سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » درخواست مجوز راهپیمایی به سمت میدان آزادی، در حمایت از حرکت ضد استبدادی مردم منطقه...
» در نامه موسوی و کروبی به وزیر کشور، اعلام شد:

درخواست مجوز راهپیمایی به سمت میدان آزادی، در حمایت از حرکت ضد استبدادی مردم منطقه

چکیده :به منظور اعلام همبستگی با حرکت های مردمی در منطقه بویژه قیام آزادیخواهانه مردم تونس و مصر بر علیه حکومت استبدادی در کشور، درخواست صدور مجوز برای دعوت به راهپیمایی مردمی طبق اصل بیست و هفت قانون اساسی در جهت حمایت از قیام مردم این دو کشور مسلمان را در روز دوشنبه 25 بهمن ساعت 3 بعدازظهر از میدان امام حسین تا میدان آزادی را...


نسخه برای چاپ و انتشار

میرحسین موسوی و مهدی کروبی در نامه‌ای خطاب به مصطفی محمدنجار، وزیر کشور، اعلام کردند که قصد دارند برای همبستگی با حرکت‌های مردمی در منطقه، به ویژه قیام آزادی‌خواهانه مردم تونس و مصر علیه حکومت استبدادی در این دو کشور، مردم را به راهپیمایی دعوت کنند.

به گزارش کلمه، زمان این راهپیمایی مردمی، روز دوشنبه 25 بهمن ساعت 3 بعدازظهر و مسیر آن، از میدان امام حسین تا میدان آزادی اعلام شده است.

متن کامل نامه موسوی و کروبی بدین شرح است:

جناب آقای نجار
وزیر محترم کشور

سلام علیکم

بدینوسیله به اطلاع می رساند که به منظور اعلام همبستگی با حرکت های مردمی در منطقه بویژه قیام آزادیخواهانه مردم تونس و مصر بر علیه حکومت استبدادی در کشور، درخواست صدور مجوز برای دعوت به راهپیمایی مردمی طبق اصل بیست و هفت قانون اساسی در جهت حمایت از قیام مردم این دو کشور مسلمان را در روز دوشنبه 25 بهمن ساعت 3 بعدازظهر از میدان امام حسین تا میدان آزادی را داریم.

مهدی کروبی، میرحسین موسوی

تصویر نامه


968 پاسخ به “درخواست مجوز راهپیمایی به سمت میدان آزادی، در حمایت از حرکت ضد استبدادی مردم منطقه”

 1. صریح گفت:

  موسوی و کروبی: نیروهای نظامی به مردم خواهند پیوست
  رادیو فرانسه: در آستانۀ سی ودومین سالگرد انقلاب اسلامی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، در بیانیه‌ای مشترک، با لحنی بسیار تند و صریح از صاحبان قدرت انتقاد می‌کنند و می‌نویسند که بعد از آخرین انتخابات ریاست جمهوری “گفتمان نوینی” شکل گرفت که فساد را تحمل نمیکند.
  آنان می‌نویسند ما دور نمی بینیم آنانی که دغدغۀ منافع ملی را دارند در کنارملت قرار گیرند.
  ۲۵ بهمن؛ مگر ما از مردم مصر و تونس کمتریم؟ زنده باد موسوی و کروبی* زنده باد جنبش سبز

  به عقیدۀ نویسندگان، بسیج و سپاه و نیروهای نظامی نیز به مردم خواهند پیوست.

 2. پیمان گفت:

  خطاب به دوستان هوادار دولت ، سپاهیان و نیروهای پلیس و بسیجی های عزیز و فداییان رهبر:

  دوستان عزیز،
  ما طرفداران آزادی با شما ، به جز در طرز تفکر ، تفاوتی نداریم. پس از سالها فرصتی دست داده که ما به امید خدا بتونیم حرفمون و نظرمون رو به شکلی محترمانه و قانونی به گوش مسئولان کشور برسونیم. طرفداران شما همه نوع توهین و تهمت را به همفکران من نسبت داده اند ، ولی هرتهمت و توهین شما انگیزه ای برای ماست. می دونیم که فقط طرز تفکرتون با ما فرق می کنه ولی حرف و صدای ما ، صدای آزادی خواهی و آزادگی و مهر و محبته. اگه از ته وجدانتون گوش کنید این صدا رو می شه شنید.

