شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.
» دیدار با خانواده شهيد مصطفي كريم بيگي

» رهنورد: خون شهدا رهايي از ديكتاتوري را فرا راه ملتهاي منطقه قرار داده

جمعه, ۲۲ بهمن, ۱۳۸۹

چکیده : مقاومت مادر سلحشور اين شهيد ستودني است و ديكتاتورها بدانند که اين ظلم ها پايدار نخواهند ماند و قطره قطره خون شهدا از جمله مصطفي ها ،سهراب ها و نداها تمام منطقه را سيراب كرده و آزاد گي و رهايي از ديكتاتوري را فرا راه ملتها قرار داده است .


زهرا رهنورد، نويسنده و استاد دانشگاه به ديدار خانواده مصطفي كريم بيگي، از شهداي حوادث عاشوراي سال گذشته رفت.

به گزارش خبرنگار كلمه، در اين ديدار كه جمعي از زنان اصلاح طلب رهنورد را همراهي مي كردند آنها ضمن دلجويي از خانواده اين شهيد روز عاشورا، مقاومت شان را ستودند.

مصطفي كريم بيگي در روز عاشورا در حوالی خیابان نوفل لوشاتو مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسيد. خانواده کریم بیگی تا روزها پس از شهادت او هیچ گونه اطلاعی از اين موضوع نداشتند و تصور می کردند که وی در روز عاشورا بازداشت شده تا اينكه هفته ها بعد خانواده وي جسد فرزندشان را در پزشكي قانوني شناسايي كردند. با اينكه منزل اين شهيد در تهران است، اما ماموران امنيتي اجازه دفن او را در اين شهر ندادند و خانواده وي مجبور شدند او را در جايي دور از محل سكونت خانواده اش يعني شهريار كرج به خاك بسپارند.

‎سرانجام در روز ۲۲ دی ماه سال گذشته تنها با حضور پدر، مادر و خواهر مصطفي و هنگام غروب آفتاب، پیکر شهید کریم بیگی در شهریار به شکل مظلومانه ای به خاک سپرده می شود.

زهرا رهنورد پس از شنيدن سخنان مادر اين شهيد و ظلمي كه به اين خانواده شده است افزود: «مقاومت مادر سلحشور اين شهيد ستودني است و ديكتاتورها بدانند که اين ظلم ها پايدار نخواهند ماند و قطره قطره خون شهدا از جمله مصطفي ها ،سهراب ها و نداها تمام منطقه را سيراب كرده و آزادگي و رهايي از ديكتاتوري را فرا راه ملتها قرار داده است.»

وي گفت: «مطمئن باشید راه آزادی ادامه خواهد داشت و به زودی به مقصد خواهیم رسید و خون شهدا و آرمان های آنان نیز نورافکنی برای این راه است.»

در عاشوراي سال گذشته، بنابر آمار رسمی نیروی انتظامی هشت نفر كشته و تعداد زيادي مجروح شدند.