سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آرامش در اجرای طرح هدفمندی با تشکیل 200 هزار پرونده تعزیراتی...

آرامش در اجرای طرح هدفمندی با تشکیل 200 هزار پرونده تعزیراتی

چکیده :هنوز دو ماه از اجرای طرح هدفمندی نگذشته که به گفته مقامات رسمی، بیش از 200 هزار پرونده تعزیراتی برای فروشندگان تشکیل شده است. تاکنون، بالغ بر 205 هزار و 103 فقره پرونده تشکیل شده که از این میان، 197 هزار و 42 پرونده تعزیراتی شده...


هنوز دو ماه از اجرای طرح هدفمندی نگذشته که به گفته مقامات رسمی، بیش از 200 هزار پرونده تعزیراتی برای فروشندگان تشکیل شده و آنطور که معاون بازرسی و نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفته، از ابتدای اجرای طرح نظارتی ویژه هدفمندسازی یارانه ها تاکنون، بالغ بر 205 هزار و 103 فقره پرونده تشکیل شده که از این میان، 197 هزار و 42 پرونده تعزیراتی شده اند.

جواد تقوی در گفتگو با مهر در خصوص آخرین نتایج اجرای طرح نظارتی ویژه هدفمندسازی یارانه ها گفت: بر اساس برآوردهای موجود، از ابتدای اجرای این طرح تاکنون بالغ بر 2 میلیون و 504 هزار و 729 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی به عمل آمده است که از این تعداد بازرسی ها، 205 هزار و 103 فقره پرونده تشکیل شده است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، ارزش این پرونده ها را هزار و 932 میلیارد و 195 میلیون و 808 هزار و 67 ریال عنوان کرد و افزود: از این میزان پرونده، 197 هزار و 42 فقره پرونده برای رسیدگی و صدور رای به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی تصریح کرد: در این میان بیشترین میزان بازرسی ها مربوط به خدمات عمومی با 260 هزار و 96 مورد بازرسی بوده است، ضمن اینکه غلات و حبوبات نیز در رتبه دوم بیشترین تعداد بازرسی ها قرار گرفته اند، به نحوی که بازرسی های مربوط به غلات و حبوبات از جمله نان، برنج، ماکارونی، عدس، لوبیا، نخود و لپه از مرز 230 هزار و 294 مورد گذشته است.

تقوی ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح تاکنون 214 هزار و 746 مورد بازرسی از مواد لبنی همچون شیر، ماست، کره و پنیر صورت گرفته، ضمن اینکه 217 هزار و 356 مورد بازرسی هم از مواد پروتئینی از جمله گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ انجام شده است.

وی میزان بازرسی های انجام شده از میوه از جمله سیب، پرتقال، موز و نارنگی را 229 هزار و 565 مورد بازرسی عنوان کرد و گفت: همچنین بازرسی های مربوط به سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی نیز در این مدت، 181 هزار و 699 مورد بوده است.

به گفته معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، 116 هزار و 529 مورد بازرسی از چای و خرما، 195 هزار و 522 مورد بازرسی از قند و شکر و روغن نباتی و 141 هزار و 55 مورد بازرسی از پودرشوینده دستی و ماشینی انجام شده است.

تقوی میزان بازرسی های انجام شده از کاغذ روزنامه، چاپ و تحریر و لاستیک خودروی سواری، باری و اتوبوس را 98 هزار و 909 مورد ذکر و تصریح کرد: بازرسی ها از مصالح ساختمانی شامل شمش، تیرآهن، ورق، میلگرد و سیمان و نیز نهاده های دامی از جمله جو، ذرت، کنجاله، کود و سموم را به ترتیب 125 هزار و 856 مورد و 51 هزار و 803 مورد ذکر کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اطلاع رسانی صورت گرفته در خصوص دریافت و رسیدگی به هرگونه گزارش و شکواییه مردمی طی مدت زمان اجرای طرح، تعداد 160 هزار و 326 فقره گزارش و شکواییه اخذ و رسیدگی شده است.


2 پاسخ به “آرامش در اجرای طرح هدفمندی با تشکیل 200 هزار پرونده تعزیراتی”

  1. ایران داد گفت:

    پرونده.پرونده.پرونده برای چرنده و پرنده و انسان وهزاران پرونده بی سز انجام.به کجا میرویم.حتما سران مملکت خوشحال و مسرورنداز این همه پرونده و همین روزهاست که طشت رسوایی از بام فرو افتد.که افتاده است.با رفو و گریم وتبلیغات دروغ سر از نا کجا اباد در اورده ایم.اندرز های مردمان درست و سالم را دغل و فتنه می انگاریم.غافل از این هستیم که شیرازه از دست دروغ گویان و دغل کاران به در امده است. هیچ سگی صاحبش را نمی شناسد.دروغگران و فتنه انگیزان واقعی دارند به ریش همه میخندند.قوه عادله و عاقله سکوت کرده و یا وادار به سکوت شده است.تعداد محدودی دارند از سر دل سوزی بزای ایران و ایرانی درمان و نسخه می پیچند.گوش ها کر. زندان ها پر.مواد جور واجور ارزان و در دسترس پیر و جوان .نیروهای امنیت مردم در حال بازیگری و هرار من رنگ دارند ننگ ها را پاک میکنند.غافل از اینند که با این سیاست ها نه ایرانی خواهد ماند و نه موجود زنده ای اه اقایان سروری کنند.اینده بسی تاریک و خوف انگیز خواهد بود.اگر حرف حق شنیده نشود.هم چنان ره به خرابات دغا میرویم.خدا هم فریاد رس نخواهد بود.ار خدا حرف دروغ دیوانگیست.که عاقلان ما در ان فرومانده اند.نسخه کیمیا گری دوای درد ایران است و عقل جمعی والباقی ویلون زذن دزد را ماند و بس.والسلام

  2. ناشناس گفت:

    قانونی در این زمینه وجود ندارد تعزیرات حکومتی بنگاهی برای معاملات است ابتدا پرونده سازی می شود سپس با تلفن های ایرانسل واردشور شده باج گیری شروع می شود .تا اثبات کنی بی گناهی دوسال محکومی سپس رای دردیوان عدالت اداری نقض می شود وبه شعبه هم عرض ارجاع می شود وروز ازنو روزی ازنو.باور نداری انشاالله راهت به شعبه 3تجدیدنظر استان تهران برسد آدمهای بسیارمنصف هستند.قبلاباشعبه 55بدوی هماهنگ هستند .شکایت هم راه بجایی نمی بر د .آدم عاقل همان اول بایدمعمله راتمام کند.