  دوست عزیز ، از طرف همفکرانم می خوام بگم که من برای آزادی و محبت و عدالت مبارزه می کنم ، هدفم بزرگه و ارزشمند بنابراین از تو دلگیر نیستم . بیا و به این حق من احترام بذار ، درکمال انسانیت سکوت کن و اجازه بده که من هم حرفمو بزنم ، تا بلکه کمی سبک بشم و این عقده های چندین ساله ام از بین بره. دوست عزیز ، خسته ام و دیگه نفسی برام نمونده ، این بار از حقم نمی گذرم . دلیلی نداره که احساس کینه و نفرت ازم داشته باشی. من ، نه از تو نفرتی به دل دارم و نه کینه ، و از خشونت هم بیزارم . بیا و با ما باش ، تا به کمک خدا پس از مدتها خودمون برای آیندمون تصمیم بگیریم. من و تو در کنار هم ، امروز حرفمون رو می زنیم ، وفردا درکنار هم برای آیندۀ کشورمون وآیندۀ خودمون تصمیم می گیریم. ما به هم نیاز داریم دوست من. دست دوستی من به سمت تو دراز شده … حالا نوبت توئه.

 3. ناشناس گفت:

  من بین دوطرفم ولی از دولت میخوام که مجوز راهپیمایی به گروه مخالف بده فکر کنم این عین دموکراسیه

 4. آزادی گفت:

  ای آنهایی که حتی جرات ندارید اسمتان را بنویسید…..!!!!!!!
  فتنه شمایید…..!!!! شما طرفداران حکومت ظلم و یزید هستید
  وای بر شما که در دو دنیا جواب پس خواهید داد….. یقین بدانید خشم موج سبز خیلی برنده تر از خشم خداوند است. وای بر شما بیچا ره های خود فروش دین و وطن فروشان بدبخت.
  درود بر موج سبز و درود بر آزادی

 5. خشم موج سبز گفت:

  ۲۵بهمن ملت ایران ضربه ی سختر بر حکومت جهل و جنایت خواهد زد و حق حاکمیت خویش را در برابر چشمان مردم دنیا فریاد خواهد کرد. حکومت ظلم باید بیشتر از ترس بمیرد تا فروبپاشد.

  شهرستانها:

  همه با هم میدانهای اصلی شهر ۲۵ بهمن ساعت ۳

 6. آزادیخواه مسلمان گفت:

  چه با مجوز چه بی مجوز تا آخر خط هستیم.به امید روزیکه آزادی را در زیر سایه اسلام داشته باشیم

 7. ناصر گفت:

  اصفهان 25 بهمن ساعت 3 بعد از ظهر میدان انقلاب
  برنامه ریزی دقیقی داشته باشید ممکن ورودی های پل را ببندند و از هم پراکنده بشیم

 8. ميرحسيني گفت:

  تجربه ی جنبش در ۲ سال گذشته و نقاطی که از آن طریق جنبش را سرکوب کردند.

  ۱٫ عصبانی کردن مردم
  ۲٫ نفوذ دادن افراد مواجب بگیر در جمعیت های خیابانی و انجام خرابکاری هایی توسط نفوذی ها و به دنبال کشاندن بخشی از یاران جنبش سبز و بر این اساس تبلیغات ضدجنبش در بعد از ماجراهای این چنینی و معرفی کردن جنبش سبز به عنوان اراذل و اوباش گری
  ۳٫ سر دادن شعارهایی رادیکال و مشروعیت زدا از طرف نفوذی های حاکمیت و به دنبال کشیدن بخشی از یاران جنبش سبز و سپس در بوق و کرنا کردن همین شعارها به نام جنبش
  ۴٫ ترساندن مردم با حکومت نظامی و پادگانی کردن فضا
  ۵٫ جلوگیری از حضور رهبران و یاران بزرگ جنبش سبز با تجمع ساختگی در مقابل دفاتر و درب منزلشان

