محرومیت‌های متعدد مواجه شده‌ایم، ضمن حمایت از اعتراضات مردمی در تونس و مصر و تمام کشورهای بیدار منطقه و در کنار مردم ایران، از راهپیمایی روز 25 بهمن حمایت می‌کنیم. ما اعلام می‌کنیم که زندان و شنکجه و فشارهای طاقت‌فرسای بازجویی و هم‌چنین دوری از خانواده‌هایمان در این مدت، به هیچ عنوان ما را از راهی که رفته‌ایم دچار تردید نکرده و همواره بر این باور بوده و هستیم که جنبش سبز که با تظاهرات مردمی سکوت آغاز شد و به دور از هر خشونتی بیش از 20 ماه در لایه‌های مختلف اجتماعی جریان یافت ، ادامه خواهد داشت.

واضح است که به ثمر رسیدن هر جنبش اعتراضی در دنیا نیازمند پرداخت هزینه است. ما با غرور اعلام می‌داریم که اگر زندانی بودن و محرومیت‌های متعدد روا داشته شده بر ما، اندکی در پیشبرد اهداف جنبش مردمی ایران تاثیرگذار باشد، با کمال میل رنج زندان را می‌پذیریم. به امید آنکه از پس این‌همه تاریکی، روشنایی روز دررسد …که باور داریم آن روز چندان دور نیست.

ما در روز 25 بهمن ماه،قلب‌هایمان را از درون زندان با مردم همراه می‌کنیم. باشد که حضور سبز شما روی سنگفرش خیابان‌هایی که ماه‌هاست خاطره‌ی گامهای مارا از یاد برده است، دلگرمی باشد برای دل‌های بی‌قرار ما که در روزهای اسارت و زندان به امید روزهای خوش فردا لحظه‌های‌مان را می‌گذرانیم.

فردا تن‌های ما میان خاکستری رنگ زندان است و جان و روحمان همراه فریادهای سبز شما در خیابان انقلاب موج می‌زند.


12 پاسخ به “زندانیان سیاسی زن :قلب‌هایمان را از درون زندان با مردم همراه می‌کنیم”

 1. مادر سبز گفت:

  فردا تن های ما در کنار هم وطنان سبزمان و جان وروحمان همراه شما دربندان عزیز در خیابانهای ایران موج می زند.به امید روزی که درهای تمام زندانها با همت مردم ایران گشوده شود.

 2. Nevid گفت:

  شما شیر زنان ایران هستین.من به نشانه احترام وشجاعت سر تعظیم فرود میارم.هر روز دعا میکنم هرچه زود تر عمر قدرت طلبان کوته فکر به پایان برسه و از چنگال استبداد ازاد شین

 3. ali گفت:

  آیا دلیل خاصی وجود دارد که مجمع روحانیون mobarez هنوز بیانیه “حمایت از ۲۵ بهمن ” را صادر نکردند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. سحر گفت:

  قسم بخون شهدا
  قسم به رنج اسرا
  تا آزادی زندان بزرگ-ایران سرفراز- از پانمی نشینیم

 5. محمد گفت:

  درود بر شما

 6. MANSHOURE SABZE MARDOMIE IRAN گفت:

  MANSHOURE SABZE MARDOMIE KOROUSHE ZAMAN, MANSHOURE AZADIE AZADEGANE MELLATHA KHAHA BOD. DOROOD BAR ENSANIAT O SHERAFATE MOUSAVIE AZIZEMAN

 7. hossin گفت:

  ما سبزيم پايدار

 8. hossin گفت:

  من يك مرد زن ايراني هستند دريران ك نام انها مير حسين موسوي وخانمش است ما دوستتان داريم وبه وجودتان اتخارميكيم

 9. Jahan گفت:

  خواهشمندم جهت اطلاع رسانی نامه مهمم را خطاب به مردم درسايت قرار دهيد از كاربران نيز ميخواهم به سرعت اطلاع رسانی اينترنتی كنند:

  .من افسر وظيفه قرارگاه ثارالله هستم. تصميم گرفته شده صحت دارد و به تمام يگانها دستور داده شده هيچ برخوردی حتی برای متلاشی كردن هسته اوليه تظاهرات25بهمن انجام نگيرد.ابتدای هفته كنترل تهران را از نيروی انتظامی گرفته و به سپاه دادند و ديشب دستور عدم برخورد صادرشد.
  دستور اكيد صادرشده با هرگونه برخورد خودسرانه و تحريك مردم توسط نيروها و بسيج بشدت برخورد شود.
  ضمنا امشب حتی بازرسی های شبانه بسيج نيز برداشته شده تا مردم آرام شوند و نظام فردا را به خوشی بگذراند
  فردا شرايط برای حضور ميليونی شما حتی از25خرداد و روزقدس88نيز آماده تر است.
  مردم شريف ايران اين فرصت تاريخی را ازدست ندهيد

  پيروز و سربلند باشيد
  سرباز شما ستوان دوم ……

 10. ناشناس گفت:

  زنده باد آزادی

 11. آزادي گفت:

  متاسفم به حال و روزتون

 12. سارا شاهد گفت:

  25 بهمن آمدیم … باز هم آنها ساندیس خوردند و ما باتوم………
  1 اسفند هم می آییم
  ………………………… ما همیشه هستیم