سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ممنوعيت ورود كتاب به بند 350 زندان اوين...

ممنوعيت ورود كتاب به بند 350 زندان اوين

چکیده : مدت كوتاهي بود كه ماموران زندان اوين از خانواده هاي زندانيان سياسي اين بند كتابهاي درسي از قبيل كتابهاي آموزش زبان را مي پذيرفتند . اين در حالي است كه در همين زمان آنها از پذيرش هر گونه رمان و كتابهاي رشته علوم سياسي و جامعه شناسي از خانواده زندانيان خودداري مي كردند...


مسوولان زندان اوين ورود هر گونه كتاب به بند 350 زندان اوين را ممنوع اعلام كردند .

به گزارش خبرنگار كلمه، مدت كوتاهي بود كه ماموران زندان اوين از خانواده هاي زندانيان سياسي اين بند كتابهاي درسي از قبيل كتابهاي آموزش زبان را مي پذيرفتند . اين در حالي است كه در همين زمان آنها از پذيرش هر گونه رمان و كتابهاي رشته علوم سياسي و جامعه شناسي از خانواده زندانيان خودداري مي كردند .

در همين مدت كوتاه خانواده ها با ارسال كتابهاي آموزشي و تعداد محدودی کتابهای اقتصادی و تاریخی برای زندانی شان، سعي كردند براي زندانيان بند 350 كه از هر گونه امكانات رفاهي در اين بند محروم هستند اوقات بهتري فراهم كنند،اما چند روز قبل مسوولان زندان اوين به خانواده ها اعلام كردند كه از اين پس همين كتابها را نيز از خانواده ها تحويل نخواهند گرفت و ورود هر گونه كتابي به اين بند ممنوع شده است.

پیش از این نیز ورود روزنامه به بند 350 ممنوع شده بود.روزنامه هایی که قبل از این تصمیم در اختیار زندانی ها قرار می گرفت روزنامه های حامی دولت بود که حتی ورود این روزنامه ها نیز بعد از چند ماه ممنوع شد.

بند 350 زندان اوين كتابخانه كوچكي دارد كه در آن تنها چند ده جلد كتاب نگهداري مي شود. در اين بند بر خلاف بندهای زندانیان عادی امکانات و رزشی و کلاسهای آموزشی وجود ندارد و زندانيان سياسي مجبورند بيشتر اوقات فراغت خود را در حياط خيلي كوچك اين بند سپري كنند .

هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین بیش از 150 نفر از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات نگهداری می شوند .این بند با دارا بودن بیشترین زندانیان حوادث پس از انتخابات اکنون به عنوان اصلی ترین بند نگهداری زندانیان جنبش سبز شناخته می شود


4 پاسخ به “ممنوعيت ورود كتاب به بند 350 زندان اوين”

 1. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  در شکنجه گاه به جز شکنجه ، شکنجه گر و زندانی کسی جائی ندارد.

 2. مهرداد نصرتی (مهرشاعر) گفت:

  سلام
  سلام بر کسانی که پیش از انقلاب و پس از انقلاب برای تحقق آرمانهای بزرگ زندان را تحمل می کنند / سلام بر ازادگانی که به بند کشیدن اندیشه آنها با ممنوع کردن کتاب و روزنامه میسر نیست چرا که آنها خود مولدان کتابها و مطالب ارزشمند بسیاری از روزنامه ها بوده اند /سلام بر تو که بخاطر ایرانی آباد هموراه رنج برده ای ، زخم خورده ای و سوخته ای و سوخته ای و سوخته ای اما دم برنیاوردی به شکوی و شکایت تا مبادا قوم حسود تاریخ را از چهره در هم تو شاد گردد.
  آزاده گرامی !
  برای تو در آنجا خواندن کتاب ممنوع است و در پشت دیوارهایی که جسم تو را میهمان کرده اند ، کتابهای من در زندان اند . نمی دانم خبر داری یا نه ؟ تا امروز سه عنوان از کتابهایم را به بند کشیده اند و از اینکه مبادا الباقی نوشته هایم به زندان بیافتند آنها را خودم در خانه حبس کرده ام / دو عنوان از کتابهایم تنها به جرم اینکه از روزنامه نگاران زندانی حرف زده ام محکومند !
  می بینی !
  تو و کتاب هر دو در زندانید !
  می بینی !
  اندیشه در اوین و بیرون از اوین محصور است و دیوارهای اوین وجه ممیزه ازادی و زندان نیست !
  اما بدان !
  مردم ایران زمین آرمانهای انقلاب 57 را از یاد نبرده اند و بخوبی درک می کنند چرا تو و کتاب زندانی هستید
  راستی داشت یادم می رفت به تو بگویم که :
  چه تشابه عجیبی بین تو و کتاب وجود دارد ؟

  مهرداد نصرتی (مهرشاعر)

 3. ناشناس گفت:

  salam va khaste nabashin!!mikhastam komakam konin ta betoonam matalebamo befrestam too balatrin,,,mochakeram !

 4. سبز گفت:

  میشه فارسی بنوسی