  ۶٫ پاره کردن عکس امام و نسبت دادن آن به یاران جنبش سبز

  ۷٫ مسموم کردن فضای جمعیت جنبش در روز عاشورا توسط نفوذی های خودشان و به دنبال کشیدن بخشی از یاران جنبش سبز به دنبال خودشان
  ۸٫ زندانی کردن مردم
  اینها مواردی از طراحی های کثیف حاکمیت برای سرکوب جنبش سبز بود.امروز اما من و تو ای یار جنبش سبز تجربه ای دو ساله داریم اگر واقع بین باشیم و همه ی کانالهایی که آنها از آن کانال سوءاستفاده کردند و آن را بهانه ای برای سرکوب ما قرار دادند را از بین ببریم دیگر آنها نمی توانند دست به سرکوب بزنند(در مقابل هر یک از راههای آنها باید خلاقیت مسالمت جویانه ای در جهت جلوگیری از تکرار این راهها داشته باشیم) و چون راههای آنها برای ما شناخته شده است پس بهانه بدست آنها ندهیم . مگر اینها از راههای معین و مشخص دست به سرکوب ما نزدند ؟ پس چرا به آنها فرصت سرکوب خودمان را از همان راهها بدهیم.
  برای این منظور دو راه مشخص پیش پای ماست :
  ۱٫ از همه حرکاتی که در دو سال گذشته کردیم و آنها بهره برداری منفی کردند دست برداریم
  ۲٫ خلاقیت هایی برای بستن دهان گشاد و بهانه جوی آنها داشته باشیم مثلا در ۲۵ بهمن صندوق هایی در میان جمعیت داشته باشیم برای کمک به مردم فلسطین (مسئولیت این کار را یاران جنبش سبز داشته باشند) یا امنیت و حراست راهپیمایی را خودمان بر عهده بگیریم . صندوق هایی برای کمک به هموطنانی که در طول ۲ سال گذشته در سراسر کشور در حوادث طبیعی آسیب دیده اند. و موارد بی شماری که به ذهن همه ی ما می رسد .
  معنای اینها گم کردن خط جنبش نیست بلکه انعطاف و خلاقیتی برای گذر از دوران محسوب می شود. یقینا راه جنبش سبز همان خواسته های حق طلبانه و پیشرفت جویانه ی روزهای اول است و گوش به فرمان یاران بزرگ خودمان میرحسین و کروبی هستیم .

  فرصتی که دوباره تاریخ در اختیار ما قرار داده است را از دست ندهیم ۲۵ بهمن – ساعت ۳ بعداز ظهر – امام حسین تا آزادی تهران (نماد سبز فراموش نشه)

  ما برای آنکه ایران گوهری تابان شود خون دلها خورده ایم.

 9. ایرانی گفت:

  شباهت شما بیشتر به شتره چون مثل اون درخواب بعضی چیزها رو میبینید بعد همونو بلغور میکنید
  شتر درخواب بیند پنبه دانه گهی ….

 10. ایرانی گفت:

  شما عرضشو ندارین پاتونو بزارین بیرون بدبختها

 11. علی گفت:

  تبریز۲۵ بهمن ساعت ۳ بعد از ظهر میدان باقرخان جنوبی و سالار خان
  حتما بیایید
  یاحسین میر حسین

 12. ناشناس گفت:

  ya hooooooooooosssssseeeeeeeeeeeeyn

 13. حسین گفت:

  از مسئولان سایت کلمه میخواهم که این خبر را تا روز 25 بهمن بالا نگه دارند که دیده شود

  ممنون

 14. سبزززززززززز گفت:

  خواهرم نداااااااااااا برادرم سهرااااااااااااب ما دوباره می آییم تا پای جان به یاد تمام شهدای آزادی خواه جنبش سبز یا حسین میر حسین

 15. كوروش آريايي گفت:

  من يك ايراني هستم و ايرانم را دوست دارم
  گذشتگان سرزمينم را دوست دارم
  پس براي شكوه و بزرگي سرزمينم تا پاي جان ايستاده ام
  ايستاده ام كه به پدر ايرانيان كوروش بزرگ بگويم من خواب نيستم و از سرزمينت پاسداري ميكنم

  اصفهان – ساعت 3 – ميدان انقلاب
  با نداي آزادي خواهي

  هرآنكه آزادي و دموكراسي ميخواهد امروز به ما بپيوندد

  و از اين دو همراه جنبش آزادي خواه ايرانيان ممنونم

 16. ناشناس گفت:

  مجوز هیچوقت داده نمیشه تا آخرش هستیم.

 17. بهروز گفت:

  من بهروزم سال پیش تو تمام راهپیمایی های تهران شرکت کردم یه مشت هم نوش جان کردم وتمام این حرفهاییکه شماها میزنیدو من حفظم اما الان بعداز یکسال و نیم میگم اشتباه کردم بی انصاف ترین و نامردترین شخص کسیه که قدر این نظام و مملکتو ندونه من یکسال گذشته رو تو سوئد و فرانسه و ایتالیا زندگی کردم همونجاییکه مهد دموکراسیه اما بخدا قسم اینجا بهشته شمارو بخدا جو گیر نشید اگاهانه یه کاری رو انجام بدید و مثل من پشیمون نشید

 18. ناشناس گفت:

  اگه میخواستن با مردم مصر و تونس همراهی کنن، همون 22بهمن میومدن!!اونروزم همین اتفاق افتاد!!
  جمع کنید این بازیای مسخره رو!!!!
  جمعیت میلیونی بهمنو ندیدین!!!! شماها که یه خیابونم نمیشین!!!!!!!!!!!!